Tam
EskidenYeniye
 

Heron skandalı, fuhuş ve casusluk soruşturmasında

Fuhuş soruşturması olarak başlayan ancak daha sonra ´askeri casusluk ve şantaj´ soruşturmasına dönüşen soruşturma kapsamında iki subay arasında terör örgütü üyelerine zarar verdiği gerekçesiyle Heronların düşürülmesiyle ilgili ses kaydının da incelendiği öğrenildi. Söz konusu konuşmayı yaptığı öne sürülen askerlerle casusluk soruşturmasındaki şüpheliler arasında bağlantı olduğu ve bu konunun Savcı Fikret Seçen tarafından incelemeye alındığı belirtiliyor. 2007´de MİT tarafından Genelkurmaya bildirilen skandal için başlatılan askeri soruşturma 3 yıldır bir arpa boyu yol alamadı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Heron skandalı, fuhuş ve casusluk soruşturmasında

Fuhuş soruşturması olarak başlayan ancak daha sonra ´askeri casusluk ve şantaj´ soruşturmasına dönüşen soruşturma kapsamında iki subay arasında terör örgütü üyelerine zarar verdiği gerekçesiyle Heronların düşürülmesiyle ilgili ses kaydının da incelendiği öğrenildi. Söz konusu konuşmayı yaptığı öne sürülen askerlerle casusluk soruşturmasındaki şüpheliler arasında bağlantı olduğu ve bu konunun Savcı Fikret Seçen tarafından incelemeye alındığı belirtiliyor. 2007´de MİT tarafından Genelkurmaya bildirilen skandal için başlatılan askeri soruşturma 3 yıldır bir arpa boyu yol alamadı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında ortaya çıkan ve iki subay arasında yapıldığı belirtilen konuşmada Heronların terör örgütü PKK militanlarına zayiat verdirdiği gerekçesiyle düşürülmesi ya da koordinatlarının değiştirilmesi isteniyordu. Söz konusu ses kayıtlarının Askeri casusluk ve şantaj soruşturması dosyasında yer aldığı belirtildi. Söz konusu konuşmayı yaptığı öne sürülen askerlerle casusluk soruşturmasındaki şüpheliler arasında bağlantı olduğu ve bu konunun savcılık tarafından incelemeye alındığı ifade edildi. Temmuz ayında bir gazetede çıkan haberde Hava Pilot Üsteğmen Fırat Ç., Hava Pilot Yarbay Selami Selçuk Ç.´yi arayarak PKK elemanı olan kendi adamlarının çok zayiat verdiğini ve bu yüzden Heronların düşürülmesini ya da koordinatlarının değiştirilmesini istediği ileri sürülmüştü. Yarbay Ç´nin de, Çaresine bakacağız. cevabını verdiği belirtilen ses kayıtlarını Milli İstihbarat Teşkilatı´nın (MİT) tespit ettiği belirtilmişti. Skandal konuşmayı tespit eden MİT, gereğinin yapılması için konuyu Kara Kuvvetleri Komutanlığı´na iletti. Dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, 28 Ekim 2007´de olayla ilgili soruşturma emri verdi.

Korkunç skandalı askeri savcılık 3 yıldır soruşturuyor

Konuşmayı yapan subayların Hava Kuvvetleri Askerî Savcılığı´nda devam eden İP/Karargâh Evleri soruşturmasında adlarının geçmesi nedeniyle soruşturmanın bu dosya üzerinden devam etmesi için 9 Eylül 2008 tarihinde yetkisizlik kararı verilerek dosya Hava Kuvvetleri Askerî Savcılığı´na gönderildi. Dosyanın takibatı Hava Kuvvetleri Askerî Savcılığı´ndaki İP/Karargâh Evleri dosyasını yürüten Hava Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok´a verildi. Üçok, Heron dosyasını Karargâh Evleri dosyasıyla birleştirmedi. Üçok, dosyada sadece Hava Pilot Üsteğmen Fırat Ç.´yi şüpheli olarak dinledi. Yarbay Selami Selçuk Ç.´yi ise tanık sıfatıyla dinlendi. Üçok´un ´sahte çürük raporu´ soruşturmasından tutuklanması üzerine Hava Kuvvetleri Askerî Savcılığı´na atanan Hakim Albay Hakan Özbek ise dosyadaki sanıklardan birinin amiral olması ihtimaline binaen soruşturmayı yürütecek mercinin Genelkurmay Askerî Savcılığı olduğunu belirterek görevsizlik kararı verdi. Hava Kuvvetleri Askerî Savcılığı´nın yetkisizlik kararının ardından, Genelkurmay Askerî Savcısı Hakim Binbaşı Yaşar Yüce, Nisan 2010´da ´yetkisizlik´ sonucuna vardı. Dosya, ihtilafın giderilmesi için Milli Savunma Bakanlığı Adalet İşleri Başkanlığı´na gönderildi. Başkanlık ise dosyaya bakmakla görevli yerin Genelkurmay Askerî Savcılığı olduğu kararını verdi. ( Cihan)

