Tam
EskidenYeniye
 

Islak imza davası: Dalan için kırmızı bülten

Islak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ iddialarıyla ilgili haklarında dava açılan Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan ile Albay Dursun Çiçek´in de aralarında bulunduğu 7 sanıklı davanın 15. duruşması başladı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Islak imza davası: Dalan için kırmızı bülten

Islak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ iddialarıyla ilgili haklarında dava açılan Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan ile Albay Dursun Çiçek´in de aralarında bulunduğu 7 sanıklı davanın 15. duruşması yapıldı. Duruşma sonunda alınan ara kararlardan birinde firari sanık Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan hakkında kırmızı bülten ile arama kararı çıkarılmasına karar verildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´ndeki salonda yapılan duruşmaya, tutuklu sanıklar Albay Dursun Çiçek, avukat Serdar Öztürk ve Mehmet Deniz Yıldırım katıldı. Tutuksuz yargılanan Ufuk Akkaya, İlhami Ümit Handan ve Özel Yılmaz ile hakkında yakalama kararı bulunan Bedrettin Dalan ise duruşmaya gelmedi. Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, dosyanın aslının Yargıtay Ceza Genel Kurulu´ndan henüz dönmediğini belirtti. Başkan Şengün, sanıklar Çiçek ile Öztürk´ün avukatları tarafından dosyaya sunulan dilekçeleri kayda geçirdi.

Çiçek: İlle de askeri mahkeme

Duruşmada söz alan Dursun Çiçek, savunmasını tamamlamasının ardından 7 ay geçtiğini, çapraz sorgu sırasında üye hakimler Hüsnü Çalmuk´un 250, Sedat Sami Haşıloğlu´nun 152, savcılar Mehmet Ali Pekgüzel´in 26, Nihat Taşkın´ın ise kendisine 6 soru yönelttiğini anlattı. Bu sorulara cevap vererek bütün gerçekleri mahkemeye sunduğunu ifade eden Çiçek, askeri mahkemedeki yargılama sürecini, dosyanın geldiği aşamayı özetledi. Dava konusu belgeyle ilgili askeri mahkemenin, aynı konu kapsamında buradaki mahkemede yargılama olduğu için davayı reddettiğini, yaptıkları temyiz üzerine dosyanın şu an Askeri Yargıtay´da olduğunu dile getiren Çiçek, askeri mahkemede yargılama yapılmasını ve beraat kararı verilmesini istediklerini söyledi.

Çiçek: Belge sahte

İlhan Cihaner´in yargılandığı Erzurum´daki ´Ergenekon´ davasının sanıklarının 7 ay önce tahliye edildiğini dile getiren Çiçek, ´Onlar daha ağır iddialarla tutuksuz yargılanırken, bizim tutuklu olmamız adil ve vicdani değildir´ dedi. Çiçek, kendisiyle ilgili soruşturma başlatılmadan önce dinleme kararı alındığını, bu karara gerekçe olarak da Cumhuriyet Gazetesine el bombalarının atılması, Danıştay saldırısı, Ümraniye ve Eskişehir´de el bombalarının bulunmasının gösterildiğini, bu gerekçelerin kendi yargılandığı dava ile ilgili olmadığını anlattı. ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ belgesinde evrak kayıt bilgisinin yer almadığını, belgenin sahte olacağı anlaşılacağı için bunun koyulmadığını ileri süren Çiçek, planın başka odaklar tarafından hazırlandığını ifade etti.

