Tam
EskidenYeniye
 

Yargıtay´ın ses kaydına suç duyurusu

Adalet Platformu, İstanbul Sultanbeyli Cumhuriyet Başsavcılığı´na bir dilekçe ile başvurarak suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, son günlerde gündeme gelen ses kayıtlarıyla bir kez daha ortaya çıktığı gibi Yargıtay üyelerinin, mafya üyelerinin onama-bozma istekleri doğrultusunda davaların sonucunu belirledikleri, TBMM, Hükümet ve yargının adalet faaliyetlerini alenen engelledikleri, daha önce de ´pkk işbirliği çalışmaları´, ´ilhan cihaner dosyası´, ´yargıtay başkanlığı´ vb. ses kaydında konuşan kişileri tespit ederek işlem yapmak yerine skandalları ortaya çıkaranlara işlem yaptıkları gerekçe gösteriliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.01.2011 11:25 Adalet Platformu, İstanbul Sultanbeyli Cumhuriyet Başsavcılığı´na bir dilekçe ile başvurarak suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, son günlerde gündeme gelen ses kayıtlarıyla bir kez daha ortaya çıktığı gibi Yargıtay üyelerinin, mafya üyelerinin onama-bozma istekleri doğrultusunda davaların sonucunu belirledikleri, TBMM, Hükümet ve yargının adalet faaliyetlerini alenen engelledikleri, daha önce de ´pkk işbirliği çalışmaları´, ´ilhan cihaner dosyası´, ´yargıtay başkanlığı´ vb. ses kaydında konuşan kişileri tespit ederek işlem yapmak yerine skandalları ortaya çıkaranlara işlem yaptıkları gerekçe gösteriliyor.

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI´NA (CMK 250. Maddeye Göre Özel Yetkili )

Şüpheliler: Yargıtay 8. Ceza Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan, Yargıtay Başkanı Hasan GERÇEKER ve Yargıtay 1. Başkanlık Kurulu Üyeleri, Yargıtay 8. Ceza Daire Üyeleri, Soruşturma-inceleme ile tespit edilecek kişiler. Ayrıca organize suç örgütü kurarak yargı terörü yolsuzluğu-adaletsizliğiyle RANT-menfaat elde edenler, yargısal siyasal medyatik ve maddi destek sağlayanlar. Terörü, yolsuzluğu, işsizliği, kaosu, balyozu, ergenekonu, kafesi, irticayı, suikastları ve darbeyi adaletsizliği savunan İşgüzar hakim ve savcılar. TBMM, Hükümet ve Yargının faaliyetlerini ve Adaleti engelleyen organize çete üyesi yargıçlar, Anayasayı kaldıran ve TBMMeclisini FESH eden vatan hainlerine 12 Eylül DARBESİne suç duyurumuza adaleti uygulamayarak görevini ihmal eden, görevini kötüye kullanarak suça iştirak eden vatan hainliği yapanlar

Müşteki: Adem ÇEVİK TCNo:12409824156 Toros sk. 17/14 sıhhıye ankara 05322467411 www.adaletplatformu.net

Suçlar: Görevi kötüye kullanmak, vatana ihanet, kaos, anayasal düzeni yıkmak, Darbeye teşebbüs, kanunları uygulamamak, TBMM´nin ve hükümetin faaliyetlerini engellemek. Yargıya baskı yapmak emir ve talimat vermek, adaleti engellemek, suçu ve suçluyu övmek, suça iştirak, görevi kötüye kullanmak, teröre yardım ve yataklık, terör ve YARGI tüccarlarına ve uyuşturucu ticaretine yardım yataklık, kaos, işsizlik ve ekonomik psikolojik travmatik zararlar verilmesi, çıkar amaçlı organize suç örgütü kurmak ve üye olmak, emir-birifing-muhtıra alan savcı ve hakimlerin görev yapmasına göz yummak, devlet memuru olduğu halde siyaset yapmak, siyasi demeçler vermek, bir zümreye ayrıcalık. Anayasal düzeni ortadan kaldırmak ve çete anayasasını uygulamak, devlet malına zarar vermek, suçu ve suçluyu gizlemek, Uluslar arası hukuku ve sözleşmeleri uygulamamak.

