Tam
EskidenYeniye
 

Gölcük´te görevli iki asker tutuklandı

´Fuhuş ve askeri casusluk´ soruşturması kapsamında ifade vermek için İstanbul Adliyesi´ne gelen Gölcük´te görevli altı muvazzaf subaydan dördü serbest bırakılırken ikisi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevkedildi. İki asker akşam saatlerinde mahkemece tutuklandı. Tutuklu sayısının 18´e yükseldiği soruşturma kapsamında, 7 subayın daha ifadeye getirilmesi bekleniyor. Geçtiğimiz haftalarda bir ihbar üzerine Gölcük Donanma Komutanlığı´nda istihbarat bölümünün zeminine gizlenmiş bir bölme içinde 10 çuval belge ele geçirilmişti. Belgelerin, Ergenekon ve bağlantılı bir çok dava ve soruşturmayı etkileyecek orjinal ıslak imzalı ve şok belgeler olduğu ortaya çıkmıştı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Gölcük´te görevli iki asker tutuklandı

´Fuhuş ve askeri casusluk´ soruşturması kapsamında ifade vermek için İstanbul Adliyesi´ne gelen Gölcük´te görevli altı muvazzaf subaydan dördü serbest bırakılırken ikisi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevkedildi. İki asker akşam saatlerinde mahkemece tutuklandı. Tutuklu sayısının 18´e yükseldiği soruşturma kapsamında, 7 subayın daha ifadeye getirilmesi bekleniyor. Geçtiğimiz haftalarda bir ihbar üzerine Gölcük Donanma Komutanlığı´nda istihbarat bölümünün zeminine gizlenmiş bir bölme içinde 10 çuval belge ele geçirilmişti. Belgelerin, Ergenekon ve bağlantılı bir çok dava ve soruşturmayı etkileyecek orjinal ıslak imzalı ve şok belgeler olduğu ortaya çıkmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, ´şantaj ve askeri casusluk´ iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Gölcük Donanma Komutanlığı´nda görevli oldukları öğrenilen altı muvazzaf asker Beşiktaş´taki İstanbul adliyesine getirildi. Hakim ve Savcıların kullandığı kapıdan adliye getirilen muvazzaf askerlerin, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen´e, ´şantaj ve askeri casusluk´ iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ifade vermeleri bekleniyor. Geçtiğimiz ay ´askeri casusluk´ soruşturması kapsamında Gölcük´teki Donanma Komutanlığı binasında arama yapılmıştı. Merkez komutanlığı ve askeri savcılığın da desteğiyle istihbarat şube müdürü ile bir binbaşının odasında arama yapılmış, odanın tabanında belirlenen gizli bölmeler kırılınca, dokuz çuval dolusu gizli dökümanlar, özel yazışmalar, belgeler ve dijital veriler ele geçirilmişti. Elde edilen çok kritik bilgiler daha sonra götürüldüğü İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü´nde incelemeye alınmıştı. Son 20 yılın çok önemli ve kritik olaylarına ışık tutacağı belirtilen belgeler ve dijital veriler, savcılık, merkez komutanlığı ve polis yetkililerince incelenerek tutanak altına alınıyor.

´Belgeleri kim sakladı?´

Soruşturma savcısı Fikret Seçen tarafından sorgulanan askerlerin Gölcük Donanma Komutanlığı´nda İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde görev yaptığı öğrenildi. Savcılık sorgusunda subaylara, aramalarda ele geçirilen belgelerin kim tarafından hazırlandığı ve saklandığı soruldu. Subaylara, ?Bu kolilerde neler olduğunu biliyor muydunuz?, ?Bu belgeleri açıp, kontrol etme yetkisi kimdeydi? şeklinde sorular yöneltildi.

