Tam
EskidenYeniye
 

Baskı, Ergenekon´da çözülmeyi başlattı

Veli Küçük´ün eski Genelkurmay Başkanı Karadayı´ya gönderdiği ´O adam değil, emrinizde çalışmış emekli bir tuğgeneralim´ mektubu, Ergenekon sürecinde yaşanan tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Baskı arttıkça Ergenekon´da çözülme başladı

Veli Küçük´ün eski Genelkurmay Başkanı Karadayı´ya gönderdiği ´O adam değil, emrinizde çalışmış emekli bir tuğgeneralim´ mektubu, Ergenekon sürecinde yaşanan tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

Ergenekon soruşturması derinleştikçe, yeni bağlantılar ortaya çıktıkça, Ergenekon sanıkları ve şüphelileri arasındaki kavgalar gün geçtikçe artmaya başladı. Ergenekon soruşturmasının 10. dalga operasyonunda gözaltına alınan MGK eski Genel Sekreteri Tuncer Kılınç´a Encümen-i Daniş toplantılarının sorulmasının ardından iki emekli Genelkurmay Başkanları Hüseyin Kıvrıkoğlu ve İsmail Hakkı Karadayı´nın açıklamalarının ardından Ergenekon sanıklarının verdiği tepkiler geçmişteki kavgaları da gündeme getirdi.

PERİNÇEK´TEN SAVAŞ´A

Ergenekon yöneticilerinden olmak suçundan yargılanan İP Lideri Doğu Perinçek, Yargıtay Cumhuriyet eski Başsavcısı ve avukatı Vural Savaş´ın ´Derin devlet Atatürk zamanında da vardı´ sözlerine tepki gösterdi. Perinçek ´Bu düşman uydurmasıdır. Böyle birşey yok. O NATO döneminde oldu. Vural Savaş bilmeden yanlış yapmış kendisini uyarıyorum´ mesajı gönderdi.

ASIL BUNA BOZULDULAR

Ergenekon 9. dalga kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz´ün, evinde polislerle ilk karşılaştığında diğer gözaltıları sordu. Polislerin gözaltına alınan isimler arasında Yalçın Küçük´ün de olduğunu söylemesi üzerine Gürüz´ün ´Şimdi ben bu p... k ile aynı örgütün mensubu muyum´ dediği iddia edilmişti.

GÜRSES´E TEKME ATTILAR

SİLİVRİ Cezaevi´nde de tekmeli tokatlı kavgalar yaşandığı ortaya çıkmıştı. Hayrettin Ertekin´in kendisine zorla Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz´ü karalama amaçlı dilekçe yazdırdığını açıklayan Doç. Dr. Ümit Sayın, ´Hatta koğuştakiler Emin Gürses´i dövmeye bile kalktı, Emin Gürses´i Hayrettin Ertekin tuttuğu sırada Vedat Yenerer´in attığı tekme yüzüne geldi´ demişti. Bu kavga nedeniyle Sayın ve Gürses başka koğuşa alınmıştı.

GÖRÜM DURUŞMALARDA YOK

Ergenekon duruşmaları ilk başladığı dönemde Hüseyin Görüm, sık sık ´İzin verin Danıştay saldırısı ile ilgili herşeyi anlatayım´ çıkışı yaptı. Görüm, Muzaffer Tekin´in çapraz sorgusu sırasında bazı emekli ve muazzaf subayların isimlerini sıraladıktan sonra ilişkilerini sormuştu. Görüm, o tarihten sonra mahkemedeki duruşmalara katılmaz oldu.

´O adam değilim´

Encümen-i Daniş tartışmaları sürerken Genelkurmay eski Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, kendi isminin de Ergenekon´da geçtiği iddialarıyla ilgili ´Veli Küçük denen o adamı tanımam´ bile dedi. Ergenekon tutuklusu Veli Küçük´ün cevabı sert oldu. Küçük, Karadayı´ya gönderdiği bir sayfalık mektupta ´(O adam) değilim, emekli oluncaya kadar sizin emrinizde çalışmış emekli bir tuğgeneralim´ sitemi gönderdi

Saçan, Peker´den rahatsız

Ergenekon tutuklusu İstanbul Organize Suçlar Şubesi eski Müdürü Adil Serdar Saçan, bir dönem sorguladığı Sedat Peker´le aynı cezaevine konulunca ipler gerilmişti. Peker´in havalandırmasının açıldığı bölümle Adil Serdar Saçan´ın bulunduğu odanın havalandırması sırt sırtaydı. Saçan´ın avukatı ´Bu, Adil Serdar Saçan´a psikolojik baskıdır´ iddiasında bulunarak odanın değiştirilmesini istemişti.

