Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Haberal´ın doktoru tutuklandı

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal´ın taburcu olabileceğini gösteren raporun gizlendiği iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bir astsubay, bir hemşire ve iki refakatçi olmak üzere 4 kişi gözaltına alındı. Son operasyonda gizlendiği öne sürülen raporda imzası bulunan ve daha önce de ifadeye çağrılan Prof. Dr. Cengiz Çeliker de şüpheli olarak ikinci kez ifadeye çağrıldı. İlerleyen saatlerde savcılık sorgusu yapılan Çeliker, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Haberal´ın doktoruna tutuklama, 4 gözaltı

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal´ın taburcu olabileceğini gösteren raporun gizlendiği iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bir astsubay, bir hemşire ve iki refakatçi olmak üzere 4 kişi gözaltına alındı. Son operasyonda gizlendiği öne sürülen raporda imzası bulunan ve daha önce de ifadeye çağrılan Prof. Dr. Cengiz Çeliker de şüpheli olarak ikinci kez ifadeye çağrıldı. İlerleyen saatlerde savcılık sorgusu yapılan Çeliker, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın mahkemeye gönderilmeyen sağlık raporuna ilişkin, 4 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, bir astsubay, bir hemşire ve Haberal´ın iki refakatçisinden oluşan 4 kişiyle ilgili gözaltı kararı verildi. Emniyet görevlileri, sabah saatlerinde söz konusu kişileri gözaltına aldı. Özel yetkili savcı Seçen´in ayrıca, 3 Aralık 2010´da geldiği Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesinde, Savcılıkta şüpheli sıfatıyla ifade veren ve ardından da serbest bırakılan Prof. Dr. Cengiz Çeliker´i, bugün yeniden ifadesini almak üzere çağırdığı kaydedildi. Çeliker´in öğleden sonra gelerek şüpheli sıfatıyla ifade vereceği öğrenildi.

Hastalığı nedeniyle İÜ Kardiyoloji Enstitüsünde tedavi gören Ergenekon davasının tutuklu sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın sağlık durumuyla ilgili, Enstitünün 5 kişilik doktorlar heyetince 16 Ekim 2010´da yazılan ve Enstitümüzün 3. servisinde 304 numaralı odada yatmakta olan Mehmet Haberal´in durumu değerlendirilmiş ve tıbbi tedavisine ayakta devam edilerek bir ay sonra kontrole gelmek üzere taburcu edilmesine karar verilmiştir ifadeleri bulunan sağlık raporunun, yargılamanın yapıldığı İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne ulaştırılmadığı gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında, 3 Aralık 2010´da davet edildikleri Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesinde Savcı Seçen tarafından şüpheli olarak sorgulanan İstanbul Üniversitesi (İÜ) Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erhan Kansız, Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zerrin Yiğit, Prof. Dr. Cengiz Çeliker ve Prof. Dr. Sezer Karcıer serbest bırakılmıştı. Soruşturmada, Prof. Dr. Cengizhan Türkoğlu´nun tanık olarak dinlenilmesinin ardından yeniden Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesine çağrılan İÜ Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erhan Kansız, ikinci kez geldiği Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesinde 11 Ocakta savcı Seçen tarafından sevk edildiği İstanbul Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklanmıştı. ( AA)

Prof. Dr. Çeliker mahkemeye sevk edildi

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal´ın taburcu olabileceğini gösteren raporun gizlendiği iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü´nde görevli Prof. Dr. Cengiz Çeliker tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Haberal´ın taburcu edilebileceğini gösteren ve mahkemeden gizlendiği iddia edilen raporda imzası bulunanlardan Prof. Dr. Cengiz Çeliker, ikinci kez şüpheli olarak savcı tarafından sorgulandı. Öğle saatlerinde Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne gelen Çeliker´i savcı Seçen sorguladı. Savcılık ifadesinin ardından Çeliker tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Çeliker, aynı soruşturma kapsamında 3 Aralık 2010 tarihinde de şüpheli olarak ifade vermiş ve savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı. Çeliker, Haberal´ın tahliye olabileceğini gösteren ve mahkemeden gizlendiği ileri sürülen raporda imzası bulunan 5 isimden biri. ( Cihan)

17.50: Haberal´ın doktoru tutuklandı

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal´ın doktoru Prof. Cengiz Çeliker tutuklandı. ´Ergenekon´ davası kapsamında tutuklu bulunan eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın mahkemeye gönderilmeyen sağlık raporuna ilişkin nöbetçi mahkemede sorgulanan Prof. Dr. Cengiz Çeliker tutuklandı. Avukatıyla birlikte geldiği Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesinde, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen tarafından sorgulanmasının ardından, İstanbul Nöbetçi 9. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen Prof. Dr. Cengiz Çeliker, mahkemede yapılan sorgulamasının ardından tutuklandı. Çeliker´in, ´Ergenekon terör örgütüne yardım ve yataklık´ suçundan tutuklandığı kaydedildi. Soruşturma kapsamında, 3 Aralık 2010´da geldikleri Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesinde ´şüpheli´ sıfatıyla ifade vermelerinin ardından serbest bırakılan Prof. Dr. Cengiz Çeliker ve İÜ Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Erhan Kansız olmak üzere 2 kişi tutuklanmış oldu. ( Sabah)

