Tam
EskidenYeniye
 

Fetö Yöneticilerine 24 Yıl Hapis

Adana, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 4 sanığa toplam 24 yıl hapis cezası verildi. Öte yandan örgütle ilgili diğer davaların görülmesine de devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.02.2022 12:32 Adana, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 4 sanığa toplam 24 yıl hapis cezası verildi. Öte yandan örgütle ilgili diğer davaların görülmesine de devam edildi. İşte kronolojik sıralamayla o gelişmeler:

İstanbul: Ali Tezel'e örgüte yardım suçundan 3 yıl hapis

İstanbul'da, 'Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olma' suçlamasıyla yargılanan sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel, 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
 
11 Ocak'ta İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Ali Tezel katılmazken, Tezel'i avukatı Görgün Danacı temsil etti.

Avukat Görgün Danacı, soruşturmanın müvekkilinin eski eşi tarafından yapılan şikayet sonucu açıldığını belirterek “Müvekkilim ile eski eşi arasında boşanma davasında mahkeme tarafından velayet konusunda rapor alınmıştır, bu rapora ilişkin çocuk annesinin yanında kalmak istemediğini, babasının yanında kalmak istediğini söylemiştir. Bundan sonra eski eşi, müvekkilimi menfaat amacıyla şikayet etmiş ve söz konusu dosya açılmıştır” dedi.

Müvekkilinin örgütle irtibatının tespit edilmediğini de öne süren avukat Danacı, “Müvekkilim hakkında sadece 2014 yılında Bank Asya hesabından suçlama yapılmıştır. Özellikle o tarihte müvekkilimin gazeteci olması ve Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesi sebebiyle toplumda tanınmış birçok muhalefet ve iktidar partisinin önde gelen kişileri Bank Asya'ya para yatırmıştır.

Müvekkilim de o dönem basın açıklamasında bulunarak banka kanununu eleştirmek amacıyla para yatırmıştır. Ayrıca müvekkilim aile yaşantısıyla ilgili örgütün hedef göstermelerine maruz kalmıştır. Hakkında örgüt üyeliğinden hüküm verilen Ali Kuş isimli gazeteci tarafından çantasında bulunan bir obje sebebiyle özel hayatı hedef gösterilmiştir. Yani müvekkilim örgütün güçlü olduğu zamanda özel yaşantısı sebebiyle hedef haline gelmiştir. Suçun maddi ve manevi unsuru oluşmamıştır, beraatine karar verilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık Tezel hakkında “FETÖ'ye üye olmak” suçundan dava açıldığını ancak eylemine uyan “Silahlı terör örgütüne yardım etmek” suçundan önce 5 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Sanığın sosyal medyada Bank Asya'ya para yatırdığını beyan ettiğini ve bu konuda propaganda yaptığını belirten mahkeme, duruşmalardaki tutum ve davranışlarını, eylemin niteliği ve özelliklerini, yatırılan para miktarını dikkate alarak sanığın cezasını sonuç olarak 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına indirdi. Mahkeme, Tezel hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının ise devamına hükmetti.

Sosyal medya hesabından FETÖ'ye destek veren paylaşımlar yaptığı iddiasıyla 13 Ocak 2020'de gözaltına alınan Ali Tezel, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Tezel hakkında “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Gaziantep: Örgütün 'askeri öğrenci sorumlusuna' 7 yıl hapis

Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

2 Şubat'ta Gaziantep 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Mesut V, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi üzerinden bağlandı.

Sanık, suçlamaları kabul etmeyerek, herhangi bir terör örgütüyle bağlantısının bulunmadığını öne sürdü.

Duruşma savcısı, sanığın 'Cihan' kod adını kullandığını, hava harp okulunda okuyan öğrencilere 'abilik' yaptığını, örgütün kullandığı mesajlaşma programlarını kullandığını belirterek, cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığa 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Adana: 7 yıl hapis cezasıyla aranan firari yayla evinde yakalandı

Adana'da, Pozantı ilçesinde 7 yıl 6 ay hapis cezasıyla aranan firari FETÖ hükümlüsü saklandığı yayla evinde yakalanarak cezaevine gönderildi.

3 Şubat'ta Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, MİT Bölge Başkanlığının koordinesinde, FETÖ/PDY'ye üye olmak suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan hükümlünün, Hamidiye Mahallesi'nde saklandığını tespit etti.

Jandarma ekiplerinin adrese yaptıkları baskında yakalanan hükümlü, adliyedeki işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.

