Tam
EskidenYeniye
 

Varan 1: Engizisyon Yargısı

İzmir'de, Adliyede görevli Cumhuriyet Savcısı İsmail Lale, FETÖ'den yargılan Ahmet Yenisarı'nın tahliye edilmesi için verdiği mütalaasında Kuran'daki bazı ayetleri kullanarak engizisyon mahkemelerine atıf yaptı. Mütalaada şok suçlamalar yöneltildi. Bu olay, son dönemde Fetö'ye karşı yargıdan gelen skandal göz yummalara bir başka örnek teşkil etti. 15 Temmuz akşamı yaşanan katliamlar daha unutulmamışken Fetö'yü kollayan, onları yuh dedirten izahlarla masum göstermeye çalışan bu tür kamikaze girişimler peşpeşe geliyor. Bu durum, onları cesaretlendiren, verilen hafif cezalarla caydırmayan bir yapının sinsice ve organize hareket ettiği iddialarına yol açıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

02.12.2022 09:55 İzmir'de, Adliyede görevli Cumhuriyet Savcısı İsmail Lale, FETÖ'den yargılan Ahmet Yenisarı'nın tahliye edilmesi için verdiği mütalaasında Kur-an'ı Kerim'deki bazı ayetleri kullanarak engizisyon mahkemelerine atıf yaptı.

10 Haziran'da, Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener, İzmir Adliyesi'nde görevli savcı İsmail Lale'nin FETÖ'den yargılan Ahmet Yenisarı ile ilgili verdiği skandal mütalaayı köşesine taşıdı.

Savcı İ.L., 14 Mart 2022 tarihinde Kur-an'ı Kerim'deki bazı ayetleri de mütalaasına alet ederek Ahmet Yenisarı'nın tahliyesini talep etti.

Mütalaada ?15 Temmuz 2016'da devlete karşı girişilen ve belki 4-5 bin kişinin irade ve teşebbüs ettiği ihtilali, arkadaş ve taraftar olsa bile 4-5 milyon kişiye, yani yetişkin nüfus olan 30-40 milyonun, yüzde 15'ini terörist ilan etmek ve devletin hasmı haline getirmek Ceza Kanunu'na aykırıdır? ifadelerine yer verildi.

Nedim Şener'in ?FETÖ yargılamaları için ?Engizisyon' benzetmeli kamikaze mütalaa? başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

?İzmir Başsavcılığı'nda terör suçlarına bakan 2. Ağır Ceza Mahkemesi savcısı İ.L.'nin tutuklu olan örgüt yöneticilerinden birinin tahliyesi için verdiği 14 Mart 2022 tarihli mütalaada yalnızca FETÖ üyesinin tahliyesini istemekle kalmıyor âdeta örgütün tüm suçlarını aklıyor.

Önce, savcı İ.L.'nin, hakkında skandal tahliye mütalaası yazdığı FETÖ üyesi Ahmet Yenisarı'nın kim olduğunu anlatayım...


Foto: Savcı İsmail Lale

12 Ocak 2022 günü gözaltına alınıp tutuklanan FETÖ üyesi Ahmet Yenisarı hakkında 31 Ocak 2022 tarihinde ?FETÖ Silahlı Terör Örgütü'ne üye olmak? suçundan iddianame düzenlendi.

İddianameye göre Yenisarı'nın, FETÖ'nün KHK ile kapatılan Atılımcı Çalışanlar Kültür ve Dayanışma Derneği ile Çiğli Talebelerini Okutma Koruma Sosyal ve Kültürel Yardım Derneği Tüm Çalışan Dernekleri Federasyonu isimli derneklerde gececi başkan, yönetim kurulu başkanı, denetim kurulu başkanı şeklinde kayıtları bulunuyor.

Örgütün Çiğli'deki yöneticilerinden olan Yenisarı örgüt toplantılarının aktif katılımcısı. Bank Asya'da 1997'de açmış olduğu hesabında FETÖ elebaşının 31 Aralık 2013'te verdiği talimat ile artış gerçekleştiriyor.

2011-2013 yılları arasında FETÖ'nün Cihan Medya, Işık Sigorta ve Kimse Yok mu Derneği'ne 2015 yılında kart üzerinden işlem yapıyor.

FETÖ'nün kripto haberleşme sistemi Bylock'ta 409350 ID nolu kullanıcısı olduğu ortaya çıkıyor. Örgüt üyeleri arasında ?Ahmet Başkan? olarak kodlanan Yenisarı hakkında verilen ifadeler var. FETÖ mensupları Yenisarı'nın Çiğli bölgesindeki yöneticilerden olduğunu söylüyor.

