Tam
EskidenYeniye
 

Suikast Özel Harp'teki Fetö'den

Ankara'da, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun 18 Aralık 2002'de silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 9 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Eski özel kuvvetler mensuplarına yönelik operasyonun, savcılık ve emniyet istihbarat birimlerinin desteği, çok detaylı inceleme, alınan ifade ve analizleri sonrasında gerçekleştirdiği öğrenildi. Suikastın Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesindeki MAK'ta yuvalanan FETÖ yöneticileriyle bağlantılı isimler tarafından planlandığı ileri sürülüyor. 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikasta giden saldırı timi de aynı birimde görevliydi. Gözaltı listesindeki isimlerden ikisi şaşırtıcı: Ergenekon davasında yargılanan emekli askerler Levent Göktaş ve Fikret Emek. Ergenekon sürecinde Fetö kumpasına uğradığı iddia edilen bu iki ismin Hablemitoğlu suikastinde rol aldığı belirlendi. Göktaş hariç diğer 8 isim yakalandı. Göktaş'ın adı bir kaç ay önce de bu suikastle gündeme gelmişti. Gözaltına alınacağını tahmin eden Göktaş'ın yurtdışına kaçtığı ileri sürülüyor. Levent Göktaş'ın o dönemde Hablemitoğlu'nun MİT müsteşarı olmasının önüne geçmek amacıyla suikast talimatını verdiği iddiasının soruşturma dosyada yer aldığı ileri sürülüyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.06.2022 17:28 Ankara'da, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun 18 Aralık 2002'de silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 9 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

8 Haziran'da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Hablemitoğlu'na yönelik suikastı gerçekleştirdiği iddia edilen isimlere yönelik şafak vakti operasyon düzenledi.

Suikast FETÖ'cülerin yoğun olarak yuvalandığı ve 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesindeki MAK (Muharebe Arama Kurtarma) Alay Komutanlığında organize edildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınacak isimler arasında 2002 yılında MAK Alay Komutanı olan Levent Göktaş da bulunuyor. Savcılığın, eski özel kuvvetler mensuplarına yönelik operasyonu emniyetin istihbarat birimlerinin desteğiyle, çok detaylı inceleme, alınan ifade ve analizler sonrasında gerçekleştirdiği öğrenildi. Suikast eyleminin Galatasaray-Ankaragücü Türkiye Kupası 3. Tur maç saatinde yapıldığı, şehrin sakin olması nedeniyle özellikle bu saatin seçildiği öğrenildi. Zanlıların gözaltına alınmasının ardından tetiği kimin çektiğinin netlik kazanması bekleniyor.

FETÖ'nün Türkiye için büyük bir tehdit oluşturduğunu ifade eden ve örgütün devlet içerisindeki kadrolaşmalarını anlatan kitabını yayınlayamadan 20 yıl önce Ankara'daki evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Necip Hablemitoğlu suikastinin kilit ismi Nuri Gökhan Bozkır MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirilmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu savcılarından Zafer Ergün tarafından yürütülen soruşturmada Bozkır, detaylı ifadesi alındıktan sonra tutuklandı. Suikast öncesi Hablemitoğlu'nu takip ettiği ortaya çıkan eski Özel Kuvvetler mensubu Bozkır'ın ifadeleri doğrultusunda İrfan Birkan, Birol Ercan, Aydın Köstem, Nizamettin Avşar ve Mehmet Narin gözaltına alınmıştı. Hem Nuri Gökhan Bozkır, hem de diğer şüphelilerin verdiği bilgiler doğrultusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından derinlemesine çalışma yapıldı.

İSTİHBARAT BİRİMLERİ DETAYLI ANALİZ YAPTI

Soruşturma kapsamında istihbarat birimlerinin hazırladığı raporlar ve analizler sonrasında Necip Hablemitoğlu'nun suikastının hazırlanması ve gerçekleştirilmesinde aktif rol oynayan isimler tek tek belirlendi. Soruşturma süresince alınan ifadeler kapsamında şüphelilerin yakalanması için Ankara polisi 8 Haziran sabahı şafak vakti eş zamanlı operasyonlar düzenledi.

