Tam
EskidenYeniye
 

Heronların başına şaka gibi atama

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında skandal bir atamanın yapıldığı ortaya çıktı. ´İhanet´ soruşturmasındaki ´Heronları düşürelim´ konuşmasında adı geçen Tuğgeneral Mustafa İlhan´ın Heron´ların bağlı bulunduğu birliğe komutan olarak atandığı belirlendi. İhanet konuşmasını yapan subayların, sicilini temizlemek için görüşme yaptığı Tuğgeneral İlhan, Diyarbakır´daki 8. Ana Jet Üssün Komutanı olarak atandı. Diyarbakır´daki 8. Ana Jet Üssü´nün en önemli yanı ise Batman´da konuşlu İnsansız Hava Araçları´nın (Heron) bu birliğe bağlı bulunması.

Önceki haber title=Sonraki haber

Heronların başına şaka gibi atama

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında skandal bir atamanın yapıldığı ortaya çıktı. ´İhanet´ soruşturmasındaki ´Heronları düşürelim´ konuşmasında adı geçen Tuğgeneral Mustafa İlhan´ın Heron´ların bağlı bulunduğu birliğe komutan olarak atandığı belirlendi. İhanet konuşmasını yapan subayların, sicilini temizlemek için görüşme yaptığı Tuğgeneral İlhan, Diyarbakır´daki 8. Ana Jet Üssün Komutanı olarak atandı. Diyarbakır´daki 8. Ana Jet Üssü´nün en önemli yanı ise Batman´da konuşlu İnsansız Hava Araçları´nın (Heron) bu birliğe bağlı bulunması.

BUGÜN´ün gündeme getirdiği ´ihanet dosyası´nda skandalların ardı arkası kesilmiyor. ´Adamlarımız´ denilen PKK´lılara zayiat verdiği gerekçesiyle Heron´ların düşürülmesinin istendiği telefon görüşmeleri MİT tarafından tespit edilip askeri savcılara gönderildiği halde 3 yıldır bir sonuca ulaşılamaması büyük tepki çekerken yeni bir skandal daha gündeme bomba gibi düştü. Heron´ların düşürülmesinin istendiği telefon görüşmesinde izinsiz yurt dışına çıktığı ve teröristleri evinde sakladığı bilgisi verilen Hava Kuvvetleri Plan Program Daire Başkanı İlhan, askerlerin sivil iradeye hukuksuz direnişine sahne olan son YAŞ toplantısında Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanı olarak atandı. İlhan´ın atandığı birliğin en ilginç yanı ise Batman´da konuşlu İnsansız Hava Araçları´nın (Heron) da bu birliğe bağlı olması. Bundan böyle ´heronlar düşürülsün´ konuşmasını yapan subayların telefon kayıtlarında adı geçen İlhan, Heron´ların komutanı olarak görev yapacak.

İZİNSİZ YURT DIŞINA ÇIKIŞI GİZLENDİ

İhanet konuşmasını yapan subayların telefon kayıtlarında İlhan´la ilgili iki şok iddia yer alıyordu. Konuşmalarda İlhan´ın sayısız kez izinsiz yurt dışına çıkış yaptığı ve terör örgütü DHKP-C üyesi akrabasının cezaevindeyken adres olarak İlhan´ın kaldığı askeri lojmanları gösterdiği aktırılıyordu. Yasalara göre Genelkurmay´dan izin almadan yurt dışına çıkan askeri personel hapis cezası ile cezalandırılıyor ve bu ceza ne erteleniyor ne de paraya çevriliyor. Bu suçtan dolayı bir çok askeri personelin hapis cezası aldığı vurgulanıyor. Ayrıca izinsiz yurt dışına çıkan personelin terfi ettirilmemesi gerektiği de kaydediliyor. Genelkurmay´ın resmi kayıtlarına da giren bu suçlamalarının hasıraltı edildiği ihanet konuşmasından anlaşılan İlhan´ın üst sıralardan Tuğgeneralliğe terfi ettirildiği görülüyor.

DEĞİL TERFİ HASSAS GÖREVE BİLE ATANAMAZ

İlhan´ın terörist yakınını evinde sakladığı iddiasıyla ilgili olarak da TSK mensupları ve yakınları hakkında güvenlik soruşturması yapıldığını aktaran kaynaklar, güvenlik soruşturmasında olumsuz bir durumla karşılaşılan subayın incelemeye hatta yakın takibe alındığını aktarıyor. Bu subayların durumu temize çıkıncaya kadar değil terfi etmesi hassas görevlere dahi verilemeyeceği kaydediliyor. Devletin en gizli sırlarının bulunduğu yerlerin sorumluluğuna getirilen İlhan´ın evinde sakladığı terörist akrabasının dağlarda saklandığı yerleri tespit edecek HERON´ların komutanlığını yapan Üs´se komutan atanması kafaları karıştırdı.

ŞOK DİYALOGLARDAKİ PAZARLIK

MİT tarafından tespit edilen ve Genelkurmay´a gönderilen ´ihanet´ görüşmenin başlangıcında ?İlhan Komutan´ olarak nitelendirilen bir subayın sorunun çözülmesi için para konuşması yapılıyor. İlhan Komutan´ın dosyasını kapatanların temiz ve iyi iş yaptığı belirtilen konuşmada ciddi risk alındığı da vurgulanıyor. ?Şimdi parayı konuşturmanın zamanı? diyen subay, ?Limit ne kadar?? diye sorduğu subaydan ?Bu iş için her şeye değer limit problemi yok? karşılığını alıyor. Aynı konuşmanın devamında ise BUGÜN´ün gündeme getirdiği insansız hava aracı heronların düşürülmesine ilişkin skandal görüşme gerçekleşiyor.

