Tam
EskidenYeniye
 

Cihaner´in tahliyesinde ilginç çabalar

Ergenekon Terör Örgütü üyeliğinden halen tutuklu bulunan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in, reddi hakim talebinde bulunabilmek için arama ve tutuklama kararını veren hakimler hakkında tazminat davası açacağı öne sürüldü. Cihaner´in, bir HSYK üyesi ve YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan´la birlikte geliştirdikleri bu stratejiyi deneyeceği ve bu yolla tahliye taleplerini reddeden hakimlerle arasında ´husumet´ doğduğu gerekçesiyle redd-i hakim talebinde bulunacağı belirtildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Yargıya sızmış Kontrgerillacılardan Cihaner için ilginç girişimler

Ergenekon Terör Örgütü üyeliğinden halen tutuklu bulunan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in, reddi hakim talebinde bulunabilmek için arama ve tutuklama kararını veren hakimler hakkında tazminat davası açacağı öne sürüldü. Cihaner´in, bir HSYK üyesi ve YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan´la birlikte geliştirdikleri bu stratejiyi deneyeceği ve bu yolla tahliye taleplerini reddeden hakimlerle arasında ´husumet´ doğduğu gerekçesiyle redd-i hakim talebinde bulunacağı belirtildi. Ancak akşam saatlerinde Erzurum 2. Ağır Ceza´dan Kontrgerillacıları şok eden iki haber geldi. Mahkeme Erzincan iddianamesini kabul etti. İddianamede Saldıray Berk 1 nolu, Cihaner ise 2 nolu sanık. Diğer haber ise Cihaner´in tahliye talebinin 3´ncü kez reddedilmesi oldu.

Kafaları komplolara çalışıyor

Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in Ergenekon terör örgütü üyeliği iddiasıyla tutuklanmasının ardından Erzurum-Erzincan-Ankara hattında hukuk tarihinde görülmeyen gelişmeler yaşanıyor. HSYK´nın Başsavcı Cihaner´i gözaltına alınması kararını veren 4 savcının yetkisini kaldırmasının ardından, Erzurum Başsavcılığı´na 3 özel yetkili savcı atandı. Yeni atanan Başsavcı Vekili Taner Aksakal, Cihaner´in adresinin sabit olduğunu gerekçe göstererek, avukatların talebi doğrultusunda tahliye talebinde bulundu. Ancak özel yetkili Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi, Cihaner hakkındaki delil durumu ve yüklenen suçun tutukluluğunun devamını gerektirdiğini belirterek tahliye taleplerini reddetti. Cihaner´in avukatları Erzurum´un bir üst mahkemesi olan özel yetkili Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi´ne itiraz etti. Diyarbakır´daki mahkeme de itirazları reddetti. Bütün bu girişimlerden sonuç alamayan Cihaner´e bir HSYK üyesi ile YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan´ın hukuk desteği vererek, hakimin reddini sağlayabilmek için manevi tazminat davası açması yönünde akıl verdikleri iddia edildi. Verilen taktiğe göre Cihaner, önce davasına bakan mahkeme heyetinin gerek arama kararı gerekse tutuklama kararının hukuka aykırı olduğu ve kararda hukuk ihlalleri yaşandığı gerekçesiyle mahkeme heyeti aleyhine manevi tazminat davası açacak.

İşleri güçleri entrika: Beğenilmeyen bir hakim nasıl suçlu duruma düşürülebilir?..

Hakimleri devre dışı bırakmak için farklı bir yöntem

HSYK Üyesi Ali Suat Ertosun ve YARSAV Başkanı Ülker ikilisinin geliştirdikleri iddia edilen taktiğe göre, Cihaner şu stratejiyi izleyecek: Önce davasına bakan mahkeme heyetinin gerek arama gerekse tutuklama kararının hukuka aykırı olduğu ve kararda hukuk ihlalleri yaşandığı gerekçesiyle mahkeme heyeti aleyhine manevi tazminat davası açacak.Bu dava açıldıktan sonra Cihaner, söz konusu Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ile aralarında husumet bulunduğunu iddia ederek reddi hakim talebinde bulunacak. Sonrasında da uygun bir hakimin atanması için HSYK devreye girecek. Hukukta ceza davası hakimi kendisiyle husumeti olan birinin davasına bakamıyor. Bu davadan, öncelikle çekilmesi bekleniyor. Çekilmezse hakkında reddi hakim müracaatı yapılıyor. Bu reddi hakim talebi üzerine bir ilgili mahkeme bir karar veriyor. Karara itiraz da yapılabiliyor. ( Zaman)

