Tam
EskidenYeniye
 

Yargıtay´dan, Aktan ve Ülker´e ´göstermelik´ soruşturma

İnternete düşen ses kayıtlarında, bir çetenin dosya takipçisine ´Onama mı istersin bozma mı?´ diye sorduğu iddia edilen Hamdi Yaver Aktan ile Yargıtay Başkanı´na küfrettiği öne sürülen Ersan Ülker hakkında soruşturma başlatıldı. Ancak soruşturmanın göstermelik olduğu, kamuoyu baskısını hafifletmek için yapıldığı, soruşturmanın zamana yayılarak unutturulacağı ve somut bir sonuca ulaşmadan takipsizlikle kapatılacağı ileri sürülüyor. Ses kayıtlarının hukuksuz elde edilmiş olsa bile bahsi geçen kişileri bağladığı, ses kayıtlarının doğruluğunun laboratuvarlarda kesinlik ölçüsünde belirlenebildiği hatırlatılıyor. Ülker ve Aktan´ın ses kayıtları bunlarla da sınırlı değil. Daha önce de bir çok kez Aktan, Ülker ve başka yargıtay üyelerinin ihsası rey yaptıklarını belgeleyen ses kayıtları ortaya çıkmış, kamuoyunda yargıtayın Ergenekon örgütüne açık destek verdiği kanaati oluşmuştu.

Önceki haber title=Sonraki haber

Yargıtay´dan, Aktan ve Ülker´e ´göstermelik´ soruşturma

İnternete düşen ses kayıtlarında, bir çetenin dosya takipçisine ´Onama mı istersin bozma mı?´ diye sorduğu iddia edilen Hamdi Yaver Aktan ile Yargıtay Başkanı´na küfrettiği öne sürülen Ersan Ülker hakkında soruşturma başlatıldı. Ancak soruşturmanın göstermelik olduğu, kamuoyu baskısını hafifletmek için yapıldığı, soruşturmanın zamana yayılarak unutturulacağı ve somut bir sonuca ulaşmadan takipsizlikle kapatılacağı ileri sürülüyor. Ses kayıtlarının hukuksuz elde edilmiş olsa bile bahsi geçen kişileri bağladığı, ses kayıtlarının doğruluğunun laboratuvarlarda kesinlik ölçüsünde belirlenebildiği hatırlatılıyor. Ülker ve Aktan´ın ses kayıtları bunlarla da sınırlı değil. Daha önce de bir çok kez Aktan, Ülker ve başka yargıtay üyelerinin ihsası rey yaptıklarını belgeleyen ses kayıtları ortaya çıkmış, kamuoyunda yargıtayın Ergenekon örgütüne açık destek verdiği kanaati oluşmuştu.

Yargıtay 1. Başkanlık Kurulu, bir dava dosyasında ´onama mı istiyorsun, bozma mı?´ şeklinde ses kaydı bulunan 8. Ceza Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan ile Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker´e küfrettiği öne sürülen 11. Ceza Dairesi Başkanı Ersan Ülker hakkında soruşturma başlattı. Yargıtay Başkanlık Kurulu´nun, ses kaydında geçen dava dosyasını inceleyeceği ve avukatın talebi doğrultusunda bozulmasıyla ilgili Aktan´ın ifadesini alacağı kaydedildi. Ülker´in, Yargıtay Başkanı´na sarf ettiği iddia edilen ağır küfürle ilgili de Yargıtay 7. Hukuk Dairesi Üyesi Ulvi Yüksel´in görüşüne başvuracağı ifade edildi. Ses kaydının yayınlanması üzerine açıklama yapan Yüksel, konuşmanın kendisine ancak küfür içeren sözlerin başkasına ait olduğunu söylemişti. Ülker hakkındaki soruşturmanın TCK´nın ´kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret´ iddiasıyla yürütüldüğü öğrenildi. Gerçeker´in Ülker hakkındaki küfür soruşturmasından hakaret yapılan taraf olması nedeniyle Başkanlık Kurulu´ndan çekilebileceği belirtiliyor.

Referandum öncesi ´Öcalan´a ihtiyaç var´ şeklindeki skandal ses kaydıyla gündeme gelen Yargıtay 8. Ceza Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan´ın, Onama mı istiyorsun bozma mı, yaz şuraya. sözleri internet sitelerinde yayınlanmıştı. 30 ayrı suçtan sabıkası olduğu iddia edilen sanık Tezcan Altay´ın sanık olduğu davanın, avukatının talebi üzerine Aktan´ın üyesi olduğu Yargıtay 8. Ceza Dairesi´nce bozulduğu anlaşılmıştı. Kararı veren 8. Ceza Dairesi heyetine Aktan´ın başkanlık ettiği ve kararın ses kaydındaki gibi bozulduğu kaydedilmişti.

Aktan hakkında, eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in terör örgütü üyeliği iddiasıyla yargılandığı davaya müdahale ettiği iddiasıyla 9 ay önce Yargıtay Başkanlık Kurulu´nun başlattığı soruşturmadan ise henüz bir netice çıkmadı. Aktan, referandum sürecinde sandıktan hayır çıkması için terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan´a ihtiyaç olduğu yönündeki sözleriyle dikkat çekmişti.

´Dailymotion.com´ adresinde yayınlanan diğer bir ses kaydında Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı Ersan Ülker olduğu öne sürülen kişi, Yargıtay Başkanı Gerçeker´e ağır küfürler ediyordu. Ses kaydının, HSYK´ya seçilmek için kulis yapan Yargıtay 7. Hukuk Dairesi Üyesi Yüksel´in Ülker´i ziyareti sırasında kaydedildiği ifade edilmişti. Kayıtlarda Ülker olduğu öne sürülen kişi, Gerçeker´in sık sık yurtdışına çıktığını, Yargıtay´ın sorunlarıyla ilgilenmediğini savunuyor. ( Zaman)

Adalet Platformu da suç duyurusu yapmıştı

Adalet Platformu, İstanbul Sultanbeyli Cumhuriyet Başsavcılığı´na bir dilekçe ile başvurarak kamuoyunda büyük tepki doğuran ses kayıtlarıyla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunda, son günlerde gündeme gelen ses kayıtlarıyla bir kez daha ortaya çıktığı gibi Yargıtay üyelerinin, mafya üyelerinin onama-bozma istekleri doğrultusunda davaların sonucunu belirledikleri, TBMM, Hükümet ve yargının adalet faaliyetlerini alenen engelledikleri, daha önce de ´pkk işbirliği çalışmaları´, ´ilhan cihaner dosyası´, ´yargıtay başkanlığı´ vb. ses kaydında konuşan kişileri tespit ederek işlem yapmak yerine skandalları ortaya çıkaranlara işlem yaptıkları gerekçe gösteriliyordu.

(21 Ocak 2011, 10:54)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

YARGITAY ÜYESİ AKTAN´IN ´ONAMA MI BOZMA MI SEN SEÇ´ SES KAYDINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

YARGITAY BAŞKANINA AĞIR KÜFÜRLER SAVRULAN SES KAYDINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Profesör: Kayıt Tolon´un, ispat ederim

Onama-bozma rezaleti: Yargıtay Başkanı şimdi konuş

Yargıtay´dan kolaylık: Onama mı bozma mı, sen seç

Yargıtay´dan rezalete değil deşifreye suç duyurusu

Rezaleti çıkaran kılıfını hazırlar: Laikliği savunuyoruz

Yargıtay´ın ses kaydına suç duyurusu

Hamdi Yaver Aktan´la ilgili manşetlerimiz

Yargıda Kontrgerilla örgütlenmesi

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2830    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.174.170