SUİKAST, FETÖ'CÜLERİN YUVALANDIĞI BİRİMDEN

Zanlılar hakkında verilen gözaltı kararında, suikastın Özel Kuvvetler Komutanlığı içerisinde yuvalanan FETÖ yöneticileriyle bağlantılı isimler tarafından planlandığı belirtiliyor. Bu doğrultuda 2001 yılında Özel Kuvvetler Komutanlığı'na (ÖKK) bağlı MAK Alay Komutanı olan Levent Göktaş'ın da aralarında olduğu şüpheliler hakkında gözaltı kararı verildi. Kararda, Nuri Gökhan Bozkır'ın Necip Hablemitoğlu suikasta kurban gittiği dönemde aynı birimde çalıştığı, gayri resmi organizasyonun bu birimde planlanmış olduğuyla ilgili bilgiler yer alıyor. O dönem ÖKK'da MAK Alay Komutanı olan Levent Göktaş, birimde çalışan Tarkan Mumcuoğlu, İstihbarat Şube Müdürü Fikret Emek, Tan Dervişoğlu, Altan Bora, Bülent Kutsal, Kamil Metin, Memiş Aytekin ve Osman Tuncer hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

KEŞİF, TAKİP, İZLEME VE SUİKAST

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından şafak vakti düzenlenen operasyonla zanlıların belirlenen adreslerine baskın yapıldı. Soruşturma dosyasında yer alan bilgilere göre, Nuri Gökhan Bozkır, suikast öncesinde yaptığı keşfin detaylarını ifadesinde anlattı. Hurdacı kılığında Portakal Çiçeği sokakta keşif yaptığını, ajandasına keşifle ilgili notlar tuttuğunu anlatan Bozkır, suikast yapacak kişiyi de olay yerine götürdüğünü anlattı.

GALATASARAY-ANKARAGÜCÜ MAÇI OLDUĞU GÜN SEÇİLDİ

Suikast talimatının Levent Göktaş tarafından verildiğinin kaydedildiği dosya kapsamında, zanlıların başkası adına kayıtlı cep telefonu hatlarıyla görüşmeler yaptığı, suikastin 2002-2003 Sezonu Türkiye Kupası Galatasaray-Ankaragücü 3. tur maç saatinde gerçekleştirilmesi kararının alındığı bilgisi var. Zanlıların eylem sonrasında kullandıkları telefonları ve sim kartları imha ettiği öğrenilirken, gözaltına alınan askerlerin ifadeleri doğrultusunda tetiği kimin çektiğinin netlik kazanması bekleniyor.

9 ZANLIDAN 5'İ GÖZALTINDA

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri MAK Alay Komutanı Levent Göktaş, Tarkan Mumcuoğlu, Fikret Emek, Tan Dervişoğlu, Altan Bora, Bülent Kutsal, Kamil Metin, Memiş Aytekin ve Osman Tuncer'in yakalanması için eş zamanlı baskınlar yaptı. Levent Göktaş'ın İstanbul, Ankara ve Bodrum'daki adreslerine gidildi. Dijital materyallere el konulurken, Levent Göktaş bulunamadı.

Operasyon kapsamında Göktaş dışında tüm zanlılar ilerleyen saatlerde yakalandı.

'ONURLU SUBAYIM' DEMİŞTİ, YURTDIŞINA KAÇTI

Levent Göktaş'ın adı aslında Hablemitoğlu suikastinde daha önce de geçmişti. Ukrayna'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Gökhan Bozkır'ın, Hablemitoğlu'nun “ölüm emrini” emekli Albay Mustafa Levent Göktaş'ın verdiğini söylediği iddia ediliyordu. Bu iddialar üzerine medyaya açıklama yapan Göktaş, Hablemitoğlu'nu tanımadığını, kim olduğunu cinayetten sonra öğrendiği belirtmişti. Levent Göktaş şunları söylemişti:

“Bu olayın uzak yakın benle hiç ama hiç bir ilgisi yok. Ben kendisinin kim olduğunu bile öldükten sonra öğrendim. Ben şerefli onurlu bir Türk subayıyım bunu herkes bilir. Bunu yapacak ya da yaptıracak kişi şerefsiz onursuz biri ya da birileridir. FETÖ işi olduğu aşikardır. Yakın zamanda gerçek ortaya çıkar.”

