Tam
EskidenYeniye
 

Bombaların verildiği Ataşehir´deki ev tanıklarla doğrulandı

Osman Yıldırım´ın, ´Cumhuriyet bombalarını Ataşehir´de bir evden aldık´ iddiası doğru çıktı. Tanıklar, Veli Küçük ve diğer sanıkların eve defalarca geldiğini söyledi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Bombaların verildiği Ataşehir´deki ev tanıklarla doğrulandı

Osman Yıldırım´ın, ´Cumhuriyet bombalarını Ataşehir´de bir evden aldık´ iddiası doğru çıktı. Tanıklar, Veli Küçük ve diğer sanıkların eve defalarca geldiğini söyledi.

Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Osman Yıldırım´ın ´Bombaları Ataşehir´deki bir evde Muzaffer Tekin´den aldım´ iddiasını mercek altına aldı. Mahkemenin talimatıyla hakim gözetiminde İstanbul Emniyeti´nce Ataşehir´de keşif yapıldı. Yıldırım´ın iddialarında geçen ev, Ataşehir Migros´tan 500 metre uzaktaki sitenin içinde. Keşif ekibi, tespitin ardından Migros´tan başlayarak dairenin içine kadar olan her yeri tek tek kameraya aldı. Dairenin çevresi ve içinin fotoğrafları da dava dosyasına gönderildi. Evdeki incelemenin ardından eve 2005 ve 2007 arasında gelen gidenlerin kim olduğu araştırıldı. Apartman yöneticisi, karşı dairede oturan kişi, kapıcı ve sitedeki marketin sahibiyle görüşülerek, Osman Yıldırım, Veli Küçük, Muzaffer Tekin, Alparslan Arslan, Zekeriya Öztürk, Fikri Karadağ, Erhan Timuroğlu, Hüseyin Görüm, Arslan´ın ev arkadaşı Orhan Kadı, evde oturan Recep Özkan´ın fotoğrafı gösterildi.

Veli Küçük eşyalarla gelmişti

Apartman yöneticisi şunları söyledi: ?Recep Özkan´ı binaya girerken görüyordum.? Kapıcı: ?Recep Özkan, Erhan Timuroğlu ve Orhan Kadı´nın o daireye birkaç kez girdiklerine tanık oldum.? Bir başka tanık: ?Zekeriya Öztürk´ü yanında bir bayanla görmüştüm. Veli Küçük´ü 2006´da yanında iki adamla kapıda beklerken gördüm. Eşyalar vardı. Yıldırım´ı da girerken gördüm.? Keşif tutanağında, yapılan inceleme ve görgü tanıklarının beyanlarından yola çıkılarak Yıldırım´ın iddialarının doğru olduğunun altı çizildi. Yıldırım´ın iddiaları şöyleydi: ´Cumhuriyet´e atılan bombaları Ataşehir´de bir apartmanda yapılan toplantıda Muzaffer Tekin verdi. Oktay Yıldırım, Fikri Karadağ, Orhan Kadı, Alparslan Arslan oradaydı. 2 tane bomba aldım. Arslan 1 tane aldı.?

Arslan saldırıdan önce Ataşehir´den görüştü

Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan ile Osman Yıldırım´ın, Cumhuriyet gazetesine yönelik ilk bombalı saldırıdan bir gece önce Ataşehir´de oldukları daha önce telefon sinyalleriyle de belgelenmişti. Arslan´a ait cep telefonu, 4 Mayıs 2006´da saat 23.20 ile 23.56 saatleri arasında Ataşehir´de Osman Yıldırım´la 3 kez, Ergenekon sanığı Doğukan Yorulmaz´la birlikte 2006 yılında Hava Harp Okulu´ndan ayrılan Selçuk Ulutaş ismine kayıtlı telefonla da 5 kez görüşmüştü. Arslan, Cumhuriyet´in bombalandığı 5 Mayıs günü de Ataşehir´den Yıldırım´la 09.49 ve 11.46´da 2 kez görüşmüştü. Arslan´ın Danıştay saldırısından iki gün önce 15 Mayıs 2006 günü yine Ataşehir´den Osman Yıldırım, Süleyman Esen ve İstanbul´daki sabit bir numarayı aradığı da saptanmıştı. ( Star)

