Tam
EskidenYeniye
 

Şok iddia: BBP lideri Yazıcıoğlu gizli tanıktı, MİT öldürdü

Erzincan´da İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nın uygulamaya konulduğu iddiasıyla Erzurum´da açılan ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde aynı planla ilgili açılan davayla birleştirilmesine karar verilen davanın dosyasından çarpıcı bir ortam dinlemesi kaydı çıktı. Kayıtta, davada yargılanan MİT görevlilerinin, helikopter kazasında ölen BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu hakkında ´Gizli tanık olduğu için öldürüldü´ dediklerine yönelik konuşmalar yer aldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Şok iddia: BBP lideri Yazıcıoğlu gizli tanıktı, MİT öldürdü

Erzincan´da İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nın uygulamaya konulduğu iddiasıyla Erzurum´da açılan ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde aynı planla ilgili açılan davayla birleştirilmesine karar verilen davanın dosyasından çarpıcı bir ortam dinlemesi kaydı çıktı. Kayıtta, davada yargılanan MİT görevlilerinin, helikopter kazasında ölen BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu hakkında ´Gizli tanık olduğu için öldürüldü´ dediklerine yönelik konuşmalar yer aldı.

Erzincan´daki Ergenekon iddianamesinde yer alan bir ortam dinlemesinde BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu´nun MİT görevlileri tarafından gizli tanık olduğu gerekçesiyle öldürüldüğü iddia ediliyor. Kayıtta konuşanlardan biri aynı davanın gizli tanığı.Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner ile 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk´in yargılandığı Erzincan Ergenekon davası dosyasına sürpriz bir ortam dinlemesi kaydı girdi. Asıl adının Abdulvahap Güllü olduğu ortaya çıkan ve soruşturma dosyasında hem şüpheli sıfatıyla yer alan hem de gizli tanık Erzincan olarak geçen kişiyle Gülen cemaatinin üst düzey bir sorumlusu olduğu anlaşılan bir kişi ve yine cemaate ait bir kolejin müdürü arasında geçtiği belirtilen konuşmaların ortam dinlemesi yoluyla kayda alındığı ortaya çıktı. Mahkeme kararıyla yapılan bu kayıtta üniversite öğrencisi gizli tanık Erzincan, kendisini Kurtoğlu Cemaati ve Fethullah Gülen evlerine silah yerleştirmeye zorladıklarını iddia ettiği MİT görevlilerinin bir helikopter kazasında ölen BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu´nun gizli tanık olduğu için öldürüldüğünü söylediklerini iddia ediyor. Ortam dinlemesi kaydında gizli tanık Erzincan´ın konuştuğu kişi tarafından yönlendirilmeye çalışıldığı dikkat çekiyor. Konuşmalarda Başsavcı Cihaner´den yargılanan savcı olarak bahsediliyor ve çeşitli suçlamalarda bulunuyor. Ancak konuşmanın yapıldığı belirtilen 22 Ekim 2009 tarihinde henüz Cihaner hakkında dava açılmamıştı.

Cemaat evlerin Hizbullah kitapları silah ve kamera

Vatan Gazetesi´nin haberine göre, kayıtta, ayrıca gizli tanık Erzincan, savcılıkta verdiği ifadede söylemediği bazı ilginç iddialarda da bulunuyor. Cemaat evlerine komplo hazırlığı için MİT mensuplarıyla tanıştırılmasına rektörün aracılık ettiğini anlatan Erzincan, 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk ile de bir Babalar Gününde görüştüğünü iddia ediyor. Babalar Günü´nün dikkat çekmemesi için seçildiğini ileri süren gizli tanık, Emniyet´in içinde de bazı Ergenekoncular olduğunu öne sürüyor. MİT mensuplarının kendisinden cemaat evlerine Hizbullah kitapları, silah ve kamera koymasını istediklerini ileri süren gizli tanığa, cemaat yetkilisi Okuduğun risaleler sayesinde bu imtihandan başarıyla çıktın diyor. Gizli tanık, cemaat evlerinde çok sayıda asker ve polisin kaldığını da anlatıyor ve kendisine bu kişilere yönelik olarak komplo hazırlaması için 800 bin TL´lik çek verildiğini, bunu kabul etmeyince de açık çek verilerek kendisinin doldurmasını istediklerini öne sürüyor. Gizli tanığın, ortam dinlemesinde ileri sürdüğü bu iddiaların daha sonra savcılıkta ifade verirken kendisine niçin sorulmadığı da dikkat çekti.

