Tam
EskidenYeniye
 

Cihaner mahkemeyi terörle suçladı, yargıtay görmedi

Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in Yargıtay 11. Ceza Dairesi´ndeki yargılanmasına devam edildi. Bugünkü 3´ncü duruşmada savunmasına devam eden Cihaner, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´ni kendisine terör uygulamakla suçladı. Duruşmada internete düşen, Yargıtay üyelerinin kendi aralarında yaptıkları Başsavcı Cihaner´i Yargıtay´da yargılayarak kurtarma konulu ses kayıtlarını haber yapan beş gazete ve 1 televizyon kanalı hakkında suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştıran Yargıtay hakimlerinin, Erzurum mahkemesini terör uygulamakla suçlayıp hakaret eden Başsavcı Cihaner hakkında suç duyurusunda bulunmaması ise dikkat çekti.

Önceki haber title=Sonraki haber

Cihaner mahkemeyi terörle suçladı, yargıtay görmedi

Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in Yargıtay 11. Ceza Dairesi´ndeki yargılanmasına devam edildi. Bugünkü 3´ncü duruşmada savunmasına devam eden Cihaner, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´ni kendisine terör uygulamakla suçladı. Duruşmada internete düşen, Yargıtay üyelerinin kendi aralarında yaptıkları Başsavcı Cihaner´i Yargıtay´da yargılayarak kurtarma konulu ses kayıtlarını haber yapan beş gazete ve 1 televizyon kanalı hakkında suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştıran Yargıtay hakimlerinin, Erzurum mahkemesini terör uygulamakla suçlayıp hakaret eden Başsavcı Cihaner hakkında suç duyurusunda bulunmaması ise dikkat çekti. Suç duyurusu yapılan gazeteler Zaman, Yeni Şafak, Vakit, Star ve Bugün.

Cihaner´in Yargıtay 11. Ceza Dairesi´ndeki yargılanmasına devam edildi. Bugünkü duruşmaya, sanık Cihaner, avukatları, Cihaner´in ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yargıtay 11. Ceza Dairesi, Cihaner´in avukatı Turgut Kazan´ın talebi üzerine davaya ilişkin bazı gazetelerde yer alan ´Yargıtay´da Cihaner´i Kurtarma Planı´ başlıklı haberler nedeniyle bu haberlerin yer aldığı 5 gazete ve 1 televizyon kanalı hakkında ´yargı görevini yapanları ve adil yargılamayı etkiledikleri´ gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. Daire ayrıca, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen ve Cihaner´in ´Ergenekon terör örgütü üyesi olmak´ suçlamasıyla yargılandığı dava dosyasının özel kurye ile Daire´ye gönderilmesini kararlaştırdı.

11.35: Duruşma başladı: Cihaner, Erzurum mahkemesini terörle suçladı

Duruşma başladı. Erzincan Ergenekon davasının iki numaralı tutuklu sanığı İlhan Cihaner, davaya bakan mahkemeye büyük bir hakarette bulundu. Tutuklu sanık Cihaner yargıtay´daki duruşmada, Erzurum mahkemesini ´Terör´ uygulamakla itham ederek Görevsiz bir mahkemenin terörüyle karşı karşıyayım dedi.

11.53: İstanbul´dan gönderilen dosya ulaşmadı. Savcı beklenmesini istedi

Bu arada İstanbul´dan gönderilen dosyanın Yargıtay´a ulaşmadığı öğrenildi. Savcı dosyanın beklenmesini istedi, avukatlar itiraz ediyor..

12.35: Dava 11 Haziran´a ertelendi. Diyarbakır´daki dosya beklenecek

Cihaner´in yargılandığı Yargıtay´daki davada Diyarbakır´a gönderilen dosyanın beklenmesi kararlaştırıldı. Duruşma 11 Haziran´a ertelendi. Mahkeme, dava ile ilgili istenen müzekkerelere cevap verilmesinin beklenmesini istedi. Mahkeme ayrıca, davayla ilgili bazı gazetelerde çıkan haberlerin yargılamayı etkileyip etkilemediğinin araştırılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na yazı yazılmasına karar verdi.

