Tam
EskidenYeniye
 

Amirallere Suikast: Perinçek, Devrimci Karargah´ın lideri

´Amirallere Suikast´ iddianamesinin 16 klasörden oluşan ek delilleri davanın avukatlarına dağıtıldı. Sanık teğmenlerde ele geçirilen delillerden oluşturulan raporda teğmenlerin bağlı olduğu ´Devrimci Karargah´ örgütünün (DKÖ) kurucusu Ergenekon davası sanığı Doğu Perinçek gösterildi. Gizli tanık ve ihbar mektubunda, Devrimci Karargâh terör örgütünün İstanbul´un yarısını havaya uçuracak cephaneye sahip olduğu anlatılıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Amirallere Suikast: Perinçek, Devrimci Karargah´ın lideri

´Amirallere Suikast´ iddianamesinin 16 klasörden oluşan ek delilleri davanın avukatlarına dağıtıldı. Sanık teğmenlerde ele geçirilen delillerden oluşturulan raporda teğmenlerin bağlı olduğu ´Devrimci Karargah´ örgütünün (DKÖ) kurucusu Ergenekon davası sanığı Doğu Perinçek gösterildi. Gizli tanık ve ihbar mektubunda, Devrimci Karargâh terör örgütünün İstanbul´un yarısını havaya uçuracak cephaneye sahip olduğu anlatılıyor.

Teğmenlerin sanık olduğu ´Amirallere suikast´ iddianamesinin 16 ek delil klasörü avukatlara dağıtıldı. 9´u tutuklu 19 sanığın yer aldığı iddianamenin delil klasörlerinde, İşçi Partisi´nin Karargâh Evleri yapılanmasında yer aldığı iddia edilen teğmenlerde ele geçen Devrimci Karargâh Terör Örgütü´ne ilişkin dokümanların ve delillerin incelenmesiyle oluşturulan rapor ve klasörler de yer aldı. Belgelerde örgütün kurucusu ve lideri Ergenekon davası sanığı Doğu Perinçek gösteriliyor. Gizli tanık ve ihbar mailinde örgütün asker ve polisten destek aldığı, İstanbul´un yarısını havaya uçuracak cephaneye sahip olduğu anlatılıyor.

Devrimci Karargah ve Ergenekon bağlantıları

Devrimci Karargah terör örgütü ile Ergenekon bağlantısını ortaya çıkaran Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü raporu, 24 Kasım 2009 tarihli ve ekleriyle beraber 262 sayfa. Devrimci Karargah Terör Örgütü Ergenekon Bağlantısı başlıklı raporda 2009/1570 sayılı dosyanın, sanık teğmenlerde ele geçen dokümanların incelenmesiyle hazırlandığı belirtiliyor. Raporda, Devrimci Karargah terör örgütünün Ergenekon yapılanmasıyla doğrudan ilişki ve irtibatının olduğu, amaç-eylem- kurumsal ve fiziki birliktelik içerisinde bulunduğu, Ergenekon yapılanmasının ´Devrimci Karargah Terör Örgütünü´ kurduğu, yönlendirdiği ve taşeron gibi kullandığı anlaşılmıştır. deniliyor.

Devrimci Karargah = Bedreddini Hareketi + 16 Haziran Hareketi + Devrimci Sol

2005 yılının yaz ayında ´Bedreddini Hareketi´ ve ´16 Haziran Hareketi´ örgüt mensuplarının bir araya gelmeleriyle kurulan ´Devrimci Karargah´ın 2008´in son aylarında da ´Devrimci Sol´ örgütü ile birleştiği kaydediliyor. Raporda, Sonuç olarak bir dizi kanlı eylemle kamuoyuna adını duyuran, hiçbir taban kazanma çabası göstermeden pek çok örgütten eleman devşiren, yurt dışından yönetilen ve finanse edilen, gelişmiş istihbarat taktik ve teknikleri konusunda deneyimli, hassas ve şifreli haberleşme kaynaklarını kullanabilen Devrimci Karargah Örgütü, eylem-hedef ve stratejisiyle toplumda hükümete olan güveni sarsma, kamu düzenini bozma ve kaos ortamı oluşturma gayreti içerisinde olması, elde edilen bilgi, belge, şüpheli ve tanık ifadelerine göre referans aldığı örgütlerden farksız olarak gizli bir el tarafından yönetiliyor kanaati vermektedir. ifadeleri kullanılıyor.