Yazıcıoğlu iddiası

Erzurum özel yetkili Başsavcı Vekili Taner Topsakal´ın havalesiyle Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nden İstanbul´a gönderilen dava dosyasına giren CD çözümüne göre, tanık Erzincan, Muhsin Yazıcıoğlu hakkındaki iddiasını ise şöyle anlatıyor:

Erzincan: Abi... Onlar Muhsin Yazıcıoğlu´nu uyarmışlar. Y Erkek (Cemaat yetkilisi): Öyle mi..? Muhsin Yazıcıoğlu´nu onlar mı şey yaptılar? Erzincan: Abi şöyle diyeyim. Sana anlattım dedim korkutma veya korkutma amaçlı şekilde... Muhsin Yazıcıoğlu´nu ilk şey çıkartan işte bu belgelere göre, bunlar şey kapısından götürmüşler abi. Bu Emniyet, şu Adliye ya... Şöyle bir kapısı var. Şurdan arasa şuraya yanaştığında, kimse görmedi gizli tanığı. Bunlar kendileri anlattığına göre, ama şuraya geldiğinde, yanaştığında kapı, açıklık olduğu için gizli tanığı görüyor. O şoförü MİT´miş herhalde. İkinci duruşmada Muhsin Yazıcıoğlu´nu şu kapıdan götürmüş. Yani kale kapısından götürmemiş. Yemekhaneye gitse direk yapışıyormuş kapı. Öldükten sonra MİT´in biri şey çekiyor. Y Erkek: Yani onun gizli tanık olduğunu anlıyorlar.Erzincan: Bizi batıran bu diye. Y Erkek: Bizi bu batırdı diye ona suikast yaptılar. Erzincan: Ama güvenlik adamı bizimkiler yakında çıkartır falan. Y Erkek: Hâlâ onlar içerde onlara sahip mi çıkıyorlar? Erzincan: Onlar kendileri de anlamadı. Onlar girdiğinden beri haber paramı alamıyorlar. Ne alamıyorlar yardım mı alamıyorlar? Y Erkek: Bunlar aslında memur mu? Bizzat devlete mi çalışıyorlar? Yoksa bunlar bir mafya türü şey mi?Erzincan: Gurup oluşturmuş abi. Y Erkek: Bunlar herhangi bir devletten maaş mı alıyorlar? Erzincan: Maaşı devletten alıyorlar zaten. Y Erkek: O Muhsin Yazıcıoğlu´nu kendileri ´Biz hallettik´ dediler mi? Erzincan: Evet abi. Y Erkek: Nasıl yaptıklarını... Erzincan: Nasıl yaptınız falan dedim ben ona. Bu yaptığını böyle anlattı. Y Erkek: Olayı nasıl yaptıklarını anlattı. Erzincan: Evet, bizi ele verenlerin hepsi... ( Yenişafak)

BBP´den iddiaya yalanlama

BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu´nun, ?Ergenekon davasında gizli tanık olduğu? iddialarıyla ilgili olarak, parti genel merkezinden ?büyük bir iftira? açıklaması yapıldı. Yazılı açıklamada, bugün bazı basın organlarında eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu´nun ?Ergenekon davasında gizli tanık olduğu için öldürüldüğü yönündeki? iddialara yer verildiği belirtildi. Bu tür iddiaların daha önce de gündeme geldiği ve ?Ergenekon? davasının savcıları tarafından bu iddiaların yalanlandığı anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi: Rahmetli şehit liderimiz, 10 yıla yakın her türlü baskı ve işkence altında süren, 5,5 yılı hücrede geçen cezaevi hayatında bile doğruyu söylemekten geri durmamıştır. Muhsin Yazıcıoğlu´nu tanıyanlar ve büyük Türk milleti bilir ki Muhsin Yazıcıoğlu´nun hayatı dik durarak, doğruyu söyleyerek ve düz yürüyerek geçmiştir. Muhsin Yazıcıoğlu hayatının hiçbir döneminde karanlık odaklarla bir arada olmamış, gizli saklı işler yapmamıştır. O, inandığı her şeyi milletiyle paylaşmış ve bunu da herhangi bir çıkar hesabı gütmeden yapmıştır. Bu iddialar Muhsin Yazıcıoğlu´nu ve onun manevi şahsiyetini karalamak ve millet nezdinde oluşan itibarını zedelemek ve Türk siyasetinde alternatif hale gelmiş olan Büyük Birlik Partisi´ni aşağı çekmeye yönelik iftiralardır. Muhsin Yazıcıoğlu, siyasi hayatımızın en cesur lideridir. Sivil, demokrat ve demokrasiden yana en yiğit duruşu sergilemiştir. O, ne ulusalcı ne de küreselcidir. Her iki zihniyete de kökten karşı durmuştur. Onu, tertemiz adını ve şerefli siyasi mücadelesini Ergenekon davasıyla bir şekilde ilişkilendirenler dünyanın en büyük alçaklarıdır.? Açıklamada, konunun her platformda takipçisi olunacağı belirtilerek, bu tür yayınlarla ilgili Cumhuriyet savcıları göreve davet edildi. ( Hürriyet)

