Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Başsavcı Cihaner gözaltında

Şok edici gelişme.. Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner makamında gözaltına alındı. Erzincan Adliyesinde ve Başsavcı İlhan Cihaner´in evinde Ergenekon soruşturması kapsamında arama yapıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

16.02.2010 12:21 Flaş gelişme.. İlk defa görevdeki bir Cumhuriyet Başsavcısı bir Kontrgerilla komplosuna karıştığını gösteren deliller ışığında makamında gözaltına alındı. Erzincan Adliyesinde ve Başsavcı İlhan Cihaner´in evinde Ergenekon soruşturması kapsamında arama yapıldı. Arama kararının sadece arama ile sınırlı olmadığı Başsavcı İlhan Cihaner´in gözaltına alınması isteğiyle adliyeye sevkedilmesini de kapsadığı iddia ediliyor. Erzurum Başsavcısı Osman Şanal´ın adliyedeki aramalara nezaret ettiği ve aramalara Savcı Şanal ile birlikte üç savcının daha katıldığı öğrenildi. Alınan diğer bir bilgiye göre Cihaner tarafından hakkında fezleke hazırlanan eski İliç Savcısı Bayram Bozkurt´un da tanık sıfatıyla adliye binasında bulunduğu iddia edildi. Aramanın ardından savcı Cihaner´in gözaltına alınması bekleniyordu. Akşam saatlerinde gelen bir haberde de HSYK´nın yarın toplanarak Başsavcı İlhan Cihaner´in durumunu görüşeceği bildirildi. Adalet Bakanlığı daha önce Başsavcıyı kurula şikayet ederek görevden alınmasını istemişti. 7 üyeden oluşan kurulda yarın Kontrgerillacı 5 üye ile Adalet Bakanı ve Müsteşarı arasında gerilim yaşanacağı tahmin ediliyor.

Erzincan adliyesi ve Cihaner´in evinde arama yapıldı

Erzincan Adliyesi´nde ve Başsavcı İlhan Cihaner´in evinde Ergenekon kapsamında arama yapılıyor. Arama kararının sadece arama ile sınırlı olmadığı Başsavcı İlhan Cihaner´in gözaltına alınması isteğiyle adliyeye sevkedilmesini de kapsadığı iddia ediliyor. Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in makam odası ve evinde arama yapmak üzere Erzurum Özel Yetkili 2´nci Ağır Ceza Mahkemesi´nden karar aldıran Özel Yetkili Savcı Osman Şanal, sabah saat 10.00 sıralarında yanında 3 savcıyla Erzincan´a geldi. Şanal, Adliye binasına gitti ve Başsavcı Cihaer´in binanın dördüncü katında bulunan makamında arama başlattı. Bu aramanın ardından Cihaner´in kentin İnönü Mahallesi´ndeki adliye lojmanlarında bulunan evinde de arama yapıldı. Her iki yerde yapılan aramalarla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Erzurum Başsavcısı Osman Şanal adliyedeki aramalara nezaret ediyor. Aramanın ardından savcı Cihaner´in gözaltına alınması bekleniyor. Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek imzalı ´kaos planı´ doğrultusunda bazı cemaatleri silahlı göstermeye çalışmakla suçlanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in makamında ve evinde yapılan aramaları NTV´nin Başsavcıya abluka şeklinde, Hürriyet´in cemaat soruşturmasını yürüten başsavcının evine baskın şeklinde vermesi dikkat çekti.

Başsavcıyı Yunan askerleri mi ablukaya aldı?

Medyadaki kontrgerilla uzantıları hassas zamanlarda kendilerini hayret verici şekilde deşifre ediyorlar. Bugünkü Ergenekon soruşturmasıyla ilgili haberlerde taraflı yayınıyla en çok dikkat çeken NTV için bu ilk değil. Darbe isteyen sivil vatandaşları canlı yayınlarda konuşturan, sonra RTÜK tarafından uyarılınca da afedersiniz hata oldu diyen NTV, Taraf Gazetesi´nin ünlü muhabiri Mehmet Baransu´yla ilgili benzer şeyler yapmıştı. Ergenekon sanığı Mustafa Balbay´la ilgili haberlerinde alt yazı olarak ´gazeteci´ ibaresini kullanan NTV, Baransu için gazeteci yerine ´tartışmalı isim´ altyazısıyla gözaltı haberini vermişti. Sayılamayacak kadar çok haberde altyazı üzerinden algı oluşturan NTV bugün de çok derin bir operasyona imza attı. NTV hakkında ciddi suçlamalar bulunan savcılık tarafından gözaltına alınan, mahkemeden arama kararları çıkartılacak kadar ciddi deliller bulunan Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´le ilgili haberlerde bunu yaptı. NTV´nin altyazı KJ Operatörü ya da ona bu emri verenlerin zihin altyapısı da iyice deşifre olmuş oldu. NTV haberi ?BAŞSAVCIYA ABLUKA? altyazısıyla veriyor. Altyazıda ne tarafsızlık, ne objektiflik ne de habercilik var. Aleni önyargı ve taraf belirtme var. Altyazıyı okuyan, başsavcının yunan askerleri tarafından ablukaya alındığını düşünebilir. Oysa Türkiye´de bir başsavcının bu duruma düşmesi sözkonusuysa olayın ciddiyetinin boyutunu gösterir bu. NTV gazetecilik yapıp dosyadaki ayrıntıları duyurma yerine zihinlerindeki Ergenekonu KJ´den kusmuş oluyor böylece. (Postmedya)