Küçük´ün cezaevi notları

Ergenekon üyesi olmak suçlamasıyla tutuklanıp Silivri Cezaevi´ne konulduktan sonra önceki gün tahliye olan Prof. Dr. Yalçın Küçük, Skytürk TV´de Ergenekoncuların cezaevindeki dikkat çekici konuşmalarını anlattı. Tutuklu sanık Doç. Dr. Emin Gürses´in son Ergenekon operasyon dalgalarını ciddiye almadığını belirten Küçük ´Emin Gürses ´ben bu operasyon dalgalarına dalga demem. Süleyman Demirel ve Hüseyin Kıvrıkoğlu alınırsa dalga derim´ diye konuşuyor´ dedi.

Duruşmada söz dalaşı

Ergenekon davasında 41 duruşma geride kaldı. Savunmalarda ve çapraz sorguda da birçok sanığın birbiriyle kavgalı olduğu ortaya çıktı.

DOĞU PERİNÇEK-İSMAİL PAKER: Doğu Perinçek liderliğindeki İP´in yayın organı Aydınlık dergisi, emekli askerler İsmail Paker ve Zekeriya Öztürk ile emekli savcı Ertaç Giray´ın emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin tarafından pusuya düşürüldüğünü öne sürmüştü. Bu nedenle ikilinin arası açık.

DOĞU PERİNÇEK-ZEKERİYA ÖZTÜRK: Emekli Binbaşı Öztürk, Danıştay olayı sonrasında gözaltına alındığında ´Perinçek´in dört gözle darbe beklentisi içinde olduğunu´ söylemişti. Buradan doğan gerginlik Ergenekon duruşmalarına da yansıdı. İkisi de birbirini MİT ajanı olmakla suçluyor.

MUZAFFER ŞENOCAK-AYDIN YÜKSEK: İki eski polis arasında ´dolandırıcılık´ kavgası var. Bu duruşmalara da yansıyor. Yüksek, Şenocak´ı dolandırıcılık ve sahtekarlıkla suçluyor.

HAYRETTİN ERTEKİN-HÜSEYİN GÖRÜM: Sosyete kuyumcusu olarak tanınan Ertekin, cezaevi şartlarını eleştirerek ´Akşam ekmek su bulamıyoruz´ dedi. Görüm de buna itiraz ederek Ertekin´i yalancılıkla suçladı.

HALİL BEHİÇ GÜRCİHAN-AYŞE ASUMAN ÖZDEMİR: ´acikistihbarat.com´ adlı sitenin sahibi Gürcihan, emekli memur Özdemir´le ilgili, ´Söylenenleri, kendinden katarak başka kişilere aktarıyor, mizansen yapıyor´ demişti.

ÜMİT SAYIN-HALİL BEHİÇ GÜRCİHAN: İki sanık davalık. Gürcihan, Adli Tıp uzmanı Doç. Dr. Ümit Sayın´ı ´yalancı, iftiracı ve dengesiz´ olmakla suçluyor. İki sanık birbirini ´MİT ajanı´ olmakla da itham etti.

HALİL BEHİÇ GÜRCİHAN-MEHMET ZEKERİYA ÖZTÜRK: Gürcihan ´acikistihbarat.com´ adlı kendine ait internet sitesinde Öztürk aleyhinde yazı yazmış, gerginlik duruşma salonuna yansımıştı.

VELİ KÜÇÜK-ADİL SERDAR SAÇAN: Emekli Tuğgeneral Küçük, eski İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize İşler Şube Müdürü Adil Serdar Saçan´ın evini bir yıl boyunca dinlettiğini iddia etmişti. Küçük´te ele geçirilen belgelerde Saçan´ın ´kaçakçılık yapıp rüşvet aldığı´na ilişkin notlar bulunmuştu. Saçan Emniyet´te görevdeyken, Küçük aleyhinde rapor yazıp soruşturma açılmasını istemişti.

MUAMMER KARABULUT-BEKİR ÖZTÜRK: Eski ´Noel Baba Vakfı´ Başkanı Karabulut savunmasında, Ankara Kuvayı Milliye Derneği Başkanı Öztürk ile aralarında sadece bir ihtilaf bulunduğu belirtti ancak nedenini söylemedi.

KEMAL KERİNÇSİZ-OKTAY YILDIRIM: Avukat Kerinçsiz ve emekli astsubay Yıldırım, Büyük Hukukçular Birliği´nin düzenlediği bir toplantıda tartışarak yollarını ayırmış ve internet üzerinden tartışmalarını sürdürmüştü.

ALİ YİĞİT-MEHMET DEMİRTAŞ: Yiğit, Demirtaş´ın yeğeni. Ümraniye´de ele geçirilen el bombalarının bulunduğu gecekonduda yaşayan Yiğit, dayısı Mehmet Demirtaş aleyhine ifade verdi. ( Star)

(25 Ocak 2009)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=259    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.310.146