Soruşturma kapsamında tutuklanan ÖKK'da görevli Mehmet Narin'in “emir astsubayı” olmadığını ifade eden Levent Göktaş, “Albayların emir subayı olmaz” demişti. Levent Göktaş, “Mehmet Narin çok sağlam, çok iyi bir Astsubaydır” diyerek, Narin'in bahsettiği Konya ve Antalya gezisini şöyle anlatmıştı:

“17 Aralık'ta hava çok kötüydü ve karlıydı. Onu yanıma hem şoförlük yapsın hem yanımda dursun diye aldım. Konya'da kaldığımız otelde Sayın Abdullah Gül'ün de olacağını söylediler. O zaman da MİT Müsteşar Yardımcılığı boştu ya da yeni birisi atanacaktı. Kendisine vermek üzere CV hazırladım. Beni kendisiyle görüştüreceklerdi. Ama sabah acil işi çıkmış hemen Ankara'ya dönmek zorunda kalmış. O yüzden görüşemedik, sonra ben Konya'dan Antalya, Antalya'da kaldım ya da kalmadım hatırlamıyorum ama Antalya'dan da Ankara'ya döndüm.”

ŞENGÜL HABLEMİTOĞLU'DAN ÜLGEN'E AYAR: KUMPAS FALAN YOK!

Bu gelişmeler üzerine Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu sosyal medya hesabından açıklama yapmış, “kumpas yok” diyerek suçu Fetö'ye atarak birilerinin dikkatleri kendilerinden kaçırmaya çalıştığını ima etmişti. Şengül Hablemitoğlu mesajında, “Kumpas falan yok!.. Her şey gün gibi ortada gün kurusu kayısı gibi…” diye yazmıştı.CELAL ÜLGEN: MÜVEKKİLİM ÖYLE ŞEYLER YAPMAZ, KESİN KUMPASTIR!

Cinayet şüphelisi Nuri Gökhan Bozkır'ın Levent Göktaş'ın adını verdiğinin iddia edilmesinden sonra Levent Göktaş'ın avukatı Celal Ülgen “kumpas” açıklamasında bulunmuştu. Şengül Hablemitoğlu'nun “Kumpas falan yok” çıkışıyla işte bu açıklamayı yapan Celal Ülgen'i işaret ettiği öne sürülüyordu.

Celal Ülgen, “Kumpas falan yok” çıkışına ve buna gelen tepkilere ilişkin açıklamasında şunları söylemişti:

“Hablemitoğlu cinayetinin aydınlanması ve sanıklarının kim olursa olsun yakalanması ve ceza görmesi benim de tüm içtenliğimle beklediğim ve geç kaldığına inandığım bir özlemdir. Yeni bir kumpas derken bugüne değin özenle kurgulanan kumpas davalarını bilen ve çözümlenmesi için uğraşan biri olarak söylüyorum. Levent Göktaş şu anda büyük bir sıkıntı içerisinde. Eşinin kanser nedeniyle ameliyatta olması nedeniyle çok kısa sürede görüşme olanağı bulduk. Cep telefonları hastane içinde kapalı. Böyle bir suçun içinde olmasının mümkün olmadığını söyledi. Levent'e inanıyorum. Kimse sonradan mahcup olacağı savların peşine düşmemeli.”

İKİNCİ KRİTİK İSİM: BİNBAŞI FİKRET EMEK

Gözaltına alınan sürpriz isimlerden bir diğeri, Ergenekon soruşturmaları sırasında büyük tartışmalara yol açan emekli binbaşı Fikret Emek oldu.

Göktaş ile aynı dönemde ÖKK İstihbarat Şube Müdürlüğü yapan Emek de Ergenekon davasının sanıkları arasındaydı. 2007 yılında Eskişehir'de gözaltına alınan ve annesinin evinde yapılan aramada 11 kilo C-4 patlayıcı ile çok sayıda silah bulunan Emek, dava kapsamında verdiği ifadesinde “bombaları evde unuttuğunu ve görevde kullanmak için aldığını” söylemişti.

