Tam
EskidenYeniye
 

CHP´nin ´Gizli Tanıkları İkna´ operasyonu ayağına mı dolaşıyor?

CHP´li milletvekillerinin Erzincan soruşturmasındaki gizli tanıklarla buluşup baskı ve para karşılığı ifade değiştirmeye çabaladığı iddiaları bir süredir medyada yer alıyor. CHP´li milletvekilleri de gizli tanıklarla buluştuklarını kabul etmiş, ancak ikna için olmadığını savunmuşlardı. Son olarak ´sonsayfa´ sitesinde yayınlanan ve gizli tanık pazarlıklarını fotoğraflarla işleyen haber CHP´lileri çok kızdırdı ve daha önce kabul ettikleri açıklamalardan çark ederek gizli tanıklar üzerinden kendilerine komplo kurulmaya çalışıldığını iddia ettiler. Oysa CHP´lilerin gizli tanıklarla görüşerek ifade değiştirmeye zorladığına dair haberler bir kaç haftadır medyada yer alıyordu ve sonsayfa´nın haberi bu haberlerin sonuncusu idi. CHP´lilerin soruşturmaya fiili müdahalesi gizli tanıklarla da sınırlı değil. Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in elindeki dinleme kayıtlarının CHP´ye sızdırıldığının ortaya çıkması, partiyi zor durumda bırakmıştı. Suçlamaların hedefinde, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin var. Partinin birçok faaliyetinde kilit rol üstlenen Ersin, Erzincan Raporu´nu da hazırlayan isim. Ersin, Başsavcı Cihaner´in tespit ettiği dinleme kayıtlarını da rapora ekleyerek Genel Başkan Deniz Baykal´a sunmuştu. Gizli soruşturmadaki delillerin bu şekilde parti raporuna eklenmesinin suç olduğunun hatırlatılması üzerine de şu karşılığı vermişti: ´Ne olacak canım, elden ele dolaşıyor böyle şeyler.´ CHP´lilerin halen sürmekte olan bir soruşturmaya fiilen müdahale etmesi üzerine kamuoyundan ve hukukçulardan gelen tepkiler giderek çoğalmakta ve suç işledikleri için CHP´lilerin de savcılıkça soruşturma konusu yapılması istenmekteydi. Ve dün Erzincan-Ergenekon soruşturmasında çok önemli bir gelişme yaşandı. CHP´li milletvekilleriyle gizli tanıkların buluşturulduğu yerlerden biri olarak sık sık adı geçen Paradise Pastanesi´ne polis operasyonu yapıldı ve üç gözaltı yaşandı. Polis pastanede bulunan çok sayıda evrak ve bilgisayar kayıtlarına el koydu. Soruşturmada adının daha sık geçmesinin, Ergenekon´a sempatizanlığın da ötesine geçerek soruşturmaya fiilen müdahalede bulunmaya kalkmasına kamuoyunda giderek artan tepkilerin, gizli tanık ikna girişimlerinin bu kadar göz önünde olmasından duyulan rahatsızlığın ve belki de dünkü polis operasyonunun, CHP´li çevreleri endişelendirdiği, günler sonra ve ortaya çıkan çok sayıda delile rağmen şimdi iddiaları yalanlama basitliğine kaçmaya sevkettiği anlaşılıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

CHP´nin ´Gizli Tanıkları İkna´ operasyonu ayağına mı dolaşıyor?

