Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Cihaner´in dosyası Erzurum´a iade edildi

Erzincan´da Ergenekon kapsamında yürütülen soruşturma dosyasını inceleyen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı suç yerinin İstanbul dışında olması gerekçesiyle dosyanın tekrar Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilmesine karar verdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Cihaner´in dosyası Erzurum´a iade edildi

Erzincan´da Ergenekon kapsamında yürütülen soruşturma dosyasını inceleyen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı suç yerinin İstanbul dışında olması gerekçesiyle dosyanın tekrar Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilmesine karar verdi.

Sultanahmet´teki İstanbul Adliyesi´nde basın mensuplarına açıklama yapan Başsavcı Engin, ´Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca ´yetkisizlik´ kararıyla ilgili gönderilen dosya, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının CMK 250. madde ile yetkili biriminde görevli Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri ve Cumhuriyet Savcıları tarafından incelenmiş ve suç yeri itibarıyla yargı alanımız dışında kaldığı gerekçesiyle, ´yetkisizlik´ kararı verilerek dosya, kurye ile Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına iade edilmiştir´ dedi. Başsavcı Engin, ´dosyada adı geçen şüpheliler hakkında yetki ve görev hususundaki tüm değerlendirmeler, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılacaktır´ diye konuştu.

Ergenekon davası Yargıtay´a götürülmek isteniyordu, plan bozuldu

İstanbul Barosu eski Başkanı Yücel Sayman dün Taraf gazetesine yaptığı açıklamalarda sarsıcı bir iddiada bulunmuştu: Ergenekon davası askeri mahkemeye gidebilir.. Taraf Gazetesi´nden Neşe Düzel, İstanbul Barosu´nun eski Başkanı Doç. Dr. Yücel Sayman´la yargı krizini konuştu. HSYK´nın Erzurum kararı, Ergenekon davasına Yargıtay yolunu açıyor diye dün ilginç bir iddiada bulunan Sayman devam ederek, ´Yargıtay da işi askeri mahkemeye devredebilir.´ demişti.

Ulusalcılar şimdi niye dava açmıyorsunuz diye bağıracak

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yücel Sayman´a göre, Erzurum kararı Ergenekon davasının da özel yetkili savcılardan alınmasına yol açabilirdi: En azından ıslak imza, Kafes Planı Yargıtay´a gidebilirdi. AK Parti karşıtı kamp, Dava Yargıtay´da birleşsin diyecekti. Sayman: Yargıtay Bunlar askeri suç deyip yargılamayı askeri mahkemeye devretme kararı verebilir, Ergenekon davası da böylece ulusalcı güçler tarafından tasfiye edilebilir ve dava, Veli Küçük gibi isimlerle kapatılırdı. Sayman dün iddiasını şöyle destekliyordu: Erzurum´un bir adım sonrası, İstanbul´da Ergenekon davasının da Özel Yetkili Savcılardan alınması olabilir. Ergenekon böylece Veli Küçük gibi isimlerle kapatılır. Yücel Sayman´ın iddialarından ana başlıklar ise şöyleydi: HSYK, Ergenekon davasının Yargıtay´a taşınması imkanını sağladı. Kafes gibi davalar, Erzincan Savcısı´nın davasıyla birleştirilip Yargıtay´da görülebilir artık. İstanbul, Savcı´yı yargılamaya gerek görmezse kurgu bozulacak. Yargıtay´a gitmeyecek dava. Ulusalcılar, Niye dava açmıyorsunuz diye bağıracak. ( Taraf)

İstanbul´da halen yapılan aramalar

Başsavcı Engin, İstanbul´daki aramalara ilişkin sorular üzerine, henüz bu konuda bilgisi olmadığını belirterek, bu saat itibarıyla ilgili savcılarla görüşüp bilgi alacağını kaydetti. (AA)

Erzincan´da ilginç diyalog; Cihaner: Aramaya direneceğim Özbek:Moralli ol ilgileneceğiz

23 Şubat 2010: Özbek, Cihaner´i evinde arama yapıldığı sırada telefonla aradı. Cihaner, Gözaltı ve aramaya direneceğim deyince, Özbek, arama yapan savcıdan isim ve sicil nosu istedi. Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in tutuklanması öncesi evindeki arama sırasında ilginç telefon trafiği yaşandığı öğrenildi. HSYK Başkanvekili Kadir Özbek´in, Cihaner´i telefonla arayarak destek verdiği ve aramayı yapan Cumhuriyet savcısına gözdağı anlamı taşıyacak şekilde, isim ve sicil no sorduğu ortaya çıktı. Evde arama yapan ve soruşturmayı yürüten 4 savcının yetkileri, Cihaner´in tutuklanmasının ardından HSYK tarafından kaldırılmıştı. Cihaner, arama öncesinde de sözkonusu savcıların görevden alınması için HSYK´ya başvurmuştu.

