Tam
EskidenYeniye
 

CHP´li Ersin ile Gizli Tanık´ın buluşma kayıtları silinmiş

Erzincan-Ergenekon soruşturmasının gizli tanıklarından Munzur ile CHP Milletvekili Ahmet Ersin arasında gerçekleşen görüşme anına ait kamera kayıtlarının silindiği belirlendi. Savcılık buluşma anına ait güvenlik kamerası kayıtlarının bulunduğu CD´lere el koydu. CD´ler görüntülerin geri dönüşüm programları aracılığı ile yeniden kurtarılabilmesi için emniyetin teknik birimlerine gönderildi. Kamera kayıtlarının kurtarılarak dosyaya ekleneceği öğrenildi. Bu arada CHP´lilerin sürmekte olan Erzincan soruşturmasına günlerdir fiilen müdahale etmekte olması gibi vahim bir durum karşısında Yargıtay C. Başsavcısı Yalçınkaya´nın hala harekete geçmemesi ve adeta fotoğrafta görüldüğü gibi uyumaya devam etmesi dikkati çekiyor ve AK Parti´li milletvekillerinin gizli tanıklarla görüşüp ikna etmeye çabalamaları söz konusu olsaydı Başsavcının aynı sessizliği sürdürüp sürdürmeyeceği sorularına yol açıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

CHP´li Ersin ile Gizli Tanık´ın buluşma kayıtları silinmiş

Erzincan Ergenekon soruşturmasının gizli tanıklarından Munzur ile CHP Milletvekili Ahmet Ersin arasında gerçekleşen görüşme anına ait kamera kayıtlarının silindiği belirlendi. Savcılık buluşma anına ait güvenlik kamerası kayıtlarının bulunduğu CD´lere el koydu. CD´ler görüntülerin geri dönüşüm programları aracılığı ile yeniden kurtarılabilmesi için emniyetin teknik birimlerine gönderildi. Kamera kayıtlarının kurtarılarak dosyaya ekleneceği öğrenildi. Bu arada CHP´lilerin sürmekte olan Erzincan soruşturmasına günlerdir fiilen müdahale etmekte olması gibi vahim bir durum karşısında Yargıtay C. Başsavcısı Yalçınkaya´nın hala harekete geçmemesi ve adeta fotoğrafta görüldüğü gibi uyumaya devam etmesi dikkati çekiyor ve AK Parti´li milletvekillerinin gizli tanıklarla görüşüp ikna etmeye çabalamaları söz konusu olsaydı Başsavcının aynı sessizliği sürdürüp sürdürmeyeceği sorularına yol açıyor.

Ergenekon´un avukatı olduğunu açıklayan CHP´nin Erzurum´da yürütülen Ergenekon soruşturmasına yaptığı müdahaleler gündemden düşmüyor. Gizli tanıkların ifadelerini değiştirmeleri için CHP´nin aktif olarak devreye girdiği, Jandarma ile işbirliği yaptığı iddiaları giderek farklı bir seyir alıyor. Tanıklara ifadelerini geri almaları için baskı yapıldığına dair görüşmelerin deşifre olmasının ardından gizli tanık Munzur´un Ankara´ya kaçırılması olayına da CHP´nin adı karıştı. Munzur´un televizyona çıkarılarak veya kameralara konuşturularak daha önce verdiği ifadeleri yalanlayan bazı açıklamalar yaptırılması planlandığı ileri sürülüyor. İddialara göre gizli tanığa 200 bin TL´lik para vaat edildi.

CHP Ergenekon´un neresinde?