Vurun medyaya! Mahkemeleri terörle suçlayanlara, gizli planlara sessiz kalan yargıtay hakimleri, bunları haber yapan medyaya suç duyurusu yapıyor..

Ses kayıtlarını haber yapan 5 gazete ve 1 kanal için suç duyurusu

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in ´görevi kötüye kullanma´, ´evrakta sahtecilik´ ve ´imar kirliliğine neden olmak´ suçlamasıyla yargılandığı davaya, Yargıtay 11. Ceza Dairesinde devam edildi. Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı Ersan Ülker, geçen duruşma sanık Cihaner´in Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı görevi sırasında yürüttüğü Fethullah Gülen grubuna yönelik soruşturmayla ilgili dosyayı görevsizlik kararıyla Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderdiğine ilişkin görevsizlik kararının Daire´ye gönderildiğini söyledi. Daire Başkanı Ülker, geçen duruşmadaki ara karar doğrultusunda İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde yürütülen ve sanıkları arasında Kurmay Albay Dursun Çiçek´in de bulunduğu ´İrtica ile mücadele eylem planı´ dava dosyasının gönderildiğine ilişkin cevap yazısının geldiğini, ancak söz konusu dava dosyasının henüz Daire´ye ulaşmadığını bildirdi.Ülker, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve Cihaner´in ´Ergenekon terör örgütü üyesi olmak´ suçlamasıyla yargılandığı dava dosyasının geçen duruşmada istendiğini anımsatarak, bu dava dosyasının İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde devam eden ´irtica ile mücadele eylem planı´ dava dosyası ile birleştirme kararlarına yapılan itiraz nedeniyle Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesine gönderildiğine ilişkin yazının Daire´ye ulaştığını kaydetti. Erzincan Adliye Lojmanları bahçesine kameriye yapılması suretiyle ´imar kirliliğine neden olmak´ suçuna ilişkin olarak kameriyeyi yapan Süleyman Tan, Erol Söğüt ve Yavuz Çakır´ın ifadelerinin talimatla alındığını belirten Daire Başkanı Ülker, bu kişilerin ifadelerini okudu. Tan, Çakır ve Söğüt´ün ifadelerinde yaptıkları işe karşılık para almadıklarını, adliyeye katkı sağlamak amacıyla bu işi yaptıklarını, Başsavcı Cihaner´in de ´böyle bir şey olmayacağı için para teklifinde bulunduğunu´ söyledikleri görüldü. Duruşmada savunma yapan sanık Cihaner, Erzurum´daki davada ´olağanüstü yargılama usullerinin´ uygulandığını öne sürerek, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinin kasıtlı davranarak, dosyayı Yargıtay´a göndermediğini savundu.

Yargıtay üyelerinin ses kayıtları

Yargıtay 11. Ceza Dairesi´ndeki dava başlamadan bir gün önce bazı basın organlarında yüksek yargıçların ´davayı kurtarma planı´ başlığında haberlerin yer aldığını iddia eden Cihaner, şöyle konuştu: ´Bu yargılama öyle bir yargılama haline geldi ki korku iklimi yaratılmaya çalışılıyor. Ben kendimi bu davada tutuklu görmüyorum. Önümün eşkıya tarafından kesilip, bir yere kapatılmam neyse şu anda yaşadığım durum da böyle bir şey. Beni yargılamakta görevsiz bir mahkemenin terörüne maruz kalıyorum. Her türlü bedeli ödemeye hazırım. Bu yargıyı etki altına almak isteyen siyasi iradenin oyunudur. Ben tutuklandıktan sonra yargı reformu gündeme getirildi, bu bir süreçti. Bunlar siyasi, popülist bir sürecin yaşandığını gösterir´ Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Müsteşarı Ahmet Kahraman hakkında YARSAV´ın ´Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu´nun çalışmasını engellemek ve Anayasayı ihlal etmek´ iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatan Cihaner, bu suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın muhtemelen takipsizlik kararı vereceğini, kendisinin de bir başsavcı olarak aynı hukuki statüye sahip olduğunu ancak bakan ve müsteşarının yargılanmadığını söyledi. Kendisini yargılamak için 7 aydır mahkeme arandığını savunan Cihaner, ´Tarihte ´Donanma Davası´ diye bir dava vardı. Gemide seyyar bir mahkeme kurulmuştu. Biz de Araf´ta kaldık, dosyaya ulaşamıyoruz. Seyyar bir mahkeme kurulursa ancak o zaman dosyaya ulaşabiliriz. Kurye ve posta bizden daha çok dosyaya vakıf´ dedi. Cihaner´in bu sözleri üzerine Daire Başkanı Ülker, ´Bekleyeceğiz, başka yapacak bir şey yok. Biraz sabırlı olmak lazım´ diye konuştu.