Cihaner tahliye oldu beni de tahliye edin

Çiçek, ´Bu plan irtica ile değil, asker ile mücadele planıdır. Devletle, bağımsız, tarafsız hakimlerle mücadele planıdır. 2 yıldır icra ediliyor. Askere komplo planıdır. Bu tertipte hedef silahlı kuvvetler, hakimler, savcılardır. Bu plan irticayı koruma ve kollama planıdır. Genelkurmay´da çalışan bir albayın bunları yazması mantıklı değil´ diye konuştu. Dursun Çiçek, bu belgenin kendisi tarafından hazırlandığı iddiasının esef verici olduğunu, bu planı hazırlayanlara ait 14 parmak izinin jandarmada olduğunu, ancak bu yöndeki taleplerinin mahkemece kabul edilmediğini öne sürdü. Çiçek, hakimler Sedat Sami Haşıloğlu ve Hasan Hüseyin Özese´ye seslenerek, ´Parmak izi, avuç izi bırakmadan bilgisayarlarda dijital iz bırakmadan bu kadar saçma planı Dursun Çiçek hazırladı diyorsanız, ben her türlü cezaya hazırım´ dedi. İmzasının makinelerle taklit edildiğini ifade eden Çiçek, savcılığa tekrar gittiğinde kendisine planın gösterildiğini, ancak eldiven takarak tuttuğunu dile getirdi. ´Orada vermek istediğim mesaj, ´İmzamı taklit ettiniz ama parmak izimi taklit edemediniz´ demek istedim´ diyen Çiçek, tahliyesini istedi. Duruşma, tutuklu sanık Serdar Öztürk´ün beyanlarıyla devam ediyor. ( Zaman)

Mahkeme detaylara iniyor

İrtica ile Mücadele Eylem Planı davasına bakan mahkeme heyeti, bir önceki duruşmada çok sayıda ara karar almıştı. Kağıt üzerine yazılan bir yazı ve imzanın mürekkep yaşının tespit edilip edilmediği konusunda TÜBİTAK, ODTÜ ve İTÜ´ye ayrı ayrı yazı yazılmasına hükmeden mahkeme heyeti, Genelkurmay Başkanlığı yazısında belirtilen 55 adet harddiskin mevcut haliyle, üzerinde silme işlemi yapılmadan gönderilmesine de karar vermişti. Heyet ayrıca, firari sanık Bedrettin Dalan adına kayıtlı olduğu anlaşılan biri cep ikisi sabit olan telefonların 2000-2009 tarihleri arasındaki HTS raporlarının istenmesini hükme bağlamıştı. Yine heyetin aldığı ara kararlardan birine göre ıslak imzalı belgenin emir komutayla hazırlandığını işleyen, Ünal Atabay´a ait ses kaydının genelkurmayca incelenmesiydi. Genelkurmay incelemeyi yaptı ancak herhangi bir kovuşturmaya gerek olmadığını birkaç gün önce mahkemeye bildirdi.

Ses kaydı ve Gölcük belgeleri davayı etkileyecek

Davanın tutuklu sanıklarından Avukat Serdar Öztürk´ün ofisinde ele geçirilen Nisan 2009 tarihli ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nın orijinalini savcılığa gönderen ´meçhul subay´ ihbar mektubunda darbe hazırlığının Çiçek´in bireysel girişimi olmadığını, emir komuta zinciri içinde hazırlandığını ileri sürmüştü. Türkiye, aylarca belgedeki imzanın gerçek olup olmadığını tartışırken, TÜBİTAK, Jandarma Kriminal ve Adli Tıp raporları ´Islak imza´nın Çiçek´in el ürünü olduğunu kanıtladı. Çiçek´in tutuklanması üzerine Genelkurmay Askeri Savcılığı´nın hazırladığı iddianamede, albayın planı emirle değil, amiralliğe terfi ettirilmediği için komutanlarından intikam almak amacıyla hazırladığı ileri sürüldü. Ancak planın emir komuta zinciri içinde hazırlandığını gösteren yazışmalar, Donanma Komutanlığı´nda ele geçirilen arşivden çıktı. Bir tuğamiralin ıslak imzasının bulunduğu emir belgesi ise İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nın Albay Çiçek´e hazırlatıldığını kanıtladı. Tutuklu yargılanan Çiçek mahkemede planla ilgili üstlerini işaret etmiş, geçtiğimiz günlerde internete düşen bir ses kaydında ise KKK İç Güvenlik Harekat Şubesi Müdürü Albay Ünal Atabay olduğu ileri sürülen kişi, Darbe Andıcı´nın hazırlanmasında KKK ile Genelkurmay´ın ortak çalıştığını, kendisinin de görev aldığını ileri sürmüştü. Donanma´da ele geçirilen belgeler, hem meçhul subayın hem de Albay Ünal Atabay´ın iddiasını doğruluyor. ´Darbe Andıcı´ ve askeri mahkemedeki davanın seyrini değiştirecek yeni belgeler planın emrini verenlere de yargı yolunu açacak.