Keşif raporu mahkemeye ulaştı

18 Mayıs 2010: Cumhuriyet gazetesine atılan bombaların Alparslan Arslan´a Muzaffer Tekin tarafından verildiği ileri sürülen Ataşehir´deki evin bulunduğu bina ve çevresinde yapılan keşfe ilişkin görüntü, fotoğraflar ve polis tutanakları mahkemeye ulaştı. Mahkemenin 5 Şubat 2010 tarihli kararı üzerine 25 Mart 2010´da tarihinde polisler tarafından Ataşehir´de Migros´a 500 metre mesafe uzakta bombaların alınıp verildiği iddia edilen ve Recep Özkan´ın 2006 yılında kaldığı belirtilen evde keşif yapıldı. Elde edilen krokiler de mahkemeye gönderildi. Evraka 20 Ocak 2009 tarihinden itibaren yapılan işlemler de eklendi. Öte yandan Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz´ün de aynı kapsamda bombaların verildiği iddia edilen evin bulunduğu binada keşif yapılmasını istediği öğrenildi. Her iki talimat doğrultusunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bildirilen adreste inceleme ve keşif yaptı. 22 Ocak 2009´da Ataşehir´deki çeşitli tanıklara, fotoğraflar gösterilerek teşhis yaptırıldı. Aynı şekilde 20 Ağustos 2009 tarihinde de Ataşehir´deki evin komşuları, apartman yöneticilerine Ergenekon sanıklarının fotoğrafları gösterilerek ifadeleri alındı. Ergenekon ana davasında İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi 11 Şubat 2010 tarihinde aldığı ara karar gereğince Osman Yıldırım´ın ifadelerinde, Alpaslan Aslan ile birlikte Cumhuriyet gazetesine atılan 3 el bombasını teslim aldığını söylediği Ataşehir´de, Recep Özkan´a ait olduğu iddia olunan eve ilişkin araştırma yapılması istenilmişti. Mahkeme ayrıca savcılıktan söz konusu evin açık adresi ile birlikte apartman görevlisi ve yöneticisi ile birlikte komşularının da tespitini istemişti.

Tanıklar sanıkları hatırladı

Emniyet´in hazırladığı bir komiser ile 4 polis memurunun imzasını taşıyan ve mahkemenin talebinden 5 ay önce hazırlanan tespit tutanağında, bazı tanıkların Danıştay davası sanıklarının bir kısmını teşhis ettiği belirtildi. Tespit tutanağında tanıklardan N.Ö. isimli apartman sakininin Osman Yıldırım´ı yüzde 70, Mehmet Zekeriya Öztürk´ü yüzde 90, Veli Küçük´ü yüzde 50 oranında teşhis ettiği ifadesine yer verildi. Bir diğer tanık apartman görevlisi M.A. ise sanıklardan Erhan Timuroğlu ile Orhan Kadı´yı teşhis ederken, diğer tanık A.Y. ise eve gelip giden kişilerin yüzlerine bakmadığı için kimseyi teşhis edemediğini söyledi. Tespit tutanağında, Osman Yıldırım´ın öne sürdüğü toplantı yapılan evin tespitine yönelik yapılan çalışmalarda öncelikle Osman Yıldırım ve Alparslan Arslan´ın o dönemde kullandıkları telefon numaralarının baz istasyonlarını gösterir irtibat dökümlerinin incelendiği belirtildi. İncelemeler sonucunda ise, Osman Yıldırım´ın toplantı yaptıklarını öne sürdüğü ikametin Ataşehir Migros´a yakın mesafede ve ISTATASEHIR baz istasyonu kapsamında bulunan bir adres olduğunun anlaşıldığı ifade edildi. Tutanakta şu ifadelere yer verildi: Bu ikametin tespit edilebilmesi için öncelikle Alparslan Arslan´ın arkadaşlarından o dönemde bu bölgede oturan olup olmadığına yönelik araştırma yapılmış ve sonuçta Arslan´ın arkadaşlarından Recep Özkan´ın Ümraniye ilçesi Yeni Çamlıca Mahallesi Baraj Yolu Caddesi Pınar Sitesi A/1 Blok Daire: 18 sayılı adreste ikamet ettiği saptanmıştır. Ayrıca Recep Özkan´a ait bu ikametin bulunduğu adreste Turkcell hatlı bir cep telefonunun hangi baz istasyonlarından sinyal aldığını tespit edebilmek için bir Turkcell telefon ile belirtilen adrese gelinmiş, yapılan baz çalışmalarında telefonun ATAŞEHİR(E) ve BARAJYOLU(E) baz istasyonlarından sinyal aldığı tespit edilmiştir