Astsubaydan belge itirafı

İfadesinin ardından binbaşı Cem Çağlar İle mahkemeye sevk edilen astsubay Erdinç Yıldız´ın, ?Bu belgelerin orada olduğunu biliyordum. Ama içerisinde neler olduğunu bilmiyorum dediği öğrenildi. İfadesi alınan bir binbaşının ise, ?Odada bulunan bazı malzemeler bana ait. Ancak arama tutanaklarındaki imza benim değil diye ifade verdiği belirtildi.

Belgeler gömülürken gördük

Subaylar suçlamaları reddederken Binbaşı Cem Çağlar ile Astsubay Erdinç Yıldız´ın sorgulama sırasında çuvalların gömülmesine şahit olduklarını söyledikleri öğrenildi. Çağlar ve Yıldız´ın belgelerin orada olduğunu bildiklerini ancak içerisinde neler olduğunu bilmediklerini ifade ettikleri

öğrenildi.

Odadaki gizli kamera soruldu

Sorgulama sırasında Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´ndeki odaya gizli kamera yerleştirildiği de ortaya çıktı. Savcı Seçen´in şüphelilere, Odada bulunan gizli kameranın kim tarafından yerleştirildiğini bilip bilmediklerini de sorduğu öğrenildi. Sorgulamanın ardından Binbaşı Çağlar ile Astsubay Yıldız örgüt üyeliği suçlamasıyla tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilirken diğerleri serbest bırakıldı. Savcılık sorgusunda belgelerin gizli bölmelere saklanması olayına şahit olduklarını söyledikleri öğrenilen Binbaşı Çağlar ile Astsubay Yıldız, mahkemece tutuklandı.

7 subay daha sorgulanacak

Aralarında İstihbarat Binbaşı Kemalettin Yakar´ın da aralarında bulunduğu 7 subayın ifadeye getirilmesi bekleniyor. Tutuklu sayısının 18´e yükseldiği soruşturma kapsamında, aralarında İstihbarat Binbaşı Kemalettin Yakar´ın da aralarında bulunduğu 7 subayın daha ifadeye getirilmesi bekleniyor.

28 Şubat´ın ses kayıtları çıktı iddiası

Askeri casusluk ve şantaj soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen´in Donanma Komutanlığı´nda yaptığı 8 saatlik aramada ele geçirilen 8 çuval belgenin içinde 28 Şubat sürecine ilişkin belge, ses kaydı ve gizli çekilmiş görüntü kasetlerinin ele geçirildiği iddia edilmişti. 1997-98 dönemine ait üzerlerinde Necmettin Erbakan ve Esat Coşan´ın da arasında bulunduğu birçok kişinin isminin yazılı olduğu ses ve görüntünün bulunduğu kasetlerin yer aldığı belirtilmişti. Tarikat lideri Müslüm Gündüz´ün yönlendirildiğine dair ifadelerin bulunduğu belgelerde özel bilgilerin bulunduğu ileri sürülmüştü.

41 kişinin şüpheli olarak ifadesi alındı

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan aralarında TÜBİTAK´ta görevli 2 kişi ile subayların da bulunduğu 16 şüpheli tutuklanmıştı. 9 şüpheli mahkeme sorgularının ardından serbest bırakılırken, Savunma Sanayii Müşteşarlığı´nda Daire Başkanı olarak görev yapan Ahmet Lütfi Varol´un da aralarında bulunduğu 24 şüpheli ise savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı. İş adamı Saadettin Saran´ın da soruşturma kapsamında şüpheli olarak ifadesi alınmıştı.

14.25: İki askere tutuklama talebi

Savcılık sorgusunun ardından binbaşı Cem Çağlar ile Astsubay Erdinç Yıldız ´örgüt üyeliği´ suçlamasıyla tutuklama istemiyle İstanbul Nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesi´ne sevk edildi. 4 subay ise serbest bırakıldı.