Ayrıntılar netleşiyor: Üsteğmenin bilgisayarında PKK´yı koruma notları...

´TÜBİTAK projeleri ya durdurulsun ya da yavaşlatılsın´

09 Kasım 2010: Şantaj ve askerî casusluk soruşturması kapsamında yapılan aramalarda, Deniz Üsteğmen Emrah Küçükakça´nın bilgisayarında çarpıcı belgeler ele geçti. Üsteğmenin TÜBİTAK´ta mühendis emekli Yarbay Yücel Çipli ile paylaştığı dosyada 6 büyük savunma projesinin ya durdurulması ya da yavaşlatılması isteniyor. Heronlar için Kesinlikle sekteye uğratılmalı. deniyor. Askerlere fuhuş şantajı operasyonunda devletin güvenliğine ilişkin gizli belgelerin ele geçirilmesiyle başlatılan ´şantaj ve askerî casusluk soruşturması´nda şebekenin terör örgütü PKK ile bağlantıları olduğu ileri sürüldü. TÜBİTAK´ta görevli emekli Yarbay Yücel Çipli ile çetenin köprü elemanı olduğu iddia edilen Deniz Kuvvetleri´nde görevli Üsteğmen Emrah Küçükakça arasında excel belgesi alışverişinde ilginç bağlantılar tespit edildiği belirtiliyor. 6 proje isminin yer aldığı belgede devlet güvenliği için çok önemli projeleri ele geçiren şebeke elemanlarının proje isimlerinin karşısına Dağ kadrosu için tehlikeli. Hava yer haberleşmesi kriptolu olacak. Durduralım. Hiç olmazsa yavaşlatalım. Kripto kodlarını mutlaka ele geçirelim. ve Kesinlikle sekteye uğratılmalı. Geçişler sekteye uğrayabilir. Trafik ve taşımacılığa dikkat. Dağ kadrosu sert çıkıyor. şeklinde notlar yazılmış. Edinilen bilgilere göre, belgeler Üsteğmen Emrah Küçükkaya´nın bilgisayarında bulundu. MİT´in 2007´de kaydettiği ve kamuoyunun ´ihanet konuşmaları´ olarak hafızasına kazınan ´Heronları düşürelim´ ses kaydı Selçuk Çakmaklı´ya aitti. Soruşturma kapsamında şimdi Selçuk Çakmaklı ile casusluk çetesi arasındaki bağlantı araştırılıyor.

İnanılmaz skandal tekrar gündemde

Türkiye´nin gündemini uzun bir süre meşgul eden Heron görüntüleri ve ihanet konuşmaları ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ uzun süre sessiz kalmıştı. Heronlarla ilgili telefonda konuşan ve K1 olarak belirtilen bir subay, Problem şu, araç biliyorsunuz Batman´da konuşlandırıldı. Oradan o bölgeyi tarıyor ancak görüntü ve bilgiler çok net. Önce mümkünse kullanım dışı bırakmalıyız. Değilse, görüntü, bilgi koordinat vesair surette müdahale edilmeli anlaşıldı mı?.. Geçen olayda zayiat verilmiş, bundan dolayı ciddi bir baskı aldım. Sen bunu ilgilisi ile görüş ve konuştuğumuz çerçevede olsun tamam mı? diyordu. Casusluk soruşturmasıyla ilgili Kanal D haberde önemli ayrıntılar yayınladı. İddiaya göre, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı´nca talimatıyla İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen fuhuş ve casusluk şebekesine yönelik soruşturmada ortaya çıkan belgelerde Uydu Haberleşmesi durdurulmalı deniyor. Ordunun haberleşmesi ve gözetleme uydusu sinyallerinin korunması için geliştirilen proje de şebekenin bilgisayarında çıktı. Projenin hemen yanına da şebeke not düşmüş: Projenin durdurulması gerekiyor. Askerin Hava Ve Yer Haberleşmesinde Güvenli Veri Ve Görüntü İletimi Projesinin karşısında ise Durdurulması gerekiyor notu yer alıyor.