Avukat sokaktaki birisine kafayı taktı: Beklersek dosyalar gelmez

Cihaner´in avukatı Turgut Kazan da söz konusu dosyaların beklenmesi durumunda gelmeyeceğini ileri sürerek, ´Dosyaların gönderilmemesiyle suç işlenmiştir. Yargısız infaz uygulanmaktadır. Ağır bir kasıt ile işlenmiş suç var. Bizim talep ettiğimiz birleştirme kararına sokaktan geçen biri itiraz etmiştir. Bu itiraz edilebilecek bir karar değildir. Dosyayı Diyarbakır´a kaçırmışlardır. Suç işlenmeye devam ediliyor´ dedi. Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki dava dosyasını Yargıtay 11. Ceza Dairesi´ne göndermeyen yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunulması talebini tekrarlayan Kazan, bu defa bu suçun ´izne tabi olmadan soruşturulacak suçlar kapsamında´ olduğunun vurgulanmasını istedi. Yargıtay´daki dava başlamadan önce bazı gazetelerde Yargıtay üyelerine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının yayınlanarak, Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nin baskı altına alınmaya çalışıldığını öne süren avukat Kazan, gazetelerde Cihaner hakkında çıkan ´Yargıtay´da Cihaner´i kurtarma planı´ başlıklı haberlerden dolayı 5 gazete ve 1 televizyon kanalı hakkında ´davayı etkilemek suçundan´ suç duyurusunda bulunulmasını talep etti.

Avukat: Birleştirme için Diyarbakır´daki dosyayı beklemeyin hemen birleştirin

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki Cihaner´in ´Ergenekon terör örgütü üyesi olmak´ suçlamasıyla yargılandığı dava dosyasının Yargıtay 11. Ceza Dairesi´ndeki dava dosyası ile birleştirilmesi talebini de tekrarlayan avukat Kazan, davaların birleştirilmesi için Erzurum´daki dava dosyasının aslının beklenmesine gerek olmadığını, Daire´nin elinde bulunan CD´ler ve belgeler üzerinden yapılacak değerlendirme ile davaların birleştirileceğini savundu.

Avukat Kazan, dosyaların hem Diyarbakır´dan hem de Erzurum´dan özel kurye ile getirilmesini istedi.