CHP´li milletvekillerinin Erzincan soruşturmasındaki gizli tanıklarla buluşup baskı ve para karşılığı ifade değiştirmeye çabaladığı iddiaları bir süredir medyada yer alıyor. CHP´li milletvekilleri de gizli tanıklarla buluştuklarını kabul etmiş, ancak ikna için olmadığını savunmuşlardı. Son olarak ´sonsayfa´ sitesinde yayınlanan ve gizli tanık pazarlıklarını fotoğraflarla işleyen haber CHP´lileri çok kızdırdı ve daha önce kabul ettikleri açıklamalardan çark ederek gizli tanıklar üzerinden kendilerine komplo kurulmaya çalışıldığını iddia ettiler. Oysa CHP´lilerin gizli tanıklarla görüşerek ifade değiştirmeye zorladığına dair haberler bir kaç haftadır medyada yer alıyordu ve sonsayfa´nın haberi bu haberlerin sonuncusu idi. CHP´lilerin soruşturmaya fiili müdahalesi gizli tanıklarla da sınırlı değil. Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in elindeki dinleme kayıtlarının CHP´ye sızdırıldığının ortaya çıkması, partiyi zor durumda bırakmıştı. Suçlamaların hedefinde, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin var. Partinin birçok faaliyetinde kilit rol üstlenen Ersin, Erzincan Raporu´nu da hazırlayan isim. Ersin, Başsavcı Cihaner´in tespit ettiği dinleme kayıtlarını da rapora ekleyerek Genel Başkan Deniz Baykal´a sunmuştu. Gizli soruşturmadaki delillerin bu şekilde parti raporuna eklenmesinin suç olduğunun hatırlatılması üzerine de şu karşılığı vermişti: ´Ne olacak canım, elden ele dolaşıyor böyle şeyler.´ CHP´lilerin halen sürmekte olan bir soruşturmaya fiilen müdahale etmesi üzerine kamuoyundan ve hukukçulardan gelen tepkiler giderek çoğalmakta ve suç işledikleri için CHP´lilerin de savcılıkça soruşturma konusu yapılması istenmekteydi. Ve dün Erzincan Ergenekon soruşturmasında çok önemli bir gelişme yaşandı. CHP´li milletvekilleriyle gizli tanıkların buluşturulduğu yerlerden biri olarak sık sık adı geçen Paradise Pastanesi´ne polis operasyonu yapıldı ve üç gözaltı yaşandı. Polis pastanede bulunan çok sayıda evrak ve bilgisayar kayıtlarına el koydu. Soruşturmada adının daha sık geçmesinin, Ergenekon´a sempatizanlığın da ötesine geçerek soruşturmaya fiilen müdahalede bulunmaya kalkmasına kamuoyunda giderek artan tepkilerin, gizli tanık ikna girişimlerinin bu kadar göz önünde olmasından duyulan rahatsızlığın ve belki de dünkü polis operasyonunun, CHP´li çevreleri endişelendirdiği, günler sonra ve ortaya çıkan çok sayıda delile rağmen şimdi iddiaları yalanlama basitliğine kaçmaya sevkettiği anlaşılıyor.

Milletvekillerinin gizli tanıklarla görüşmesi, ardından Radikal muhabiri ile röportajın organize edilmesi ve bu kirli ilişkilerin ´ sonsayfa´ tarafından Türkiye gündemine taşınması CHP´lileri çılgına döndürdü. Bu gelişme sonrasında CHP´den yapılacak açıklamayı bekleyen sonsayfa.com CHP´li yöneticilerin açıklamalarının ardından bu ipsiz, sapsız, mesnetsiz ve gerçeklikten uzak suçlamalara cevap verme kararı aldı. Önce CHP´lilerin komplo kurulduğuna dair yaptığı açıklamayı yayınlıyoruz. Daha sonra bu açıklamaların ne kadar dengesiz, aynı zamanda bilgi eksikliğinden kaynaklandığını ve suçüstü yakalanan vekillerin kendilerini kurtarmak için nasıl kamuoyunu yönlendirdiğini açıklayacağız. İşte CHP´li çok önemli bir ismin ağzından o açıklama:

CHP´nin açıklaması

?Sonsayfa muhabirleri tarafından, Gizli tanıkları ayarlanmış ve Radikal muhabiri ile buluşturulmuştur, o sırada görüntüleri de alınmıştır. Gizli tanıklar CHP ye kurulmak istenen komplonun bir parçası haline getirilmek istenmektedir. Erzincan Eriza Otel´de Sayın Ahmet Ersin´in yanına iş istemek için gelen ve daha sonra sonra Ankara´ya gelerek sözde baskı altında ifade vermiş de bunu düzeltmek istiyormuş gibi davranarak CHP´li milletvekillerini heveslendirip soruşturmaya bulaştırmak isteyen gizli tanık Munzur ve çevresindekiler bu kumpasın parçasıdır. CHP camiası olarak bugüne kadar adı geçen gizli tanıklara hiç itimat etmedik ve onlarla Erzincan soruşturması çerçevesinde hiç görüşmedik. Sonsayfa.com´un yaptığı ve yazdığı haber de tamamen bir komplodur ve habercilik anlayışı ile bağdaşmayacak davranışlardır. Gizli tanıkların yanındaki Davut Konıg denilen mafyacı adam, Radikal muhabirine CHP´lilerle dava çerçevesinde görüştük diye yalan söylemişlerdir. Bizden hiç kimse gizli tanıkları yönlendirecek şekilde görüşmemiştir, telefonda varsa bir söyleyeceğiniz niye bizi rahatsız ediyorsunuz, gidin resmen ifade verin denmiştir. Yarın birgün Sonsayfa sitesinde CHP´li etkin bir isimle gizli tanık Munzur´un parti binalarımızdan birinde görüşmesini gösterir bir fotomontaj yayınlanırsa, buna da kimse şaşırmamalıdır. Komplo kurulmak istenen CHP her dönem hukuka saygılı hareket etmiştir ve etmeye devam edecektir.

