Tam
EskidenYeniye
 

´Yok hükmü´nden sarsılan mahkeme uyardı: Düzelt ya da git

Anayasa Mahkemesi hakkında, ´Anayasa paketindeki bazı maddeleri iptal ederse bu yok hükmünde olacaktır, hükümet bu hukuksuz kararı kaale almadan referanduma sunmalıdır. Hükümetin bu yöndeki adımı hukuki olarak herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.´ diyen raportör Osman Can´a Yüksek Mahkeme´den uyarı geldi. Mahkeme, Can´dan çalıştığı kurumu yok saymaya yönlendiren açıklamasını adli tatil başlayana kadar düzeltmesini ya da gereğini yapmasını istedi. Can´ın bir üniversiteyle görüştüğü ve mahkemeyle ipleri koparmasının sürpriz olmayacağı belirtiliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

´Yok hükmü´nden sarsılan mahkeme uyardı: Düzelt ya da git

Anayasa Mahkemesi hakkında, ´Anayasa paketindeki bazı maddeleri iptal ederse bu yok hükmünde olacaktır, hükümet bu hukuksuz kararı kaale almadan referanduma sunmalıdır. Hükümetin bu yöndeki adımı hukuki olarak herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.´ diyen raportör Osman Can´a Yüksek Mahkeme´den uyarı geldi. Mahkeme, Can´dan çalıştığı kurumu yok saymaya yönlendiren açıklamasını adli tatil başlayana kadar düzeltmesini ya da gereğini yapmasını istedi. Can´ın bir üniversiteyle görüştüğü ve mahkemeyle ipleri koparmasının sürpriz olmayacağı belirtiliyor.

Demokrat Yargı Derneği Başkanı Osman Can´ın raportörü olduğu Anayasa Mahkemesi hakkında, ?Eğer anayasa paketindeki bazı maddeleri iptal ederse bu yok hükmünde olacaktır, hükümet bu hukuksuz kararı kaale almadan referanduma sunmalıdır? yönündeki sözleri krize yol açtı. İptal kararı alırsa, Mahkemeyi, ´yok sayın´ çağrısında bulunduğu için Can, kurumundan yolları ayırma noktasına getiren ciddi bir uyarı aldı. Yüksek Mahkeme, Can´a, kurumu yok saymaya yönlendiren, özendiren ve bu kadar kritik bir süreçte saygınlığına gölge düşüren açıklamalarını en kısa sürede düzeltmesi uyarısında bulundu.

Yaptığınız yadırgandı

Ayrıca, Osman Can´a, adli tatil başlayana dek bu açıklamalarını düzeltmesi, Mahkeme ile ilişkileri konusunda gerekeni yapması istendi. Bu da, ´ya açıklamalarını düzelt, ya da git´ şeklinde değerlendirildi. Kurumun hakaret ve iftira sınırlarına riayet edildiği takdirde sonuna kadar her türlü eleştiriye saygılı olduğu Can´a belirtildi ve ?Mahkemenin başarılı ve referans alınan bir çalışanı olarak açıklamalarınıza dikkat etmeniz gerekirdi. Özellikle dışarıdan bu kadar haksız saldırılara ve baskılara maruz kalınan bir dönemde yaptığınız yadırgandı. Yüksek Mahkeme´nin iptal ya da onay kararı tamamen titiz değerlendirmelere dayalı olarak objektif biçimde alınacaktır. Bu konuda her üyemiz azami dikkat gösterirken, sizin baskı oluşturabilecek, yanlış anlaşılabilecek çıkışınıza anlam verilememiştir? yönünde görüşler ifade edildi. İddiaya göre, Osman Can da halen bir üniversite ile öğretim üyeliği için görüşme halinde. Bu nedenle, yakında Anayasa Mahkemesi ile iplerini tamamen koparmasının sürpriz sayılmayacağı belirtiliyor. Kamuoyunda giderek belirginleşen kanıya göre, Anayasa Mahkemesi şeklen inceleyeceğini belirtse de Anayasa Mahkemesi ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu´nun yapısının değiştirilerek üye sayılarının arttırılmasına yönelik anayasa değişiklik maddelerini esasa girerek iptal edecek ve referandum sürecini durduracak. Oysa hukukçuların çoğunluğu, referandum süreci tamamlanmadan bir yasa değişikliğinin iptal edilemeyeceğini, çünkü yasal sürecin henüz tamamlanmamış olduğunu belirtiyorlar.