Adli Tıp´tan şok rapor: Helikopterdekilerin kanında karbonmonoksit bulundu

20 Ekim 2010 - Takvim gazetesi, Büyük Birlik Partisi lideri Muhsin Yazıcıoğlu´nun ölümüyle ilgili Adli Tıp raporuna ulaştı... Helikopterde bulunanlar havada karbonmonoksit soludu. Pilot Kaya İstektepe bayılınca kontrolden çıkan helikopter dağa çakıldı... Tarih, 25 Mart 2009... BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu´nu taşıyan helikopter Kahramanmaraş´ta düştü. Kazada Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişi hayatını kaybetti. Olayın ardından kaza ve suikast iddiaları üzerinde duruldu. Konu hakkında bomba etkisi yaratan gerçeğe ise TAKVİM ulaştı. 1 yıl aradan sonra Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporu ele geçiren TAKVİM, bir gazetecilik başarısına daha imza attı. Ve Yazıcıoğlu´nun ardında birçok soru işareti bırakan ölümüyle ilgili bombayı patlattı: BBP lideri ve beraberindekiler, kazadan önce havada korbonmonoksit gazından zehirlendi...

Yüzde 26 Karbonmonoksit

Tüyler ürperten skandal, Devlet Denetleme Kurulu´nun talebi üzerine Adli Tıp Kurumu´nun 1 yıl aradan sonra yeniden inceleme yapması sonucu patlak verdi. Adli Tıp, Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerden alınan şahit numunelerini mercek altına aldı. Adli Tıp Kimya İhtisas Dairesi´nin 7 Temmuz 2010 tarihli raporunda, BBP liderinin kanında yüzde 13, pilot Kaya İstektepe´de yüzde 26, gazeteci İsmail Güneş´te ise yüzde 27 oranında karbonmonoksit gazı tespit edildiği belirtildi.

Pilot kendinden geçti

Zehirlenmeler dışındaki ölümlerde kanda negatif çıkması gereken karbonmonoksit değerinin yüksek oranda çıkması, hekilopterin sabotaj sonucu düştüğü ihtimalini güçlendirdi. Çünkü pilotun kanındaki karbonmonoksit oranı, Yazıcıoğlu´dan 2 kat fazlaydı ve pilotun hemen arkasında oturan Güneş´in kanındaki karbonmonoksit oranı da pilotunki gibi yüksekti. Uzmanlara göre, karbonmonoksit soluyan pilot Kaya İstektepe, tıpkı soba zehirlenmelerinde olduğu gibi kendinden geçti. Kontrolden çıkan helikopter de dağa çakıldı.

Güneş de bayılmıştı

Uzmanlar, gazeteci İsmail Güneş´in, kazadan yaklaşık 20 dakika sonra yardım istemesini ve nerede olduğunu bilmemesini de zehirlenmeye bağladı. Uzmanlara göre, Güneş zehirlenmenin etkisiyle tıpkı pilot gibi baygınlık geçirmişti ve uyandığında kaza çoktan olmuştu.