Alman vakıfları belgeleri

Emek'in bilgisayarından ise Hablemitoğlu'nun üzerinde çalışma yaptığı bilinen Alman Vakıflarına ilişkin belgeler çıkmıştı. Emek bu belgelerin kendisine ait olmadığını söylemişti. 2014'te tahliye edilen ve yargılama kapsamında 41 yıl 4 ay hapse mahkum edilen Emek, Yargıtay'ın bozma kararı sonrasında tüm suçlamalardan beraat etmişti.

2019 yılında basına yansıyan bir iddia ise, Fetö Çatı 2 soruşturmasında ifadesi alınan Ç.A. isimli eski örgüt üyesinin Fikret Emek'e yönelik sözleriydi. Ç.A. ifadesinde şunları dile getiriyordu:

'Örgüt içerisinde Binbaşı Fikret Emek'e ağabeylik yapan Metin Çetiner, Kara Harp Okulu'ndan atılma, 1983-85 dönemi olabilir, bir şahıstır. 1988 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi'nde eğitim görürken Kuleli Askeri Lisesi imamlığını yapmıştır. Bu şahıs Sait kod adlı Sürmeli Aksoy'a bağlı olarak faaliyet yürütmekteydi. Metin Çetiner, 2005-2007 yıllarında Romanya'da örgüte bağlı International School Müdürlüğü ile daha sonraki dönemlerde ABD'de okul müdürlükleri yapmıştır. En son Örgüte ait Kimse Yok Mu Derneği'nde çalışıyordu. Ben kendisine Mavi Marmara hadisesi ile ilgili olarak 'Fetullah Gülen'e hakkımı helal etmiyorum' dedikten sonra benimle irtibatını kesti.'

Ergenekon davasında tutuklanan Binbaşı Fikret Emek'in Fetö örgütü mensubu olduğunu net olarak bildiğini söyleyen Ç.A., 'Bu şahsın üst sorumlusu Metin Çetiner'dir. Metin Çetiner bu konuyu kendisi bana anlatmıştır' dedi. Çetiner'in FETÖ elebaşı Gülen'le yakın ilişkisi olduğunu ifade eden Ç.A., 'Metin Çetiner'in babasının ikametinde Harp Okulundan mezun olan öğrenciler için rütbe takma töreni düzenlendiğini, bu törene Fetullah Gülen'in bizzat katıldığını anlattı. Mezun olan öğrencilerin apoletleri Gülen'in takkesinin içerisine konularak okutulmuş, yıldızları bizzat kendisi takmış' dedi.

Ergenekon soruşturması, 12 Haziran 2007'de Ümraniye'de bir gecekonduda 27 el bombasının bulunmasıyla başlamış, soruşturmanın seyri 27 Haziran 2007'de Emine Emek'in evinde bomba ve silah bulununca değişmişti. Emek, 2013'te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında 41 yıl 4 ay hapse çarptırılmıştı. Ergenekon davasının çökmesinin ardından 2014'te İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliye edildi.

Foto: Gökhan Bozkır

HABLEMİTOĞLU PARALEL YAPIYI 2002'DE DEŞİFRE ETTİ: ADETA BUGÜNLERİ ANLATTI

Ankara Üniversitesi öğretim görevlisi olan Hablemitoğlu, 18 Aralık 2002 tarihinde evinin önünde uğradığı profesyonel bir suikast sonucu yaşamını yitirmişti. Hablemitoğlu öldürülmeden kısa süre önce Gülen cemaati hakkında hazırladığı raporlarla gündeme gelmişti. Hablemitoğlu'nun tehdit edildiği öne sürülmüş ancak herhangi bir ciddi soruşturma yapılmamıştı. Hablemitoğlu'nun öldürüldüğü günlerde tamamlamaya çalıştığı 'Köstebek' kitabı ise suikasttan sonra 2003'te basılmıştı.