ENGİZİSYON, FUTBOL TARAFTARI, SİVRİSİNEK

Yenisarı, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek 5 Nisan 2022 tarihindeki duruşmayı beklerken avukatı tahliye talebinde bulunuyor. Ağır Ceza Mahkeme savcısı İ.L., 14 Mart 2022 tarihinde tahliye edilmesi yönünde Kuran'ı Kerim'deki bazı ayetleri de alet ederek şu skandal mütalaayı yazıyor:

?Ceza sorumluluğunun şahsiliği beşeri ve evrensel en temel ilkesi olduğu gibi uygulanmadığı yerlerde; Kanun vardır ancak hukuk yoktur.

Engizisyon mahkemeleri güya kanunla işliyordu. Fakat devlete isyan eden veya muhalif grubun sadece isyan edenleri değil tüm taraftarları, akrabaları, çoluk ve çocuklarını hatta mezardan ölüleri çıkartıp cezalandırdığı için tarihe vahşet ve ilkellik olarak geçmiştir.

Bu, faraza GSY Kulüp Yönetimi İstanbul'da bir örgüt kurup isyana kalkıştı diye, İzmir'de maçlara gitmiş veya kombine bilet almış kişileri kadın, çoluk çocuk demeden örgüt üyesi diye sorumlu tutmaya benzer.

FETÖ'CÜLER 4-5 MİLYONMUŞ

Veya Afrika'da dişi sivrisinek türü sıtma mikrobu yayıyor diye; zarar verdiklerine dair hiçbir delil olmayan, diğer yerlerdeki çoğu masum ve insana faydalı, tüm sinekleri öldürmek gibi zalimane bir davranıştır.

Hukuk devletinde kolektif ceza sorumluluğu kabul edilmez.

FETÖ elebaşının, TSK'daki bazı unsurlarını iğfal ve dünya hırs ve emellerine alet etmekle; 15 Temmuz 2016'da devlete karşı girişilen ve belki 4-5 bin kişinin irade ve teşebbüs ettiği ihtilali, arkadaş ve taraftar olsa bile 4-5 milyon kişiye, yani yetişkin nüfus olan 30-40 milyonun, yüzde 15'ini terörist ilan etmek ve devletin hasmı haline getirmenin Ceza Kanunu'nun 1. maddesindeki toplum barışını koruma amacına aykırı olduğu kanaatiyle; delil durumu ve sanığın menfur ihtilale teşebbüs suçunu bizzat işlediğini veya anılan suçu işleyenlere asli fail/doğrudan doğruya birlikte işleyen olarak veya azmettiren ya da suçun işlenmesi için yardım eden sıfatıyla hareket ve bu suretle de iştirak ettiğini kabule yeterli olmadığından, tutukluluğa itirazın kabulü ile mütalaa olunur.?

Savcı bu mütalaa sonrası ağır ceza mahkemesinden alınıp adliyede genel soruşturma savcısı yapılmış ama hâlâ görevde olduğunu da belirtmem gerekiyor. Bakalım, Hâkimler ve Savcılar Kurulu ne yapacak...

Bu arada FETÖ'cü sanık da 5 Nisan'daki duruşmada mahkeme tarafından tahliye edildi.?

MİT ?kamikaze mütalaa' savcısının FETÖ bağlantısını buldu

Nedim Şener'in 17 Haziran tarihli yazısında olayla ilgili başka bilgi ve gelişmeler yer alıyor. Şener'in yazısı şu şekilde:

'FETÖ'nün Çiğli sorumlularından olan, FETÖ'ye bağlı birçok dernekte yöneticilik ve üyelik yapan, FETÖ elebaşı Gülen'in talimatıyla 2014 yılında Bank Asya'daki hesabına para yatıran ve örgütün kripto haberleşme sistemi olan Bylock kullanıcısı Ahmet Yenisarı isimli kişinin tahliyesi öncesi savcılığın verdiği skandal mütalaayı hatırlayacaksınız.

10 Haziran tarihinde konuyu ?FETÖ yargılamaları için ?Engizisyon' benzetmeli kamikaze mütalaa? başlığıyla aktarmıştım.

Konuyla ilgili önemli tespitler ve gelişmeler oldu. Önce konuyu hatırlatayım;

12 Ocak 2022 günü gözaltına alınıp tutuklanan FETÖ üyesi Ahmet Yenisarı hakkında 31 Ocak 2022 tarihinde ?FETÖ Silahlı Terör Örgütü'ne üye olmak? suçundan iddianame düzenlendi.

