Tam
EskidenYeniye
 

Ambulans 06:00´da geldi rapor 08:30´da yazıldı

Bir heyet tarafından muayene edildiğinde foyası ortaya çıkacak olan Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´ın Adli Tıp´a sevkinin, doktorlar tarafından dün 2. defa engellenmesiyle ilgili çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı... Mahkemenin kararı üzerine Kardiyoloji Enstitüsü´ne gönderilen tam teşekküllü ambulansa teslim edilmeyen Haberal için, 2.5 saatte alelacele rapor hazırlanıp, ´ölüm riski var´ denildi!

Önceki haber title=Sonraki haber

Ambulans 06:00´da geldi rapor 08:30´da yazıldı!

Bir heyet tarafından muayene edildiğinde foyası ortaya çıkacak olan Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´ın Adli Tıp´a sevkinin, doktorlar tarafından dün 2. defa engellenmesiyle ilgili çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı... Mahkemenin kararı üzerine Kardiyoloji Enstitüsü´ne gönderilen tam teşekküllü ambulansa teslim edilmeyen Haberal için, 2.5 saatte alelacele rapor hazırlanıp, ´ölüm riski var´ denildi!

İkinci ´Ergenekon Terör Örgütü´ davası kapsamında tutuklu bulunan ve tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi (İÜ) Kardiyoloji Enstitüsü´nde 617. gününü dolduran Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın, Adli Tıp Kurumu´na sevki 2. defa daha engellendi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ve Metris Cezaevi yetkilileri ve jandarmalar; İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nin kararı üzerine Prof. Dr. Haberal´ı Adli Tıp Kurumu´na sevk etmek için dün sabah 06:00´da İÜ Kardiyoloji Enstitüsü´ne geldi. Prof. Dr. Haberal´ı, Adli Tıp Kurumu´na sevk edecek ambulansta, kardiyoloji uzmanları, doktorlar ve yetkililer hazır bulundu. Ambulans hastane gibi donatıldı.

Haberal´ın hareket ettirilmesi tıbben uygun değilmiş!

Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın, ?ayakta tedavi olabileceği?ne ilişkin 3. raporu gizleyen ve 76 gün boyunca taburcu etmeyen İÜ Kardiyoloji Enstitüsü yetkilileri, Prof. Dr. Haberal´ı dün de korudu. İÜ Kardiyoloji Enstitüsü yetkilileri, saat: 8:30´da yeni bir rapor hazırladı. Prof. Dr. Nazmi Gültekin ve Rıza Aydın tarafından hazırlanan 20 Aralık 2010 tarihli raporda; Mehmet Haberal´ın, etyolojik faktörler ortadan kalkana kadar inmibilizasyonun tıbbi açıdan mümkün olmadığı belirtildi. Raporda; Prof. Dr. Haberal´ın hastaneden çıkarılmasının ´potansiyel ölüm riski taşıdığı, hareket ettirilmesinin tıbben uygun olmadığı´ iddia edildi. Rapor jandarma görevlilerine verildi.

Haberal´ın 7 kilometre yolculuğuna bile karşı çıkılıyor

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ve Metris Cezaevi´nden sorumlu Cumhuriyet Savcısı, söz konusu raporu, Ergenekon davasına İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne iletti. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nin, İÜ Kardiyoloji Enstitüsü´nün raporunu hakkında yeni bir karar alacağı öğrenildi. İÜ Kardiyoloji Enstitüsü´nün, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nin kararına rağmen, Prof. Dr. Haberal´ın hastaneden 7 kilometre uzaklıkta bulunan Adli Tıp Kurumu´na sevkine karşı çıkması dikkat çekici bulunuyor.

3 taburcu raporu savcılık, cezaevi ve mahkemeden gizlenmiş!

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Kardiyoloji Enstitüsü´nün; Prof. Dr. Haberal´ın ayakta tedavisinde sakınca olmadığına yönelik 3 raporu, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Metris Cezaevi ve Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderilmemişti.

