Tam
EskidenYeniye
 

Balyoz ve Gölcük´ü sulandırma çabası

Can Ataklı nasıl suçüstü yakalandı? Balyoz ve Gölcük belgeleri üzerinde şüphe uyandırma operasyonunda son icraatları neler? NTV ve CNN, servis edilen bu sulandırmaları nasıl haber yaptı?

Önceki haber title=Sonraki haber

Balyoz ve Gölcük´ü sulandırma operasyonu

Can Ataklı nasıl suçüstü yakalandı? Balyoz ve Gölcük belgeleri üzerinde şüphe uyandırma operasyonunda son icraatları neler? NTV ve CNN, servis edilen bu sulandırmaları nasıl haber yaptı?

Geçtiğimiz haftasonu Yeni Akit´ten Yener Dönmez, Genelkurmay içerisinde birilerinin Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner´in bilgisi dışında Balyoz ve Gölcük´te ortaya çıkan belgeleri sulandırmak için bir dosya hazırladıklarını ve bunu da Can Ataklı üzerinden servis etmeye çalışacaklarını yazmıştı. Can Ataklı, Yener Dönmez´in bu yazısına dün küfürler eşliğinde ağır bir yanıt vermiş ama iddialarla ilgili net birşey söyleyememişti. Yener Dönmez, bugünkü yazısında Can Ataklı´ya yine somut olaylarla karşı yanıt verdi. Dönmez, yazısında bu konuda yakında önemli deşifreler yapacağını açıkladı. İşte Yener Dönmez´in bugünkü yazısı;

Genelkurmay´ın kalbinde Balyoz Darbe Planı hakkında fışkıran sayısız belgeyle ilgili Orgeneral Çetin Doğan´ın Musevi asıllı damadı Dani Rodrik uzunca bir süredir sulandırma çalışmaları yürütüyor. Yapılan; belgelere belgelerle karşılık vermek değil, kafalarda soru işaretleri oluşturma çabası. Ekonomi alanında önemli bir akademisyen olan ve Amerika´da yaşayan Rodrik´in, binlerce sayfalık Balyoz belgeleriyle ilgili açıklamaları şaşırtmıştı beni. Yaptığı açıklamalar ve internet ortamında yaptığı yayınlar bir ekibin çalışmakta olduğunu çok açık gösteriyordu.

Malatya´daki ´İç Güvenlik Semineri´nde ne konuşuldu?

Bu ekibin kim olduğuyla ilgili sorular kafamı uzun süredir meşgul ediyordu. Geçen haftasonu Can Ataklı´yla ilgili bu çerçevede kritik bir yazı yazdım. TSK´nın en önemli zirvelerinden ve adeta yıldızların gökten yere indiği bir toplantı oldu geçtiğimiz günlerde. Malatya´daki İç Güvenlik Semineri´ydi bu. Bu zirveden, çok kritik bir bilgi edinmiştim. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner seminerde çok kesin bir dille şunu söyledi: ?Basın ile temasa geçmeyin. Basına bir şey söylenecekse onu biz söylüyoruz.? Ancak Paşa´nın bilgisi haricinde, Rodrik´ten başlayan süreçte basınla bir dizi etik dışı temas zinciri kurulduğunu öğrendim. Bu çerçevede Genelkurmay İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin´in, İKK ve Güvenlik Daire Başkanı Tümgeneral Muharrem Mutlu Arıkan ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı Tümgeneral Caner Bener´in faaliyetlerine dikkat çektim.

