Tam
EskidenYeniye
 

İskenderun´da neler oluyor? PKK baskınındaki gariplikler

Ağustos şurası çok önemli. Açık söylüyorum, altını çizerek belirtiyorum, kelimeyi seçerek kullanıyorum, Başbuğ üslubuyla ifade ediyorum, TSK, ´hainlerden´ arındırılmalıdır. Şura meselesine ayrıca gireceğim, bu faslı burada kapatıp 6 askerimizin şehit düştüğü İskenderun saldırısıyla ilgili Genelkurmay´dan cevap beklediğim 3 soru var.

Önceki haber title=Sonraki haber

İskenderun´da neler oluyor? PKK baskınındaki gariplikler

Ağustos şurası çok önemli. Açık söylüyorum, altını çizerek belirtiyorum, kelimeyi seçerek kullanıyorum, Başbuğ üslubuyla ifade ediyorum, TSK, ´hainlerden´ arındırılmalıdır. Şura meselesine ayrıca gireceğim, bu faslı burada kapatıp 6 askerimizin şehit düştüğü İskenderun saldırısıyla ilgili Genelkurmay´dan cevap beklediğim 3 soru var.

İskenderun´da askeri birliğe yapılan roketatarlı saldırıyla ilgili soru işaretleri devam ediyor. 7 şahit verdiğimiz hain saldırının öncesi ve sonrasında yaşananlarla ilgili Star Gazetesi Yazarı Şamil Tayyar´ın Genelkurmay´dan cevabını beklediği 3 sorusu var. İşte Tayyar´ın bugünkü yazısında yer alan ilgili bölüm...

Genelkurmay´dan CHP´ye destek rezaleti

Fotoğraf kareleri nasıl olursa olsun, Başbakan Erdoğan´ın saldırı bölgesi Gediktepe´ye gitmesini hiçbir zaman doğru bulmadım. Askere moral için yapılan bu yolculuktan terör örgütünün de nemalanabileceği hesaplanmalıydı. Siperdeki duruş şeklinden siyasi proje üretilmesi, Genelkurmay Başkanı Başbuğ´un buna alet olması, ince ayarla kum torbaları burun hizasına getirtilerek Kemal Kılıçdaroğlu´na ayakta poz imkanı sağlanması ise tam bir rezalet. Ne hazindir, yüreğine kor düşen ailelerin feryatlarına kulak tıkarcasına, can pazarının yaşandığı bölgede kum torbalarıyla askercilik oynanıyor ve siyaset projelendiriliyor. Teröristle mücadelede başarının askerin hanesine yazıldığı, başarısızlık durumunda bedeli siyasi iktidarın ödediği böyle bir coğrafyada olup bitenleri iyi okuyamayan hükümetlerin ayakta durması zordur. Onun içindir, Ağustos şurası çok önemli. Açık söylüyorum, altını çizerek belirtiyorum, kelimeyi seçerek kullanıyorum, Başbuğ üslubuyla ifade ediyorum, TSK, hainlerden arındırılmalıdır.

İskenderun´la ilgili 3 soru

Şura meselesine ayrıca gireceğim, bu faslı burada kapatıp 6 askerimizin şehit düştüğü İskenderun saldırısıyla ilgili Genelkurmay´dan cevap beklediğim 3 soru var: 1-Saldırı sonrası idari soruşturma kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit tarafından bölgeye gönderilen ekibin ön raporunu ihmal ve kasıtları örtücü şekilde hazırladığı iddiası doğru mu? 2-Saldırının gerçekleştiği kışlada terör örgütüyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle sakıncalı kategoride görülen Deniz Memuru Y.K hakkında Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Turgay Erdağ nasıl bir işlem yaptı?3-Kışla Komutanı Albay Hüseyin Yavaş hakkında suç duyurusu (içeriği bizde saklı) yapıldığı, bir koramiral (ismi mevcut) tarafından korunduğu ve saldırı sonrası toplantılara katılmadığı iddiası size ulaştı mı? Özetle, İskenderun´da neler oluyor? Sayın Başbuğ, Kemal Bey´in burun hizası kum torbası pozu kadar önemli mi değil mi, derin mahfillerin gazetesine vakit ayırmak kadar değerli mi değil mi, takdir sizin, lütfen İskenderun´a da bir el atın. ( Şamil Tayyar / Star)