Avukatı tutukluluğa 3. kez itiraz etti

Tutuklu bulunan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in avukatı Turgut Kazan müvekkilinin tutukluluk haline 3. kez itiraz etti. Ergenekon soruşturması kapsamında eski Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal tarafından tutuklattırılan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in serbest kalması için avukatları çalışmalarını sürdürüyor.

Mahkemenin bir üyesi değişti mi?

Bugün sabah saatlerinde Erzurum´a gelen Cihaner´in avukatı Turgut Kazan, müvekkilinin serbest bırakılması için 3. kez Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´ne başvurarak tutukluluk haline itiraz etti. Öte yandan mahkemenin bir üyesinin değiştiği iddia edildi. ( Cihan)

İbret verici ayak oyunları

Soruşturmaya bakan ve tutuklamayı yapan önceki Savcıları HSYK´yı devreye sokarak skandal şekilde soruşturmadan aldıran Kontrgerillacıların, tutuklama kararını veren hakimleri de devre dışı bırakmaya çalışması Kontrgerillaların yargı kadrolarına ne kadar derin sızdığını gösteriyor. Deşifre olmak ve tepki çekmek pahasına ayak oyunlarını deniyor olmaları zor durumda olduklarını, birşeyler yapmazlarsa tükenecekleri şeklinde değerlendiriliyor.

HSYK Başkanvekili´nin Erzincan´daki savcıları aradığının belgesi

Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in evinde ve ofisinde yapılan aramaların kamera kayıtları ve kayıtlarda yer alan konuşmalar ilk kez yayınlandı. Görüntülerde HSYK Başkanvekili Kadir Özbek´in hem İlhan Cihaner´i hem de aramayı yapan savcıyı aradığı görülüyor. Oysa Özbek, kendisinin Cihaner´i değil Cihaner´in kendisini aradığını iddia etmiş, gazetecilere yaptığı açıklamada İlhan Bey beni makamından aradı demişti. Özbek, Cihaner ve aramaya eşlik eden Rasim Karakullukçu ile telefonda görüştüğünün ortaya çıkmasının ardından telekulaktan şikayet ederek dinlendiğini iddia etmişti. Habertürk´te yayınlanan görüntüler dinlenme iddialarını da çürütüyor. Çünkü Özbek´in her iki savcıyı da kameralar çalışırken aradığı görülüyor. Başsavcı Cihaner Adliye´deki odası arandığı sırada telefonda şu sözleri sarfediyor: Yerimdeyim Başkanım. Arkadaşlar geldiler, arama yapıyorlar. Daha sonra gözaltı olacakmış. Ben fiziki olarak direnmeyi düşünüyorum. Cihaner´in evindeki görüntülerde ise polislerin Cumhuriyet Savcısı Rasim Karakullukçu´nun nezaretinde arama yaptığı sırada Karakullukçu´nun telefonunun çaldığı görülüyor. Görüntülerde yapılan konuşmadan arayan kişinin HSYK Başkanvekili Kadir Özbek olduğunu anlaşılıyor. Daha önce bu telefon görüşmeleri Kadir Özbek´e sorulmuş, Özbek konuşmaları doğrulamıştı. Özbek Cihaner´le konuşmasında ´kendisinin direneceğim´ tavrına karşı çıktığını söylediğini de belirtmişti. HSYK başkanvekili Özbek´in halen yürüyen bir soruşturmada savcıları araması, terör örgütü üyeliği suçlaması yapılan bir başsavcıya da arama esnasında moral desteği vermesi hukukçular tarafından savcılara gözdağı ve yargıya doğrudan müdahale olarak yorumlanıyor, aramayı ve soruşturmayı yapan savcılar üzerinde mutlaka baskı oluşturacağı belirtiliyor. Telefon görüşmesinde Özbek´in savcılardan sicil numaralarını istediği de iddia edilmiş ancak bu iddia Özbek tarafından yalanlanmıştı. ( Habertürk, Cnnturk)