Işık Koşaner´in haberi yok

Işık Paşa´nın bilgisi dışında, Balyoz ve Gölcük´ten çıkan belgelerle ilgili kafa karıştırma ve sulandırma çalışmasını/ekibini deşifre ettim. Bu çerçevede Tuğgeneral Tayyar Süngü ile Can Ataklı´nın görüştüğünü, sonrasında bu ekip tarafından hazırlanan çalışmaların Ataklı´ya servis edileceğini de deşifre ettim. Ben açıkça isim vererek somut olaylar sunarken, Can Ataklı küfürle karşılık verdi. Ettiği küfür ve hakaretler, içteki sancıdan, suçüstü olmaktan, panikten meydana geliyor. Süngü Paşa´yla görüştüğünü itiraf etmek zorunda kalıp, ?Ama 20 saniye görüştüm? diyor. Bir komutan telefonu açar, emrini verir, karşıdan ?Emredersiniz? yanıtını alır ve kapatır. Ancak bu tip bir görüşme 20 saniye sürer. Bu bile Ataklı´nın içine girdiği acıklı durumun itirafnamesi aslında. Ama olay burada bitmedi. Balyoz Davası, Orgeneral İlker Başbuğ´un deyimiyle ?karşılaştığımız en ciddi olay?dır. Demokrasimizde bir dönüm noktası olan bu davaya karşı çalışan ?localar?, ekipler ve görevlileri tek tek deşifre edeceğim.

Gölcük´ü sulandırma timinin en taze icraatları

Cumhuriyet gazetesinde geçen hafta (28 Ocak) ?Donanmada CD Krizi? başlığıyla, Gölcük´te döşeme altından çıkan 4 CD´yle ilgili el koyma tutanağına, askerlerin imza atmadığı, dolayısıyla delil olmayacağı haberi verildi manşetten. Ertesi gün de ?Balyoz´da Şüpheli Kayıt? başlıklı ikinci bir manşet... Bu manşetler ?ekibin? en taze üretimleri... Haberler Cumhuriyet´in ?Albay Çocuğu? muhabirine servis edilmiş. Haberlerdeki bilgilerin hiçbiri doğru değil. El konulan her şeyde imza olduğu gibi, şüpheli kayıt filan da yok. Ama akıllara şüphe bırakıldı birkez. NTV ve CNN de bu haberi alıp gün boyu çevirdiler. İlk adım gerçekleşti. Can Ataklı´ya yaptırılacak da buydu zaten. Ama bu saatten sonra... Zor yaparlar. ( Yener Dönmez / Yeni Akit)

Ergenekon´u aklama çabası

Nazlı Ilıcak (Sabah): Ergenekon´u bir tertip gibi göstermek isteyenler, son günlerde 2 olaya sarıldı. Bunlardan biri teğmen Mehmet Ali Çelebi´nin başına gelenler. (!) Çelebi´nin telefonunun rehber bölümüne, polis tarafından, Hizbuttahrir üyelerinin de olduğu 139 telefon numarasının yerleştirildiği ortaya çıktı. Buradan hareketle, diyorlar ki: Çelebi temiz, kirli olan polis. Çelebi´nin Hizbuttahrir´le bir ilişkisi yok. Oysa bu münasebeti, mahkemede Çelebi de kabul etti. Ayrıca, Hizbuttahrir üyesi Kurtça Bektaş´la 25 kez, Süleyman Solmaz´la 90 kez görüştüğü polis kayıtlarına geçti. Zaten mahkeme, Çelebi´nin cep telefonundaki numaralara dayanarak bir suçlamada bulunmamıştı. Sadece diğer belge ve bilgilere istinat etmişti. Ergenekon davasının tutarsızlığını kanıtlamayı arzu edenlerin sarıldıkları bir başka isim, fuhuş operasyonunda yakalanan albay İbrahim Sezer... Onun da, hatalı bir ifadeye dayanarak tutuklandığı ileri sürüldü. Halbuki Sezer´in ikametinde bulunan telefon fihristinde, bu ilişkiyi doğrulayan veriler mevcut olduğu gibi, yaptığı çok sayıda telefon görüşmesi, dijital veri ve doküman (200 TSK mensubuna ait özel hayatlarıyla ilgili video görüntüleri, fotoğraflar, mail vs.) örgütle bağlantısının delillerini oluşturuyordu. Maalesef medyamızın bazı kalemleri, ağır suçlara bulaşmış kişileri suçsuz gösterebilmek için adeta birbiriyle yarışıyor. ( Sabah)

(03 Şubat 2011, 14:56)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Kontrgerilla medyası da Gölcük için ´yerim dar´ diyor

Gölcük´e belge gizleyenleri okurlarından gizleyenler

Kontrgerilla Medyası

Donanma´da zemine gizlenmiş 10 çuval belge manşetlerimiz

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2905    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.799.833