Tam
EskidenYeniye
 

Arif Doğan kitap yazdı: JİTEM´i ben kurdum

Geçen haftaki duruşmalarda verdiği ifadelerde birbirinden ilginç iddialarda bulunan Ergenekon sanığı emekli Albay Arif Doğan, ´ben kurdum´ dediği JİTEM ve Hizbullah ile ilgili çarpıcı iddialarla dolu bir kitap yazdı. Haftaya piyasaya çıkacak olan kitabında çarpıcı iddialarda bulunan Doğan, Genelkurmay ve Jandarma Genel Komutanlığı´nın ısrarla yalanladığı Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Grup Komutanlığı´nın (JİTEM) varlığını komutan imzalı resmi beratları da kitabına koydu.

Önceki haber title=Sonraki haber

Arif Doğan kitap yazdı: JİTEM´i ben kurdum

Geçen haftaki duruşmalarda verdiği ifadelerde birbirinden ilginç iddialarda bulunan Ergenekon sanığı emekli Albay Arif Doğan, ´ben kurdum´ dediği JİTEM ve Hizbullah ile ilgili çarpıcı iddialarla dolu bir kitap yazdı. Haftaya piyasaya çıkacak olan kitabında çarpıcı iddialarda bulunan Doğan, Genelkurmay ve Jandarma Genel Komutanlığı´nın ısrarla yalanladığı Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Grup Komutanlığı´nın (JİTEM) varlığını komutan imzalı resmi beratları da kitabına koydu.

Arif Doğan´ın, Cüneyt Dalgakıran ile söyleşi şeklinde kaleme alınan ve ?JİTEM´i Ben Kurdum? adını verilen kitabı, Timaş Yayınları tarafından bu hafta piyasaya sürülecek. Kitapta; Dönemin Jandarma Asayiş Komutanı Korgeneral Hulusi Sayın´ın, 8 Nisan 1989´da Arif Doğan´a gönderdiği tebrik yazısında, JİTEM´in varlığı resmen ortaya konuluyor. Tebrik yazısı ?Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Grup Komutanı olarak, göreve başladığınız tarihten bugüne kadar geçen süre içerisinde, büyük bir vatan severlik, cesaret, feragat ve fedakarlıkla çalışarak size verilen istihbarat görev ve hizmetlerini en iyi şekilde yapmak için her türlü çabayı sarfettiğinizi? diyerek başlıyor.

´JİTEM´i kurarkenki başarılarınız...´

Kitapta yer alan bir başka önemli belge ise sonraki yıllarda JİTEM içerisinde önemli görevler üstlenecek olan Jandarma Üsteğmen Sinan Yaşar imzalı ?olay değerlendirme raporu? oldu. Yaşar bu raporu ?JİTEM-2 İsthb.Sb? olarak imzalamış. Raporun altında Yaşar´ın ıslak imzası da bulunuyor. Raporda, PKK´nın 14 Nisan 1990´de Besta Vadisi´nde yaptığı yol kesme ve araç kundaklama olayı anlatılıyor. Aynı şekilde Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral İsmail Selen´in 2 Ağustos 1988, Jandarma İstihbarat Başkanı kurmay yarbay Mehmet Çavuşoğlu´nun 21 Nisan 1988´de Arif Doğan´a birimin kurulmasındaki başarısı nedeniyle tebrik yazıları gönderdiğine ilişkin belgeler de kitapta yer buldu.

Hizbullah lideri Velioğlu kadrolu ajan muhbirimizdi

Arif Doğan´ın kitabında yer alan bir başka çarpıcı bilgi ise terör örgütü Hizbullah´ın kurcusu Hüseyin Velioğlu ile ilgili bilgiler oldu. PKK´nın bölgede özellikle dini alana kayması ve köylerde PKK´lı teröristlerin vaazlar vermesi sonrası dini bir yapı ihtiyacı doğduğunu anlatan Doğan, ?Onlar halka mademki bu yönde bir yaklaşımda bulunuyorlardı bizim de buna alternatif bir yol izlememiz gerekiyordu çünkü Doğu-Güneydoğu halkı çok dindardır. Namazında, abdestinde, orucundadır. (...) Biz de karşı propaganda faaliyetinde bulunmak amacıyla o sıralarda Batman bölgesinde ajan ve muhbir olarak kullandığımız Hüseyin Velioğlu adlı çok akıllı bir kişiyi görevlendirdik. Çok dindar ve donanımlı bir kişiydi. Daha doğrusu ülkücü bir çocuktu. Tandansı da belliydi. Sağ tandanslıydı. Milliyetçiydi? dedi.

