Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon´da seçim hazırlığı: Mitingler tekrar devrede

Ergenekon Terör Örgütü yöneticileri tarafından organize edildiği ortaya çıkan 2007´deki Cumhuriyet mitingleri 2011 Haziran seçimleri yaklaşırken yeniden başlıyor. ´2011 seçimleri Ergenekon için hayat memat meselesi. Herşey AK Parti´nin yeni anayasa yapamayacağı ve tek başına iktidar olamayacağı bir oy oranına düşürülmesi, mümkünse koalisyon kurulması için yapılıyor´ iddialarını doğrulayan gelişmelerin bunlarla sınırlı kalmayacağı, Haziran ayı yaklaştıkça gelişmelerin daha da hızlanacağı ileri sürülüyor. Bu iddia sahiplerinin referandum öncesindeki benzer iddialarını doğrularcasına referandum yaklaştıkça terör ve sosyal çalkantılar artmış, referandum sonrasında ise kesilmişti. Dün medyaya yansıyan haberlere göre, Ergenekon´un suikast girişiminde bulunacağı ihbarı üzerine Türkiye Protestan Kiliseler Birliği Başkanı Konutgan´ın, Savcı Öz´ün talimatıyla korumaya alındığı, savcılığın, terör örgütü Ergenekon´un çekirdek kadrosunun hala aktif olduğu görüşünde olduğu belirtiliyordu. Ergenekon tarafından düzenlendiği ortaya çıktığı halde mitinglerin hiçbir değişikliğe uğratılmadan aynı şekilde tekrar başlatılacak olması, Ergenekon´un hala aktif olduğu iddialarını güçlendiriyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Ergenekon´da seçim hazırlığı: Mitingler tekrar devrede

Ergenekon Terör Örgütü yöneticileri tarafından organize edildiği ortaya çıkan 2007´deki Cumhuriyet mitingleri 2011 Haziran seçimleri yaklaşırken yeniden başlıyor. ´2011 seçimleri Ergenekon için hayat memat meselesi. Herşey AK Parti´nin yeni anayasa yapamayacağı ve tek başına iktidar olamayacağı bir oy oranına düşürülmesi, mümkünse koalisyon kurulması için yapılıyor´ iddialarını doğrulayan gelişmelerin bunlarla sınırlı kalmayacağı, Haziran ayı yaklaştıkça gelişmelerin daha da hızlanacağı ileri sürülüyor. Bu iddia sahiplerinin referandum öncesindeki benzer iddialarını doğrularcasına referandum yaklaştıkça terör ve sosyal çalkantılar artmış, referandum sonrasında ise kesilmişti. Dün medyaya yansıyan haberlere göre, Ergenekon´un suikast girişiminde bulunacağı ihbarı üzerine Türkiye Protestan Kiliseler Birliği Başkanı Konutgan´ın, Savcı Öz´ün talimatıyla korumaya alındığı, savcılığın, terör örgütü Ergenekon´un çekirdek kadrosunun hala aktif olduğu görüşünde olduğu belirtiliyordu. Ergenekon tarafından düzenlendiği ortaya çıktığı halde mitinglerin hiçbir değişikliğe uğratılmadan aynı şekilde tekrar başlatılacak olması, Ergenekon´un hala aktif olduğu iddialarını güçlendiriyor.

Ergenekon Terör Örgütü´nün tarafından organize edilen Cumhuriyet mitingleri yeniden başlıyor. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), 28 Aralık 2010 tarihinde yapılan Genel Yönetim Kurulu toplantısında; Cumhuriyet mitinglerinin yeniden başlamasını kararlaştırdıklarını açıkladı. ADD Genel Başkanı Danıştay eski Başsavcısı Tansel Çölaşan, ?İnsanlar bizden öncü olmamızı bekliyorlar. Biz bu anlamda mitingler başlamayı düşünüyoruz. Mitinglerin yeniden başlamasını kararlaştırdık? dedi. Mitinglerin, 2011 Haziran ayında yapılacak seçimler öncesinde yapılması dikkat çekiyor. İkinci Ergenekon iddianamesinde, Cumhuriyet mitingleri, Ergenekon Terör Örgütü´nün eylemleri arasında gösteriliyor.

?Mitinglerin yeniden başlamasını kararlaştırdık?