Ara karar

Cihaner´in ifadesi ve Kazan´ın sözlerinin ardından Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı Ersan Ülker, duruşmaya kısa bir ara verdi. Duruşmaya verilen aranın ardından Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nin ara kararını açıklayan Daire Başkanı Ülker, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Cihaner´in ´Ergenekon terör örgütü üyesi olmak´ suçlamasıyla yargılandığı dava dosyasının, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde devam eden ´irtica ile mücadele eylem planı´ dava dosyası ile birleştirme kararlarına yapılan itirazın Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi´nde değerlendirildikten sonra ´ivedi´ şekilde özel kurye ile Daire´ye gönderilmesine karar verildiğini açıkladı. Daire, Cihaner´in Yargıtay´da yargılandığı davaya ilişkin bazı gazetelerde yer alan ve Yargıtay üyelerine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına dayanılarak yapılan ´Yargıtay´da Cihaner´i kurtarma planları´ başlıklı haberler nedeniyle 5 gazete ve bir televizyon kanalı hakkında ´yargı görevini yapanları ve adil yargılamayı etkileme´ iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. Suç duyurusu yapılan gazeteler Zaman, Yeni Şafak, Vakit, Star ve Bugün. Yargıtay 11. Ceza Dairesi, dava dosyasında yer alan eksikliklerin tamamlanması ve istenen diğer dava dosyalarının gelmesinin beklenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi. Duruşmaya, Cihaner´in eşi Muhteber, babası İsmail Hakkı, annesi Zeynep Cihaner, kardeşleri, YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, YARSAV Yönetim Kurulu üyeleri, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, bazı hakim ve savcılar ile çok sayıda vatandaş izlemek üzere katıldı. Cihaner´i, Turgut Kazan başta olmak üzere 14 avukat savundu. Avukatlar, basın mensupları ve izleyiciler salona girdikten sonra sanık İlhan Cihaner, duruşma salonuna alındı. Cihaner, duruşma salonuna girişinde izleyiciler tarafından alkışlandı. Duruşma salonuna çok sayıda izleyicinin alınması nedeniyle, bazı gazeteciler salona giremedi, salona girmeyi başaran gazetecilerin de duruşmayı yere oturarak izledikleri görüldü. Duruşma öncesinde Erzincan´dan geldiği öğrenilen bir grup, Yargıtay önünde basın açıklaması yaparak Cihaner´e destek verdi. Grupta bulunanların ´Başsavcı Cihaner onurumuzdur´ yazılı tişörtler giydiği görüldü. ( Bugün)

HKP, Cihaner´e destek için yargıtay önünde eylem yaptı

Halkın Kurtuluş Partisi üyesi bir grup, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve Yargıtay 11. Ağır Ceza Mahkemesi´nde duruşması başlayan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´e destek için Yargıtay önünde eylem yaptı. Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Yalçın Küçük´ün de sabah saatlerinde Yargıtay´a geldiği görüldü. Yaklaşık 100 kişilik grup, ellerinde pankart ve dövizle Atatürk Bulvarı Yargıtay girişinde toplandı. Grup üyeleri, Yargıtay´da duruşması başlayan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Cihaner´e destek verdi. İlhan Cihaner onurumuzdur sloganları atan grubun gelişinin ardından çevik kuvvet ekipleri Yargıtay önünde güvenlik önlemi aldı. Duruşma öncesinde Cihaner´in çok sayıda yakını da üzerlerine Cihaner´in resmi bulunan, Cihaner onurumuzdur yazılı tşörtlerle geldi. Yargıtay önünde toplanan grup, alkışlarla ve açtıkları dövizle Cihaner´e destek verdi. Duruşmaya, ayrıca, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Yalçın Küçük de katıldı. Yargıtay arka girişinde Cihaner´in gelişini bekleyen basın mensupları ile polis arasında kısa süreli arbede yaşandı. (Cihan)

Bu kez ismiyle hitap etmedi

29 Mayıs 2010: Duruşmaya, tutuklu sanık İlhan Cihaner´in eşi Muhteber, babası İsmail Hakkı, annesi Zeynep Cihaner, kardeşleri, YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, YARSAV Yönetim Kurulu üyeleri, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, bazı hakim ve savcılar ile çok sayıda vatandaş izledi. Cihaner´in duruşma girişinde alkışlanmasına mahkeme heyeti ses çıkarmadı. Bir önceki duruşmada Ersan Ülker´in Cihaner´e yakınlığı ve samimi ifade şekli dikkat çekmişti. Ülker´in dünkü duruşmada bu konuda dikkatli davrandığı fark edildi. Ülker´in Cihaner´e ismiyle hitap etmediği diğer bir ayrıntıydı. Duruşmada Cihaner´in moralinin bozuk olduğu görüldü.

