Tam
EskidenYeniye
 

Polis sorguları tamamlanan askerler adliyeye getiriliyor

Balyoz darbe planı soruşturmasıyla ilgili gözaltına alınan ve aralarında emekli Korgeneral Engin Alan ve emekli Tümamiral Özer Karabulut´un da bulunduğu bazı emekli subaylar Emniyetteki sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye getirildi. Tutuklanması talebiyle mahkemeye sevkedilecekler ya da mahkemeye sevkedilmeye gerek görülmeden serbest bırakılacak kişiler ilerleyen saatler içinde netleşecek. Balyoz Planı belgelerinde 162 subayın isminin geçtiği hatırlanırsa, operasyonların büyük ihtimalle süreceği ve yeni gözaltıların yaşanacağı tahmin edilebilir.

Önceki haber title=Sonraki haber

Polis sorguları tamamlanan askerler adliyeye getiriliyor

Balyoz darbe planı soruşturmasıyla ilgili gözaltına alınan ve aralarında emekli Korgeneral Engin Alan ve emekli Tümamiral Özer Karabulut´un da bulunduğu bazı emekli subaylar Emniyetteki sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye getirildi. Tutuklanması talebiyle mahkemeye sevkedilecekler ya da mahkemeye sevkedilmeye gerek görülmeden serbest bırakılacak kişiler ilerleyen saatler içinde netleşecek. Balyoz Planı belgelerinde 162 subayın isminin geçtiği hatırlanırsa, operasyonların büyük ihtimalle süreceği ve yeni gözaltıların yaşanacağı tahmin edilebilir.

´Balyoz Güvenlik Harekatı Planı´ iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan veİstanbul Emniyet Müdürlüğü´nde sorguları tamamlanan askerlerden bir kısmı Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne getirildi. Zanlılar, hakim ve savcıların giriş yaptığı kapıdan içeri alındı. Vatan Caddesi´nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan emekli askerler, sivil plakalı polis minibüsleri ile Adliyeye getiriliyor. Hakim ve savcıların kullandığı bölümden Adliyeye alınan kişiler, daha sonra savcılık katına çıkarılıyor. ´Balyoz Güvenlik Harekatı Planı´ iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınarak Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne getirilen askerlerden kimlikleri belirlenenler: Emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk, emekli Tuğamiral Engin Baykal, emekli Tuğgeneral Mehmet Kaya Varol, emekli kurmay albaylar Ahmet Metin Dikici, Ali İhsan Çuhadaroğlu, Ümit Özcan, emekli Korgeneral Engin Alan ve emekli Tümamiral Özer Karabulut oldukları öğrenildi.

21.00: 11 askerden 4´ü serbest 7´si tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedildi

Dün yapılan Balyoz operasyonu sonrası gözaltına alınan emekli ve muvazzaf 49 askerden 13´ü adliyeye çıkarıldı. Aralarında 2 muvazzaf amiralin de bulunduğu 7 subay tutuklandı. 6 kişi de serbest bırakıldı. Şüpheli 7 kişi tutuklanma talebiyle İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi´ne sevk edildi. Şüphelilerin mahkeme sorgusu saat 22.00´de başladı, 00.30´da sona erdi.

Tutuklanan 7 şüpheli: İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Tümamiral Ramazan Cem Gündeniz, Tuğamiral Aziz Çakmak, emekli Tuğgeneral Mehmet Kaya Varol, emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk, emekli Tümamiral Özer Karabulut, emekli Kurmay Albay Ümit Özcan ve emekli Kurmay Albay Ali İhsan Çuhadaroğlu tutuklandı. Muvazzaf amiraller, bugüne kadar tutuklanan en üst rütbeli askerler oldu. Şüpheliler, cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini yıkmaya teşebbüs ve silahlı terör örgütü üyeliği suçlarından tutuklandı. Muvazzaf amiraller Hasdal Askeri Cezaevi´ne gönderilirken diğer 5 emekli asker önce Metris´e, ardından Silivri Cezaevi´ne nakledilecek.

Serbest bırakılan 6 kişi: Muvazzaf askerlerden ikinci Ergenekon davası tutuklu sanığı Albay Cengiz Köylü ile birlikte emekli Koramiral Lütfü Sancar, emekli Korgeneral Ayhan Taş, emekli Kurmay Albay Metin Dikici, emekli Tuğamiral Engin Baykal ve emekli Astsubay Ali Erden ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´nde, savcılık sorgularının ardından serbest bırakılan 6 kişiden biri olan emekli Koramiral Sancar, avukatı ve kendisini bekleyen eşiyle birlikte adliyenin ön kapısından çıktı. Arabasına yönelirken basın mensuplarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Sancar, bir açıklama yapmadı. Sancar´ın avukatı Yakup Akyüz, müvekkiliyle ilgili ´Türkiye´de bir darbe olup olmayacağı, içinde bulunup bulunmadığı´ gibi bir konu olmadığını belirterek, Sancar´ın ifadesinde, ´böyle bir şeyin içinde olmadığını´ açıkça dile getirdiğini kaydetti. Akyüz, Müvekkilimin hiçbir şekilde Türkiye´de bir darbe nedeniyle herhangi bir kişi yada kişilerle ilgisi olmamıştır. Bu nedenle iddia makamı da serbest bıraktı diye konuştu.