POLİSLER DE ŞAHİT

İlhan Cihaner hakkında Erzurum 2.Ağır Ceza hakiminin verdiği arama, el koyma ve gözaltına alma kararını uygulayan Erzurum özel yetkili savcıları, kararı yerine getirirken HSYK´nın dolaylı baskısına maruz kaldı. İddiaya göre HSYK Başkanvekili Özbek arama sırasında, önce Cihaner´in avukatı Hamit Sekman´ı cep´ten aradı. Ardından Cihaner ile görüşen Özbek, moral vererek olaya müdahale edeceklerini söyledi. Telefon konuşmalarına, aramaya katılan polis ve savcılar da şahit oldu.

DİRENME GEREKENİ YAPACAĞIZ

İlhan Cihaner´in, arama ve gözaltı kararına direneceğini Özbek´e ilettiği, ancak HSYK Başkanvekili´nin direnmemesini, kendilerinin gereğini yapacaklarını kendisine söylediği iddia edildi. Özbek, Cihaner ve avukatıyla cep´ten konuştuktan sonra, ikinci görüşmesini ev telefonundan yaptı. Arama yapıldığı sırada gelen ikinci telefona Cihaner´in eşini çağıran Özbek, sonra aramayı yapan savcıyı telefona çağırdı. Savcıdan Mahkemenin kararını uyguluyoruz cevabını alan Özbek, savcının ismini ve sicil no´sunu sordu ve telefonu kapattı.

KAÇMAZ DA ARAMIŞ

Evdeki arama sırasında Sincan 1. Ağır Ceza Başkanı Osman Kaçmaz´ın da İlhan Cihaner´i telefonla aradığı ileri sürüldü.

Ergenekon´a Yargıtay bakardı

İstanbul Barosu eski Başkanı Yücel Sayman, Taraf´a, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı´nın Cihaner dosyasını kabul etmesi durumunda HSYK´nın kendi kararlarıyla çelişmemek için İstanbul´daki özel yetkili savcıların da yetkilerini alabileceğini söyledi. Sayman, Bu durumda, Ergenekon davasının tümü Yargıtay´a alınmasa bile, en azından ıslak imza, Kafes Planı Yargıtay´a gider. Zaten göreceksiniz... AKP karşıtı kamp, Dava, Yargıtay´da birleşsin diye ısrar edecek dedi.

İstanbul yetkisizlik kararı verdi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Erzincan Başsavcısı İlhah Cihaner ile Eskişehir Alay Komutanı Albay Recep Gençoğlu´nun tutuklu bulunduğu ve 3: Ordu Komutanı Saldıray Berk´in ifadeye çağrıldığı ´Erzurum Ergenekon´ soruşturmasına ilişkin yetkisizlik kararı verdi. Başsavcılık, yetkisizlik gerekçesini ise beş başlıkta topladı:

OLAY YERİ ERZİNCAN: Şüphelilerin tamamının suç tarihlerinde Erzincan´da görev yaptıkları/ikamet ettikleri, dolayısıyla soruşturma evrakında suç olarak nitelenen eylemlerini CMK´nın 250. maddesi ile yetkili Erzurum Başsavcılığı yetki sınırları içerisinde gerçekleştirdikleri sabittir.

DOSYA GENİŞ ÇAPLI: faaliyetleri yurdun pek çok bölgesine yayılan geniş çaplı yasadışı oluşumlara ait soruşturmaların tek bir dosya üzerinden yürütülmesi mümkün değildir.

SORUŞTURMA UZAR: ... Aksi soruşturmanın uzamasına neden olabileceği gibi, olağanüstü iş yükü altındaki mahkemelerin kısa sürede sağlıklı muhakeme yapması, karar vermesi imkanı ortadan kalkacaktır.

EKSİKLİKLER: Dosyadaki eksikliklerin Erzurum Başsavcılığınca ikmal edilmesi gerek usul ekonomisi, gerekse şüphelilere atılı eylemlerin Erzincan ve çevresinde yoğunlaşmış olması açısından gereklidir.