Yasalara aykırıdır

Emekli Askeri Hakim Yusuf Çağlayan, hakim ile sanık arasında böyle bir diyalogun geçmesinin yasalara aykırı olduğunu söyledi. Böyle bir diyaloga girilmiş olmasını ´ihsas-ı rey´ olarak nitelendiren Çağlayan, Burada yargının tarafsızlığı konusunda bir sorun yaşanıyor. Bu evrensel hukuk standartlarına göre yasalara aykırıdır. İhsas-ı rey durumu olduğu için yargı, tarafsızlığını yitirme durumuyla karşı karşıya. Yani son derece sakıncalı. Bu olaylar birlikte değerlendirildiğinde yargının tarafsızlığı ile karşı karşıyayız dedi.

´O diyalog tarafsızlığa gölge´

11. Ağır Ceza Başkanı Ülker´in sanık Cihaner´i duruşma salonunda yatıştırmaya çalışmasını değerlendiren emekli savcı Avcı, ?Sanığın hakimle bu şekilde diyaloglara girmesi, Ülker´in tarafsızlığını yitirdiğinin göstergesi? dedi. Erzincan´daki ´silahlı terör örgütü´ davasının tutuklu sanıklarından Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nde görülen duruşmasında hakim ile diyalogu tartışmalara neden oldu. Yargılama esnasında Cihaner´in Kurye ve posta bizden daha çok dosyaya vakıf´ eleştirilerine Yargıtay 11. Ağır Ceza Başkanı Ersan Ülker ´Bekleyeceğiz, başka yapacak bir şey yok. Biraz sabırlı olmak lazım´ yanıtını verdi.

Tarafsızlığa gölge düştü

Hukukçular hakim ile sanık arasında diyaloğun tarafsızlığa gölge düşürdüğünü belirtti. Yargıtay üyelerine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını haberleştiren basın yayın organları hakkında soruşturma açılmasını ise ´basın özgürlüğüne müdahale´ olarak nitelendirdi. Emekli Savcı Gültekin Avcı bu tarz diyalogların hukuki açından yanlış olduğunu söyledi. Bu durumun hakimin bir tarafa angaje olduğunu gösterdiğini belirten Avcı, Cihaner sanık olarak bulunduğuna göre hakim ile bu şekilde diyaloglara girmesi Ersan Ülker´in tarafsızlığını yitirdiğinin göstergesidir. Yargılama ve ortaya çıkan karar şaibe altında kalıyor. Bu dava yürüyen bir planın parçası görünümünde batıl bir davadır. Basına soruşturma kararı ise bir gözdağıdır. Yargıtay´ın suç duyurusu başka yerlere de baskı olarak algılanır. Bu durum basın özgürlüğüne bir taciz ateşidir değerlendirmesinde bulundu.

Doğal bir durum

Avukat Ergin Cinmen ise dosyanın gelişinin engellendiği şeklinde bir iddia olduğunu belirtti Cinmen, Bu konuşma şeklini olayın geçmişi de değerlendirildiğinde doğal olarak değerlendiriyorum. Eski meslektaşı ile bu şekilde konuşması çok yadırgatıcı değil. Ancak, Ergenekon soruşturması nedeniyle yapılan yayınların çoğuna soruşturma açıldı. Haberleri suç olarak görmek basın özgürlüğünü fiilen ortadan kaldırmaktır. Yavaş yavaş bir otosansür de yerleşmeye başlamıştır. Bunları endişeyle karşılıyorum diye konuştu. ( Bugün)

(28 Mayıs 2010, 11:01), son güncel.: (29 Mayıs 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Şok ses kaydını dinlemek için tıklayın

Profesör: Kayıt Tolon´un, ispat ederim

Yargıtay üyelerinin Ses kaydı: Yargıtay´ın Cihaner planı

Cihaner´i Yargıtay´da kurtarma planı manşetlerimiz

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

Uçaklar yaramadı, gelsin Yargıtay

Ergenekon soruşturmasını/davasını akamete uğratma girişimleri

İşte adım adım Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılması

Erzincan´da savcı Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Islak İmza davası Erzincan´ı destekledi

Erzincan iddianamesinde arama yap

Tüm Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1845    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.398.732