Milletvekili Ahmet Ersin´in de aralarında bulunduğu CHP heyetinin daha önce Erzincan´a gelerek gizli tanıklarla buluştuğu ortaya çıkmıştı. Görüşmenin deşifre olması üzerine Ahmet Ersin önce buluşmayı yalanlamış ancak sonra itiraf etmek zorunda kalmıştı. Erzincan´da kaldıkları otelde kahvaltı yaparken bir kişinin kendisi ile özel olarak görüşmek istediğini iddia eden Ersin, Başka masaya geçtik. Aile meselelerinden söz etti. Boşanma işleri falan varmış. Benden, Erzincan´da kalmak istemediğini, Ankara veya İzmir´de yaşama olanağını sağlayıp sağlayamayacağımı sordu. savunmasını yapmıştı. Konuştuğu kişinin kendisinden iş istediğini zannettiğini iddia eden Ersin, şunları kaydetmişti: Ben de ona, ´Bu kriz döneminde iş bulmak son derece zordur. Sen yine kendi ilinde yaşamaya devam et, buradaki şartlarını zorla´ dedim. ´Benim can güvenliği sorunum var´ dedi. ´Nedir senin can güvenliği sorunun, yani ailenden mi geliyor?´ diye, birtakım şeyler söylemeye başladı, şuraya gittim, buraya gittim falan. Bir dakika dedim, ´Bu konular beni ilgilendirmez.´ diyerek görüşmeyi kestim. Gizli tanık olduğunu bilmiyordum, ancak anlatımlarından kuşku doğdu içimde. Ondan sonra gönderdim onu. İl binasına gittiğimiz sırada, birlikte kahvaltı yaptığımız kişilerden bazıları ´Gizli tanık mıydı o?´ diye sordular. Tanıyorlar bizimle yemek yiyenler onu. Benimle hiç kimse ´ben gizli tanık Ali´yim, Veli´yim, Munzur´um´ diyerek, bir konuşma yapmadı. Konuştuğum kişinin gizli tanık olduğunu hala bilmiyorum. ( Zaman)

Çok gizli temasın şok fotoğrafları

Gizli Tanık Munzur´un CHP milletvekili Radikal Gazetesi muhabiriyle çok gizli temasının şok fotoğrafları... Gizli Tanık, Munzur ve iki akrabasının 4 Mart´ta Ankara´ya getirilip bazı temaslarda bulunacakları yönündeki haberler doğrulandı. CHP Milletvekili Erol Tınaztepe, Gizli Tanıklarla Ankara´da görüştüğünü Radikal Gazetesi´nden Mesut Hasan Benli´ye doğruladı. CHP´li Tınaztepe, ?gizli tanıklar Ankara´ya gezmeye gelmiş ben de öyle görüştüm? gibi bir açıklama yapsa da olayın boyutları oldukça farklı görünüyor. CHP´li Ahmet Ersin de gizli tanıklarla Erzincan´daki görüşmesini, önce gizlemiş, arkasından reddetmiş ve en son ?eşinden boşanacakmış onu görüştük? gibi benzer bir gerekçeyle açıklamaya çalışmıştı.

Görüşmeleri CHP ayarlıyor

Gizli Tanıkların Ankara´da üst düzey yargı mensupları ve gazetecilerle görüşmelerini, Erzincan/Ankara hattında adeta mekik dokuyan CHP´li Vekillerin organize ettiği iddia edildi. Bugün Radikal Gazetesi´nde Mesut Hasan Benli imzalı bir haber yayınlandı. ?Gizli Tanıklar İfadelerini Değiştirecek? başlığıyla verilen haberde gizli tanıklarla ilgili önemli ayrıntılar vardı. Haberdeki, ?Cihaner´in yakını olduğu öne süren bir kişi tarafından Ankara´ya getirilen gizli tanıklar arasında ´Munzur´ kodlu kişi de var.? Cümlesi oldukça dikkat çekici. Radikal Muhabiri Benli, Ankara´ya getirilen gizli tanıkların Cihaner´in bir yakını tarafından getirildiğini iddia ediyor. Ancak haberinde gizli tanıklarla ilgili ?ifadelerini değiştirecekler? cümlelerini ise CHP´li Tınaztepe´ye dayandırıyor. Haberi Tınaztepe´nin gizli tanıklarla görüşmeleriyle ilgili bilgi almış gibi yazan muhabir, sık sık Tınaztepe´ye atıfta bulunuyor.