´Hükümet kaale almasın´ dedi

Ak Parti´nin kapatma davasında da raportörlük yapan Osman Can´ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar yankı uyandırmıştı. Mahkeme´nin Anayasa paketinde bazı maddeleri iptal etmesi olasılığı ile ilgili değerlendirmede bulunan Can, hukuksuzca alınan bir kararın üzerine ikinci kez hukuksuz bir karar alınamayacağını söylemişti. Raportör Can, ?Yüksek Mahkeme´nin Anayasa Değişikliği Paketi´ndeki bazı maddeleri iptal etmesi halinde bu kararı yok hükmünde olacaktır. Hükümet, söz konusu maddelerin iptal edilmesi halinde, bu hukuksuz kararı kale almadan, iptal edilen maddeler de dahil olmak üzere paketi bir bütün halinde referanduma sunmalıdır? demişti. Hükümetin bu yöndeki adımının hukuki olarak herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini savunan Can, asıl hukuksuzluğun, Mahkeme´nin, Anayasa´nın kendisine çizdiği sınırların dışına çıkıp değişiklik paketini esastan incelemesi ve bazı maddeleri iptal etmesi olacağını iddia etmişti.

Can ve Arınç´a suç duyurusu

İstanbul Barosu´ndan avukat Mahmut Tanal, Osman Can ile Can´ın teklifine destek veren ve mahkemenin olası iptal kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ak Parti milletvekilleri Bülent Arınç, Prof. Burhan Kuzu ve Bekir Bozdağ hakkında Anayasa´ya sadakat yeminine aykırı hareket etmek, yargı görevini yapanı ve adil yargılamayı etkilemek iddialarıyla suç duyurusunda bulundu. ( Hürriyet)

Can: Mahkemeden uyarı geldiği iddiası doğru değil

Bakanlar Kurulu, Mahkeme´nin anayasa ihlalini onaylamamalı

13 Haziran 2010: Anayasa Mahkemesi´nin (AYM) gündemine aldığı anayasa değişikliği incelemesiyle ilgili açıklamaları nedeniyle raportör Osman Can´a Hürriyet gazetesinin manşetinden ültimatom verildi. Hürriyet, ´Ya düzelt ya da git´ başlıklı manşet haberinde ?AYM´nin Osman Can´dan ya eleştirisini düzeltmesini ya da görevinden ayrılmasını istediğini? iddia etti. Kendisine ancak AYM Başkanı Haşim Kılıç´ın ?düzelt ya da git? diyebileceğini belirten Can da ?Böyle birşey olmadı. Git derlerse de koltuğa yapışacak halim yok, Allaha ısmarladık der giderim? dedi. Demokrat Yargı Başkanı olan Anayasa Mahkemesi Raportörü Osman Can, AYM´nin CHP´nin başvurusunu kabul etmesinin ardından ?Eğer AYM, anayasa paketindeki bazı maddeleri iptal ederse bu yok hükmünde olacaktır, hükümet kaale almadan referanduma sunmalıdır? demişti. Hürriyet´in haberine göre bö sözler AYM´de büyük bir kriz yarattı. Yüksek Mahkeme, bu eleştiriden duyduğu rahatsızlığı Osman Can´a ileterek adli tatile kadar ?ya sözlerini düzeltmesini ya da kurumdan ayrılmasını? istedi. Kendisine ?düzelt ya da git? yönde bir ifadeyi ancak Haşim Kılıç´ın kullanabileceğini vurgulayan Doç. Dr. Can, ?Kimse, bana böyle bir şey demedi. Bana bu durumu Anayasa Mahkemesi Başkanı´nın ifade etmesi lazım. Böyle bir durum varsa, bana bunu yazılı olarak iletmeleri gerekli. Ayrıca anayasanın kurallarını ortaya koymak ve hatırlatmak, Anayasa Mahkemesi´nin ihlale hakkının olmadığını söylemek, antidemokratik bir tavır mı? Mahkemenin yanlış yapacağını söylemek, böyle bir eleştiride bulunmak yanlış mı?? diye konuştu. ´Ya düzelt ya da git´ ifadesini kimin kullandığını belmediğini belirten Osman Can ?Mahkeme ifade ediyor deniyor. Mahkeme Başkanı´nın bana açıklama yapması lazım. Böyle bir şey yok... Böyle bir ifadede bulunurlarsa, Allah´a ısmarladık derim. Koltuğa yapışacak halim yok. Üniversitede zaten bilimsel çalışmalarda bulunuyorum, üniversiteye geri dönebilirim? dedi.