Mahkeme üyesinin değiştiği haberi doğrulandı

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in tutuklanmasına karar veren Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nin üye hakimi İsmail Şahin´in yerine bugün itibariyle üye Sefa Bilal göreve başladı. Erzurum Yüksek Güvenlikli H Tipi´nde tutuklu bulunan Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in tutuklanmasına karar veren Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nde nöbet değişimi yaşandı. Başkanlığını Hakim Mustafa Karatay´ın yaptığı mahkemenin üye hakimlerinden İsmail Şahin´in bugün itibariyle görevini üye Sefa Bilal devraldı. Değişimin aylık rutin üye değişimi olduğu iddia edildi. Üye Hakim İsmail Şahin, Savcı Osman Şanal´ın yerine göreve gelen Özel Yetkili Savcı Taner Aksakal´ın tahliye talebini reddeden hakimdi. ( Cihan)

19.25: Cihaner´in tahliye talebine üçüncü kez red

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in tahliye talebi üçüncü kez mahkeme tarafından reddedildi. Erzurum H Tipi Cezaevi´nde 12 gündür tutuklu bulunan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in avukatı Turgut Kazan tarafından verilen tahliye dilekçesi reddedildi. Erzurum 2 Numaralı Ağır Ceza Mahkemesi´ne öğle saatlerinde verilen tahliye dilekçesi, mahkeme tarafından 19.00 sularında reddedildi. Karar Cihaner´in avukatı Kazan´a tebliğ edildi. ( Cihan)

Olayın üzerine gidildikçe Özbek yalpalamaya başladı: İlhan Bey´i biz mi aradık onlar mı aradı tam bilmiyorum

02 Mart 2010: HSYK Başkan Vekili Kadir Özbek, savcılarla yaptığı telefon görüşmelerinin ortaya çıkması üzerine ilginç bir savunma yaptı. Görüntülerin kendisini yalanlamadığını iddia eden Özbek, suçu sekterlere attı. Özbek, Oraya bağlamaları sekreterlerin işi. Önce makamından aranmış gibi bir sıralama yapılmış, aradan yarım saat geçtikten sonra ´İlhan Bey telefonda!´ dediler. İlhan Bey´i biz mi aradık onlar mı aradı tam bilmiyorum. dedi. Özbek, ilk açıklamalarının aksine Cihaner´in evinde aramayı yapan savcı Rasim Karakullukçu´yu da kendisinin telefona istediğini itiraf etti. Özbek, bu konuda şu görüşü dile getirdi: Arkadaşlarla toplantı salonunda çalışırken sekreterlere arattım. Birinci aramada ´Makamı cevap vermiyor.´ dediler, ´Cepten de aradık, şimdi görüşmesi mümkün değil.´ dediler. ´Evini arayın!´ dedim. Bir süre sonra evi bağlandı. Arama devam ediyordu. İlhan Bey´in eşi dediler. ´Geçmiş olsun hanımefendi, nedir mesele?´ dedim. Arama yapıyorlar, dedi. ´Kimler var?´ dedim. Savcı bey var polis var, dedi. Bir görüşebilir miyim dedim. Bilgi almak için; çünkü o zamana kadar herhangi bir bilgi yok. Savcının sesi çok derinden ve kesik kesik geliyordu. HSYK Başkan Vekili Özbek, bu telefon görüşmeleriyle ilgili sorular üzerine, konuşmaları doğrulamıştı. Özbek, Cihaner´le konuşmasında ´kendisinin direneceğim´ tavrına karşı çıktığını söylediğini de belirtmişti. Özbek, evdeki aramayı yapan savcının adını anlayamadığı için tekrarlattığını ve savcının ´arama yapıyoruz efendim´ dediğini iddia etmişti. ( Zaman)

(01 Mart 2010, 11:57), son güncel.: (03 Mart 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İşte Cihaner´in bürosunda yapılan arama ve HSYK başkanvekilinin telefonla aramasının görüntüleri

İşte adım adım Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılması

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Ergenekon soruşturmasını/davasını akamete uğratma girişimleri

HSYK üzerinden Ergenekon davasını akamete uğratma çabaları

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1557    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.550.021