Tam
EskidenYeniye
 

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

Zonguldak'ta, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındaki soruşturmayı yürüten savcı, tutuklamayı ve hükmü veren hakimlerin FETÖ üyesi çıkmasının ardından, aynı davada ifade veren gizli tanıklar kendilerinin nasıl yönlendirildiğini itiraf etti. Davada daha önce 5 nolu gizli tanık olarak dinlenen kişi mahkemeye mektup yazarak kendisinin halen FETÖ'den firari olan M.G. isimli iş adamı tarafından FETÖ'cü savcı ve hakimlere nasıl yönlendirildiğini tek tek anlattı.

Önceki haber title=Sonraki haber

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındaki soruşturmayı yürüten savcı, tutuklamayı ve hükmü veren hakimlerin FETÖ üyesi çıkmasının ardından, aynı davada ifade veren gizli tanıklar kendilerinin nasıl yönlendirildiğini itiraf etti.

6 Ekim'deki gelişmeye dair elde edilen bilgilere göre, Kdz. Ereğli ilçesinde 2009 yılının Ocak ayında dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli dönemin Başbakanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Mart 2009'da yapılacak seçimler öncesi adaylığı açıklandıktan bir hafta sonra "Çelik-2" ismi verilen çete operasyonu ile gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Yapılan yargılama sonucu Eski Belediye Başkanı Murat Sesli 6 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

GİZLİ TANIKLARDAN FETÖ İTİRAFI

Çelik 2 adı verilen davada ifade veren 1 ve 5 nolu gizli tanıklar o dönemde kendilerinin nasıl yönlendirildiğini hem mahkemeye gönderdikleri mektupla hem de mahkemede verdikleri ifadelerle tek tek anlattı. Davada dinlenen 1 numaralı gizli tanık hem savcılıkta hem de mahkemede kendisinin söylemediği ifadelerin savcı ve hakimler tarafından kayıtlara geçirildiğini ifade ederken, 5 numaralı gizli tanık ise kendisini halen FETÖ'den firari olan Kdz. Ereğli Eski TSO Başkanlarından M.G.'nin yanına çağırarak para ve koruma teklif ederek FETÖ'cü savcı ve hakimlere yönlendirdiğini itiraf etti. 5 numaralı gizli tanık kendisini açık ederek mahkemeye gönderdiği mektupta vicdanen çok rahatsız olduğunu belirterek "Tanımadığım bir çocuk Kışla'da benim yanıma gelerek M.G.'nin benimle görüşmek istediğini söyledi. Birlikte M.G.'nin İstanbul yol ayrımında ki otomobil bayisine gittik. M.G. bana M.T. ve U. L. ile olan husumetimden haberi olduğunu, eğer istersem U.L. ve kardeşlerinden kurtulabileceğimi ama dediklerini yapmamı istedi. Beni Ankara'dan Emniyet Müdürleri ile görüştüreceğini, Ahmet Likoğlu ve Murat Sesli'nin seçimlere girmeyeceğini, M.T. ve yanındakilerin de Kışla'dan uzaklaştırılacağını söyledi. Hatta bana maddi yardım yapabileceğini söyledi" ifadelerine yer verdi. 5 Nolu gizli tanık mahkemeye gönderdiği itiraf mektubunda ayrıca Kışla'da zaman zaman yanına gelen polislerin gizli tanıklığı kabul etmemesi durumunda başına bir şey geleceğini söylediğini iddia ederken, istemediği halde gizli tanık yapıldığını vurguladı.

"BANA SÖYLENENLERİ TEKRAR ETTİM"

5 nolu gizli tanık mektubun devamında savcılıkta verdiği ifade sırasında kendisinin söylemediği şeylerin kayıtlara geçirilerek okutulmadan kendisine imzalatıldığını ve korktuğu için kendisine söylenenleri yaptığını belirtti. Kendisine her defasında "Sen söyleneni yap gerisine karışma" dendiğini anlatan 5 nolu gizli tanık "Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde uzaktan sesim değiştirilerek verdiğim ifadem sırasında sorulara 'Biliyorum' diye değil 'Duydum' diye cevap verdim. Bulunduğumuz odada ekrandan gördüğümüz sanıklar bize soru sormak istediğinde mahkeme başkanı 'Ne sorusu soracaksınız, ne gerek var' diye çıkışıyordu. Asıl önemli olan ben mahkemede ifade verirken yanımda 3 tane hakim veya savcı olduğunu bildiğim kişiler vardı. Hakim bana soru sorduğunda onlar bana ne söylemem gerektiğini söylüyor bende onların dediğini tekrar ediyordum. O zaman korkumdan vermek zorunda kaldığım bu ifade yüzünden insanlar mahkum oldu. Gerçekleri anlatmak istiyorum" şeklinde ifade etti.