İzah: İnternete düşen bir ses kaydında Yargıtay 8. Ceza Dairesi üyesi Hamdi Yaver Aktan´ın önlerine gelecek (2008/2083 Esas Sayılı Dosya) bir mafya dosyasına ilişkin konuştuğu kişiye, Onama mı istiyorsun, bozma mı? diye sorduğu yer aldı. Aktan´ın odasında geçtiği belirlenen konuşmanın ´dinlenebiliyor´ olması yanında bir Yargıtay üyesinin ´mafyaya onama´ için söz vermesi, kayıt doğruysa vay halimize dedirtti. Bozma istenen dosyanın ise ses kaydına yansıdığı şekilde 7.7. 2010 da bozulduğu tespit edildi. Ayrıca şüpheliler TBMM, Hükümet ve yargının adalet faaliyetlerini alenen engellemektedirler. Daha önce de ?pkk işbirliği çalışmaları? ?ilhan cihaner dosyası? ?yargıtay başkanlığı? vb. ses kaydındaki skandallara işlem yapmak yerine skandalları ortaya çıkaranlara işlem yapılmıştı.

Dailymotion.com´da yayına konulan ?BDP BİZE LAZIM, PKK İLE İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMALARI? başlıklı ses kaydı videosundaki kişiler, eğer gerçekten iddia edilen Yargıtay üyeleri ise vah ki vah bu ülkenin haline. Ses kayıtlarında ana gündem referandum. BDP´nin referandumu boykot kararını aralarında geçen görüşmeler neticesinde aldığı konuşuluyor. BDP´nin öneminden bahsediliyor. BDP´nin Kürtlerin yobaz bölümü olmadığı, yöneticilerinin solcu olduğu, CHP´ye çok yakın olduğu, referandum sürecinde CHP´nin BDP´nin elinden tutması gerektiği konuşuluyor. Konuşmalarda teröristbaşı Öcalan´la ilgili de şok ifadeler sarf ediliyor. ?Öcalan´a bu süreçte çok ihtiyaç var? deniliyor. Referandumda ?evet?in fazla çıkması halinde işlerinin biteceği konuşuluyor. Ve daha neler neler... 3 BÖLÜM´den oluşan ses kayıtlarındaki kişilerin Yargıtay Üyeleri Hamdi Yaver Aktan(8. Ceza Dairesi), Yusuf Uluç (8. Hukuk Dairesi Başkanı) ve Fatih Arkan (10. Hukuk Dairesi? olduğu ileri sürülüyor.

http://www.bugun.com.tr/haber-detay/115756-turkiye-yi-sarsacak-ses-kaydi-haberi.aspx
www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1077312&title=yargitayda-organize-isler
http://yenisafak.com.tr/Gundem/?i=297006
www.stargazete.com/politika/istinaf-mahkemesi-ve-hakim-alimini-engelleyen-yargi-oldu-haber-321997.htm
www.attabot.com/haber-oku/cihaner-icin-yeni-plan-video-3068526/
www.attabot.com/haber/yargitay-uyelerinden-sok-ses-kaydi-hayir-icin-ocalan-a-cok-ihtiyac-var-3069265/
www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2771
www.aktifhaber.com/h.-yaver-aktandan-siparis-karar-379234h.htm

YARGININ, TBMM ve hükümetin faaliyetlerini engellemek, vatana ihanet, anayasal düzeni ortadan kaldırmak, suça yardım-yataklık ve suça iştirak suçu işlenmiştir 251. Maddenin ve 288. Maddenin açık hükmüne rağmen adil yargılamayı önlemek ve etkilemek ,