FETULLAHÇILAR RAPORU

Hablemitoğlu, hazırladığı 'Etki Ajanları-Nüfuz Casusları ve Fetullahçılar' isimli raporda, Gülen'in CIA'ya gönüllü ajanlık yaptığını belirtmiş ve devleti ele geçirme çalışmalarını anlatmıştı. Gülen'in çarpık ilişkilerinin MİT ve TSK tarafından fark edildiğini ifade eden Hablemitoğlu, Fetullahçılar'ın, Humeyni bir gün nasıl İran'a dönmüşse, hoca efendilerinin de öyle dönüp Çankaya'ya oturacağına inandığını aktarmıştı.

Necip Hablemitoğlu, Ankara Üniversitesi'nde İnkılap Tarihi dersleri veriyordu. Paralel yapıyı “casusluk' ekseninde inceleyen ilk kişiydi. Bir başka konu olarak da mesaisinin büyük bölümünü Alman vakıflarını izlemeye ayırmıştı. Bu vakıfların Türkiye'de kirli işler çevirdiğini yazıp duruyordu. Görünürde hiç istihbaratçı geçmişi olmamasına rağmen, kendisine MİT Müsteşarlığının vaat edildiği söyleniyordu. 18 Aralık 2002'de Çankaya'daki evinin önünde oldukça profesyonel bir suikastla öldürüldü. Aradan 17 yıl geçti. Yakın zamana kadar polisin elinde kayda değer bir şüpheli bile yoktu ve dosya artık kapanmıştı.

'Köstebek' yazılamadan öldürüldü

Fetullah Gülen terör örgütünün belki de ilk güç gösterisi yaptığı suikast olarak değerlendirilebilecek suikast Hablemitoğlu'nun piyasaya çıkarmak üzere olduğu kitabının arefesine denk geldi. Öldürülmeden hemen önce bazı Alman vakıflarının Türkiye'de illegal faaliyetler içerisinde olduklarına dair tezleri ve Fetullah Gülen cemaatinin CIA destekli Moon tarikatı benzeri bir yapılanmayla tüm devlet kurumlarını kendi gizli gündemi doğrultusunda ele geçirmeye çalıştığı, önüne geçen isimleri de ezip geçtiğini anlatan çalışmaları ulaşılan bilgiler arasında… Bu konuyu “Köstebek' isimli kitabında yayınlamak üzere yazmaya başlamıştı ki suikast gerçekleştirildi. Kitap tamamlanmamış haliyle suikasttan sonra yayınlandı. 'Köstebek' paralel yapıyı casusluk çerçevesinde ele alan ilk kitap olması sebebiyle suikastın neden sümenaltı edildiğini anlatmaya yetiyor.

Hablemitoğlu'nun Fetö ile ilgili yazdıkları o kadar önemlidir ki, aşağıda linkleri de verilen bu yazdıkları okunduğunda 2013'ten beri Fetö ile mücadele sürecinde karşımıza çıkan detayları adeta 2002'de anlattığı görülür. Onun verdiği bilgiler o kadar önemlidir ki, 2000 yılında Fetullah Gülen aleyhine DGM'de açılan ilk davanın da delilleri arasına girmiştir. Ve bu dava açılmadan kısa süre önce Gülen'in tedavi gerekçesiyle ABD'ye kaçtığı da hatırlandığında Hablemitoğlu'nun adeta arı kovanına çomak soktuğu anlaşılacaktır.

Ergenekon'da gözaltına alınan zanlıların burada ne işi var?