Eski İliç Savcısı Bozkurt da aramalara katılıyor

Alınan diğer bir bilgiye göre Cihaner tarafından, hakkında fezleke hazırlanan eski İliç Savcısı Bayram Bozkurt´un da tanık sıfatıyla adliye binasında bulunduğu iddia ediliyor. Ancak ilerleyen saatlerde gelen haberlerde İliç eski, şimdiki Malazgirt Cumhuriyet Savcısı Bayram Bozkurt´un, Erzincan Ağır Ceza Mahkemesi´nde devam eden duruşmasına katılmak için Erzincan Adliyesi´nde bulunduğu, Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Şanal´ın Başsavcı Cihaner´in makamında yaptırdığı aramayla ilgisinin olmadığını açıkladığı bildirildi.

16.10: Erzincan Adliyesi´ndeki arama sona erdi

Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal´ın, Ergenekon soruşturması kapsamında Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in makamında yaptırdığı arama sona erdi. Yaklaşık 5 saatlik bir aramanın ardından ekipler bazı evrak ve dokümanlara el koydu. Evraklar, incelenmek üzere çuvallar içerisinde Erzincan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü´ne götürüldü. Cihaner´in ise gözaltına alınarak sağlık raporu alınması için hastaneye götürülmesi bekleniyor. Cihaner´in evindeki arama ise devam ediyor. (Cihan)

16.35: Başsavcı Cihaner gözaltına alındı

Cihaner´in avukat Hamit Sekman, bugün makamında ve lojmanında arama yapılan Başsavcı Cihaner´in gözaltına alındığını bildirdi. Adliyeden çıkarılan Cihaner sağlık kontrolü için Erzincan Devlet Hastanesi´ne götürülüyor. Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in avukat Hamit Sekman, makamında ve lojmanında arama yapılan Başsavcı Cihaner´in Ergenekon örgütü üyesi olmak suçuyla gözaltına alındığını söyledi. Başsavcı İlhan Cihaner´in avukatı Hamit Sekman arama sonrası gazetecilere bir açıklama yaptı. Sekman, Başsavcıyı ancak Yargıtay´ın yargılayabileceğini söylerken aramanın ve gözaltı kararının Ergenekon soruşturması kapsamında gerçekleştiğini ifade etti. İşte Sekman´ın açıklamasından satır başları: Yapılan işlemler özel yetkili mahkemece yapılmaktadır. Başsavcının durumu gayet iyiydi. Bu iddiaların asılsız olduğu ve her şeyin ortaya yakında çıkacağı inancındaydı. Bulunduğu konum gereği ne kadar üzüntülü olmasa da zor bir durum. 26 yıla kadar hapis istenen davayla bir ilgisi yok. 1. sınıf hakim ve savcılarla ilgili yargılamayı Yargıtay yapmaktadır. Arama neticesinde el konulanlar CD´ler hard diskler ve bazı evraklardır. Ben Sayın Osman Şanal´ın da ek süre almayacağı kanaatindeyim ve bu gece sorgunun yapılacağına inanmaktayım. İddia Ergenekon´a üye olmak. Biz de gidip itirazlarımızı yapacağız. Bu bir süreç bir takım sıkıntılar olacaktır. Tamamen Başsavcılığa yakışır bir duruş sergiledi. Sitemleri oldu tabi. Ayrıntıyı bilmiyoruz. Onları sorguda öğreneceğiz. Hangi konularla ilgili ne sorulacak ne cevaplanacak ifadelerde belli olacak. Aramaya konu olan suçlamalar Ergenekon örgütüne üye olmak, resmi evrakta sahtecilik ve iftira.