Bostancı´da öldürülen örgüt lideri Yılmazkaya, Ergenekon sanıklarıyla irtibatlı

Balyoz darbe planı operasyonunda tutuklanan muvazzaf Tümamiral Cem Gürdeniz´in de adının geçtiği ortaya çıktı. Başkan Doğu Perinçek´ten gelen emirler doğrultusunda görevlendirmeler başlığı altında Erol Ersan´ın öneri ve özel irtibatlarını yapıyı legalize etmekte kullanılacak (Cem Gürdeniz) ibareleri ile Devrimci Karargah´ın legal alanının özel irtibat ve ilişkilerle desteklenerek açılımını daha kolay yapmasının hedeflendiği tespiti yer alıyor. Teğmenlerde dokümanların bulunması, bunların görevleriyle ilgili olmaması, Devrimci Karargah örgütünün yöneticisi olduğu anlaşılan Doğu Perinçek´in Ergenekon kapsamında yakalanarak tutuklanmış olmasının örgütün Ergenekon örgütü tarafından kurulduğunu ve yönlendirildiğini ortaya koyduğu belirtiliyor. 27 Nisan 2009´da Bostancı´da yaşanan çatışmayla ilgili tutuklanan kişilerle Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan şahısların ´ortak kişiler´ aracılığıyla irtibatları da anlatıldı. Devrimci Karargâh davası sanığı Özgür Dinçer´in görüştüğü kişilerin Erol Ölmez ve Kemal Kerinçsiz ile irtibatlı olduğu, Melek Seven´in yine ortak şahıslar aracılığıyla Ergenekon davası sanıkları Satılmış Balkaş, Serhan Bolluk, Vedat Yenerer ve Ayşe Asuman Özdemir ile bağlantılı olduğu tespiti yer aldı. Ergin Öncü´nün ortak kişiler aracılığıyla Gökhan Sipahioğlu, Hayrettin Ertekin, Erkut Ersoy, Sami Hoştan ve Emin Gürses ile bağlantılı olduğu, Orhan Yılmazkaya´nın da ortak şahıslar aracılığıyla Muzaffer Tekin, Doğu Perinçek, Birol Başaran, Hamza Demir ve Mete Yalazangil´in aralarında bulunduğu 16 kişiyle irtibatının tespit edildiği anlatıldı. Mustafa Aşula´nın 3 Ergenekon davası sanığı, Muhammet Çetin´in 5 Ergenekon davası sanığı, Abdüsselam Sultan´ın Veli Küçük, Kemal Alemdaroğlu´nun da aralarında bulunduğu çok sayıda Ergenekon davası sanığı ile ortak kişilerle görüştüğü tespit edildi. Raporda tanık Nadir Cücük´ün verdiği ifadede Devrimci Karargah örgütü lideri Serdar Kaya´nın ordu darbe yapar mantığıyla hareket ettiği anlatılıyor. PKK kampında eğitim almak için 4 kişiyle birlikte gelen Serdar Kaya´yı Türk Solu ekibi olarak tanıdığını ve Özgür Dinçer´in de onun koruması gibi davrandığını kaydediyor. Örgütten ayrılan bir kişinin e-mail ihbarında örgütün İstanbul´da villa tipi evlerde çok sayıda silah, LAW sakladığı belirtildi. Orhan Yılmazkaya ve Cemal Bozkurt´u tanıdığını belirten ihbarcı, başta Devrimci Karargah´ın Ergenekon´la bağlantısı olduğunu duyduğunda kızdığını; ancak, örgüt mensuplarının yurtdışına çıkarken kimlerin önayak olduğunu gördüğünü kaydediyor.

İstanbul´u havaya uçuracak cephaneye sahipler

İhbarcı, 27 Nisan´da Yılmazkaya´nın öldüğü çatışma sonrası bir polisin kendilerini arayarak yerlerini terk etmesi gerektiğini söylediğini anlatıyor. Örgüt mensuplarının yurtdışına çıkışı sırasında askerlerin yardım ettiğini ifade eden ihbarcı; Gelin görün ki, ölümcül durumda kullanacağımız ve sadece yurtdışından aranacağı söylenen telefon numarasından polis ya da MİT mensubu bize ulaşıyor ve operasyon yapılacağını söylüyor. diye şaşkınlığını ifade ediyor. Kendilerine askerin silahlarınınverildiğini ve ´niçin asker silahları veriliyor´ diye üstlerine sorduklarında da Askeriye içindeki solcu subaylar var, onlar bize destek veriyor. cevabını aldığını kaydediyor. İhbarcı, Bize silah veren de, bizi yurtdışına çıkaran da Ergenekon´un ta kendisi. tespitinde bulunuyor. İhbarcı, şu anda İstanbul´un yarısını havaya uçuracak cephane olduğu ve 3´er kişilik 4 grup bulunduğunu aktarıyor. ( Zaman)