´O ifade AYM´ye ait olamaz´

Hürriyet´in haberine göre Doç. Osman Can´a Anayasa Mahkemesi sözlerinden ötürü rahatsızlığnı şöyle ifade etti: ?Mahkemenin başarılı ve referans alınan bir çalışanı olarak açıklamalarınıza dikkat etmeniz gerekirdi. Özellikle dışarıdan bu kadar haksız saldırılara ve baskılara maruz kalınan bir dönemde yaptığınız yadırgandı. Yüksek Mahkeme´nin iptal ya da onay kararı tamamen titiz değerlendirmelere dayalı olarak objektif biçimde alınacaktır. Bu konuda her üyemiz azami dikkat gösterirken, sizin baskı oluşturabilecek, yanlış anlaşılabilecek çıkışınıza anlam verilememiştir.? AYM´ya atfedilen tırnak içi bu cümleleri değerlendiren KTÜ Anayasa Hukuku Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Yusuf Şevki Hakyemez ise, ifadelerin Anayasa Mahkemesi´ne ait olma ihtimalinin zayıf olduğunu söyledi. ?Onay? yetkisinin mahkemede bulunmadığını söyleyen Prof. Hakyemez ?Anayasa Mahemesi ya bir başvuru sonucunda yasayı iptal eder ya da iptalin reddine karar verir. Onay makamı değildir. Onay makamı Meclis´tir? dedi.

Eşini de haber yapmışlardı

Yaptığı çıkışlarla bazı çevreleri ciddi biçimde rahatsız eden Osman Can, daha önce de Hürriyet gazetesinde bel altı vuruşla karşılaşmıştı. Hürriyet, Osman Can´ın eşi Gülnur Can´ın üniversite öğrencisi iken aldığı bir disiplin cezasını sürmanşetine taşımıştı. Can bu haberlere ?Kamusal bir mücadele yapıyoruz. Şahsi olarak basının böyle bir konuyu haber olarak değerlendirmeyi düşünmesi bile bana üzüntü veriyor? demişti. ( Star)

Demokrat yargıdan destek geldi

Demokrat Yargı Derneği Eşbaşkanı da olan Can, hükümetin karara rağmen, paketi referanduma bir bütün olarak götürmesinin hukuki olarak herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtti. Can, Meclis, Anayasa´yı korumak zorundadır. Mahkeme´nin, Anayasa tarafından tayin edilmiş çerçeve dışına çıkması durumunda, hukuksal ve siyasal olarak bu yöntemin takip edilebileceğini ifade ediyoruz.Bu tür bir ihlal gerçekleştiğinde ise Meclis, Yüksek Seçim Kurulu ve Bakanlar Kurulu buna hukuksal geçerlilik kazandıramaz. ifadelerini kullandı. Demokrat Yargı, yaptığı yazılı açıklamada Can´ın görüşlerini destekledi. Açıklamada, Anayasa´yı ihlal üzerine inşa edilmiş kararların ´karar´ olması ve ´bağlayıcı´lık iddiasında bulunması mümkün değildir. Anayasa Mahkemesi, kararına uyulmasını Anayasa´yı ihlal etmediği sürece bekleyebilir. Parlamento´nun Anayasa´yı gerektiğinde Mahkemeye karşı koruması sorumluluğunun bir gereğidir. denildi. ( Zaman)

(12 Haziran 2010, 12:24), son güncel.: (13 Haziran 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

´Anayasa Mahkemesinin vereceği hukuksuz iptal kararı yok hükmündedir´ tartışmasıyla ilgili tüm manşetlerimiz

Kontrgerilla´nın yargıdaki örgütlenmesi

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1883    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.174.626