Kayseri: Yargıtay, polise çarpıp kaçan FETÖ sanığına verilen 7,5 yıl hapsi onadı

Kayseri'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kendisini gözaltına almak için iş yerine gelen polis memuruna otomobiliyle çarpıp kaçan, 20 gün sonra da yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmek isterken Edirne'de yakalanan iş insanı İsmail Çelik'e verilen 7,5 yıl hapis cezası, Yargıtay tarafından onandı.

5 Şubat'taki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre,  olay 2 Mart 2018'de, Melikgazi ilçesindeki organize sanayi bölgesinde meydana geldi.

Kayseri 1'inci Sulh Ceza Hakimliği tarafından ‘FETÖ/PDY'ye üye olmak' suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan iş insanı İsmail Çelik, kendisini gözaltına almak için gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerini görünce kaçmak için otomobiline bindi.

FETÖ şüphelisi Çelik, otomobilini üzerlerine sürdüğü polis memurlarından S.T.'ye çarpıp, kaçtı. 50 metre kadar sürüklenen polis memuru yaralandı.

İzini kaybettiren İsmail Çelik, 22 Mart'ta Edirne'nin Keşan ilçesinde, Meriç Nehri yakınlarında, Yunanistan'a kaçmak isterken yakalanıp, gözaltına alındı.

Çelik'in, üzerinden ‘Arif A.N.' adına düzenlenmiş sahte kimlik ve bir miktar para çıktı.

Kayseri'ye getirilen İsmail Çelik, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan İsmail Çelik, 9 Ekim 2018 tarihinde görülen duruşmada, firari olarak yakalandığı gerekçesiyle alt sınırdan uzaklaşılarak, ‘silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

YARGITAY KARARI BOZDU

Sanık avukatları kararı temyiz etti. Temyiz başvurusunu inceleyen Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, sanığın etkin pişmanlıkta bulunduğunu, bu kapsamda cezasında indirim yapılması gerektiğini belirterek, dosyayı yeniden yerel mahkemeye gönderdi.

Bozma kararının ardından yeniden yargılanan Çelik'in cezası 7,5 yıla düştü ve tutukluluk halinin devamına hükmedildi.

KARAR ONANDI

Sanık avukatlarının itirazı üzerine dosya yeniden temyiz edilerek, Yargıtay'a taşındı. Dosyanın geldiği 3'üncü Ceza Dairesi, yaptığı inceleme sonrası itirazı karara bağladı. Ceza dairesi, temyiz başvurusunun esastan reddine karar verdi.

Ceza Dairesi, Bölge Adliye Mahkemesi ile yerel mahkemenin kararında usule ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığı, delillerde ve işlemlerde de eksiklik olmadığı, cezaların kanuni bağlamda uygulandığının anlaşıldığını kaydetti. Onama kararının oy birliğiyle alındığı belirtildi.

İstanbul: Örgütün 'Meksika imamı' Osman Karaca'ya 22 yıl hapis istendi

İstanbul'da, MİT'in yurt dışında yakalayarak Türkiye'ye getirdiği FETÖ'nün 'Meksika imamı' olduğu ileri sürülen Osman Karaca'nın yargılandığı davada savcılık, sanığın 'silahlı terör örgütü yöneticisi olmak' suçundan 15 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

30 Aralık'ta İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Osman Karaca, bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Duruşmada esasa ilişkin görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, mütalaasının hazır olduğunu belirterek mahkemeye sundu.

Okunan mütalaada, tutuklu sanık Osman Karaca'nın 'silahlı terör örgütü yöneticiliği' suçundan 15 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Sanığın 'uluslararası casusluk' suçundan ise beraatine hükmedilmesi istendi.

Mütalaaya karşı diyecekleri sorulan sanık Karaca ve avukatı, savunma için süre istedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, mütalaaya karşı sanık ve avukatına süre verdi. Sanığın tutukluluk halinin devamına da hükmeden heyet, duruşmayı erteledi.


Foto: Osman Karaca

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Karaca'nın FETÖ'nün Kamboçya dış yapılanmasında yer alan Zaman International School'da okul müdürü olarak görev yaptığı ve sonrasında örgüt tarafından 'Meksika ülke imamı' olarak görevlendirildiği anlatılıyor.

Osman Karaca'nın, Meksika'nın Meksiko şehrinde faaliyet yürüten, FETÖ'ye müzahir Türkiye Meksika Endüstri ve Ticaret Odası isimli derneğin faaliyetleri sırasında etkin bir şekilde öne çıktığı belirtilen iddianamede, bu derneğin örgüte müzahir TUSKON ile bağlantılı olduğu da vurgulanıyor.