Polisi şehit eden teröriste teğmenlerden övgü

´Amirallere Suikast İddianamesi´nin ek klasörlerinde yer alan ´Evler ve Görevler´ dosyasında; Doğu Perinçek´e bağlı hareket eden hücre evlerinin açık adresleri ve bu adreslerde kalan deniz teğmenlerinin isimleri yer alıyor. Teğmenler Alperen Erdoğan, Burak Düzalan, Yakut Aksoy ve Tarık Ayabakan´ın Kocaeli Değirmendere´deki evlerinde yapılan aramada ele geçen belgede, 15 hücre evine ait bilgiler yer alıyor. Bu evlerin 7´si Değirmendere´de; 4´ü Karamürsel´de, biri de Kadıköy´de konuşlandırılmış. ´Evler ve Görevler´ isimli dosyada 3 hücre evinin açık adresleri belirtilmiyor. Bostan, Diriliş ve Aydınlık isimli bu evlerin Karargâh Evleri´nin yönetim merkezleri oldukları anlaşılıyor. Bostan isimli evde Evrim, Orhan ve Mahir isimli şahısların kaldığı bilgisi yer alıyor. Aynı teğmenlerden ele geçirilen ´Düşen Bir Devrim Şehidinin Ardından´ isimli belgede Orhan Yılmazkaya´ya övgüler düzülüp ondan ´özgürlük savaşçısı´ diye bahsedilirken; Orhan Yılmazkaya´nın TC polisi tarafından katledildiği gün aslında onun kazanıldığı gündür. ifadesi yer alıyor. Örgütün özel yetkiler verilen ´Diriliş´ isimli ev için de ´Başkanlıktan emir alıyor´ notu düşülmüş. Bu eve de Murat ve Dursun isimli şahıslar not düşülmüş. Devrimci Karargah örgütleri içinde en özel ev ise İşçi Partisi lideri ve Ergenekon davasının tutuklu sanığı Doğu Perinçek´in sahip olduğu dergiyle aynı ismi taşıyor: Aydınlık. Bu ev için ´yalıtılmış hücre, başkan bilir´ açıklaması yapılmış. Evin Ali ve Eylem isimli şahısların yönetiminde olduğu belirtilmiş. ( Zaman)

Çeşitli savcılıklarca açılan bütün soruşturma ve davalarda yollar aynı yere çıkıyor: Ergenekon Terör Örgütü

Poyrazköy sanığı Amiral, Ergenekon ile Devrimci Karargah bağlantısını sağlıyor

Amirallere Suikast iddianamesi gibi daha önce kabul edilip davası açılan Poyazköy iddianamesinde de Devrimci Karargah örgütünden geniş şekilde bahsediliyor. Bu davanın sanıklarından muvazzaf Tuğamiral örgüt içinde çok önemli bir görev almakla suçlanıyor. Ağustos ayındaki Yüksek Askeri Şura´da tuğamiralliğe terfi eden Levent Görgeç, Ergenekon davası kapsamında yargılanan en üst rütbeli muvazzaf subay unvanını almıştı. Poyrazköy iddianamesinde Görgeç´in, Ergenekon Terör Örgütü ile diğer bir terör örgütü olan Devrimci Karargah Örgütü (DKÖ) arasındaki bağlantıyı sağladığını gösteren şok bir belgeden de bahsediliyor. Belgede, ´Devrimci Karargah´taki çekirdek kadronun diğerleri ile olan bağlantılarının yapıya zarar vermeyecek şekilde ayrıştırılmasını Levent Görgeç sağlayacak´ deniliyor. Ergenekon soruşturmasının devamı olarak kayıtlara geçen Poyrazköy iddianamesindeki sanıklar arasında Tuğamiral Levent Görgeç de bulunuyor. Hakkındaki soruşturmaya rağmen son Yüksek Askeri Şura´da (YAŞ) terfi ettirilen Görgeç, Ergenekon soruşturması kapsamında yargılanan en üst rütbeli ilk muvazzaf oldu. 29 Haziran 2009 tarihinde sorgulanan 9 subaydan birisi olan Levent Görgeç, son bir yıldır Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı´nda eğitim yönetim grup başkanı olarak görev yapıyor. Görgeç´e sorgu esnasında Ergenekon sanıklarından Başkent Üniversitesi´nin kurucu rektörü Mehmet Haberal, emekli Orgeneral Kemal Yavuz, emekli Albay İlyas Çınar, Prof. Dr. Erol Manisalı ile bağlantılı olup olmadığı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği´nin (ÇYDD) Ataevleri projesiyle ilgili sorular yöneltilmişti. Tuğamiral Görgeç, iddianamede ´Devrimci Karargah´ örgütüyle bağlantıyı isim olarak geçiyor. İddianamede yer alan ve Deniz Kuvvetleri´ndeki iki amirale suikast iddiasıyla tutuklanan teğmenlerden birinde çıktığı belirtilen belgede, Devrimci Karargah´taki çekirdek kadronun diğerleri ile olan bağlantılarının yapıya zarar vermeyecek şekilde ayrıştırılmasını Levent Görgeç sağlayacak. ifadeleri dikkat çekiyor. Konuya ilişkin ikinci belge, Ergenekon sanığı İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek´ten gelen emirler başlığı altındaki bölümde geçiyor. İddianamenin 94. sayfasındaki konuya ilişkin belgede, şöyle deniliyor: Devrimci Karargah´taki çekirdek kadronun evleri ile aydınlanma ve yeni adam kazanma evleri birbirinden ayrılacak, irtibatları kesilecek (Devrim fikrinin genç subaylar arasında geniş tabana yayılması için yeni projeler geliştirilecek).

(25 Şubat 2010, 09:08)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Devrimci Karargah Örgütü manşetlerimiz

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

Amirallere suikast planı manşetlerimiz

Poyrazköy´de araziye gömülü bulunan silahlar soruşturması

Poyrazköy iddianamesinin tamamı (PDF)

Kafes Eylem Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1540    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.511.945