Siyanür çıkmadı yanma yok

Adli Tıp raporunu değerlendiren kaza kırım uzmanları, helikopterde karbonmonoksit zehirlenmesinin, helikopterin yanarak düşmesi yada kazadan sonra yanması sonucunda oluşabileceğini açıkladı. Ölümlerin yanmadan kaynaklanıp kaynaklanmadığı da, Adli Tıp´ın siyanür testiyle belirlendi. Negatif çıkan siyanür sonuçları, ölümlerin yanma sonucu olmadığını ortaya koydu. Bu da, kazayla ilgili sabotaj ihtimalini güçlendiren başka bir unsur oldu. Müfettişler şimdi, olayın suikast olduğu ihtimalini güçlendiren karbonmonoksit gazının helikoptere nasıl yayıldığını çok yönlü bir şekilde araştırıyor.

Enkaz 47 saatte bulunmuştu

Helikopter kazasında BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, İHA muhabiri İsmail Güneş ve pilot Kaya İstek tepe dışında, BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı ve BBP Belediye Meclis Üyesi adayı Murat Çetinkaya da hayatını kaybetmişti. Düşen helikopterin enkazına ise olaydan 47 saat sonra ulaşılmış ve kötü hava şartlarının da etkisiyle tam bir kurtarma rezaleti yaşanmıştı. ( Takvim)

Eksozt gazının helikopterin içine dışarıdan sızmasını engelleyen sitem var

21 Ekim 2010 - Adli Tıp raporlarına göre helikopterde bulunanlar havada karbonmonoksit soludu. Pilot Kaya İstektepe bayılınca kontrolden çıkan helikopter dağa çakıldı. Peki Sessiz katil olarak bilinen karbonmonoksit kazaya nasıl yol açtı? İşte TAKVİM bu sorunun yanıtını yine gündeme bomba gibi düşecek bir haberle veriyor. Kazaya neden olan karbonmonoksit gazı, helikopterin motorundan değil, dışarıdan geldi. Uzmanlara göre motordan çıkan ve içinde karbonmonoksit bulunan egzost gazının, helikopterin içine sızma ihtimali yok. Çünkü helikopterde, egzostun kabine girmesini önleyecek sızdırmaz katmanlar yer alıyor. Bu durumda kokusuz, renksiz olan ve doğada bulunmayan zehirli karbonmonoksit gazının, helikopter kabinine bir başka yolla verilmesi gerekiyor. Uzmanlar da bunun ancak içinde karbonmonoksit olan bir tüpün helikoptere yerleştirilmesiyle mümkün olabileceğini belirtiyor. Bu tüpün de, helikopterin yükselmesiyle oluşan basınçla devreye girebileceği ifade ediliyor... Soru işaretleriyle dolu olan kaza, akıllara suikast iddialarını getiriyordu. Çünkü 6 kez trafik kazası geçiren ve ölümden dönen Muhsin Yazıcıoğlu, Türk siyasi tarihinde önemli bir yere sahipti. Kazadan bir süre önce de Yazıcıoğlu´na suikast ihbarı yapıldığı belirtiliyordu. Bir diğer iddiaya göre de Yazıcıoğlu ölmeden önce devlet yetkililerine çok önemli açıklamalar yaptı. Türkiye´nin karanlık dönemlerine ışık tutacak bu bilgiler, bazı çevreleri rahatsız etti. ( Sabah)

ERGENEKON DAVASINDA GİZLİ TANIK DEĞİLMİŞ!

08 Ekim 2011 - Merhum Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı.Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´na bir yazı göndererek Yazıcıoğlu´nun Ergenekon davasında gizli tanık olup olmadığını sordu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´ndan gelen cevabi yazıda Muhsin Yazıcıoğlu´nun Ergenekon davası kapsamında gizli tanıklık yapmadığı vurgulandı. Fakat Yazıcıoğlu´na yakın çevreler, merhum BBP liderinin gizli tanık olmamasına rağmen soruşturmayla ilgili bazı kritik bilgileri devletin üst düzey yetkilileriyle paylaştığını ifade ediyor. Medyada Yazıcıoğlu´nun Ergenekon soruşturması kapsamında gizli tanıklık yaptığı, birçok defa soruşturmayı yürüten savcılarla görüşüp ifade verip belge sunduğu ileri sürülmüştü. ( Zaman)

(14 Mayıs 2010, 13:44), son güncel.: (08 Ekim 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İşte adım adım Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılması

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Erzincan iddianamesinde arama yap

Tüm Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1815    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.203.270