İşte o raporlar

İÜ Kardiyoloji Enstitüsü´nden Doç. Dr. Cengizhan Türkoğlu´nun 27 Ağustos 2009 tarihli raporunda, Prof. Dr. Haberal´ın ayakta tedavisinde sakınca olmadığı ifade ediliyor. 28 Eylül 2009´da hazırlanan ve altında Doç. Dr. Cengizhan Türkoğlu´nun imzasının bulunduğu raporda, ?Hastanın (Mehmet Haberal) ayakta tedavisinde sakınca yoktur? deniliyor. 16 Ekim 2009´da verilen raporda, Prof. Dr. Zerrin Yiğit, Kurul üyeleri olarak Prof. Dr. Cengiz Çeliker, Prof. Dr. Vedat Sansoy, Prof. Dr. Tevfik Gürmen ve Dr. Cengizhan Türkoğlu´nun imzası bulunuyor. İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Müdürlüğü´ne yollanan karar yazısında şu ifadeler yer alıyor: ?Enstitümüzün B. Servisinde 304 numaralı odada yatmakta olan hasta Mehmet Haberal´ın sağlık durumu değerlendirilmiş ve tıbbi tedavisine ayakta devam edilerek, bir ay sonra kontrole gelmek üzere taburcu edilmesine karar verilmiştir.?

Mahkeme tezgahı yutmamış sevkte ısrar etmişti

Ergenekon sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın Adli Tıp´a sevk edilmemesi için avukatlarının yaptığı başvuruyu değerlendiren İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, başvuruyu reddederken bugüne kadar yaşananları ilginç bir dille karara yansıtmıştı. Mahkeme; avukatların Haberal´ın aynı dönemde hem sağlık sorunlarındaki ölüm riski taşıyan ciddiyeti hem de yurt içinde düzenlenecek bilimsel kongreye katılımı ile yurt dışında yapılacak ödül töreninde bulunması için tahliye talebinde bulunduğunu hatırlattı. Söz konusu süreçte buna benzer çok sayıda çelişkinin yaşandığının anlatıldığı kararda, eski Başbakanlardan Bülent Ecevit´in ölümüyle ilgili araştırmanın da avukatların talepleri sebebiyle yapılamadığı belirtildi. Mehmet Haberal´ın avukatları 24 ve 25 Kasım 2010 tarihlerinde İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne iki itiraz dilekçesi verdi. Dilekçede; Haberal´ın Adli Tıp Kurumu´nda muayene edilmesine elverişli olduğuna dair yattığı sağlık kuruluşu tarafından rapor verilinceye kadar beklenmesi istendi.

Tutukluluk hali ruhsal çöküntü oluşturdu

Avukatlar dilekçelerinde müvekkilleri Mehmet Haberal´ın tutukluluk halinin devam etmesinin ruhsal çöküntü halini artırdığını, ayrıca savunma alındığı sırada şok stresler ve ani psikolojik travmalar yaşadığını iddia ettiler. Dilekçede, sanığın tutukluluk halinin majör depresyona yol açtığı, yoğun stresin öldürücü nitelikte olduğu ve Adli Tıp´a sevki sırasında da ani ölüm riski bulunduğu savunuldu. Dilekçede; söz konusu nedenlerle sanığın bulunduğu hastanede yatağının başında muayenesinin yapılmasının tıbbi zorunluluk olduğu ileri sürüldü.

´Haberal iyi´ raporları mahkemeden ve Adli Tıp´tan gizlendi

Dilekçeyi değerlendiren İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık hakkında İstanbul Kardiyoloji Enstitüsü doktorları tarafından birbirleriyle çelişen raporlar verildiğini hatırlattı. Söz konusu raporlardan sadece sanığın sağlık durumu hakkında olumsuz tanıların bulunduğu raporların gönderildiği, ancak sanığın taburcu edilebileceği yönündeki raporların ayrıntılı talep yazımına rağmen mahkemeye ibraz edilmediğine dikkat çekildi. Mahkemenin 4 sayfalık kararında ?taburcu olabilir? raporunun Adli Tıp Kurumu´ndan da gizlendiği belirtildi.