8 yöneticisi Ergenekoncu olan İP ve Ticaret yapan Almanya´dan yardım alan yolsuzluk yaptığı ve yolsuzluk odak noktası olduğu AYM tarafından tescillenen CHP ye dava açamayan A. YALÇINKAYA ve suç duyurularımızı dikkate almayan Yargıtay Başkanı ve 1. başkanlık kurulu üyeleri

ERGENEKONu, uyuşturucu ticaretini, silah ve terör rantının araştırılmasını engellemeye çalışarak suça iştirak edenler ve YARGI DARBESİ yapanlar, devam ettirenler ve emeği geçenler de suçludur

?BALYOZ PLANI?, ?Kafes planı?, ?irtica eylem planı?, ?tank skandalı? sarıkız, ayışığı, yakamoz, eldiven v.b. Soruşturma ile tespit edilecek ?DARBE ve KAOS? planlarında adı geçen yargıçlar, şikayete konu planların hazırlanması için talimat veren, hazırlayan ve suç için anlaşan, planın icrasında görev alan ve suça asli ve fer`i iştirak eden suçu öven suçluyu gizleyenler suçluları azletmeyenler veya destekleyen veya resen soruşturma açmayanlar ve diğer şüpheliler.

Subay Sicil Yönetmeliğinin 65. maddesini uygulamayarak görevini kötüye kullanan siyasetcilerde suça iştirak ediyor

Türkiye Cumhuriyeti yargıçları kutsal olmayıp, mensuplarının suçlardan azade olabileceği de söylenemez. Hesap verebilir ve şeffaf olmayan yapılar elbette ki eleştiriye açık olmalıdır.Yargı mensuplarının işlediği iddia edilen hususlarda etkin soruşturma ve faillerin yargılanarak cezalandırılmaları gerekir.

Türkiye´deki modern ve post modern askeri darbelerin, sivillere muhtıraların, askeri harcamaların, JİTEM ve psikolojik harp dairesinin faaliyetlerinin, Çukurca Reşadiye Dağlıca, 33 asker ve diğer olaylardaki kusurların, kafes eylem planı, millete komplo planları, Lahikaların, yer altından çıkan silahların, suikast planları ve diğer onlarca hukuk dışı faaliyetlerin 12 eylül ve 27 mayıs darbesinin ve 28 Şubat postmodern darbesinin, 27 Nisan Muhtırasının ve tüm darbe planlarının yargıçlar desteğiyle olduğu bilimsel ve tarihi bir olgudur. Zalim yargıçlar bırakan başbakan-bakan asmayı dünya dönüyor denildiği için bile adam asabilirler. mutlaka darbeci yargıçlarından acilen hesaplarının verilmesi gerekir. Hesap soramayanlarında sorgulanması gerekmektedir. Vatana ihanet eden cinnet geçiren yargıçların da derhal müşahede altına alınması gerekir.

Suç işlediği gerekçesiyle yargılanan yargıçların açığa alınmaması, yargıdan uzaklaştırılmayıp , sahip çıkılması ve soruşturulmaması görevi ihmal, vatana ihanet ve görevi kötüye kullanmaktır. siyaset yapmak, yargıyı etkilemek ve baskı yapmak ve kaos planları oluşturma suçları işlenmiş ve halen alenen hukuksuzluğa devam edilmesinden dolayı suça iştirak suçu işlenmesinin yanısıra organizeli şekilde yasama, yargı ve yürütme faaliyetleri engelleniyor.

ayrıca Ergenekon PKK KCK israil stratejik işbirliği iddialarını, Yargı ve diğer kurumlardaki ilişkilerini araştırmamak., uyuşturucu ticareti ve terörden rant sağlayanların hala görevde kalmasını sağlamak görevi kötüye kullanmaktır. Vatana ve millete ihanet içinde olunmasıdır. Terör ve darbeden rant-çıkar sağlamak için ekonomik kriz çıkartmak dolayısıyla işsizliği çoğaltmak (400 milyar dolar terör-silah harcaması, 30bin ölü 20bin faili meçhul )