Radikal muhabiri bizzat görüştü

Ancak olayın böyle olmadığı ortaya çıktı. CHP´li vekillerin koordine ettiği gizli tanıkların ziyaret trafiğinde Radikal Gazetesi Muhabiri de yüz yüze görüştürüldü. Üstelik casus filmlerini aratmayacak mekanlar ve yöntemler seçildi. Radikal Gazetesi Muhabiri, haberinde ?Cihaner´in yakını? olarak belirttiği Davut Konig´le görüştü. Görüşme Ankara Şehirler Terminali (AŞTİ)´ndeki kuytu bir bölümde gerçekleşti. Daha çok evsiz ve yolda kalmış insanların uyumak için kullandığı bölümde Radikal Muhabiri ile ?gizli? görüşme ayarlandı. AŞTİ´ye Davut Konig ve gizli tanık Munzur beraber gelirken, daha sonra ayrıldılar. Radikal Muhabiri ile Konig söz konusu kuytuda bir araya geldi. Konig, Munzur ile muhabir arasında adeta mekik dokudu. Munzur´un muhabirin sorularına direkt cevap vermesi engellenirken, Konig kontrolünde kontrollü cevaplar verildi. Radikal muhabirinin gerçekleştirdiği görüşme sonrası yazdığı haberi bizzat aldığı bu ayrıntılara dayandırmayıp CHP´li vekile dayandırması daha da ilginç bulundu.

Radikal gazetesi en başından işin içinde

Radikal Gazetesi en başından beri Erzincan olayının göbeğinde yer alıyor. Radikal Ankara Temsilcisi Murat Yetkin, uzun süre Erzincan´da kurumlar arası çatışma tezini işlemiş ve olayın içine MİT´i de sokmaya çalışmıştı. O günlerde anlaşılamayan bu tutum, çok sonra soruşturmaya Org. Saldıray Berk´in de adı karışınca anlaşılır hale gelmiş ve Murat Yetkin´in Karargah´ın istediği doğrultusunda Erzincan olayına böylesine ısrarla yönlendiği iddia edilmişti. Radikal aynı zamanda hem manşetinden hem de İsmet Berkan´ın köşesinden olayı sıcak tutmuş ve Erzincan konusunda gerçek dava yani ERGENEKON-BERK-CİHANER bağlantısı ortaya çıkmadan ?İsmailağa Cemaatine dokunan yandı? önkabulü oluşturmaya çalışmıştı. Radikal´in ısrarlı yayınlarına rağmen MİT olayın içine girmemiş ve söz konusu personelinin hukuk önüne çıkmasını yasal çerçevede izlemişti. Ancak Berk konusunda askeri konvoy yürütmeye varan tepkiler ve Org. Başbuğ´un savaş gemisi üzerinde meydan okuması gibi olaylar yaşanmış ve Berk defalarca çağrılmasına rağmen ifadeye gitmemişti. Tüm bu olaylarda medyayı belli biçimde yönlendiren Radikal Gazetesi Ankara Bürosu sonunda direkt olarak Gizli Tanıklar boyutunda olaya girdi. Radikal Muhabiri Mesut Hasan Benli´nin casus filmlerindeki gibi kuytuda gizli tanıkları kaçıran ve Ankara´ya getiren Pavyoncu Davut Konig´le temasları oldukça tartışılacağa benziyor.

Davut Konig kim?