Hastanede yatması gereksiz

Mahkemenin 30 Ekim 2010 tarihinde verdiği kararda Haberal´ın gerekli önlemler alındığında hastanede kesintisiz yatırılmasını gerektirir bir durum bulunmadığı tespit edilmiştir? denildi. Sanığın tedavi görmekte olduğu söylenen kurum tarafından kendisine önerilen bir kısım tedaviyi de reddettiği, bunun da doktor raporlarına yansıdığı anlatıldı. Soruşturma aşamasında savcılığın sanığın şu anda tedavi görmekte olduğu kurumda daha önce benzer bir durumda yatan hastanın olup olmadığını sorduğunda ise ilgili kurumun bu konuya açıklık getiremediği ifade edildi. Kararda; Mahkememiz tarafından 29 Mart 2010 tarihli ara kararımızla Adli Tıp Kurumu´na sevk edilen sanığın sağlık durumu gerekçe gösterilerek yatmakta olduğu Kardiyoloji Enstitüsü tarafından Adli Tıp Kurumu´na gönderilmemesi üzerine Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından belirtildiği dönemde muayeneye gönderilmesi istenmiştir. Söz konusu yazı bir rapor değildir. Evrak üzerinden verilen karardır. Ancak bugüne kadar mahkememize gönderilen tek rapor içeriklerinde sanığın tedavisinin daha ne kadar süreceği konusunda ise herhangi bir açıklık bulunmamaktadır ifadeleri kullanıldı.

Çelişkili talepler

Kararda, Sanığın sağlık durumu gerekçe gösterilerek tahliye talebinde bulunulması yanında eş zamanlı olarak sanığın yurt içinde düzenlenecek bilimsel kongreye katılımı ve yurt dışında yapılacak ödül töreninde bulunması gerektiğinden bahisle tahliye talebinde bulunulmuştur. Ancak bu çelişik durum konusunda da sanık müdafileri tarafından mahkememize yeterli hukuki ve tıbbi açıklama getirilmemiştir denildi.

Ecevit ile ilgili araştırma yapılırken sevke direnilmesi anlamlı

Mahkeme kararında; Bülent Ecevit hakkındaki iddiaların araştırılmaya başlandığı süreçte yine sanığın hukuki durumu konusunda aydınlatıcı sonuçlar doğuracak bu araştırmaya dair ara kararlarından avukatlarınca dönülmesi istendiği anlatıldı. Bu taleplerin reddedildiği ve evrakların Adli Tıp Kurumu´na gönderildiği belirtilen kararda; bu sefer de sanık avukatlarının idari yargıya başvurduğu ve Ecevit´in ölümü hakkındaki iddiaların araştırılmasının mümkün olamadığı vurgulandı.

Köksal Şengün yine muhalif

Kararda 2 üyeye karşı İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nin Başkanı Köksal Şengün´ün muhalefet şerhi düştüğü ortaya çıktı. Şengün, İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü tarafından 23 Kasım 2010 tarihinde düzenlenen sağlık raporlarının dikkate alınması gerektiğini belirtmiş, Haberal´ın Adli Tıp Kurumu tarafından muayeneye götürülmesi ile ilgili kararın sağlık şartları uygun olduğunda yapılması üzerine geri alınmasına karar verilmesini istemişti. ( Kenan Kıran - Murat Alan / Yeni Akit)

(21 Aralık 2010, 15:17)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Haberal Ecevit gibi hastaneden çıksın, iyileşir

Doktorlardan panik-tehdit: Haberal Adli Tıp´a gidemez, yoksa..

Panik-tehdit korkutmadı: Mahkeme Haberal sevkinde ısrarlı

Mahkemenin Haberal şüphesi hastaneyi panikletti

İşte 1 yıl mahkemeden gizlenen ´Haberal sağlıklı´ raporu

Flaş!!! 3. Haberal raporu da mahkemeden gizlenmiş

Haberal ve onun yargı ile sağlıkta kollanması manşetlerimiz

Sağlıkta kontrgerilla örgütlenmesi

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde ara

Ecevit´in tedavi sürecini Adli Tıp inceleyecek

3´ncü Ergenekon iddianamesinde Mehmet Haberal

Tüm Ergenekon iddianamelerinde Mehmet Haberal

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2675    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.174.501