Dağ kadrosu için tehlikeli

Excel dosyasının üçüncü bölümünde Türk kamuoyunun yakından bildiği insansız hava araçları ile ilgili bilgiler de var. Dosyada PKK´nın en çok korktuğu ithal uçaklara ASELSAN´ın gece görüşü sistemi entegre edileceği yazıyor. Çete bu projenin karşısına yavaşlatılması talimatı var notu düşmüş. Şebekeye bu talimatı kimin verdiği ise araştırılıyor. Ortaya çıkan belgelerde en çarpıcı not ise belgenin dördüncü bölümünde yer alıyor. TSK´nın haberleşme cihazlarını geliştirme projeleri arasında adı zikredilen Ses Emniyet Cihazı isimli projenin karşısında Dağ kadrosu için tehlikeli. Hava yer haberleşmesi kriptolu olacak. Durduralım. Hiç olmazsa yavaşlatalım. Kripto kodlarını mutlaka ele geçirelim. deniliyor. Proje ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin telsiz haberleşmesinin güvenliği sağlanacak, özel kripto yöntemi ile kimse dinleyemeyecekti. Belgedeki beşinci proje ise ihanetin belgesi niteliğini taşıyor. Sınır Gözetleme Ve Kontrol Sistemi isimli projeyle PKK´nın Kuzey Iraktan yaptığı sınır geçişlerine engel olunacaktı. Belgede bu proje için Kesinlikle sekteye uğratılmalı. Geçişler sekteye uğrayabilir. Trafik ve taşımacılığa dikkat. Dağ kadrosu sert çıkıyor. notu düşülmüş. Casusluk şebekesinde bulunan belgedeki son projede ise tüm vatandaşların bilgilerinin bulunacağı e-Devlet projesi için Kesinlikle içinde olmalıyız. deniliyor.

´Fuhuş ve Casusluk´ta 16 tutuklu

Deniz Kuvvetleri´nde yuvalanan şebekeye düzenlenen operasyonlarda bugüne kadar 16 kişi tutuklandı. Aralarında muvazzaf subaylar ve TÜBİTAK uzmanlarının olduğu şahısların evlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda gizli belge bulunmuştu. Bu aramalar sırasında ele geçirilen bazı bilgisayar, harddisk ve flash bellek gibi digital verilerin incelenmesi devam ediyordu. Bu incelemeler sırasında şebekenin özel şifreleme yöntemi ile verileri şifrelediği belirlenmişti.

2´nci Heron skandalı: Dağlıca´da Heronlara rağmen 16 asker şehit olmuştu

13 askerin şehit olduğu, 8 erin esir alındığı 21 Ekim 2007´deki Dağlıca baskınından 11 gün önce, MİT´in telefon konuşmalarını dinlemeye aldığı iki subayın Çok PKK´lı ölüyor düşürün şu Heronları şeklindeki konuşması toplumda dehşetle karşılanmıştı. Skandal konuşma, 2007´deki Dağlıca baskınından 11 gün önce yapılmış. 21 Ekim 2007´de yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleriyle aynı günde gerçekleşen Dağlıca baskınında istihbarat raporunun olaydan 9 gün önce karakola ulaştığı da tespit edilmişti. Skandal ses kayıtlarıyla ilgili Dağlıca´da şehit düşen askerlerin aileleri davacı olmuştu. Taraf gazetesi baskının Jandarma İstihbaratı tarafından, dokuz gün önce Genelkurmay´a ve diğer ilgili birimlere bildirildiğini ortaya çıkarmıştı. 12 Ekim 2007 tarihli, ´ivedi´ damgalı Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı raporda, baskının yeri ve zamanı ayrıntılı olarak yer aldı. İhmallerle ilgili açılan soruşturmanın üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen hangi aşamada olduğu bilinmiyor. ( Zaman)

(08 Kasım 2010), son güncel.: (09 Kasım 2010)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Fuhuş Çetesi soruşturmasıyla ilgili manşetlerimiz

Heron ihaneti manşetlerimiz

Üsteğmen: PKK vuruluyor, düşürün Heronu

Flaş!!! İşte Heron ihanetinin kayıtları

PKK´nın bitirilememesi gücünden değil ihanetten

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2479    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.674.636