Ergenekon tutuklusu Albay Köylü Balyoz´dan serbest

Ergenekon soruşturmasında tutuklanarak cezaevine konulan Albay Cengiz Köylü, Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne getirilerek Balyoz Darbe planı soruşturması kapsamında sorgulandı. Tutuklu bulunduğu Hasdal Cezaevi´ne ait araçla adliyeye getirilen Köylü, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Cengiz Köylü, Ergenekon soruşturması tutuklusu olduğu için, cezaevi aracına geri götürüldü.Köylü´nün cezaevi aracına tek başına gitmesi, yanında jandarmadan refakatçiler bulunmaması dikkat çekti. Cengiz Köylü, tutuklu bulunduğu Hasdal Cezaevi´ne geri götürülecek.

Askerlerin komutanlara çay ve sigara içme paravanı yapılması tepki görüyor

Balyoz darbe planı soruşturması kapsamında gözaltına alınan muvazzaf subaylar ifadeleri alınmak üzere bugün İstanbul Adliyesi´ne getirildi. Gözaltına alınan bazı subaylar muvazzaf oldukları için gözaltına alındıktan sonra İstanbul Merkez Komutanlığı´na götürülmüşlerdi. Bu subaylar sabah saatlerinden itibaren soruşturmayı yürüten mahkemenin bulunduğu İstanbul adliyesine getirildiler. Adliyeye hakim ve savcıların girdiği kapıdan sokulan muvazzaf subayların adliyeye girişinde basın mensuplarının görüntü almaması için neredeyse etten duvar örüldü. Türkiye bu görüntülere aslında alışkındı. Dursun Çiçek´in de aralarında bulunduğu görevli bütün subayların adliye girişinde bu uygulama yapılmıştı. Fakat bugün yapılan bir uygulama var ki görenlerin içini acıttı. Gazetecilerin görüntü almaması için vatani görevini er olarak yapan askerler paravan olarak kullanıldı. Ve kullanılmaya devam ediyor. Beşiktaş Adliyesi´nin çatı katında kaydedilen fotoğrafları görenler buz gibi havada paravan olarak kullanılan mehmetçiğin bu durumunu kabullenmekte zorluk çekiyor ve Kimse evlatlarını vatanı korusun diye askere gönderen anne ve babalara bu fotoğrafı izah edemez yorumunda bulunuyorlar. Fotoğrafları gören birçok asker ailesi telefonla ve yorumlarıyla Vatani görevini yapan askerler rütbesi ne olursa olsun bir komutanın çay ve sigara içme paravanı değil! Üstelik o komutanlar kan donduran darbe planı yapmakla suçlanıyorlarsa... sözleriyle duruma tepki gösterdi. ( Samanyoluhaber)

Balyoz ile Ergenekon aynı değil

Yiğit Bulut (Habertürk): 23 Şubat 2010: Dün sabah ilk haberler gelmeye başladığı andan itibaren Habertürk haricindeki haber kanalları, olaya ilk önce Ergenekon başlığı altında girdiler! İlk algılama, gözaltına alınanların Ergenekon soruşturmasının devam eden dinamikleri içinde sürece dahil edildiği şeklindeydi. Evet, Ergenekon savcıları yine işbaşındaydı ve yeni dalgalar gelişiyordu. Oysa durum çok farklıydı. Üç farklı savcı işbaşındaydı ve yaşananların Ergenekon ile doğrudan bir ilişkisi yoktu. Sevgili dostlar, iddia edilen Ergenekon denklemi ile ortaya atılan Balyoz dinamiği arasında önemli farklar var. Dikkat ederseniz; iddia edilen ve ortaya atılan ifadelerini kullandım. Farklara gelince... 1- Ergenekon bir sürecin, genel bir algılama ve tepki denkleminin adı. Bu yapı içinde sivilden askere birçok isim var. İddiaya göre bu kişiler bulundukları makamları da kullanarak alternatif bir yönetim oluşturma ve bu yönetime geçme adına askeri-sivil bir darbe planı içindeydiler. 2- Balyoz daha küçük ölçekli, özü askeri bir hamleye dayanan ve bir harp oyunu mantığı içinde geliştirildiği iddia edilen bir yapıydı. Merkez İstanbul´daki 1. Ordu´ydu ve uluslararası ilişkileri dahi etkileyecek hamlelerle siyasi otorite devre dışı bırakılacaktı. Bu oyun planıyla ilgili olarak Özden Örnek ve İbrahim Fırtına´ya bilgi verilmişti. Sonuç: Gözaltıları Ergenekon şapkası altında algılamak doğru değil. Soruşturan savcılar da tamamen farklı. Balyoz iddiaları, özü ve gelişmesi beklenen süreç açısından, genel Ergenekon algılaması içine alınamayacak kadar detaylı.