K1: En son konuştuğumuz problemin çözümünde hangi aşamaya geldik

K2: Efendim o çok büyük ve sıkıntılı bir iş. Özür dilerim komutanım yanlış anlaşılmasın. İlhan komutanımızla ilgili değil mi?

K1: Evet

K2: Komutanım o dönemde onu kapatanlar temiz ve iyi iş yapmışlar ve ciddi risk almışlar

K1: Biliyorum farkındayım o zaman öyle olması gerekiyordu. Zamanımız yoktu şimdi parayı konuşturma zamanı

K2: Limit ne kadar?

K1: Bu iş için her şeye değer limit problemi yok asıl önemli olan problemin çözülmesi

K2: Anlaşıldı komutanım eğer limitte problem yoksa ilgili kişilerle bu işi rahat çözeriz.

K1: Tamam diğer konu da şu insansız hava aracı ile ilgili. Biliyorsunuz onunla ilgili daha önce görüşmüştük.

K2: Evet komutanım problem yok problem mi var?

K1: Problem şu, araç biliyorsunuz Batman´da Konuşlandırıldı oradan o bölgeyi tarıyor ancak görüntü ve bilgiler çok net önce mümkünse kullanım dışı bırakmalıyız değilse, görüntü, bilgi koordinat vesair surette müdahale edilmeli anlaşıldı mı?

K2: Evet anlaşıldı komutanım

K1: Geçen olayda zayiat verilmiş, bundan dolayı ciddi bir baskı aldım sen bunu ilgilisi ile görüş ve konuştuğumuz çerçevede olsun tamam mı?

K2: Komutanım tamam anlayamadım. Müsaade ederseniz eve geleyim.

K1: Hayır sağlıklı olmaz o zaman tatilde görüşelim mi?

K2: Tatil yerinizde mi anlaşıldı komutanım

K1: Bu telefon ile ilgili dikkat ediyorsunuz değil mi?

K2: Evet komutanım artık bayram sonuna kadar da kapalı olur

K1: Hadi bayramını kutlarım

K2: Sağ olun komutanım

GELECEĞİN HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI!

Takipteki subayların yaptığı telefon görüşmelerinden birinde izinsiz iki kez yurt dışına çıkış yaptığı tespit edilen Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa İlhan´ın ceza almaması için yapılan planlar deşifre oluyor. İlhan´ın ceza almaması için pasaport kayıtlarının silinmesi ya da Hava Kuvvetleri´nden izinli gösterilmesi konuları görüşülüyor. İşte şok telefon kaydı:

K2: Alo

K1: Alo

K2: Buyrun

K1: Merhaba

K2: Fırat merhaba,

K1: Önemli bir konu var da

K2: Ha evet

K1: Onu ancak siz çözebilirsiniz

K2: Nedir?

K1: Bu sene terfi eden Mustafa İlhan ile ilgili

K2: Kim?

K1: Mustafa İlhan Hava Pilot Tuğgeneral

K2: Tamam tamam evet

K1: Bu dostumuzla ciddi uğraşanlar var

K2: Yapma ya nasıl?

K1: Mustafa´nın iki kere izinsiz yurtdışına çıkışı olmuş

K2: Gerçekten izinsiz mi çıkmış?

K1: Maalesef

K2: Benim bundan dolayı bildiğim şu anda hapis yatanlar var ama

K1: İşte bunu kurcalıyorlar. Ne yapabiliriz? Bunun pasaport kayıtlarından silinmesi lazım. Ya da Hava Kuvvetleri´nden izinli gösterilmesi lazım. Tamam mı, anlaşıldı mı?

K2: Tamam

K1: İkinci bir konu yine Mustafa İlhan ile ilgili

K2: Bir dakika yazıyorum

K1: DHKP-C üyesi akrabası varmış, cezaevinde yatarken adresini Mustafa İlhan´ın lojmanı göstermiş.

K2: Bu çok kötü

K1: Evet bu dostumuz geleceğin Hava Kuvvetleri Komutanı iş çok ciddi. Konuyu Genelkurmay Personel Başkanı Memişoğlu biliyor. O örtbas edildiğini düşünüyor ama konuyu kasıyorlar.

K2: Anlaşıldı tamam, tamam

K1: Bir diğer husus da; bu görüştüğümüz telefonun, konuştuğumuz çerçevede kullanılması gerekiyor

K2: Ha tamam o konuda problem yok zaten. Telefonu yanımda kuruma götürmüyorum. Evde bırakıyorum. İşte görüşme planımız dışında kapalı tutuyorum.

K1: Bu önemli, böyle devam etsin eğer acil bir durum olursa ben size işten ulaşırım. Siz de bana diğer taraftan ulaşırsınız.

K2: Tamam iyi akşamlar

K1: İyi akşamlar görüşürüz. ( Bugün)

(07 Ağustos 2010, 20:09)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Üsteğmen: PKK vuruluyor, düşürün Heronu

Flaş!!! İşte Heron ihanetinin kayıtları

Heron ihaneti manşetlerimiz

PKK´nın bitirilememesi gücünden değil ihanetten

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2094    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.673.919