Alparslan Arslan Osman Yıldırım orada değil demişti

Bu tespitlerin üzerine toplantı yapılan evin Recep Özkan´a ait ikamet olduğu yönünde ciddi şüpheler oluştuğu belirtilen tutanakta, bu ciddi şüphe üzerine bina sakinleri ile görüşülüp Osman Yıldırım´ın ifadesinde belirttiği şüphelilerin resimleri gösterilerek teşhis işlemi yapıldığı anlatıldı. Aynı binada oturan N.Ö´ye, Veli Küçük´ün fotoğrafı gösterildiği belirtilen tutanakta yer alan ifadesinde Ö., Fotoğraftaki gibi birini 2006 yılı içerisinde 18 nolu daire önünde bulunan eşyaların önünde dururken gördüm. Yüzde 50 bu fotoğrafa benziyordu. Bu şahsın yanında 2 kişi daha vardı. Şahıs takım elbiseli, kravatlı ve göbekliydi. Ceketinin önü açıktı. Diğer iki şahsın üzerinde paltoya benzer koyu renkli giysiler vardı. dedi. Osman Yıldırım´ın fotoğrafının gösterilmesi üzerine Ö. ifadesinde, 2006 yılıydı. Dairemin kapısının önüne çöp ya da başka bir eşya bırakıyordum. O zaman gördüm. Şahsın yanında 3-4 kişi daha vardı. Hep beraber (18) sayılı daireye girdiler. Şahsın yanındaki adamlardan biri çok uzun boyluydu. Bana gösterdiğiniz şahıs orta boyluydu. Yani çok uzun değildi. Fotoğraftaki şahsı sanırım profilden gördüm. Fotoğrafa yüzde 70 benziyordu. Gösterdiğiniz diğer fotoğraflardaki şahısları tanımıyorum. dediği belirtildi. Oysa sanık Alparslan Arslan, mahkemede verdiği ifadesinde Veli Küçük tarafından Cumhuriyet gazetesine atması talimatı verilen el bombalarını Zekeriya Öztürk´ten aldığını söylemiş, ancak Osman Yıldırım´ın orada bulunmadığını ifade etmişti. Mehmet Zekeriya Öztürk´ün fotoğrafı gösterilen Ö., Fotoğraftaki şahsa benzeyen 2006 yılı içerisinde bina önünde gördüm. Bana gösterdiğiniz bu fotoğrafa yüzde doksan benziyordu. şeklinde ifade verdi. Osman Yıldırım´ın Migros´a 500 metre mesafede dediği adres için polisin tespitinde mesafe ölçümü belirtilmezken Ataşehir´deki ev ile Migros arasındaki güzergah video kamera ile kaydedildi. Tutanağa göre Google Earth programı ile internetten alınan görüntü ve bilgilerde dosya ile birlikte mahkemeye sunuldu. ( Cihan)

(17 Mayıs 2010, 10:51), son güncel.: (18 Mayıs 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ataşehir toplantısı cep sinyalleriyle doğrulandı

Cumhuriyet Küçük´ten, bomba Tekin´den

Danıştay saldırısının Ergenekon davasıyla birleştirilmesi manşetlerimiz

Danıştay soruşturması sil baştan

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1823    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.761.172