Aslında bunun çok mantıklı bir cevabı artık var. 2013 sonunda başlayan Fetö soruşturmalarının dosyalarına ve kesinleşen yüzlerce dava kararına da detaylarıyla girdiği gibi Fetö örgüt yapısında birbirinden haberi olmayan departmanlar bulunuyor. Örgütün geliştirdiği bu çok katmanlı gizlenme teknikleri istihbarat örgütlerine bile parmak ısırtacak cinsten. Bu detaylı önlemlerin Fetullah Gülen ve yanındaki birkaç yönetici tarafından akıl edildiğini söylemek saflık olur. Örneğin 'arama tarama mesulleri' adı verilen özel bir birim mevcut. Bu birim özel program ve yöntemler ile örgüt bünyesindeki tüm kişilerin evinde, iş yerinde, üstünde, aracında, kişisel eşyalarında arama yapar. Ayrıca FETÖ yapılanmasına ait okul, kolej, yurt, dershane, vakıf, dernek gibi tüm müesseselerde zamanlı ve zamansız arama yapabilir. Arama sırasında sınırsız yetkiye sahiptir. En üst düzey imamlar dahi bu kişiler tarafından aranabilir. Şahısların yatak odalarına bile girebilir, erkek olmalarına rağmen bayanları bile kişisel eşyalarına ve özel eşyalarına kadar arayabilir. Amaç deşifre olmayı engellemek, iz bırakılıyorsa silmek ve uyarmaktır.'

Örgüt içinde daha gizli kripto birimler ve üyeler de var. Bunların sadece Fetullah Gülen ile bağlantı kurdukları ileri sürülüyor.

Deşifre olmamak için hücre yapılanmasına giden Fetö 2013'ten beri 9 yıldır süren operasyonlara rağmen bu gizlilik nedeniyle bitirilememektedir. Dolayısıyla Fetö'cünün diğer bir Fetöcüyü gözaltına almış, tutuklamış ve yargılamış olması şaşırtıcı sayılmamalı. Özellikle Levent Göktaş'ın adının MİT Müsteşarlığı için geçecek seviyeye kadar gelmiş olması, 'bu kişi Ergenekoncudur, öyleyse Fetö düşmanıdır' anlayışının ne kadar hatalı olduğuna, böyle kategorik yaklaşımların yanıltıcı olabileceğine kanıt gösterilebilir.

Hablemitoğlu'nun 'hoşgörü cemaati' denilen bu örgüt için o dönem yazdıklarına bakıldığında bugün çok çeşitli soruşturma ve davalarla ancak kanıtlanan karanlık örgütü o günlerde deşifre ettiği tartışmasız kabul edilecektir. Bu açıdan Hablemitoğlu yaşadığı sürece örgütün sürekli baskı altında olacağı, en büyük düşmanının ve acil ortadan kaldırılması gereken hedefinin o günlerde Hablemitoğlu olduğuna şüphe duyulamaz. Ayrıca Hablemitoğlu'nun adının o dönem MİT müsteşarı olarak geçtiği de hatırlanmalı. Bu iddia son gözaltıların yaşandığı soruşturma dosyasında var. Buna göre, Levent Göktaş'ın o dönemde Hablemitoğlu'nun MİT müsteşarı olmasının önüne geçmek amacıyla suikast talimatını verdiği belirtiliyor. Örgütün ele geçiremediği tek kurum MİT oldu. Bunu ele geçirebilmek için elemanlarından bazılarını Ergenekon soruşturmalarında mazlum rolüne büründürmekten ve gerekirse harcamaktan çekinmeyecekleri söylenebilir.

Baş düşman için baş birim devreye girdi

Tekrar etmek gerekirse, 9 zanlı hakkında başlatılan son gözaltı operasyonuyla ilgili gelen bilgilerde, suikastın Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesindeki MAK'ta yuvalanan FETÖ bağlantılı isimler tarafından planlandığı ileri sürülüyor. Bu birim, 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikaste giden darbecilerin de yuvalandığı birim idi. Göktaş'la birlikte aynı birimde çalışan Tarkan Mumcuoğlu, Fikret Emek, Tan Dervişoğlu, Altan Bora, Bülent Kutsal, Kamil Metin, Memiş Aytekin ve Osman Tuncer gözaltı listesindeki isimler. Göktaş dışındaki 8 isim yakalanırken o hala aranıyor. 27 Ocak'ta Bozkır ve 3 Şubat'ta 6 ismin yakalanmasıyla birlikte soruşturma listesindeki gözaltı sayısı 16'ya çıkmış oldu. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

Köstebek
Etki Ajanları-Nüfuz Casusları ve Fetullahçılar
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti

(09 Haziran 2022, 17:28), son güncel.: (10 Haziran 2022)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=15296    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.249.253