İşçi Partisi´nin (İP) yayın organı Aydınlık Dergisi´ne konuşan Tansel Çölaşan, Cumhuriyet mitinglerinin yeniden başlaması için kendilerine yoğun bir talep geldiğini, 28 Aralık 2010 tarihinde yapılan Genel Yönetim Kurulu toplantısında mitinglerin yeniden başlamasını kararlaştırdıklarını ifade etti. Çölaşan, şunları söyledi: ?Nerdeyse ´baskı´ diyeceğim şekilde talep var. ´Türkiye Cumhuriyeti bir yere götürülmek isteniyor. Ne için siz oturuyorsunuz. Biz hazırız´ diyorlar. Bakın bu çok güzel ifade. İnsanlar bizden öncü olmamızı bekliyorlar. Biz bu anlamda mitingler başlamayı düşünüyoruz?

?Türk milletinin devrimci kişiliğini, korkmadığını ve yılmadığını gösteriyor?

Söz konusu talebin halkın gücünü gösterdiğini savunan Çölaşan, ?Bu istek Türk milletinin zor şartlar karşısındaki devrimci kişiliğini, korkmadığını, yılmadığını gösteriyor? dedi. Çölaşan, miting için sendikalar, kitle örgütleri, barolar, üniversiteler başta olmak üzere toplumun bütün kesimleriyle görüşeceklerini söyledi.

CHP´ye tepki: Kemalizmden uzaklaşılarak halka yakınlaşılmaz

Çölaşan, 24-25 Aralık günlerinde yaptıkları Ulusal Yönetim Sempozyumu yaptıklarını belirterek, ?CHP´nin yeni kuralları, yeni yönetimiyle birlikte belirlenmek istenirken, çok yoğun da bir baskı altında tutuluyorlar. Aslında Kemalizmden ne kadar ayrılır, uzaklaşırsa CHP sanki o kadar bütünleşecekmiş gibi bir tavır. Atatürkçü düşüncenin mirasçıları olarak derneğimiz bilim adamlarının görüşlerini almak, durum tespiti yapmak için bu sempozyumu düzenledik? dedi.

Ergenekon-ADD ilişkileri

Bilindiği gibi ADD´nin önceki genel başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, Ergenekon Terör Örgütü´nün yöneticisi olduğu gerekçesiyle yargılanıyor. Eruygur´un organize ettiği Cumhuriyet Mitingleri, Ergenekon Terör Örgütü´nün eylemleri arasında yer alıyor. Ergenekon Terör Örgütü kapsamında hazırlanan ikinci iddianamede, ?Mevcut demokratik yönetimin değiştirilmesi? başlığı altında örgütün amaçlarından birisinin darbe yaparak yönetime el koymak olduğu öne sürülüyor. İddianamede Örgütün ülkede darbe zemini oluşturmak için ciddi faaliyetlerde bulunduğu, birçok silahlı ve bombalı eylem gerçekleştirdiği, ülkede kaos ve anarşi ortamı oluşturmaya çalışarak ordunun darbe yapması için telkin, tavsiye ve teşviklerde bulunduğu anlaşılmıştır deniliyor. Örgütün Atatürkçü Düşünce Derneği başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu ile ilişki içinde olduğu, bu kuruluşların hükümete karşı Cumhuriyet Mitingleri´ni organize ettiği de iddianamede yer alıyor. (Kenan Kıran /Yeni Akit)

Ergenekon ve ÇYDD iddianamelerinde cumhuriyet mitingleri

Cumhuriyet mitingleri, bir çok Ergenekon iddianamesinde ve son olarak kabul edilen ÇYDD iddianamesinde geniş şekilde yer alıyor. Darbe yapılabilmesi için olması gereken kaos ortamınını oluşturmada topluma sosyal baskı unsuru olarak bu mitinglerin planlandığı ve yürütüldüğü bu iddianamelerde iddia ediliyor. Ergenekon terör örgütü ile bağlantılı olduğu suçlamasıyla hazırlanan ÇYDD iddianamesinde, ÇYDD, ÇEV ve ADD derneklerinin Ergenekon´la bağlantılarına ilişkin önemli delillere yer verilmiş, bağlantıları anlatılmıştı. Ergenekon´un, kamuoyunda ´laiklik-irtica´ gerilimi çıkarma amacı doğrultusunda hayata geçirildiği iddia edilen Cumhuriyet Mitingleri´nin arkasındaki destek ve finansman iddianamede anlatılmıştı.

Gölcük Donanma´da ele geçen belgeler: Cumhuriyet mitinglerine katılın!