Davanın geçmişi

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Başkan Köksal Şengün´ün muhalefeti ve oy çocukluğuyla Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in de sanıkları arasında bulunduğu Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nin dosyasının birleştirilmesine karar vermişti. Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nin Erzurum´daki davayı İlhan Cihaner´in diğer dosyasıyla birleştirmesinden doğan uyuşmazlık nedeniyle dava dosyası, Yargıtay Ceza Genel Kurulu´na gönderilmişti. Kurul, İlhan Cihaner´in Yargıtay 11. Ağır Ceza Dairesin´nde görevi kötüye kullanmak suçlamasıyla yargılandığı dava ile Erzurum´da Terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla yargılandığı dava dosyasının birleştirilerek yargılama yerinin Ankara olmasına karar vermişti. Duruşma, sanıkların taleplerinin alınmasıyla devam ediyor.

Dalan´a kırmızı bülten kararı

´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, duruşma sonunda aldığı ara kararlardan birinde firari sanık Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan hakkında kırmızı bülten ile arama kararı çıkarılmasına karar verdi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada sanık ve avukatların taleplerine ilişkin alınan ara kararlar açıklandı. Buna göre mahkeme heyeti, Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün 27 Aralık 2010 tarihli yazılarını dikkate alarak, Bedrettin Dalan hakkında ´silahlı terör örgütü kurma ve yönetme´, ´Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme´ suçlarından dava açıldığını hatırlattı. Mahkeme heyeti, üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetini, mevcut delil durumunu ve Dalan´ın yurt dışında kaçak konumunda olmasını göz önüne alarak, dosya kapsamına göre yokluğunda tutuklama müzekkeresi çıkarılmasını kararlaştırdı. Mahkeme, yakalama kararı bulunan Dalan hakkında kırmızı bülten ile arama kararı çıkarılmasına da hükmetti. ( AA)

İrticayla mücadele eylem planının ihbar IP´si Hollanda´dan

Dursun Çiçek hakkındaki soruşturmayı başlatan ihbar niteliğindeki elektronik postanın gönderildiği bilgisayarın IP numarasının Amsterdam´daki bir kullanıcıya ait olduğu belirlendi. İrticaya Mücadele Eylem Planı diye adlandırılan belgeye ilişkin davanın 15´inci duruşması görülmeye devam ediyor. Sanık ve avukatlarının taleplerinin alınmasının ardından Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, dava dosyasına kurumlardan gelen cevabi yazıları okudu. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı´ndan (TİB) gelen yazıda, Dursun Çiçek´le ilgili soruşturmanın başlatılmasına neden olan 29 Haziran tarihli ihbar niteliğindeki elektronik postanın gönderildiği bilgisayarın IP numarasının Amsterdam´daki bir kullanıcıya ait olduğu belirtildi. Buna göre, 29 Haziran 2009 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü´ne gönderilen Son günlerde ülkemizin gündemini meşgul eden Dursun Çiçek ismi etrafında yapılan tartışmalar benim gibi çok sayıda TSK mensubunu rahatsız etmektedir. Size Dursun Çiçek isimli bu cuntacı şahıs hakkında konuşulan konularla ilgili bilgi vermek istiyorum şeklinde başlayan ihbar mailinin IP numarasının Hollanda´nın Amsterdam şehrindeki bir kullanıcıya ait olduğu bildirildi. Kurmay Albay Dursun Çiçek ihbar mailinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü´ne gönderilmesinden bir gün sonra 30 Haziran 2009´da Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz´e ifade vermişti. Yaklaşık 3 saat sorgulanan Çiçek, tutuklama talebiyle gönderildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı. ( Vatan)