Birinci iddia: Sonsayfa muhabirleri tarafından gizli tanıklar ayarlanmış ve Radikal Gazetesi muhabiri ile buluşturulmuştur. - Her şeyden önce sonsayfa.com´un dışarıda çalışan bir tek muhabiri yoktur. Dolayısıyla diğer bütün internet sitelerinde olduğu gibi sonsayfa.com ajanslardan haberleri almaktadır. Özel haberlerle ilgili konularda ise muhabirimiz olmayan fakat sonsayfa.com´u seçen kişiler tarafından son derece önemli haberler için sitemiz bilgilendirilmekte ve tercih edilmektedir. Bu bütün internet siteleri için geçerlidir. Böylelikle CHP´lilerin açıklamalarının ve suçlamalarının tamamı aslında daha ilk cümlede çürümektedir.

İkinci iddia: Gizli tanıklar CHP´ye kurulan komplonun parçası haline getirilmek istenmektedir. - Sonsayfa.com gizli tanıkların fotoğraflarını ilk kez haberin yayınlandığı gün görmüştür. Daha önce gizli tanık munzur´un kim olduğu konusunda herhangi bir bilgisi yoktur. Ama CHP milletvekili Ahmet Ersin Erzincan´a giderek bir pastane de (dün yapılan baskın sırasında bu pastanede gözaltılar da yaşanmıştır) gizli tanık Munzur´la görüşmüş ve olayın basına sızmasının ardından aile ve boşanma konularının görüşme sırasında ele alındığını söylemek zorunda kalmıştır. Erzincan´daki çok önemli bir soruşturma için bu il´e giden milletvekilinin yine bu soruşturma da gizli tanık olarak ifade veren Munzur´la yaptığı ailevi sohbeti okurların ve Türkiye´nin değerlendirmesine bırakıyoruz. Yine bir başka milletvekili Erol Tınaztepe´nin Gizli tanıklar Ankara´ya gezmeye gelmiş onlara gidip ifade vermelerini söyledim şeklindeki komik açıklamasını da yine kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.

Üçüncü iddia: CHP camiası olarak bugüne kadar adı geçen gizli tanıklara hiç itimat etmedik ve onlarla Erzincan soruşturması çerçevesinde hiç görüşmedik. Sonsayfa.com´un yaptığı ve yazdığı haber de tamamen bir komplodur ve habercilik anlayışı ile bağdaşmayacak davranışlardır. - Türkiye´nin gündemini alt üst eden bir soruşma yapılıyor ve bu soruşturma için CHP Genel Başkanı Deniz Baykal avukatlık görevini üstlenerek soruşturma tamamlanmadan bahse konu kişileri savunmaya başlıyor, ardından genel başkana şirin görünmek isteyen vekiller soluğu Erzincan´da alıyor. Durum böyle iken, gizli tanıklarla pastanede gizlice bir araya geliniyor ve CHP´li vekil soruşturmayla direkt bağlantısı olan ve çok önemli itiraflarda bulunan Munzur´la soruşturma kapsamında bir tek konuşma dahi yapmıyor. CHP´lilerin bu iddiasına parti tabanlarından inanacak bir kişi dahi bulamayacakları gün gibi ortada iken, kafa karıştırmaya yönelik bu tür açıklamalarla olay, örtbas edilmeye çalışılmaktadır.

Dördüncü iddia: Gizli tanıkların yanındaki Davut Konig denilen mafyacı adam, Radikal muhabirine CHP´lilerle dava çerçevesinde görüştük diye yalan söylemişlerdir. Bizden hiç kimse gizli tanıkları yönlendirecek şekilde görüşmemiştir, telefonda varsa bir söyleyeceğiniz niye bizi rahatsız ediyorsunuz, gidin resmen ifade verin denmiştir. - Ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye bir söz vardır. CHP bu konuda sabıkalıdır. İki CHP milletvekili her ne kadar biri, ailevi nedenlerden ötürü, diğeri de Ankara´ya gezmeye geldiler ben de görüştüm demiş olsa bile gizli tanık Munzur´la biraraya geldiklerini kendileri itiraf etmişlerdir. Şimdi ellerinde hiç bir delil yok iken ve bir tek muhabirimiz dışarıda çalışmıyor iken, SONSAYFA.COM MUHABİRLERİ bize komplo kurdu suçlaması CHP´li idarecilerin acizliğini ortaya koymaktadır.