Jandarma Haberal´ı savcılara karşı korumuştu

Ergenekon tutuklu sanığı Mehmet Haberal´a yaklaşık 21 aydır yattığı İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü´ndeki hastane odasında internet hattı, laptop, cep telefonu ve telsiz gibi VIP imkanlar tanınması üzerine başlatılan soruşturma Jandarma´ya sıçramıştı. Haberal´ın yapılacak ani baskınlardan önceden haberdar edilmesi için özel bir telsiz sistemi kurulduğu da ortaya çıkmıştı.

İki jandarmadan fiili direniş

Adalet Bakanlığı müfettişleri ve savcıların, 19 Ocak 2011 tarihinde Haberal´ın odasına düzenledikleri baskın sırasında görevli üç jandarma personelinden ikisinin fiili direnişine maruz kaldıkları ortaya çıkmıştı. Müfettişlerin ?içeride yasa dışı cihazlar bulunduran tutukluya vakit kazandırma? olarak değerlendirdikleri olayla ilgili ?Görevli memura mukavemet etmek?ten jandarmalar hakkında soruşturma açılmıştı. Resmi yazıya rağmen Jandarma personelinin fiili temas kurarak müfettişleri belli bir süre odanın olduğu bölüme sokmadıkları öğrenildi. Raporda, jandarmanın Haberal´ın odasında bulunması yasak olan cihazlara aylardır göz yumduğu vurgulanırken iki subaya dikkat çekildi. Metris Cezaevi Komutanı Jandarma Üsteğmen Cenk Alper Göksu ve İstanbul Jandarması cezaevlerinden sorumlu komutanı Albay İsmail Çetinbaş´ın nezaret ve kontrol sorumluluğunu kasten yerine getirmediği iddia ediliyordu. Gözaltına alınan subayın bunlardan biri olabileceği ileri sürülüyor.

Evrakta sahtecilik mi?

Ergenekon savcıları tarafından görevi ihmal suçlamasıyla açılan soruşturmada ise geriye dönük çizelge düzenlendiği tespit edilmişti. Baskında ortaya çıkan ihmali kapatmak için Albay Çetinbaş´ın, geçmiş tarihli ?Ocak ayı aylık cezaevi ve hastane kontrol çizelgesi? düzenleterek evrakta sahtecilik yaptığı iddia ediliyor. İstanbul Jandarması tarafından başlatılan idari soruşturma gerekçesiyle, Haberal´ın durumuna ne kadar süredir göz yumulduğunun en önemli kanıtı olan Kardiyoloji Enstitüsü´nün güvenlik kayıtlarının da Albay Çetinbaş tarafından hastane yönetiminden istendiği ortaya çıkmıştı.

Doktor Çeliker´in tahliye talebine ret

Ergenekon sanığı Mehmet Haberal´ın taburcu olabileceğini gösteren raporun gizlenmesiyle ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan Prof. Dr. Cengiz Çeliker için tahliye talebinde bulunulmuştu. Söz konusu raporda imzası bulunan isimlerden olan Çeliker´in talebi reddedildi. ( Cihan)

Doktor Çeliker tahliye edildi

25 Mart 2011 - Haberal raporu soruşturması kapsamında tutuklanan İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji bölümünde görevli Prof. Dr. Cengiz Çeliker tahliye edildi. İkinci Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın mahkemeye gönderilmediği iddia edilen sağlık raporuyla ilgili olarak Silivri Cezaevi´nde tutuklu bulunan Çeliker´in, dün akşam saatlerinde tahliye edildiği öğrenildi. Gizlendiği öne sürülen raporda imzası bulunan ve daha önce de ifadeye çağrılan Prof. Dr. Cengiz Çeliker de şüpheli olarak 11 Şubat 2011 tarihinde ikinci kez ifadeye çağrılmıştı. Çeliker, çıkarıldığı mahkemece Terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak suçunu işlediği iddiasıyla tutuklanmıştı. ( Hürriyet)

(11 Şubat 2011), son güncel.: (25 Mart 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Jandarma Haberal´ı savcılardan koruyor

Haberal´ın odasında arama

Flaş!!! Haberal´ın doktoru tutuklandı

Hani kıpırdarsa ölürdü?.. Haberal yalanı açığa çıktı

HABERAL VE ONUN YARGI İLE SAĞLIKTA KOLLANMASI MANŞETLERİMİZ

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2954    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.704.382