Davut Konig´ın, CHP´li Ersin´le Erzincan´da gizli tanıkların buluşturulması olayını ayarlayan Paradise Pastanesi sahipleri Erdoğan kardeşlerle geçmişten beri beraber çalıştıkları belirtiliyor. Davut KONIG, Erzincan´da Paradise Pastanesi karşısında bulunan Atlantik Restoran, Erzincan terminalindeki Uğurcan Petrol İstasyonu ve Jandarma bölgesinde yer alan Işıkpınar Köyünde bulunan Kervansaray Gazinosu´nun sahibi ve çevresinde ?Pavyoncu Davut? diye biliniyor. Davut KONIG´ın, çevresinde Tarkan olarak bilinen ve Erdoğan kardeşlerin çevresinden Ayhan Akgün isimli mekan sahibi kişinin adamı olarak nam yaptığı Erzincan´da yaygın olarak biliniyor. Davut Konıg´ın hırsızlık, adam öldürmeye teşebbüs, çıkar amaçlı suçlardan sabıkası bulunuyor. Gizli Tanıkları ifadelerini değiştirmeleri konusunda yönlendirdiği iddia edilen Paradise Pastanesi Sahibi Abdullah ve Erdal Erdoğan kardeşlerin yönlendirmesiyle manipülatif haberler yaptığı konusunda çeşitli gazeteciler daha önce de eleştirilmişlerdi. Gizli tanıklardan birinin kendisine önerilen 80 bin TL rüşveti anlattığı hem iddianameye hem de gazetelere yansımıştı. Gizli tanıkların Ankara´ya getirilmesinde peşin 50 bin TL ödendiği, CHP´li vekiller aracılığıyla, bazı YARSAV üyeleri, yüksek yargı mensupları ve Ankara - İstanbul hattında bazı medya haber müdürleri ile görüştürülmeye çalışıldıkları iddialar arasında iken, bahse konu gizli görüşmeler ve bugüne kadar Radikal Gazetesinin davaya ilişkin haber ve köşe yazılarında izlediği çizgi bunları doğruluyor.( Sonsayfa)

Cevabı en merak edilen soru: Görüşen CHP değil de AK Parti olsaydı?..

07 Mart 2010: CHP´lilerin, yürüyen bir davanın gizli tanıklarına ´ifadeni geri çek´ diye açıktan baskı yapması, ?Bunu AK Partililer yapmış olsaydı Yargıtay Başsavcısı´nın tutumu nasıl olurdu? sorusunu gündeme getirdi. CHP´lilerin gizli tanıklarla görüşüp, Ankara´ya getirmelerine sert tepki gösteren AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç ?CHP´liler sadece gizli tanıklarla değil, en kritik davaların başsavcılarıyla da baş başa, gizli ve özel görüşmeler yapıyor. CHP´li Ahmet Ersin, Erzincan Başsavcısı ile gece yarılarına kadar bilinmeyen bir evde görüşme yapıyor, sonra gizli tanıklarla biraraya geliyor. CHP milletvekilleri duruşmalarda Ergenekon sanıklarının avukatlarıyla aynı sıraları paylaşıyor. CHP şunu bilsin ki, iktidarın yolu yargıya baskı yapmaktan, hakim ve savcıları kuşatma altına almaktan, sanık sıralarına oturmaktan geçmiyor? diye konuştu. ( Star)

(06 Mart 2010, 17:14)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Fotoğraflar için tıklayın

Radikal´in Erzincan soruşturmasına tavrı

CHP´nin Ergenekon ve benzer soruşturmalara tavrı

Flaş!!! Savcı: Baskı var, mahkeme tanıkları acilen dinlesin

ŞOK İDDİA!!! CHP´li Ersin gizli tanıklarla görüştü

Ergenekon ve benzer davaları tanıkları deşifre ve tehdit ederek etkisiz bırakma gayretleri

İşte adım adım Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılması

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

ÖRNEKLERLE CHP´NİN ERGENEKON VE BENZER DAVALARINDA SEMPATİZANLIKTAN ÖTE TAVIRLARI

Kontrgerilla Medyası

Radikal gazetesinin Erzincan Ergenekon soruşturmasına tavrı

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1583    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.549.309