Fırtına gibi hızlanan soruşturmada dün 1 astsubay daha tutuklanmıştı

Bu arada Ergenekon soruşturmasının Erzincan ayağını yürüten Erzurum Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal´ın gözaltına aldığı bir astsubayın daha dün akşam tutuklandığı öğrenildi. Kırklareli´nde görev yapan bir astsubay, Erzurum Özel Yetkili Savcısı Osman Şanal´ın talimatıyla gözaltına alındı. Erzincan´ın İliç ilçesine bağlı Ortatepe Köyü Muhtarı T.K.´nın ifadeleri doğrultusunda astsubay Nejdet Özmen, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındı. 4 günlük gözaltı süresinin ardından Erzurum 2 No´lu Ağır Ceza Mahkemesi´ne sevk edilen Nejdet Özmen tutuklandı. Böylece Ergenekon´un Erzincan ayağını konu alan soruşturma kapsamında şu ana kadar 7´si asker 10 kişi tutuklanmış oldu. (Zaman)

KONTRGERİLLACILAR KORKUYA KAPILDI

Cihaner´in avukatı Kazan: Korkuyorum, felakete gidiyoruz

Makam odası ve evinde Erzurum Başsavcısı Osman Şanal tarafından arama başlatılan Başsavcı İlhan Cihaner´in avukatı Turgut Kazan Bu aramanın ne kadar kurala uygun olduğu konusunda kuşku duyuyorum dedi. Avukat Turgut Kazan Ergenekon soruşturmasına karşı sert açıklamaları ve Ergenekon savcılarına karşı eleştirileriyle tanınıyor. Kazan, HSYK´ya Ergenekon savcılarıyla ilgili şikayet başvurularında da bulunmuştu. İşte Kazan´ın açıklamasından satır başları: Başsavcı yalnızca Yargıtay´da yargılanabilir. İlhan Cihaner için onlar soruşturma yapamaz. Demokrasiye inanlara sesleniyorum. Bu tam bir felakete gidiştir. Hukuk devletinin inkarıdır. İlk kez bir adliye bu şekilde aranıyor. Korkuyorum. Bu aramanın ne kadar kurala uygun olduğu konusunda kuşku duyuyorum. Orada bulunmak isterdim. Ama maalesef aramayı ben de haberlerden öğrendim. Müvekkillim hakkında asla Ergenekon soruşturması kapsamına bir işlem yapılamaz. (Hürriyet)

Bu arada HSYK Başkanvekili Kadir Özbek´in de konuyu tüm yönleriyle incelediklerini açıkladığı ileri sürüldü.

Cihaner, Savcı Şanal´ı hemen görevden alın diyerek HSYK´ya başvurmuştu

İlhan Cihaner, Erzincan´daki Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Şanal´ın görevden alınması için HSYK´ya dilekçe vermişti. Cihaner, Şanal hakkında ağır ithamlarda bulunup, hemen görevden alınmasını istemiş, Savcı Şanal´ın tutukladığı şüphelilere de sahip çıkmıştı. Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner, Albay Dursun Çiçek´e ait ´Islak İmzalı Kontrgerilla Belgesi´nin Erzincan ve çevre illerde uygulamaya konulmak istendiği şüphesiyle yürütülen ve şu ana kadar çok sayıda muvazzaf askerlerin ve sivillerin tutuklandığı soruşturmanın tam merkezinde yer alıyor. İsmailağa cemaatini silahlı göstermek amacıyla yürüttüğü ve Erzurum Başsavcılığı´nca elinden alınan soruşturmanın seyri tam tersine döndü. Cihaner hakkındaki suçlamalar ve deliller sabit görülerek ağır hapis cezası istemiyle Tunceli Ağır Ceza mahkemesinde dava açıldı. Cihaner 26 yıl hapis istemiyle yargılanıyor. Cihaner hakkında hazırlanan meslekten ihraç dosyası da HSYK´da görüşülmeyi bekliyor. Erzurum Savcısı Osman Şanal tarafından tutuklanan ancak önceki Savcı Cihaner´in sahip çıktığı tutuklular hakkında ciddi suçlamalar ve deliller var. Erzincan köylerinde lav rokeratarlar, el bombaları ve mermiler ele geçirildi. Yine Erzincan Baraj gölünde çok sayıda el bombası ve diğer mühimmat ile MİT görevlilerine ait sim kartları bulundu. Suçlamalar korkunç. Gizli tanıklar bizzat Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner tarafından tehdit edildiklerini ve baraj gölündeki silahların cemaatlere ait olduğunu söylemeleri için zorlandıklarını iddia ediyorlar. Bu soruşturma hergün yeni gelişmelerle hızla derinleşiyor, gözaltılar ve tutuklamalar yaşanıyor. Belki de bu hızlı gelişmenin ulaşacağı noktayı o olayın içerisinde zaten yeraldıkları için tahmin eden çevreler soruşturmada suçlanan konumda bulunan Savcı İlhan Cihaner eliyle HSYK´yı devreye sokarak tıpkı Ergenekon savcı ve hakimleriyle Temizöz davasına bakan Diyarbakır savcısı gibi görevden almayı deniyor. Normal yollardan kuşatmayı kıramayan Kontrgerillacılar, ya HYSK´daki elemanları eliyle bu kuşatmayı kırmaya çalışıyor, ya da aşağıda verdiğimiz haberdeki gibi askeri hareketlenmelerden umuda ve heyecana kapılıyor..

