Tam
EskidenYeniye
 

Pinhan Restaurant Fetö davası

İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan Maltepe'deki 'Pinhan Restoran'da örgütün gizli toplantılarının yapıldığı, buranın karargah olarak kullanıldığı, himmet ve diğer gelirlerin şirketin geliriymiş gibi sisteme sokulduğu iddiasıyla toplam 5 şirketle ilgili 45 sanığın yargılandığı davada dosyaların ayrılmasıyla kalan diğer 39 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mütalaasını sunan savcı, 17 sanık hakkında 15 yıla kadar hapis talep etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.02.2022 10:02 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan Pinhan Restoran'ın da aralarında bulunduğu 5 şirketle ilgili 45 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

11 Ocak'ta İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya 27 sanık ve avukatları ile kayyum atanan şirketlerin avukatları katıldı.

Duruşmada, Cumhuriyet Savcısı'nın verdiği mütalaa okundu. Mütalaada, Pinhan Restoran'daki FETÖ'ye ait birçok evrakın araca yüklenerek Samandıra'daki bir inşaatta yakılacağı yönünde ihbar yapıldığı belirtildi. Yapılan operasyonda ele geçirilen evrakların incelenmesinde, bir kısım tediye fişlerinde cari olarak ödendiklerine dair ibarelerin bulunduğu, bir kısım tediye fişlerinde ise “Ödenmez” yazılarının olduğu aktarıldı.

Mütalaada, Maltepe sahilindeki Pinhan Restaurant Cafe isimli iş yerinin FETÖ'nün gizli toplantılarının yapıldığı, karargah olarak kullanıldığı, burada himmet ve gelirlerin sanki şirketin gelirleriymiş gibi sisteme sokulduğu yönünde çok sayıda kişinin ihbarda bulunması üzerine arama ve el koyma kararları uygulandığı anlatıldı.

Örgütün, ilk yıllarda himmet, kurban, burs gibi faaliyetlerde peşin para ya da vadeli olarak çalıştığı halde bir süre sonra senet ve çeki fazla kullanmaya başladığı aktarılan mütalaada, 'Hatta örnekleriyle mevcuttur ki kendisinden himmet istenen iş adamı o an itibarıyla mali durumunun bozuk olduğunu beyan ederek ileri tarihli çek vermektedir. Çeki alan örgüt mensupları, hemen tedavüle koyarak iş adamına haciz gelmesine bile sebep olmuşlardır. Belki de hayır için çek ve senet verip karşılığında icra baskısı gören kişilerin bulunduğu tek yer Türkiye'dir. Bütün bunlar bu silahlı terör örgütünün hayır ve hizmet hareketi olmadığının delilleridir.' değerlendirmesinde bulunuldu.

Mütalaada, 2014 ve 2015'te Birim Gayrimenkul unvanlı firmanın, olmayan ticaretler üzerinden kesilen çeklerle finanse edildiği, çeklerin mahiyetinin açıklanamayacak ölçüye ulaştığı belirtilerek, aralarında ticari ilişki bulunmayan şirket ya da kişilerden alınan çoğu hatır çeklerinin örgütün bilgisi ve talimatı doğrultusunda Pinhan Restoran'da yapılan örgüt toplantılarının ve dolayısıyla da iş yerinin finanse edildiği kaydedildi.

Ticari bir işletme olması gereken Pinhan Restoran'ın faaliyet alanıyla hiç örtüşmeyecek şekilde kurban parası toplamak için belge bastırıldığı vurgulanan mütalaada, 'FETÖ soruşturmalarında ilgi çeken husus, milleti zorunlu tutmak üzere listeler hazırlanan kurbanlarla ilgili derneklerinde ve vakıflarında bir bilgiye rastlanılmamasıdır. Toplanan kurban paralarının çetelesi tutulduğu halde kesilen kurbanlarla ilgili hiçbir belgenin bulunmaması, kurbanların kesilmediğini ve örgütün amaçları doğrultusunda başka alanlarda kullanıldığını ortaya koymaktadır.' ifadeleri kullanıldı.

'KURBAN KESMEK İÇİN TOPLANAN PARALAR ÖRGÜTÜN AMAÇLARI İÇİN KULLANILDI'

Mütalaada, ticari bir işletme olması gereken restoranın faaliyet alanı ile hiç örtüşmeyecek bir şekilde kurban parası toplamak için belge bastırdığı, milleti zorunlu tutmak üzere listeler hazırladığı, ancak kesilen kurbanlar ile alakalı bir bilgiye rastlanılmadığı kaydedildi. Toplanan kurban paralarının çetelesi tutulduğu halde kesilen kurbanlarla ilgili hiçbir belgenin bulunamamasının, kurbanların kesilmediğini ve kurban paralarının örgütün amaçları doğrultusunda başka alanlarda kullanıldığını ortaya koyduğu aktarıldı.