(12 Ocak 2011, 11:57)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Islak İmza emri Tuğamiral Alaattin Sevim´den

ŞOK ses kaydı: Islak imzalı plan ortak.. Sızdıranlara kıyım yapılsın

Islak İmzalı ´AKP ve Gülen´i Bitirme Planı´ manşetlerimiz

7´nci iddianamede (Islak İmza) arama yap

Tüm Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2780    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kozmik Oda Kumpasına 28 Hapis

18.10.2020 13:29 Ankara'da, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlatılan ve Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nın (ÖHD) 'Kozmik Odaları'nda günlerce süren aramalarla devam eden soruşturmada görev al..
Tamamı 18.10.2020

Kaset Kumpası'nda Mütalaaya Geçildi

18.10.2020 13:42 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu..
Tamamı 18.10.2020

Ergenekon Hakimine 10 Yıl Hapis

18.10.2020 17:45 İstanbul'da, Ergenekon davasının hakimlerinden olan ve FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan Hüsnü Çalmuk'un davasında karar açıklandı. Mahkeme sanık Çalmuk'un 10 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. 16 Ekim'..
Tamamı 18.10.2020

Can Dündar'a 35 Yıl Hapis Talebi

18.10.2020 15:53 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada cumhuriyet savcısı, firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında 'siyasal veya askeri casusluk' ile 'terör örgütüne yardım et..
Tamamı 18.10.2020

General Yeniden Yargılanacak

18.10.2020 16:22 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidi..
Tamamı 18.10.2020

FETÖ-PKK/YPG Bağı Diskten Çıktı

18.10.2020 18:00 Balıkesir'de, Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 2010-2014 yılları arasında Balıkesir Polis Okulu öğrencilerine mahrem imamlık yaptığı tespit edilen Muhammet E.'nin bilgisayarından PKK, YPG ile örgütün kadı..
Tamamı 18.10.2020

Selam-Tevhid Kumpasında Mütalaa

18.10.2020 15:23 İstanbul'da, 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı..
Tamamı 18.10.2020

Büyükelçi Karlov Suikastı davası

18.10.2020 12:37 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'i..
Tamamı 18.10.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

18.10.2020 12:32 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 30 E..
Tamamı 18.10.2020

Adana MİT Tırları davası

18.10.2020 12:26 Adana ve Hatay'da, MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylül'de Adana ..
Tamamı 18.10.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

18.10.2020 14:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına devam edildi. 05.10.2020 GÜ..
Tamamı 18.10.2020

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

18.10.2020 16:19 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olarak görev yapan eski korgeneral Yıldırım Güvenç'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargıl..
Tamamı 18.10.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

18.10.2020 14:45 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi Sevim ve kızı Kevser İrem Cantürk ile birlikte 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılandığı dava, sanık ..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yüksek Yargısı: Cezalar Onandı

18.10.2020 16:46 Ankara'da, Yargıtay Ceza Genel Kurulu 'Amirallere Suikast ve Balyoz' soruşturmalarının savcısı eski Yargıtay üyesi Süleyman Pehlivan'ın da aralarında bulunduğu 6 eski yüksek yargıcın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyel..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yöneticilerine 109 Yıl Hapis

18.10.2020 17:50 Adana, Ankara, Gaziantep, İzmir ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda 15 sanığa toplam 109 yıl hapis c..
Tamamı 18.10.2020

Tuskon Davası: Zenginer'lere Hapis

18.10.2020 17:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) işadamları yapılanması olan TUSKON davasından dosyaları ayrılan Salih Zenginer, Mustafa Zenginer ve Mehmet Zenginer'in yargılandığı dava sona erdi. 16 Ekim'de, İstanbul ..
Tamamı 18.10.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.225.916