Heyecan mı yoksa umut mu yarattı?

Dikkat çeken bir başka gelişme de Erzincan 3. Orduya bağlı 20 askeri aracın tatbikat için Erzincan şehir merkezinden geçtiği haberinin bu medya organlarında ´heyecan yarattı´ başlığıyla şu saatlerde flaş olarak duyurulması oldu. Haberlere göre Ergenekon soruşturmasında Üçüncü Ordu Komutanı Saldıray Berk´in ifadeye çağrılmasının ardından, 20 araçlık askeri konvoyun bugün Erzincan kent merkezinden geçmesi heyecan yarattı. Üçüncü Ordu Komutanlığı´na bağlı Muhabere Alay Komutanlığı´na ait iki cip ve 20 kadar kamyondan oluşan konvoy, saat 09.00 sıralarında birlikten çıktı. Polis eskortu eşliğinde çıkan askeri konvoy kent merkezinden geçerek Erzurum karayoluna girdi. Konvoyun Kars´ın Sarıkamış ilçesindeki kış tatbikatına katılmak için yola çıktığı öğrenildi. Bu haber aslında yeni değil. 3 hafta kadar önce 28 Ocak 2010 tarihinde de 30 askeri araç Erzincan şehir merkezinden sıradışı geçmiş ve o zaman bu medya organlarında ilgi görmeyen bu haber, ifadeye çağrılan Erzincan 3. Ordu komutanı Saldıray Berk´e bağlı bu askeri hareketlilik, Erzurum savcısına ve hükümete gözdağı amaçlı bir kalkışma olarak yorumlanmıştı.

YARSAP esti gürledi: Hukukun üstünlüğüne müdahale var, Adalet Bakanı istifa

Erzincan´daki soruşturmaya Yarsav tepkisi. Siyasi bir derneğe dönüştüğü gerekçesiyle YARSAP, Yargıçlar ve Savcılar Partisi olarak da nitelendirilen Yarsav Erzincan´daki bugünkü soruşturmaya tepki gösterdi. Yarsav´dan yapılan açıklamada Yapılan işlem hukukun üstünlüğüne ağır bir müdahaledir. Türk toplumu artık yargıç güvencesinden yoksun bir toplumdur. Yapılan siyasi iktidarın yargıyı yıldırma ve ele geçirme girişimidir. Adalet Bakanı´nı istifaya çağırıyoruz. ifadelerine yer verildi.

Telaşa kapılan HSYK´daki Kontrgerillacılar da yarın Erzincan Başsavcısı için toplanıyor

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu´nun 5 üyesi, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in durumunu görüşmek üzere yarın toplanacak. Adalet Bakanlığı daha önce Başsavcıyı kurula şikayet ederek görevden alınmasını istemişti ancak şu ana kadar bu konuyla ilgili toplanmayan kontrgerillacı üyeler başsavcının gözaltına alınmasından dehşete kapılarak yarın toplantı yapma kararı aldı. Toıplantıya Adalet Bakanının ve müsteşarının da katılıp katılmayacağı henüz bilinmiyor. Eğer katılırlarsa 7 üyeden oluşan kurulda yarın Kontrgerillacı 5 üye ile Adalet Bakanı ve Müsteşarı arasında gerilim yaşanacağı tahmin ediliyor. Kurul Başkanı Kadir Özbek, yaptığı açıklamada, Başsavcı Cihaner hakkında başlatılan soruşturma sürecini takip ettiklerini, gözaltına alınmasıyla ilgili konuyu da öncelikli olarak incelediklerini belirtti. HSYK´nın seçilmiş üyeleri olarak yarın yapacakları toplantıda konuyu değerlendireceklerini ifade eden Özbek, Birtakım değerlendirmeler yapıyoruz. Konuyu inceliyoruz. Herkesin üzerinde durduğu gibi biz de Kurul olarak konuyu öncelikle inceliyoruz diye konuştu.

(Abdullah Harun / konrtgerilla.com)

(16 Şubat 2010, 12:21)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Erzincan´daki Sincan kalkışması manşetlerimiz

Kontrgerilla Medyası

Ergenekon soruşturmasını/davasını akamete uğratma girişimleri

HSYK üzerinden Ergenekon davasını akamete uğratma çabaları

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1498    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.550.034