?Velioğlu´nun kendi seçtiği adamlardan oluşan bir kadro ile faaliyetlerine başlamasına imkân verdiklerini? anlatan Doğan, Velioğlu´nun vaaz veren bir PKK´lıyı öldürüp onun sünnetsiz olduğunu halka ifşa ettiğini anlatarak ?Bu olaydan sonra Hizbulkontr´un faaliyetleri daha yararlı olmaya başladı? dedi. Velioğlu´nun köylerde vaaz verirken emniyetinin Geçici Köy Korucuları (GKK) tarafından sağlandığını anlatan Doğan, ?O zaman Hizbulkontr´un içinde GKK´nın da olması gerekiyordu. Çünkü biz onları oraya gönderip ayrıca koruyamazdık. Ama onların içinde silahlı unsur olursa, bir iki defasında da karşılık verilirse PKK daha çok zarar görürdü. Bunun üzerine GKK da Hizbulkontr´un içine katıldı. Bunu kimse bilmez? bilgisini verdi.

HİZBULKONTRAYDI HİZBULLAH OLDU

Hizbullah´ın zamanla antipatik hale geldiğini anlatan Doğan ?Zamanında Hizbulkontr Arif Doğan´ın yolundaydı ve o yolun da Arif Doğan gibi yolcusuydu. Hizbulkontr benimle beraber bitti. Çünkü ben gütmedim. Demek ki güdenler de tam güdemedi. Kontrolden çıktıktan sonra Hizbulkontr adını da değiştirmişler, sadece Hizbullah demeye başlamışlar. Eğer bizim kurduğumuz teşkilatsa, bunların olmaması lazımdı? diye konuştu.

Avcı´nın itirafçıları PKK yöneticisinin eniştesi

Devrimci Karargah Örgütü soruşturması tutuklusu Hanefi Avcı´nın irtibatta olduğu itirafçılara da kitabında yer veren Ergenekon sanığı Arif Doğan, özellikle Hüseyin Tilki ve Ali Ozasoy üzerinde durdu. Bu iki itirafçının kardeş olduğunu belirten Doğan, ?Ali Ozansoy´la ilgili çok önemli bir bilgi de yine onun sözde merkez komite üyesi Duran Kalkan´ın eniştesi olduğudur? dedi.

JİTEM´e amblem diye neden ´Akrep´ seçildi?

JİTEM´in armasının akrep olarak belirlediklerini anlatan Arif Doğan, bunun gerekçesini de ?akrebin intihar eden tek hayvan olması? diye açıkladı. Doğan ?Akrep kendine en sadık hayvandır. Ölümü gördüğünde başkası tarafından öldürülmeyi reddediyor ve intihar ediyor. On tane mermim varsa dokuz tanesini kullanırım, onuncusunu da kafama sıkarım. Yani mücadele ettiğim şer güçlerin örgütlerine gidip teslim olmam? değerlendirmesi de yapıyor.

İsmail Selen Paşa´yı Cem Ersever öldürdü

Arif Doğan kitabında, Hulusi Sayın ve İsmail Selen suikastleri için ise şu ifadeleri kullanıyor: ?Hulusi Paşa´yı sol tandansa sahip bir örgütün öldürdüğünü düşünerek, Selen Paşa´yı da misilleme olarak sağ tandanslı bir oluşumun öldürdüğünü duydum. Selen Paşa´ya eylemi sağ bir grubun yaptığı ve bu eylemin içinde de rahmetli Cem Ersever´in bulunduğu söylenir. Bu benim duyumum ve değerlendirmemdir.?

Küçük mükemmel Ermenice konuşur

Kendi kurduğu JİTEM´i Veli Küçük´e devretmediğini anlatan Arif Doğan Veli Küçük ile ilgili şu değerlendirmeyi de yaptı: ?Veli Küçük´ün bir özelliği daha var. Mükemmel Ermenice konuşur. Bundan dolayı zamanında Eşref Bitlis´e bazı şikâyetler gitmiş. Eşref Bitlis´le arasının açılmasının nedeni budur? dedi. ( Star)

Arif Doğan: Ölüm üçgeni cinayetlerini Veli Küçük biliyordu

Ergenekon davasının tutuksuz sanığı emekli Albay Arif Doğan, kurucusu olduğu JİTEM´in tarihini ´JİTEM´i Ben Kurdum´ isimli kitapta anlattı. Kitapta en dikkat çeken ayrıntılardan biri ise Doğan´ın, emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün, ölüm üçgeni olarak adlandırılan Düzce-Sapanca-Bolu bölgesindeki cinayetlerden haberdar olmama imkânsızlığına vurgu yapması.

24 Ocak 2011:Ergenekon davasının tutuksuz sanığı emekli Albay Arif Doğan, kurucusu olduğu JİTEM´in tarihini ´JİTEM´i Ben Kurdum´ isimli kitapta anlattı. Doğan, Timaş Yayınları´ndan bugün piyasaya çıkacak kitapta, varlığı her zaman inkâr edilen JİTEM hakkında kapsamlı bilgi ve belgelere de yer veriyor. Kitapta en dikkat çeken ayrıntılardan biri ise Doğan´ın 1990´lı yıllarda Behçet Cantürk´ün de aralarında bulunduğu çok sayıda Kürt işadamının infaz edildiği Düzce-Sapanca-Bolu bölgesindeki cinayetlerle ilgili anlattıkları. Doğan, ´şeytan üçgeni´ denilen bu bölgedeki cinayetlerden Veli Küçük´ün de haberdar olduğunu vurguluyor: Çünkü Veli Paşa bir istihbaratçıdır.