Avukat Gökhan Yardımcı "örgüt üyesi kişilerin verdiği kararların hiçbir hukuki değeri olmaması gerekir"

Eski AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli'nin Avukatı Gökhan Yardımcı, müvekkilinin soruşturmasını yürüten Savcı, tutuklamayı yapan hakim, duruşma savcısı ve ceza kararını veren hakimlerin Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olduklarının ortaya çıktığını belirterek, bu kişilerin kendi iradeleri ile değil örgüt iradesi ile karar vermelerinden dolayı kararın hukuki bir geçerliliğinin olmaması gerektiğini söyledi. FETÖ'nün sıradan bir örgüt olmadığına vurgu yapan Avukat Yardımcı "Bazı gelişmeler var bu dava ile ilgili, kendisini gizli tanık olarak ifade eden kişiler ortaya çıktı. Bunlar beyanlarda bulundu bu arada mahkeme heyetine yargılamayı yapan üyeler dahil soruşturma savcısı, duruşma savcısı bunlarında bu Fetullahçı Terör Örgütü ile iktisatlı oldukları hatta üye olduklarına dair yargı kararları duyuyoruz. Bu tabi çok önemli bir sonucu ortaya çıkarıyor. Basit bir örgütten bahsetmiyoruz, burada ki terör örgütü kendi içerisinde katı bir hiyerarşisi olan, yurt dışında eğitilen, casusluk eğitimi verilen kişilerden oluşan ve hatta buradan dosya alınıp Pensilvanya'ya götürülüp, orada incelenerek geri getirildiği iddia edilen böyle bir yapıdan bahsediyoruz. Bu şekilde hareket eden bir yapı da bizim bildiğimiz hakim ve savcının kendi iradesi olamaz. Onun yerine terör örgütünün iradesi geçmiş demektir. Dolayısıyla bu örgüt üyesi kişilerin verdiği kararların hiçbir hukuki değeri olmaması gerekir. Biz buna inanıyoruz" dedi.

"FETÖ ÜYELERİNİN VERDİKLERİ KARARLAR YENİDEN YARGILAMA NEDENİ SAYILMALI"

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu'nun FETÖ ile iltisaklı oldukları belirlenen kişilerin yaptıkları soruşturmalar ve verdikleri kararlarla ilgili olarak yargılamanın yenilenmesine, yeni bir kanun maddesi ekleyerek, otomatikman bu yargılamayı yapan kişilerin verdikleri kararların yeniden yargılanma nedeni sayılması gerektiğini söylediğini aktaran Avukat Yardımcı "Bununla ilgili bir teklifi olmuştu ancak bugüne kadar böyle bir şey kabul edilmedi maalesef. Murat Sesli dosyasında olduğu gibi geçmişe dönük detaylı bir şekilde incelendiği zaman mutlaka bu bağlantılar ortaya çıkarılacaktır diye düşünüyoruz" diye konuştu.

"MURAT SESLİ MASUMDUR"

Avukat Yargıcı mahkeme safhasında ifade veren gizli tanıkların duydukları vicdan azabından dolayı bugün ortaya çıkıp kendilerini açık ettiklerini ve bununla ilgili olarak suç duyurusunda bulunulması gerektiğini belirtti. Murat Sesli'nin davanın başından beri masum olduğuna inandıklarını dile getiren Avukat Yargıcı sözlerini şu şekilde sürdürdü "Mahkemeye çıkartıp gizli tanık olduğunu ifade eden kişilerle ilgili olarak şunu söylemek istiyorum; bunların ortaya çıkmasının nedeni kişilerin duydukları vicdan azabı. Masum bir kişinin bu yargılamaya muhatap edilmesi, çok başarılı bir belediye başkanın bu şekilde töhmet altında bırakılması onların vicdanında bir yara oluşturmuş anladığımız kadarıyla. Onun için gelip ifade veriyorlar. Mahkemeler genelde bir gizli tanık ortaya çıktığı zaman, gizli tanık belgesi açılır, eğer gerçekten gizli tanık ise o zaman bu gizli bilgiyi ifşa ettiği için tanık koruma kanunun 20. Maddesine göre suç duyurusunda bulunur. O kişi ceza alır ama diğer taraftan da diğer işlemler yapılır. Fakat bugüne kadar böyle bir şey olmadı maalesef. Biz bunun takipçisi oluyoruz, yeni başvurularımız olacak. Ben inanıyorum ki Murat Sesli kamuoyu nezdinde, Ereğli halkının gözünde hala masumdur. Çok başarılı bir belediye başkanıdır. O bir emsal, örnek olsun onun gibi böyle hukuk aleminde masumiyeti kanıtlanamayan hala yargılaması süren yada mahkum olmuş insanların ortaya çıkması lazım. Bu gerçeklerin ortaya çıkması lazım. İnşallah bir emsal olur bütün Türkiye'ye. Biz savunma olarak başından beri Murat Sesli'nin bu davada masum olduğuna inanıyoruz. Tabi ki yargı kararlarına saygımız sonsuz. Bu masumiyeti ortaya çıkarmak için bütün kanun yollarını deniyoruz."

DAVAYA BAKAN SAVCI VE HAKİMLER FETÖ'CÜ ÇIKTI

2009 yılında gerçekleşen ve adına "Çelik 2" denilen operasyonla ilgili soruşturmayı yürüten eski Savcı Cemil Tuğtekin FETÖ Silahlı Terör Örgütü üyeliği suçlaması ile meslekten ihraç edilirken, halen tutuklu olarak terör örgütü üyeliğinden yargılanıyor. Aynı davada tutuklamayı gerçekleştiren eski hakim Kadir Kayan FETÖ Silahlı Terör Örgütü üyeliği suçlaması sonrası firar ederek, yurt dışına kaçtığı iddia ediliyor. AK Partili eski Belediye Başkanı Murat Sesli'yi gizli tanık ifadelerine dayanarak 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptıran dönemin 12. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Süleyman İnce de yargılandığı FETÖ Silahlı Terör Örgütü üyeliği davasında 6 yıl 4 ay hapis cezası aldı.

(07 Ekim 2021, 12:15)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=15139    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.404.542