İddianamede, Osman Karaca'nın örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in çağrısı üzerine Bank Asya'ya para yatırdığı ve örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullandığının anlaşıldığı kaydedilen iddianamede, sanığın, 'silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' ile 'uluslararası casusluk' suçlarından 16 yıldan 26 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

Hakkında arama ve yakalama kararı olan Karaca, MİT tarafından yurt dışında düzenlenen operasyonda Kamboçya'da yakalanmış ve 19 Ekim 2019'da Türkiye'ye getirilmişti. Karaca, 'silahlı terör örgütü yöneticiliği' suçundan tutuklanmıştı.

İstanbul:  Örgütün 'Semra abla'sına dava

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan eski emniyet müdürü Ömer Köse'nin eşi Semra Köse hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

20 Ocak'taki gelişmeye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca hazırlanan ve İstanbul Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası, sanık Semra Köse hakkında FETÖ/PDY ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle soruşturma işlemlerine başlandığı belirtildi.

Sanığın, 'silahlı terör örgütü yöneticiliği/üyeliği' suçlarından yargılaması süren eşi eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse adına kayıtlı telefon numarasını kendisinin kullandığı ifade edilen iddianamede, incelemeler sonucunda Köse'nin 'papatya11' kullanıcı adıyla şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı bildirildi.

İddianamede, sanığın uygulama içinde 'semkose', 'Semra abla', 'Selma yenge', 'Semra' ve 'skose' olarak diğer kullanıcılar tarafından kaydedildiği, bir başka soruşturma şüphelisinin de itirafçı ifadesinde ByLock üzerinden görüştüğü isimler arasında Semra Köse'nin adını da verdiği bilgisi paylaşıldı.

Sanığın yurt içi otel kayıtları incelendiğinde, hakkında FETÖ'den işlem yapılan bazı kişilerle Afyon Korel Termal Tatil Otel'de 12 Aralık 2013'te giriş ve 17 Aralık 2013'te çıkış, yine 28 Ocak 2013'te giriş ve 31 Ocak 2013'te çıkış yaptığının tespit edildiği bilgisine yer verilen iddianamede, Köse'nin örgütsel toplantı amacıyla konakladığının anlaşıldığı belirtildi.

İddianamede, Semra Köse'nin 4 Aralık 2012 ve 11 Aralık 2012 arasında hakkında FETÖ'den işlem yapılan kişilerle yurt dışı giriş çıkış kayıtlarının bulunduğu ve sanığın örgütsel yurt dışı gezi ve toplantı faaliyetlerine iştirak ettiğinin anlaşıldığı anlatıldı.

Ayrıca iddianamede, hakkındaki araştırmalar ve aramalara karşın bir süre ulaşılamayan sanığın daha sonra 24 Ağustos 2021'de Ümraniye'de yakalandığı, ifadesinde ByLock programını kendisinin kullanmadığını, eski İstanbul TEM Şube Müdürü olan eşinin yaklaşık 7 yıldır tutuklu bulunduğunu, bu kapsamda ByLock tespitlerinin de yine kocasının dosyasında da olduğunu, eşinin ceza aldığını ve bunun kesinleştiğini anlatarak, FETÖ üyesi olmadığını beyan edip suçlamaları reddettiği aktarıldı.

İddianamede, 7 Haziran 2018'den itibaren firari olarak aranan sanığın, örgüt hiyerarşisi doğrultusunda hareket etmeyi sürdürdüğü, örgüt ve faaliyetlerine dair herhangi bir bilgi vermekten kaçındığının anlaşıldığı vurgulanarak, 'FETÖ mensuplarının sıklıkla örgüt içi evlilik yaptıkları ve örgüt içerisinde sorumlu abi/abla pozisyonundaki kişilerin sıklıkla bir araya getirilerek evlendirildikleri yönündeki tespitler doğrultusunda, Semra Köse'nin eşinin de yine örgüt içerisinde aktif rol aldığı, FETÖ/PDY'nin hiyerarşik yapısına dahil olduğu, örgüt ile aralarında organik bağın kurulduğu' belirtildi.

Adana: 7 eski öğretmene örgüt üyeliğinden dava

Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalıştıkları iddia edilen 7 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

27 Ocak'taki gelişmeye göre, Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ üyesi oldukları iddia edilen tutuksuz eski öğretmenler F.E, Z.A, O.T, H.T, M.E, H.K. ve S.Ö. hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Eski öğretmenler için 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, sanıkların FETÖ iltisakı gerekçesiyle KHK ile kapatılan kurumlarda örgüt içi tayine tabi tutularak öğretmenlik yaptıkları ve idareci olarak çalıştıklarının belirlendiği, örgüt elebaşının talimatı sonrası Bank Asyada katılım hesabı açtırdıkları ve haklarında adli işlem yapılan örgüt üyeleriyle irtibatlarının bulunduğu belirtildi.