Hanefi Avcı gibilerin cahilane çalışmalarıyla Doğu-Güneydoğu perişan oldu

Arif Doğan, Devrimci Karargâh davasının tutuklu sanığı Hanefi Avcı´nın Diyarbakır İstihbarat Şube Müdürlüğü yaptığı dönemde, aşiretler ile devleti karşı karşıya getirecek girişmelerde bulunduğunu ileri sürdü. Avcı´nın aşiretleri, devlet yanlısı / PKK yandaşı şeklinde fişlediğini ve bunu kitap haline getirdiğini bildiren Doğan, Avcı gibilerin cahilane çalışmalarıyla Doğu-Güneydoğu perişan oldu. Bu, benim değerlendirmem. Kişileri ve bağlı oldukları birimleri suçlama amacıyla söylemiyorum. Gerçeği anlatmaya çalışıyorum. değerlendirmesini yapıyor.

Hanefi Avcı Diyarbakır´daki itirafçıları Sedat Peker´e gönderdi, bunlar İstanbul´da bir suç şebekesi kurdular

Avcı´nın Diyarbakır´daki itirafçıları Sedat Peker´e gönderdiğini hatırlatan Doğan, bunların İstanbul´da bir suç şebekesi kurduklarını aktarıyor. Doğan: (İtirafçıları) İstanbul´a (Avcı) gönderdi. Bunları marangoz yapmak için mi, kaldırım mühendisi yapmak için mi getirdi Hanefi Avcı? Ben, o zaman şöyle düşürüm, ´Bunlar demek ki organize suç örgütü gibi geldiler.

Hizbullah´ın mali kaynağı devletten

Kitabın aynı bölümde Doğan, Sedat Bucak´ın babası Hakkı Bucak´ın MİT çalışanı olduğunu, Hiram Abas grubunun içerisinde yer aldığını iddia ediyor. Hizbullah´ı PKK´ya karşı kendisinin yapılandırdığını ifade eden emekli Albay, örgütün üyelerine silah da dağıttığını söylüyor. Köy korucularının örgüt üyelerine kimi zaman korumalık yaptığını anlatan Doğan, örgüt lideri Hüseyin Velioğlu´nun ülkücü olduğunu, bu nedenle kendisiyle çalıştığını ifade ediyor. İlk zamanlarda Hizbullah´tan çok yararlandıklarını vurgulayan Doğan, örgütün mali kaynağının devletten sağlandığını şöyle açıklıyor: Örgütün kaynağı devlet. Doğu-Güneydoğu´da her şeye kaynak vermiştir devlet. Bunu kimse inkâr edemez.

Dev-Sol´un üstlendiği suikastler öncesi generalleri uyardım

90´lı yılların başında muvazzaf ve emekli birçok generale suikast yapıldı. Öldürülen isimlerin ortak özelliği JİTEM´le bir şekilde irtibatlı olmalarıydı. Bazılarını Dev-Sol üstlendi ancak öldürülenler arasında solcu askerlerin olması kuşkulara neden oldu. Doğan, korgeneraller İsmail Selen, Hulusi Sayın ile tuğgeneraller Temel Cingöz ve Bahtiyar Aydın´ın suikasta uğrayacağını önceden bildiğini ifade ediyor. Bunların hangi yöntemlerle öldürüleceğini de anlatan Doğan, suikast ihtimaline karşı paşaları uyardığını söylüyor. Hulusi Sayın´la emekli olduktan sonra görüştüklerini belirten Doğan, Komutanım dikkatli olun, eve değişik zamanlarda, değişik yollardan gidin. Korumalar size miğfer olsun. dediğini aktarıyor. Temel Cingöz´e de aynı uyarıda bulunduğunu ifade eden Doğan, makamına resmî araçla gitmemesini, yoksa çapraz ateş açılarak öldürüleceğini söylemiş. Bu görüşmeden kısa bir süre sonra Cingöz, Adana´da resmî aracı içinde çapraz ateş açılarak öldürüldü.

Devletin terörle mücadelede katı tutumu yanlıştı

Kitabın son bölümünde ise terörle mücadelede büyük hatalar yaptıklarına dair eleştiriler yapan Doğan´a göre devlet Doğu ve Güneydoğu´da yanlış politika izledi, terörle mücadele adı altında Kürtlere karşı katı bir tutum sergiledi. ( Zaman)

(23 Ocak 2011), son güncel.: (24 Ocak 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

ERGENEKON SANIĞI ALBAY ARİF DOĞAN´LA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

JİTEM´i ispatlayan belgeler: Jand. Komutanı Korg. Hulusi Sayın´dan Arif Doğan´a tebrik yazısı

Aygan: Doğan, aklınca JİTEM´i gömecek

Arif Doğan mahkemede JİTEM´i savundu

JİTEM´in varlığını ispatlayan resmi belgeler

JİTEM´le ilgili tüm manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2840    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
62.753.478