ŞOK!!! PKK kışlaya yol yapmış, Birlikten tek mermi atılmamış

06 Temmuz 2010: Altı askerin şehit olduğu İskenderun´daki baskında, PKK´nın kışla içinde keşif yaparak roketatarın konuşlandığı bölgede yol bile açtığı ortaya çıktı. Hatay´ın İskenderun İlçesi´nde Şehit Er Remzi İlboğa Kışlası´na PKK´lıların yaptığı saldırının üzerinden bir aydan fazla bir zaman geçti. 31 Mayıs 2010 tarihinde nöbet değişimi yapıldığı sırada içinde askerlerin bulunduğu araç, roketatar ve uzun namlulu silahlarla taranmış, saldırı sonrası altı asker şehit olmuştu. İsrail´in, Mavi Marmara gemisine yaptığı baskınla aynı güne denk gelen saldırı kamuoyunu derinden sarsmıştı. Taraf, baskından altı ay önce askerî üsse saldırı yapılacağı bilgisinin yer aldığı istihbarat raporlarını yayımlayınca, kuşku ve sorular da beraberinde geldi. Amanos Dağları´nda bir yıl önce öldürülen PKK´lıların üzerinden birliğin fotoğraf ve video görüntüleri bulunmuş, birliğe otoban tarafından saldırı yapılabileceği raporla tüm birliklere sunulmuştu. Aynı uyarı altı ay önce de ikinci bir raporla birliğe sunulmuştu. Raporda, özellikle otoban tarafında bulunan bölgenin roketatar ve havan topuna karşı savunmasız olduğu belirtilip, istinat duvarı örülmesi öneriliyordu. Raporda ayrıca, nöbet tutan erlerin görüş alanını engelleyen ağaçlar yüzünden, kulübelerin yerlerinin değiştirilmesi de isteniyordu. Tüm bu uyarılara rağmen önlem alınmayınca altı asker göz göre göre şehit olmuştu. Baskının ardından kamuoyunda ihmal tartışmaları yaşanırken, İçişleri Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, iki farklı ekibi bölgeye inceleme yapmak üzere gönderdi. Ancak, baskının üzerinden 35 gün geçmesine rağmen, başta Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´ndan yapılan ön soruşturmayla ilgili kamuoyuna herhangi bir açıklama yapılmadı.

İşte yeni rapor

Taraf, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından baskın sonrası hazırlanan ön rapordaki bazı çarpıcı bilgilere ulaştı. Baskın sonrası İskenderun´da yaşananlar, yapılan toplantılarda konuşulan konular, olay yeri inceleme ekibinin yaptığı tesbit, kameraya kaydedilen saldırı görüntüsü gibi birçok yeni bilgi ve ihmalin yer aldığı rapordaki bilgiler çok tartışılacağa benziyor.

Ve 31 mayıs gecesi...

İskenderun Şehit Er Remzi İlboğa Kışlası´na yapılan saldırı 31 mayıs günü gece yarısı 00:10 sularında gerçekleşti. Yakın mesafeden nöbet değişim kamyonuna yapılan saldırı sonucu olay yerinde üç asker şehit oldu. Ardından da hastanelere gönderilen yaralılardan üç kişinin daha şehit olduğu bilgisi yetkililere ulaştırıldı.

Birliğin komutanı kayıp

Olaydan yarım saat sonra İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Turgay Erdağ, baskın yapılan birliğe geldi. Karargâh Komutanı, Hava Savunma Komutanı, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı, Emniyet yetkileri, Garnizon Komutanı, MİT Daire Başkanı ve Belediye Başkanı da aynı saatlerde birliğe gelen isimler arasındaydı. Devletin tüm birimlerinin yetkilileri, olaydan kısa bir süre sonra birliğe gelmesine karşın, baskının yapıldığı birliğin İkmal Komutanı Deniz Albay Hüseyin Yavaş ortalarda görünmüyordu. Nerede olduğu konusunda ise kimsenin bir bilgisi yoktu. Vali Lekesiz, Tuğamiral Turgay Erdağ´la mini bir toplantı yaptı. Vali, generale “Buranın sorumlusu kim” diye sordu. Erdağ, sorumlunun Uçaksavar Komutanı Binbaşı Şahin Demir´in olduğunu söyledi. Vali Lekesiz, olayla ilgili aldığı ilk bilgilerin ardından sabah saatlerinde şehitler için yapılacak tören programının belirlenmesini istedi.

