Tam
EskidenYeniye
 

10 ilde Ergenekon bağlantılı operasyon: 30 gözaltı

Konya´da geçen yıl nisan ayında Ergenekon bağlantılı suç örgütüne yönelik 6 kişinin tutuklandığı operasyon kapsamında 11 ilde evlerinde arama yapılan yaklaşık 30 kişi delillerin incelenmesinin ardından gözaltına alındı.

Önceki haber title=Sonraki haber

10 ilde Ergenekon bağlantılı operasyon: 30 gözaltı

Konya´da geçen yıl nisan ayında Ergenekon bağlantılı suç örgütüne yönelik 6 kişinin tutuklandığı operasyon kapsamında 11 ilde evlerinde arama yapılan yaklaşık 30 kişi delillerin incelenmesinin ardından gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Adana Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl Konya ile aralarında İstanbul, Ankara, Antalya, Isparta´nın da bulunduğu 11 ilde toplam 37 kişinin evinde arama yaptı. Toplanan delillerin incelenmesinin ardından Savcı, şüphelilerin yakalanarak ifadelerinin alınması talimatını verdi. Konya merkezli yürütülen operasyonda, bu sabah harekete geçen ekipler, Konya´da bir doktorun da aralarında bulunduğu yaklaşık 30 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin alınan ifadeleri doğrultusunda Adana´ya gönderilme ihtimallerinin bulunduğu bildirildi. Operasyonun geçen yıl 16 Nisanda Konya merkezli olarak yapılan ve 6 kişinin tutuklandığı suç örgütü operasyonu ile ilgili gerçekleştirildiği öğrenildi. Tutuklanan kişilerin Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınanlarla bağlantılı olarak faaliyet gösterdiği öne sürülmüştü. (AA)

Emniyet Müdürü: Gözaltına alınanlar Ergenekon Terör Örgütü ile bağlantılı

Öte yandan Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, operasyon ile ilgili yaptığı açıklamada, şüphelilerin Ergenekon terör örgütüyle bağlantılı oldukları gerekçesiyle gözaltına alındığını bildirdi. Toplanan delilerin mahkemeye sunulacağını dile getiren Namal, şahısların örgüt bağlantısına mahkemenin karar vereceğini söyledi.

Operasyon 2009 Nisan ayındaki tutuklamalardan sonra başladı

Geçen yıl Nisan ayında yapılan ve 6 zanlının tutuklanmasıyla sonuçlanan ilk operasyondan sonra başlatılan araştırma sonuçlarına göre Haziran ayında Konya, İstanbul, Antalya, Bursa, Isparta ve Ankara şehirlerinde ikinci bir operasyon daha yapılmıştı. İkinci operasyonda aralarında Dr. A.Ç, Uluslararası Avrasya Eğitimcileri Federasyonu Başkanı ve eski Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Ş.Ö. ile emekli albayın da bulunduğu 37 kişinin evi aranmış, evlerde bulunan CD ve dokümanlara el konulmuştu. Operasyonlarla ilgili açıklama yapan zanlı avukatlarından Mehmet Ali Kaymak, müvekkillerinin iddia edilen Ergenekon Terör Örgütü bağlantısı nedeniyle gözaltına alındığını ifade etmişti. ( Cihan)

11 Kasım Derneği´nin hedefi subay ve astsubayları kazanmak

Ergenekon davası kapsamında Konya merkezli 11 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ali Ç.´nin genel başkan yardımcılığını yürüttüğü 11 Kasım Derneği´nin, TSK´da alt seviyede görevli subay ve ast subayların örgüte kazanılması için çalıştığı belirlendi. Söz konusu zanlının sitesinde üst rütbeli komutanlar ve komuta kademelerinin büyük çoğunluğu ´Amerikan hayranlığı´ ile suçlanıyor. Konya´daki operasyonda gözaltına alınan arasında ismi dikkat çere Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ali Ç, görev yaptığı Numune Hastanesi´nde ulusalcı kimliği ve Ergenekon´u öven söylemleri ile dikkat çekti. Mesai arkadaşları Ali Ç.´nin hemen her ortamda ulusalcı söylemleriyle ön plana çıktığını ve Ergenekon oluşumunu öven konuşmalar yaptığını iddia ediyor. Dr. Ali Ç.´nin www.tekturk.org isimli internet sitesinde de Ermeni meselesinden, başörtüsü konusuna, TSK´nın ve Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´un tavırlarından Ergenekon operasyonuna kadar birçok konuda yazıları yer alıyor. Hükümetin icraatlarını eleştiren yazılar da kaleme alan Dr. Ali Ç., 15 Mart 2010 tarihinde Antalya merkezli kurulan ve ulusalcı söylemleriyle bilinen 11 Kasım Derneği´nin genel başkan yardımcısı. 11 Kasım Derneği tarafından www.11kasim.com adlı internet sitesinde yayınlanan dernek programında da dikkat çekici ayrıntılar yer alıyor. Sitedeki ´Toplumsal Değişim Programı´ adlı metinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, öğretmenler, akademisyenler, hakimler, savcılar, memurlar, köylüler ve işçilerle ile ilgili değerlendirmeler yer alıyor. Metinde tüm bu meslek gruplarından ´vatansever´ olanların derneğe çekilmesi hedefler arasında sıralanıyor. Dernek programında TSK ile ilgili şu ifadeler yer alıyor: Türk Silahlı Kuvvetleri: Üst rütbeli komutanlar ve komuta kademelerinin büyük çoğunluğu yayılmacılar tarafından etki altına alınmışlardır. Komuta kademelerindeki komutanların bir çoğu üst düzey komuta eğitimleri esnasında Amerika´da bulunmuş, Amerikan askeri kurumlarında çalışmışlardır. Bu süreçte Amerika´nın askeri ve teknolojik gelişim seviyesi onların içten içe Amerika´ya hayranlık duymalarına neden olmuştur. Bu komutanların çoğu yayılmacı kurum ve kuruluşlara doğrudan bağlı olmasalar bile askeri etik ve konvansiyonel strateji anlayışları nedeni ile onlara karşı olmayı göze alamazlar. Günümüzde TSK içerisinde yayılmacılığın son noktası olan globalleşmeyi ve emperyalist dünyanın bir parçası olabilmeyi hayal eden, bunu modernleşme ve toplumsal gelişme olarak kabul eden çok sayıda komutan olduğu kesindir. Ancak bu seviyede bile vatansever özünü ve gerçek Atatürk şuurunu kaybetmemiş komutanlarımız mevcuttur. Toplumsal değişim ile birlikte bu komutanlar da kendilerini daha rahat ifade etme ve ortaya çıkma şansı bulacaklardır. Daha alt seviyedeki subay ve astsubayların büyük bir kısmı Atatürk´ün yolunda yer almakta olup gereken güven hasıl olduğunda Toplumsal Değişim Programı´nın içerisinde yer alacaklardır. ( Cihan)

(14 Mayıs 2010, 10:32)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Zirve Yayınevi Katliamı ile Kafes davaları birleşebilir

Malatya Zirve Katliamı ve Ergenekon´la bağlantısı manşetlerimiz

Kafes iddianamesinde arama yap

Kafes Eylem Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1812    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.761.148