Beşinci iddia: Yarın birgün Sonsayfa sitesinde CHP´li etkin bir isimle gizli tanık Munzur´un parti binalarımızdan birinde görüşmesini gösterir bir fotomontaj yayınlanırsa, buna da kimse şaşırmamalıdır. Komplo kurulmak istenen CHP her dönem hukuka saygılı hareket etmiştir ve etmeye devam edecektir. - CHP´lileri anlaşılan büyük bir telaş sarmış. Şimdi gizli tanık Munzur´la parti binalarından birinde yapılan görüşmenin ortaya çıkmasından korkuyorlar. Bu görüşme fotoğraflı olarak basına yansırsa şimdiden fotomontaj açıklaması ise kendilerince önlem alıyorlar. Ve bu önlemi de sonsayfa.com´u suçlayarak yapıyorlar. Bizi fotomontajlı resimler yayınlamakla itham ediyorlar. Fotoğraflar ortadadır. Uzmanlar bu fotoğrafları günlerce tetkik edebilir. Fotomontaj olmadığına onlar da kanaat getireceklerdir.

Tanıklarla buluşmanın ortaya çıkması planları altüst etti

VE SON OLARAK; Sonsayfa.com CHP´lilerin bu telaşını anlamaktadır. Ortada çok büyük bir soruşturma halen yürümektedir ve iki milletvekilinin gizli tanıklarla buluşması ve bu tanıkların bazı gazetecilerle görüşmesi, ardından bu görüşmelerin ortaya çıkması bütün planları alt üst etmiştir. CHP´liler önce kamuoyuna gizli tanıklarla ilgili buluşmalarında yaptıkları görüşmelerin içeriğini tam olarak açıklamalıdırlar. Ailevi konular ve gezmek için gelmişler görüştük safsatasına, bu ülkenin insanını aptal yerine koyarak inanmaları beklenmemelidir. Bu açıklamalar beş yaşında bir çocuğu dahi inandırmada kullanılan aciz bir yöntemdir. Kaldı ki görüşmeler soruşturmanın çok ciddi boyutlara ulaşıp tutuklamaların başlamasından hemen sonra gerçekleşmiştir. Sonsayfa.com ne CHP´lilere ne de bir başka partiye, kişiye ve kuruma komplo kurmaz. Bu basının işi değildir. Basın elindeki gücü komplo kurmak için değil vatandaşlara gerçeği anlatmak, göstermek ve hizmet için kullanır. Ama bu konuda ehil olanlar (bunlar her kim iseler) herkesi kendileri gibi görerek, suçlayıcı açıklamalar ve belgesiz mesnetsiz değerlendirmelerle kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadırlar. Sonsayfa.com CHP´li yöneticilerin deliye döndükleri haberin yayınlanmasının ardından yaptıkları bu açıklamaları ortaya çıkan skandalı ört bas etmek için yapıldığını bilmektedir. Türkiye´nin en büyük partilerinden biri olan CHP´nin böylesine kirli ve karanlık işlerin içine girmesini anlamak mümkün değildir. Soruşturmanın seyrini değiştirecek gizli tanıklarla yapılan görüşmeler bu karanlık işlerin açık seçik bir örneği olarak karşımızda durmaktadır. Bu vesileyle sonsayfa.com elinde delil ve belge olmazsızın haber yapmamaktadır. Sitemizin muhabirinin komplo kurduğunu söyleyerek ortaya çıkan CHP´lileri, bu iddialarını ispat etmeye davet ediyoruz. İspatlayamadıkları takdirde komplo iddiaları için kamuoyundan özür dilemelerini bekliyoruz.

Tanıkları etkilemeye çalışmak suçtur

Ve CHP´li vekillere çok önemli bir hatırlatma yapma gereği duyuyoruz. Anayasanın 288. maddesi şöyle diyor: Bir olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma veya kovuşturma kesin hükümle sonuçlanıncaya kadar savcı, hakim, mahkeme, bilirkişi veya tanıkları etkilemek amacıyla alenen sözlü veya yazılı beyanda bulunan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu suçun basın ve yayın yolu ile işlenmesi halinde verilecek ceza yarı oranında artırılır. Kısaca CHP´li vekiller suç işlemiştir. Bu görüşmeleri kendi ağızlarından itiraf etmişlerdir. Bu konuda savcıların harekete geçmemesi de ayrı bir konudur. ( Sonsayfa)

(10 Mart 2010, 13:25)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

ÖRNEKLERLE CHP´NİN ERGENEKON VE BENZER DAVALARINDA SEMPATİZANLIKTAN ÖTE TAVIRLARI

ŞOK İDDİA!!! CHP´li Ersin gizli tanıklarla görüştü

CHP´li Ersin ile Gizli Tanık´ın buluşma kayıtları silinmiş

CHP fezlekeleri ne zaman gelecek?

´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz

İşte adım adım Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılması

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Ergenekon ve benzer davaları tanıkları deşifre ve tehdit ederek etkisiz bırakma gayretleri

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1594    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.337.763