Baskın anı kamerada

Toplantının ardından Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri baskının yapıldığı nöbet kulübelerinde ilk incelemelerini yapmaya başladı. İlk olarak nöbetçi bir uzman çavuşun ifadesi alındı. Uzman Çavuş, baskından önce kamerada bir görüntünün dikkatini çektiğini ama anlayamadığını söyleyip, tesbit edilen görüntüyü yetkililere gösterdi. Görüntüde, RPG roket atarı kullanan PKK´lının birliğin tel örgülerinden içeri girdiği, sazlığın arasına konuşlandığı ve roket attığı görülüyordu. Roketi atan bir PKK´lı, sazlıktan girdiği gibi çıkmış ve ardından da nöbet değişimi yapan erlerin çapraz ateşe tutulduğu görüntülere yansımıştı.

Görüntü savcının elinde

Olay yerinde bulunan bir isim de İskenderun Savcısı Ahmet Fatih Ağca´ydı. Ağca, olayı soruşturan isimlerden biriydi. Savcı Ağca, görüntülerin kaydedildiği harddiske el koydu. Birliğin güvenliğinden sorumlu Uçaksavar Komutanı Binbaşı Şahin Demir, Karargâh Üs Komutanı ve diğer yetkililer de savcının harddiske el koyduğuna tanık oldu.

PKK´lılar arabayla ayrıldı

Yetkililer, nöbet kulübesinde yara almadan kurtulan erlerle de konuştu. Olaya tanıklık eden iki er, baskını izlediklerini, saldırının yapıldığı kulübenin yukarısında kullanılmayan Lumbar Ağzı´nın önünde dörtlüleri yakmış bekleyen bir Peugeot 206 gördüklerini, tel örgüsü boyunca sırtında çanta olan bir kişinin arabaya bindiğini ve oradan ayrıldığını söyledi. Aynı erler benzer ifadeleri hastanede de tekrarladı. Kendilerine neden ateş açmadıkları sorusuna ise “Ateş açamadık, orada saklanıp sadece bekledik” diye cevap verdiler.

Oramiral Birgel İskenderun´da

Sabah saatler 07:00 gösterdiğinde Deniz Kuvvetleri´nin iki numaralı ismi Donanma Komutanı Oramiral Emin Murat Birgel İskenderun Üs Komutanlığı´na geldi. Yanında Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç da vardı. Denetleme heyeti başkanı Namık Albay ve ekibi de üs komutanlığına gelenler arasındaydı. Donanma Komutanı Oramiral Birgel, olayla ilgili ilk soruşturmayı üs komutanlığında yaptı. İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Turgay Erdağ´dan erlere kadar tüm isimler sorgulandı. Hatay Valisi Lekesiz´in gerçekleştirdiği mini zirveye katılmayan Kışla Komutanı Deniz Albay Hüseyin Yavaş, Donanma Komutanı´nın yaptığı sorgulamaya da katılmadı.

Raporları neden dikkate almadınız

Donanma Komutanı Oramiral Birgel, soruşturmanın ardından birlikte bulunan isimlere, Taraf´ın da yayımladığı denetleme raporlarındaki çarpıcı bilgileri sordu. Birgel, “otobandan yapılacak saldırıya karşı önlem alınması tesbiti, altı ay önce Hatay Jandarma Komutanlığı´nın baskın olacağına dair raporunu” gösterip, “Bana hesap sorarlarsa ben ne cevap vereceğim? Tesbit edilen ihmaller neden yerine getirilmedi? İstihbarat raporları niçin dikkate alınmadı” diye sordu. Üste bulunan isimlerin verdiği cevap ise tam bir sessizlikti. Saldırının ardından 2 haziran çarşamba günü İskenderun´da bu kez güvenlik toplantısı yapıldı. Toplantıya tüm birlik komutanlarının yanı sıra, Jandarma, Emniyet ve Deniz Üs Komutanlığı´ndan isimler katıldı. Toplantıda olmayan isim ise yine Deniz Albay Hüseyin Yavaş´tı. Yavaş toplantıya Yüzbaşı Fatih Koca´yı göndermişti.