FETÖ'nün talimatlarıyla kurulan ve işletilen, örgüte sürekli insan ve finans kaynağı temin eden, Sulh Ceza Hakimliği kararıyla kayyum ataması yapılan ve mal varlıkları üzerine tedbir kararı konulan Birim Gayrımenkul İnşaat Turizm ve Gıda Sanayii A.Ş., Birim Sigorta Acenteliği Ltd. Şti., Herkül Dış Ticaret ve Pazarlama Ltd. Şti., Pinhan Restoran İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Penta Grup Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketlerinin silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda kullanıldığı, suç işlenmesine tahsis edildiği anlaşıldığından müsaderesine (el konulmasına) karar verilmesi ve firari 12 sanığın dosyasının ayrılmasına karar verilmesi istendi.

Mütalaada, 12 sanığın ‘silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan, 5 sanığın ‘silahlı terör örgütüne yardım etmek' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsi, 7 sanığın ise beraatı talep edildi.

Mahkeme, sanıklara ve avukatlarına mütalaaya karşı savunma yapmaları için süre verilmesine karar vererek davayı 8 Mart 2022 tarihlerine erteledi.DAVA 5 YILDIR SÜRÜYOR, DOSYALARDAN BAZILARI AYRILMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 17-25 Aralık 2013'teki darbe girişiminin ardından kayyum atanan Pinhan restoranın sahipleri Ahmet Çelik, Ali Çelik, Hızır Güngör ve Vedat Köprülü'nün aralarında olduğu 45 kişi hakkında 2017 yılında dava açmıştı. İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada bugüne kadar 25 duruşma yapıldı. Davada bazı sanıkların dosyası ayrılmış ve haklarında hüküm verilmişti.

2 SANIĞA 7-9 YIL HAPİS

28 Kasım 2019'daki duruşmada FETÖ'nün üst düzey firari yöneticisi ve örgütün karargahı 'Pinhan Restoran'ın ortağı Ahmet Çelik'in oğlu sanık Bekir Çelik 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 9 yıl, tutuklu sanık Osman Ekin de aynı suçtan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

BEKİR ÇELİK HAK. GEREKÇELİ KARAR

Gerekçeli kararda, Maliye Bakanlığında görev yapan daha sonra Başbakanlık Osmanlı Arşivleri Daire Başkanlığında çalışırken ihraç edilen tutuklu sanık Bekir Çelik'in 'ByLock' kullanıcısı olduğu, Bank Asya'daki hesabında örgüt talimatı sonrasında artış yaşandığı ve 15 Temmuz darbe girişimin ardından sahte pasaportla Bulgaristan'a kaçmaya çalışırken yakalandığı kaydedildi.

Mahkemenin tutuklu sanık Osman Ekin hakkındaki gerekçeli kararında ise sanığın tutuklu olarak bulunduğu Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda yapılan aramada kalem pile sarılmış not kağıdı (pusula) bulunduğu, söz konusu kağıttaki yazıların sanığa ait olduğunun bilirkişi raporu ile tespit edildiği belirtilerek, not kağıdında örgütsel yazıların yer aldığı ve cezaevinde bulunan örgüt üyelerine yönelik motivasyon mesajlarının bulunduğu bildirildi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan Maltepe'deki 'Pinhan Restoran'da örgütün gizli toplantılarının yapıldığı, karargah olarak kullanıldığı, himmet ve diğer gelirlerin şirketin geliriymiş gibi sisteme sokulduğu iddiasıyla açılan davada dosyaları ayrılan sanık Bekir Çelik 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 9 yıl, diğer sanık Osman Ekin de aynı suçtan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, 'Pinhan Restoran'da örgütün gizli toplantılarının yapıldığı, karargah olarak kullanıldığı, himmet ve diğer gelirlerin şirketin geliriymiş gibi sisteme sokulduğu iddiasıyla 45 sanığın yargılandığı davada, iki tutuklu sanığın dosyasının ayrılarak ayrı esasa kaydedildiği ortaya çıktı.

Mahkeme heyetinin, dosyası ayrılan iki sanık hakkında farklı tarihlerde verdiği kararların gerekçeleri belli oldu.

Örgütün üst düzey yöneticisi ve yurt dışında firari olan 'Pinhan Restoran'ın ortağı Ahmet Çelik'in oğlu tutuklu sanık Bekir Çelik hakkında yazılan gerekçeli kararda, sanığın Maliye Bakanlığında çalıştığı, daha sonra Başbakanlık Osmanlı Arşivleri Daire Başkanlığında görevlendirildiği, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edildiği vurgulandı.