Balyoz, Ergenekon´dan farklı gelişecek

Ergenekon süreci sivillerle başlamış ve sonrasında askerleri içine almıştı. Balyoz iddia edildiği özüne uygun olarak askerlerle başladı, muhtemelen sivillerle gelişecek. Balyoz savcılarının en çok zorlanacağı noktalar da burada başlayacak. Balyoz darbe planı ne kadar genişleyecek ve özellikle askerden-sivile geçerken uzantıları nasıl şekillenecek, hep birlikte göreceğiz. ( Yiğit Bulut, Habertürk)

Üst düzey komutanlar Genelkurmay´da ciddi durum için toplandı

24 Şubat 2010: TSK´da görevli orgeneral ve oramiraller dün Ankara´da olağanüstü toplandı. Başbakan Yardımcısı Çiçek´in de aynı saatlerde gizlice Genelkurmay Karargahı´nda İlker Başbuğ ile görüştüğü ortaya çıktı. Görüşmeyi de bir randevu iptali takip etti. İspanya´dan gece geç saatlerde dönen Başbakan Erdoğan evinde 3 bakanla istişarede bulundu ancak henüz bir açıklama yapmadı. Başkentte dün sıcak saatler yaşandı. Akşam saatlerinde Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklama, bir anda gündeme bomba gibi düştü. Açıklama şöyleydi: İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´nca yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında ortaya çıkan ciddi durumu değerlendirmek üzere Genelkurmay Başkanlığı karargahında Türk Silahlı Kuvvetleri´nde görevli bütün Orgeneral ve Oramirallerin katılımı ile bir toplantı icra edilmiştir. Genelkurmay Başkanlığı, 49 general ve subayın gözaltına alındığı operasyondan duyduğu rahatsızlığı ilk kez bu açıklamayla duyurdu. Açıklamada başka bir detaya yer verilmedi. Komutanlar toplantının ardından aynı akşam yemekte de biraraya geldi.

Bakan Çiçek Karargah´a gitmiş

Askerin bu toplantıdan bir gün önce de karargahta önemli bir ismi ağırladığı ortaya çıktı. Bu konuk Başbakan Erdoğan´a vekalet eden Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek´ti. Karargaha giden Çiçek, Orgeneral İlker Başbuğ ile görüştü. Başbuğ´un talebi üzerine gerçekleşen görüşme bir gün sonra bir internet sitesinin haberiyle ortaya çıktı. Haberde yer alan iddialar, komuta kademesinin gözaltılardan rahatsız olduğu ve bunu Çiçek´e ilettiği yönündeydi. İddialar arasında, komuta kademesinin toplu olarak istifa etmeyi düşündüğü de vardı. Haberin gerçek olup olmadığı tartışılırken, Cemil Çiçek Anadolu Ajansı´na bir açıklama yaparak, görüşmenin gerçekleştiğini doğruladı. Ancak içeriğinin haberde iddia edildiği gibi olmadığını söyledi: ´Bu bilgilerin çok önemli bir kısmı, doğru olmadığı gibi art niyetlidir. Mevcut konjonktürden istifade eden özel bir amaca yöneliktir. Bunu bilhassa kamuoyunun takdirine sunmak istiyorum. Sayın Başbakan´ın yurt dışında olması hasebiyle, vekalet görevi bendedir ve dün bir gazetede de gündeme gelen ´işaret ve parola´ konusu olmak üzere, bir değerlendirme yapma ihtiyacı çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı ile görüşme yapılmıştır. Bunun dışındaki tüm bilgiler yakıştırmadır ve doğru değildir.´ Çiçek´in sözünü ettiği işaret-parola haberi, Deniz Kuvvetleri´ne bağlı bir birimde Başbakan Erdoğan´a hakaret içeren parolalar kullanıldığı iddiasıydı. Genelkurmay Başkanlığı, bu haberle ilgili inceleme başlatıldığını açıklamıştı. Bu açıklamadan kısa süre sonra Cemil Çiçek´in saat 18.00´de Cumhurbaşkanı Abdulah Gül ile sürpriz bir görüşme yapacağı haberi de ortaya çıktı. Ancak kısa süre Çiçek´ten gelen görüşme talebinin yine Çiçek´in isteğiyle iptal edildiği açıklandı. İptal gerekçesi yanlış anlaşılmalara mahal vermemek olarak duyuruldu. Tüm bu gelişmeler yaşanırken İspanya´da olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise gece geç saatlerde geldiği Ankara´da Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile kendi evinde bir görüşme yaptı. Görüşmenin içeriğiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, Başbakan Erdoğan sessizliğini bugün de koruyor. ( Habertürk)

(23 Şubat 2010, 15:31), son güncel.: (24 Şubat 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Balyoz gözaltılarının güncel listesi

Camiler bombalanacak ardından tanklar sıkıyönetim için harekete geçecekti!!! İşte Balyoz Darbe Planı

Balyoz Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1534    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.017.325