Jandarma ve Emniyet´e suçlama

Toplantıda ilk söz alan isim Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Turgay Erdağ oldu. Erdağ “Terörist dağdan iniyor, kapıma gelip zilimi çalıyor. Bu aşamaya gelene kadar devlet nerede? Niye bunları duymuyor” diyerek Jandarma ve Emniyet´i hedef aldı. İstihbarat zaafı olduğu noktasında topu her iki kuruma attı.

İstihbarat verdik, önlem almadın

Erdağ´ın bu sözleri toplantıyı gerdi. Toplantıya katılan Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak, Tuğamiral Erdağ´a sert bir çıkış yaptı: “Size iki kez baskın olacağına dair istihbarat raporu sunduk. Hatta PKK´lılar üzerinde yakalanan fotoğraf, video görüntüsü ve haritaları verdik. Fotoğraf ve videolarda Ağır Bakım Komutanlığı´nın, İkmal Komutanlığı´nın, Uçaksavar´ın zoomlanmış yer tesbiti görüntüsü vardı. Hatta İkmal Komutanlığı´ndaki roketatarın konuşlandığı yer zoomlanmıştı. Neden önlem almadınız?” Toplantıdaki ortamın iyice sertleşmesi üzerine Garnizon Komutanı konuyu değiştirip, katılımcılara ayrı ayrı ne tür önlem aldıklarını sordu. Kara Kuvvetleri´ne bağlı Ağır Bakım Komutanlığı, gelen istihbarat raporlarından sonra caydırıcılık olsun diye birliğin çevresine tank ve birer nöbetçi yerleştirdiklerini, dış nöbetçileri daha korunaklı olan iç korumalı bölgeye çektiklerini söyledi.

Roket 10 metreden atıldı

Baskın sonrası olay yeri incelemesi yapan Üs Karargâh Komutanı´nın toplantıda söyledikleri ise oldukça çarpıcıydı: “Baskından önce olay yeriyle ilgili defalarca keşif yapılıyor. Tel örgüsü kesiliyor. Roketatarın konuşlandığı yere, sazlık içine yol yapılıyor. Otlar kuruyor. Olay günü çapraz ateş tel örgüsü sınırından yapılıyor. Roket 10 metreden atılıyor. Bir askerin üzerinde patlıyor. Ama bunların hiçbiri tesbit edilemiyor.”

Üç er kan kaybından ölüyor

Bu çarpıcı bilgilerin ardından Askerî Hastane Başhekimi bu kez söz aldı ve şehit sayısının neden arttığıyla ilgili katılımcılara bilgi verdi: “10 yaralı asker yol boyunca üç hastaneyi pas geçip bizim hastaneye getirildi. Bu çok ciddi bir yanlış. Hastanede bir iki askere acil müdahale yapabiliyoruz. İmkânlarımız sınırlı. Zaten biz, gelen yaralı erleri diğer hastanelere sevk ettik. Bazıları kan kaybından öldü.”

Birlikten tek mermi atılmamış

Başhekimin ardından bu kez Albay Hüseyin Yavaş´ın yerine toplantıya katılan Yüzbaşı Fatih Koca söz alıp, saldırı esnasında birlikten bir tek mermi bile atılmadığı itiraf etti. Olay yeri inceleme ekiplerinin valiye sundukları ön raporda da mermi atılmadığı tesbiti yer almıştı. Jandarma, Vali Celalettin Lekesiz´e “Olay yerinde bir sürü keleş mermi kovanı var ama bir tane G3 mermi kovanı yok” demişti.

Kulübe boştu itirafları

Toplantıda ayrıca PKK´lıların gerek keşif için gerekse saldırı günü birlik içine giriş yaptıkları altı nolu kulübede uzun bir süredir nöbetçi asker konmadığının erler tarafından itiraf edildiği bilgisi de dile getirildi.

Albay Yavaş´ın ihmali

Olayla ilgili Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hazırlanan ön soruşturma raporunda ise Albay Yavaş´ın da ihmaline yer verildi. Baskın yapılan İkmal Komutanı Albay Hüseyin Yavaş, üç yıl önce birliği korumakla görevli güvenlik bölüğünü dağıtmış, sorumluluğu uçaksavara vermişti. Bu birim de güvenlik gerekçesiyle kışla içerisine taşınmış, kulübelerin de içerisinde olduğu dış bölüm savunmasız kalmıştı. ( Taraf)

(05 Temmuz 2010), son güncel.: (06 Temmuz 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1968    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.649.243