Gerekçeli kararda, sanığın FETÖ üyelerinin akıllı cep telefonlarında iletişim amaçlı kullandığı şifreli 'ByLock' isimli uygulamayı kurduğu ve kullanımda olduğunun tespit edildiği, uygulamanın cep telefonuna 27 Ağustos 2014 tarihinde kurulduğunun anlaşıldığı, ayrıca 'ByLock' haricinde 'Kakao Talk' isimli uygulamanın kurulu ve kullanımda olduğunun tespit edildiği aktarılarak, sanığın web geçmişi izlerinde yapılan incelemelerde, FETÖ örgüt elebaşısı Fethullah Gülen'in 'www.herkul.org' isimli web sitesinde yer alan sohbetlerini takip ettiğinin tespit edildiği vurgulandı.

Sanık Bekir Çelik'in, dava dosyasında sanık olarak yargılamaları süren Hasan Çelik ve Hüseyin Çelik ile Edirne'den Bulgaristan'a geçmeye çalıştığı, Kapıkule Hudut Kapısı'nda Bulgaristan sahasına açılan son kapıda görevli muhafaza memurunca Bulgaristan polisleri tarafından getirilen ''U....'' seri numaralı pasaportun sahte damgalı olduğunun tespit edildiği, bu şekilde sanığın Bulgaristan'a kaçmaya çalışırken yakalandığı anlatılan gerekçeli kararda, sanığın 2014 yılı Ağustos ayının son günü itibarıyla hesabında para bulunmazken 2014 yılı Eylül ayı son günü hesabında bulunan parayı 17 bin 91 TL'ye yükselttiği, bu şekilde sanığın örgüt liderinin talimatı ile hareket ederek talimat tarihlerinde hesabında artış yaptığı kaydedildi.

Gerekçeli kararda, gizli tanık 'Enes'in beyanında, Bekir Çelik'in devlet kademelerinde çalışması hususunda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve babasının ortak karar aldıklarını, sanığın bu şekilde kamu kurumlarına girdiğini ve mütevelli toplantılarında bu şekilde konuşmaların geçtiğini beyan ettiğine işaret edilerek, sanığın eylemlerinin 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçunu oluşturduğu, bu nedenle 9 yıl hapis cezasına çarptırılması ve tutukluluk halinin devamına yönelik hüküm kurulduğu bildirildi.

OSMAN EKİN HAK. GEREKÇELİ KARAR

Yine aynı davada tutuklu yargılanırken dosyası ayrılan sanık Osman Ekin hakkında da mahkemece verilen gerekçeli kararın detayları ortaya çıktı.

Sanık hakkındaki iddianame ve mütalaaya yer verilen gerekçeli kararda, sanığın örgütün aktif ve faal elemanlarından olduğu, örgüte finans kaynağı temin ettiği, bu kapsamda sanık Ali Tellioğlu'ndan vekaletname alarak örgüt adına toplanan paraların sevk ve idaresinden sorumlu olduğu ve ayrıca şüphelinin operasyon kapsamında ele geçirilen cep telefonunda örgüt liderinin çok sayıda fotoğrafının bulunduğu, örgütün üyelerinin tutuklanması ile ilgili hezeyan dolu paylaşımları biriktirdiği anlatıldı.

Gerekçeli kararda, sanığın 2007 yılı Kasım ayından 2015 yılı Mart ayına kadar KHK ile kapatılan Kale Maltepe Eğt. Hiz. A.Ş'de, Sema Eğitim Hizmetleri A.Ş'de, Birlik Eğitim İşletmeleri A.Ş'de çalışmalarının olduğu, sanıktan ele geçirilen dijital materyallerde FETÖ elebaşı Gülen'e ait 4 adet video dosyasına rastlanıldığı belirtildi.

Sanığın 2013 yılı Aralık ayı son günü itibarıyla hesabında para bulunmazken 2014 yılı Ocak ayı son günü itibarıyla hesabında bulunan parayı 16 bin 398 TL'ye yükselttiği, 2014 yılı Eylül ayı son günü itibarıyla da sanığın hesabında bulunan paranın 24 bin 617 TL olduğu vurgulanan gerekçeli kararda, sanığın tutuklu bulunduğu Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalem pile sarılmış not kağıdı (pusula) bulunduğu ifade edildi.

Not kağıdının incelemesi ve alınan bilirkişi raporunun da bulunduğu gerekçeli kararda, kağıtta örgütsel yazıların yazıldığı, cezaevinde bulunan örgüt üyelerine yönelik motivasyon mesajları bulunduğu belirtilerek, yazı içeriklerine de yer verildi.

Bilirkişi raporunda da yazıların sanığa ait olduğunun tespit edildiği ve yazının ceza infaz kurumu koridorunda bulunduğu ifade edilen gerekçeli kararda, sanığın da yazıyı kendisinin yazdığını kabul ettiği anlatıldı. Gerekçeli kararda, bu nedenlerle Osman Ekin'in eyleminin 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçunu oluşturduğunun altı çizilerek, sanığın 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına ve tutukluluk halinin devamına karar verildiği belirtildi. 

Paralel Yapı-30.05.2016-İstanbul 45 sanık Pinhan Restaurant Yapılanması/örgüte finansal destek davası

(08 Şubat 2022, 10:02)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=15218    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.909.756