Sanıkların, FETÖ'ye ait evlerde örgütsel sohbet toplantısına katıldıkları, himmet adı altında FETÖ'ye finansal destekte bulundukları ve örgütün amaçları ile yöntemlerini bilerek hiyerarşik yapıda yer aldıkları bildirilen iddianamede, 7 eski öğretmenin 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

İddianamede ifadelerine yer verilen sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

Ankara: MİT tarafından Kırgızistan'dan getirilen Orhan İnandı'nın duruşması

Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün sözde Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı hakkında 'silahlı terör örgütü yöneticiliği' suçundan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle açılan davaya devam edildi.

3 Şubat'ta Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık İnandı ve avukatları hazır bulundu.

Savunma yapan İnandı, 'hizmet hareketi' olarak tanımladığı FETÖ yapılanması ile üniversiteye başladığı 1985'te Ankara'da tanıştığını, okuldan mezun olduktan sonra da Ankara ve Trabzon'da örgütle iltisaklı dershanelerde öğretmenlik yaptığını söyledi.

'Talebe sorumluluğu' gibi sıfatları kullanamadığını öne süren İnandı, 1995'te örgütün Kırgızistan'daki okulunda çalışmaya başladığını anlattı.

Sanık Orhan İnandı, Kırgızistan'da yasal olarak çalışan okulun faaliyetlerine ilişkin büyükelçiliğe bilgi verdiklerini, her iki ülke yetkilileri tarafından faaliyetlerinin takdir edildiğini ileri sürdü.

Bir dönem Kırgızistan'daki okulun eşyalarını Türkiye'deki Kaynak Holding'den temin ettiklerini, belirli aralıklarla Türkiye'ye gelip holding yetkilileriyle toplantılar yaptıklarını aktaran İnandı, bunların örgütsel toplantı olmadığını iddia etti.

Savunmasında, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'den 'hoca efendi' diye bahseden İnandı, 'ülke imamı, kıta imamı' gibi sıfatları hiçbir zaman kullanmadığını, Gülen'den talimat almadığını savundu.

Terör örgütü elebaşı Gülen'in ABD'deki malikanesinde kısa bir süre kaldığını, burada ibadet ve sohbetlere katıldığını da söyleyen İnandı, terörist olarak nitelendirilemeyeceğini, örgütün kriptolu haberleşme ağı ByLock'u kullanmadığını da öne sürdü.

İddianamede yer alan suçlamaları kabul etmediğini belirten İnandı, FETÖ adına kimseye talimat vermediğini ileri sürdü ve tahliye talebinde bulundu.

Savunmanın alınması ve tanıkların dinlenilmesinin ardından görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı, sanık İnandı'nın tahliye talebinin reddedilerek, tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Duruşmaya verilen aranın ardından Mahkeme Başkanı Abdullah Köksal, ara kararları açıkladı. Buna göre, gelecek celse diğer tanıkların dinlenilmesine ve mevcut delil durumu gereği İnandı'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Davanın görülmesine, 14 Nisan'da devam edilecek.

Ankara: Saklandığı evde yakalanan istihbaratçı albayın duruşması

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklandıktan bir süre sonra tahliye edilen eski istihbaratçı albay Arif Yekebaş'ın yargılanmasına devam edildi.

3 Şubat'ta Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Yekebaş ile avukatı katıldı.

Mahkeme başkanı, önceki celse alınan ara karar gereği dava dosyasına gelen evrakı okudu, daha sonra sanık ve avukatına söz verdi.

Sanık ve avukatı, 2 kişiyi mahkemede tanık olarak dinletmek istediklerini söyledi.

Bunun üzerine ara kararını açıklayan mahkeme, sanık avukatının talep ettiği tanıkların gelecek celse dinlenmesine hükmederek duruşmayı 18 Mayıs'a erteledi.

FETÖ soruşturması kapsamında aranan Yekebaş, 18 Mart'ta Bahçelievler'de saklandığı evde yakalanmıştı.

Uzun yıllar Genelkurmay İstihbarat Başkanlığında görev yapan Yekebaş'ın yakalanmamak için kayıtsız adreslerde saklandığı ve sürekli kılık değiştirdiği bilgisi iddianamede yer almıştı.

Sanık Yekebaş, 16 Eylül'de görülen duruşmada adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar

(08 Şubat 2022, 12:32)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=15222    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.404.589