20.10: İki asker tutuklandı

Askeri casusluk ve şantaj soruşturması kapsamında mahkemeye sevk edilen 2 asker tutuklandı. Soruşturmada tutuklananların sayısı 18´e yükseldi. Soruşturma kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü´nde görev yapan 6 istihbaratçı asker sabah saatlerinde Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne getirilmişti. Savcılık sorgusunun ardından 4 asker serbest kalırken Binbaşı Cem Çağlar ve Astsubay Erdinç Yıldız mahkemeye sevk edilmişti. Hakim karşısına çıkan iki asker de tutuklandı. Son tutuklamalarla soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 18´e yükselmiş oldu. ( Sabah, DHA, Cnnturk, Habertürk)

(12 Ocak 2011, 10:11)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Fuhuş ve casusluk soruşturması manşetlerimiz

Donanma´da zemine gizlenmiş 10 çuval belge manşetlerimiz

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2782    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kozmik Oda Kumpasına 28 Hapis

18.10.2020 13:29 Ankara'da, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlatılan ve Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nın (ÖHD) 'Kozmik Odaları'nda günlerce süren aramalarla devam eden soruşturmada görev al..
Tamamı 18.10.2020

Kaset Kumpası'nda Mütalaaya Geçildi

18.10.2020 13:42 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu..
Tamamı 18.10.2020

Ergenekon Hakimine 10 Yıl Hapis

18.10.2020 17:45 İstanbul'da, Ergenekon davasının hakimlerinden olan ve FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan Hüsnü Çalmuk'un davasında karar açıklandı. Mahkeme sanık Çalmuk'un 10 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. 16 Ekim'..
Tamamı 18.10.2020

Can Dündar'a 35 Yıl Hapis Talebi

18.10.2020 15:53 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada cumhuriyet savcısı, firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında 'siyasal veya askeri casusluk' ile 'terör örgütüne yardım et..
Tamamı 18.10.2020

General Yeniden Yargılanacak

18.10.2020 16:22 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidi..
Tamamı 18.10.2020

FETÖ-PKK/YPG Bağı Diskten Çıktı

18.10.2020 18:00 Balıkesir'de, Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 2010-2014 yılları arasında Balıkesir Polis Okulu öğrencilerine mahrem imamlık yaptığı tespit edilen Muhammet E.'nin bilgisayarından PKK, YPG ile örgütün kadı..
Tamamı 18.10.2020

Selam-Tevhid Kumpasında Mütalaa

18.10.2020 15:23 İstanbul'da, 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı..
Tamamı 18.10.2020

Büyükelçi Karlov Suikastı davası

18.10.2020 12:37 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'i..
Tamamı 18.10.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

18.10.2020 12:32 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 30 E..
Tamamı 18.10.2020

Adana MİT Tırları davası

18.10.2020 12:26 Adana ve Hatay'da, MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylül'de Adana ..
Tamamı 18.10.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

18.10.2020 14:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına devam edildi. 05.10.2020 GÜ..
Tamamı 18.10.2020

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

18.10.2020 16:19 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olarak görev yapan eski korgeneral Yıldırım Güvenç'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargıl..
Tamamı 18.10.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

18.10.2020 14:45 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi Sevim ve kızı Kevser İrem Cantürk ile birlikte 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılandığı dava, sanık ..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yüksek Yargısı: Cezalar Onandı

18.10.2020 16:46 Ankara'da, Yargıtay Ceza Genel Kurulu 'Amirallere Suikast ve Balyoz' soruşturmalarının savcısı eski Yargıtay üyesi Süleyman Pehlivan'ın da aralarında bulunduğu 6 eski yüksek yargıcın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyel..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yöneticilerine 109 Yıl Hapis

18.10.2020 17:50 Adana, Ankara, Gaziantep, İzmir ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda 15 sanığa toplam 109 yıl hapis c..
Tamamı 18.10.2020

Tuskon Davası: Zenginer'lere Hapis

18.10.2020 17:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) işadamları yapılanması olan TUSKON davasından dosyaları ayrılan Salih Zenginer, Mustafa Zenginer ve Mehmet Zenginer'in yargılandığı dava sona erdi. 16 Ekim'de, İstanbul ..
Tamamı 18.10.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.226.821