BİRLEŞTİRME: Kanunda Başsavcılıklar arasındaki yetki ihtilafını çözecek yasal bir düzenleme bulunmuyor. Başsavcılıklar arasındaki yetki sorunu ancak kovuşturma aşamasında mahkemeler gidermeli.

LÜTFİ KAPLAN ANKARA

Soruşturmanın içeriği hatırlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yetkisizlik kararında özetle şu tespitlerde bulundu:?

1) Erzincan MİT Bölge Müdürlüğü´nde görevli 3 personeli, Dursun Çiçek´in hazırladığı İrticayla Mücadele Eylem Planını uygulamaya koydu.

2) ´Fethullahçılara´ ait olduğu iddia edilen yerlere silah, uyuşturucu madde, suç unsuru taşıyan belge koyarak yakalatmak ve haklarında silahlı terör örgütü kapsamında soruşturma yapmak istediler.

3) Teklif edilen bu görevi kabul eden elemanı, MİT görevlileri Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı olan şüpheli İlhan Cihaner ile görüştürdü.

4) Cihaner´in MİT görevlilerinin talimatlarını yerine getirmesi için haber elemanını tehdit ettiği yönündeki tespitler üzerine soruşturma genişletildi. (Star)

HSYK Başkanvekili Özbek: Belli ki telefonumuz da dinlenmiştir

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in evinde ve makamında arama yapan savcıyla görüşerek sicil numarasını istediği yönündeki iddialara ilişkin olarak, ´Kurul adına Türkiye Cumhuriyeti´nin bir başsavcısının makamında ve evinde yapılan aramanın niteliğini öğrenmek amacıyla yaptığım bir görüşmedir. Belli ki telefonumuz da dinlenmiştir´ dedi. HSYK´ya girişinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özbek, ´Bugün bir gazetede Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in makamında ve evinde arama yapan savcının telefon numarası ve sicil numarasını istediğiniz iddia ediliyor, ne söyleyeceksiniz?´ sorusu üzerine, ´Ben hakimlerin, savcıların sicil numarasını niye isteyeyim ki? Bütün savcıların sicil numaraları benim önümde ve bilgisayarımda duruyor. Öyle bir şey söz konusu olamaz´ dedi. Özbek, arama yapan savcıyla görüşüp görüşmediğine ilişkin soruya da şöyle yanıt verdi: ´Elbette görüştüm. Görüştüm derken İlhan Bey´in makamında bir arama yapıldığı söylenince Kurul olarak bilgi almak maksadıyla santral sekreterlerimiz vasıtasıyla görüştük. Önce kendisine ulaşılmadığını söylediler. Arkasından evini bağladılar. Eşiyle (Cihaner´in eşi) görüştüm. Evde arama yapıldığını ifade ettiler. ´Savcı Bey´i veriyorum´ dedi. Bir savcı arkadaşımızın sesini duydum. Adını söyledi, anlayamadım. Çok hafif geliyordu. ´Adınızı anlayamadım affedersiniz Savcı Bey´ dedim. Tekrarladı. Böyle bir görüşmemiz oldu. ´Arama yapıyoruz efendim´ dedi. Ben de ´Kolay gelsin´ dedim. Eşine ´Geçmiş olsun´ dedim. Daha sonra İlhan Bey kendisi aradı. Makamından aradığını söyledi. Arama yapıldığını, gözaltı uygulayacaklarını ifade etti. Kendisinin direneceğini söyledi. ´Böyle şey olmaz, sakın ha´ dedim. Bu şekilde bir görüşmemiz oldu. Onun dışında herhangi bir şey söz konusu değildir. Kurul adına Türkiye Cumhuriyeti´nin bir başsavcısının makamında ve evinde yapılan aramanın niteliğini öğrenmek amacıyla yaptığım bir görüşmedir. Belli ki telefonumuz da dinlenmiştir. Aynen konuştuklarımızı yayınlarlarsa kamuoyu daha da güzel bilgi sahibi olur. Belki bir şeyin karşılığı olarak bunu gündeme getirdiler. Bunlar çok yanlış şeyler.´ Kadir Özbek, ´Yanlış algılar uyandırılmasın. Bu sebeple bu açıklamayı ayak üzeri yaptım´ diye konuştu. (AA)

(22 Şubat 2010, 12:32), son güncel.: (23 Şubat 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İşte adım adım Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılması

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Ergenekon soruşturmasını/davasını akamete uğratma girişimleri

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1527    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.511.913