Yenisarı, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek 5 Nisan 2022 tarihindeki duruşmayı beklerken avukatı bir üst mahkeme olan İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne tahliye talebinde bulundu. İşte bu aşamada Ağır Ceza Mahkeme Savcısı İ.L., 14 Mart 2022 tarihinde tahliye edilmesi yönünde Kuran'ı Kerim'deki bazı ayetleri de alet ederek özetle şu skandal mütalaayı yazdı:

MÜTALAADA ENGİZİSYON BENZETMESİ

?Ceza sorumluluğunun şahsiliği beşeri ve evrensel en temel ilkesi olduğu gibi uygulanmadığı yerlerde; kanun vardır ancak hukuk yoktur. Engizisyon mahkemeleri güya kanunla işliyordu. Fakat devlete isyan eden veya muhalif grubun sadece isyan edenleri değil tüm taraftarları, akrabaları, çoluk ve çocuklarını hatta mezardan ölüleri çıkartıp cezalandırdığı için tarihe vahşet ve ilkellik olarak geçmiştir.

Bu, faraza GSY Kulüp Yönetimi İstanbul'da bir örgüt kurup isyana kalkıştı diye, İzmir'de maçlara gitmiş veya kombine bilet almış kişileri kadın, çoluk çocuk demeden örgüt üyesi diye sorumlu tutmaya benzer.?

KARDEŞİNDEN GARİP SAVUNMA

Konuyu yazmamdan sonra kardeşi olduğunu bildiren Ö.L. e-posta üzerinden bana ulaştı, ağabeyini ve yazdığı mütalaayı savundu.

Bir de ?Madem İ.L. tahliye istedi, mahkeme neden serbest bıraktı?? diye sormuş. Bilmediği ya da gizlediği gerçek şu; İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Savcı İ.L.'nin bu mütalaasına rağmen tahliye talebini reddetti. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı İ.L.'yi bu görevden alarak genel soruşturma savcılığında görevlendirdi.

FETÖ'cü Ahmet Yenisarı'nın serbest bırakılması ise Savcı İ.L.'nin mütalaasıyla değil, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 5 Nisan 2022'deki duruşmada mahkeme kararıyla gerçekleşti.

MAHREM İMAMLARLA TELEFON İRTİBATI

SADECE ağabeyine değil, FETÖ'cü sanığı da savunmaya kalkarak bana şu soruları yönetmiş: ?Gerçekten suçsuz birine ceza verilmesi sizi vicdanen rahatsız etmez mi? Şimdi mütalaayı bu kişinin gerçekten suçsuz olduğu şekilde değerlendirmiş olması hiç aklınıza gelmedi mi??

Kimin suçlu olup olmadığına mahkemeler ve ilgili kurullar karar verecek. Benim işim gelişmeleri aktarmakla sınırlı. Şimdi sıra o gelişmeleri aktarmakta...

Konuyu köşemde yazdıktan sonra, özellikle darbeye karışan FETÖ mensupları dışında örgütün sivil yapılanmasına dair tüm suçları aklamaya yönelik mütalaayı yazan Savcı İ.L. hakkında Hâkimler ve Savcılar Kurulu inceleme başlattı.

ADALET BAKANI DOĞRULADI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı durumu HSK'ya bildirdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da TVNET'te gerçekleştirdiğimiz söyleşide konunun HSK'ya bildirildiğini doğruladı.

Bu süreçte, konu Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından da araştırıldı. MİT'in tespitlerine göre, Savcı İ.L. 2007'ye kadar yine savcılık görevinde bulunmuş bir isim. 2007'de istifa ederek Manisa'da 10 yıl boyunca avukatlık yapmış. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yargıda FETÖ'cülerin ihraç edilmesiyle doğan boşluğu doldurmak için 2017 yılında avukatlıktan tekrar savcılığa geri dönmüş.

MİT'İN TESPİTLERİ PAYLAŞILDI

MİT'in tespitlerine göre, Savcı İ.L. adına kayıtlı 10 telefon hattı bulundu. İ.L.'nin, bunlardan üçü ile 2014-2015-2016 yıllarında FETÖ'nün mahrem imamlarıyla irtibatı tespit edildi. MİT'in bu tespitleri İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve HSK'ya da bildirildi.

Sadece bu değil, yargıda, Yargıtay'ın FETÖ konusunda verdiği içtihatların tersine birçok karar çıkıyor. FETÖ ile mücadelede en büyük görev yargıya düşüyor. Yargı yalnız FETÖ ile değil, başka kimliklere bürünmüş kendi içindeki FETÖ iltisaklı kişilerle de mücadele etmeli. Yoksa kazanan FETÖ olur.'

HSK 3 AY SÜREYLE İHRAÇ ETTİ

21 Haziran'daki son gelişmede ise, Hakimler ve Savcılar Kurulu savcının üç ay süreyle açığa alınmasına karar verdi. HSK, Bakan Bozdağ'ın verdiği izin kapsamında savcı İsmail Lale'nin 3 ay süreyle açığa alınmasına karar verdi. HSK tarafından olay ilk ortaya çıktığında yayımlanan kararnameyle Lale, İzmir'den Gaziantep'e atanmıştı.

(02 Aralık 2022, 09:55)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=15329    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.252.989