Yine yakın zamanda ´fuhuş ve casusluk soruşturması kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı´nda yapılan operasyonda, zemine gizlenmiş 10 çuval belge içinden, Ergenekon sanığı Şener Eruygur´un üniversite rektörlerine ve emekli komutanlara ´Televizyon programlarına sık sık çıkın. Burada irtica tehdidine değinin, ´Ülke elden gidiyor´ imajı oluşturun´ emrini ileten belgeler çıkmıştı. İstihbarat Şube Müdürlüğü odasının zemininden çıkarılan 10 çuval ´darbe arşivi´ içerisinden emekli Orgeneral Şener Eruygur´un Jandarma Genel Komutanlığı döneminde kurduğu Cumhuriyet Çalışma Grubu´nun (CÇG) faaliyetlerini ortaya koyan skandal belgeler de çıkmıştı. CÇG´nin darbeye zemin oluşturmak için yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi vermek için Eruygur´a her ay düzenli olarak sunduğu ´devre raporları´nda yer alan şok bilgiler, ´ülke elden gidiyor´ paranoyasının arka planını gözler önüne sermişti. Cumhuriyet Çalışma Grubu´nun (CÇG), 28 Şubat post-modern darbesinin ordu içindeki siyasi karargahı olan Batı Çalışma Grubu´na benzer bir yapılanmayla 2002´den beri Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yaptığı ortaya çıkmıştı. AK Parti´nin 3 Kasım 2002 seçimlerinde iktidara gelmesinin hemen ardından Ergenekon sanığı emekli Orgeneral Şener Eruygur tarafından kurulduğu belirtilen CÇG, siyaseti ve sivil toplumu yönlendirme faaliyetlerini sürdürdü.

Cumhuriyet mitingleri CÇG´nin işi

2003 başından itibaren bir dizi etkinliğe, rapora, ve oluşuma imza atan CÇG´nin, Türkiye çapında tüm illerde kişi, kurum, okullar, sivil toplum örgütleri, işyeri sahipleri ile bazı kamu birimleri ve burada çalışan kişileri de fişlediği ortaya çıktı. CÇG´nin, bu fişlemelerin yanı sıra sivil siyasete müdahale niteliğinde bir dizi olayı ve oluşumu da gerçekleştirdiği belirlendi. CÇG´nin ´Devre Raporları´, Jandarma Genel Komutanlığı Planlama Koordinasyon ve Güvenlik Dairesi´nin yönlendirilmesiyle oluşturulan Ulusal Birlik Hareketi´nin bizzat dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur tarafından kurdurulduğunu ortaya koydu. Eruygur´un emekli olduktan sonra da Ulusal Birlik Hareketi´yle ilişkisini, sürdürdüğü ve başta 2007´deki Cumhuriyet Mitingleri olmak üzere, benzer organizasyonların Cumhuriyet Çalışma Grubu´nca yönlendirildiği de değerlendirme raporlarında açık bir şekilde görüldü.

2011 seçimleri Ergenekon için var veya yok olma meselesi

Ergenekon Terör Örgütü yöneticileri tarafından organize edildiği ortaya çıkan 2007´deki Cumhuriyet mitinglerinin 2011 Haziran seçimleri yaklaşırken yeniden başlatılması dikkat çekti. ´2011 seçimleri Ergenekon için hayat memat meselesi. Herşey AK Parti´nin yeni anayasa yapamayacağı ve tek başına iktidar olamayacağı bir oy oranına düşürülmesi, mümkünse koalisyon kurulması için yapılıyor´ iddiaları ileri sürülmüştü. Bu iddiaları doğrulayan cumhuriyet mitinglerinin yeniden aynen başlatılması gibi gelişmelerin bunlarla sınırlı kalmayacağı, Haziran ayı yaklaştıkça gelişmelerin daha da hızlanacağı ileri sürülüyor. Bu iddia sahiplerinin referandum öncesindeki benzer iddialarını doğrularcasına, referandum yaklaştıkça terör ve sosyal çalkantılar artmış, referandum sonrasında ise kesilmişti. Dün medyaya yansıyan haberlere göre, Ergenekon´un suikast girişiminde bulunacağı ihbarı üzerine Türkiye Protestan Kiliseler Birliği Başkanı Konutgan´ın, Savcı Öz´ün talimatıyla korumaya alındığı, savcılığın, terör örgütü Ergenekon´un çekirdek kadrosunun hala aktif olduğu görüşünde olduğu belirtiliyordu. Ergenekon tarafından düzenlendiği ortaya çıktığı halde mitinglerin hiçbir değişikliğe uğratılmadan aynı şekilde tekrar başlatılacak olması, Ergenekon´un ´idhar´ denilen yedek kadrolarının hala aktif olduğu iddialarını güçlendiriyor.

Abdullah Harun

(04 Ocak 2011, 15:29)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Cumhuriyet mitingleri ile ilgili manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde cumhuriyet mitingleri

Tüm Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Ergenekon´un ortaya çıkarılamayan kadroları

Savcılar Ergenekon ´İdharı´nın peşinde

7. iddianame: Ergenekon hala faal

Ergenekon hala aktif: Planları çökünce yenisini yapıyorlar

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2745    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.287.217