Deliller: Tüm yasal deliller , tanıklar, star, zaman, bugün, yenişafak, taraf, vakit gazeteleri ve habervaktim ilgili haberleri

Netice-i Taleb: Ses kayıtlarından ve şüphelilerin uygulamalarıyla görüldüğü gibi; anayasal düzeni ortadan kaldıran hatta uygulayan yargı tüccarlığı yaparak görevini kötüye kullananlardan ve darbeye teşebbüs etmek, bombalama, cinayet, provokasyon, kumpas, tehdit şantaj ve benzeri gibi fiillerden başka CMK´nın 233. maddesi çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tümü gibi ben de zarar gördüm ve görmekteyim.

Şüphelilerin; TCK´nın halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçunu düzenleyen 216. maddesi, görevi kötüye kullanma suçunu içeren 257. maddesi çerçevesinde yargılanması gerekiyor. Şüpheliler ayrıca TCK´nın ´silahlı örgüt kurarak anayasal düzeni değiştirmek ve değiştirmeye çalışmak, hükümetin görevini yapmasını engellemeye teşebbüs, seçilmiş meşru hükümete silahlı isyan, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin görevini yapmasını engellemeye teşebbüs v.b.suçlarını düzenleyen 309, 311, 312, 313, 314, 315 ve 316. maddelerinden de yargılanmalı.

Ayrıca diğer suçlar için de ilgili anayasalara yasalara kanunlara ve maddelere aykırılığın yanı sıra;, 138.madde, 148.madde, 288.madde, 214.madde, 38/1. madde,125.madde, 220.madde, 2802sayılı HSYK kanununa ve kanunun 48.maddesine, 657 sayılı devlet memurları kanununa , yargıtay kanununa ve 39.maddelere göre de işlem yapılmasını,

Yukarıdaki iddialardan dolayı ilgililere Türk Ceza Kanununun ilgili maddelerinin uygulanması kamu davası açılmasını ve tüm medyada çıkan bu iddialarla ilgili idari veya hukuki kamu davası veya soruşturma açmayanlar ve görevden azletmeyenler veya istifasını istemeyenler de ayrıca anayasayı ve evrensel hukuku ve uluslar arası anlaşmaları uygulamayanlar da suçludur.

10 Aralık 2003 yılında anlaşmayı imzalamış ve 9 Kasım 2006´da anlaşma yürürlüğe girmiş ?Yolsuzlukları ve Görev Suistimallerini Önlemeye Yönelik BM Sözleşmesi?ni Yolsuzlukla Savaş kanunlarını 90.madde ve 5506 sayılı kanun çerçevesinde uygulamayarak görevini ihmal eden ve dolayısıyla görevini kötüye kullanan tüm yetkililerle ilgili de işlem yapılmasını dilerim.

14.01.2011 Adem ÇEVİK www.adaletplatformu.net tel.05322467411

(NOT: Bu dilekçemiz Sultanbeyli Cumhuriyet Başsavcısı Necati ERDEK´e elden teslim edildi. Ayrıca Yargıtay, Anayasa Mahkemesi, Adalet Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Başkanlığı'na da gönderildi.)

(14 Ocak 2011, 11:25)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

YARGITAY ÜYESİ AKTAN´IN ´ONAMA MI BOZMA MI SEN SEÇ´ SES KAYDINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

YARGITAY BAŞKANINA AĞIR KÜFÜRLER SAVRULAN SES KAYDINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Profesör: Kayıt Tolon´un, ispat ederim

Onama-bozma rezaleti: Yargıtay Başkanı şimdi konuş

Yargıtay´dan kolaylık: Onama mı bozma mı, sen seç

Yargıtay´dan rezalete değil deşifreye suç duyurusu

Rezaleti çıkaran kılıfını hazırlar: Laikliği savunuyoruz

Hamdi Yaver Aktan´la ilgili manşetlerimiz

Yargıda Kontrgerilla örgütlenmesi

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2793    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.174.636