Tam
EskidenYeniye
 

Flaş Flaş!!! Balyoz´da 163 tutuklama

Balyoz davasında mahkeme 163 sanığın tutuklanmasına karar verdi. Haklarında tutuklama kararı verilen 163 sanıktan bugünkü duruşmaya katılan 133´ü ilerleyen saatlerde karar yüzlerine okunarak cezaevine gönderilecek. Bu sanıklardan bugünkü duruşmaya katılmayan 29 sanık hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı. Bunların arasında Balyoz darbe planının lideri eski 1´inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan da bulunuyor. Sanık yakınları alkışlarla, sanıklar ise marş söyleyerek kararı protesto etti. Sanıklar, aralarında Orgeneral ve Korgeneral rütbesine sahip askerler bulunduğunu belirterek kendilerini teslim almaya gelen görevlilere izin vermediler. Önce adliyeye girişler yasaklanırken ardından da duruşma salonunun kapısı kapatıldı. Duruşmada müdahillik talepleri de kabul edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ FLAŞ!!! Balyoz´da 163 tutuklama

Balyoz davasında mahkeme 163 sanığın tutuklanmasına karar verdi. Haklarında tutuklama kararı verilen 163 sanıktan bugünkü duruşmaya katılan 133´ü ilerleyen saatlerde karar yüzlerine okunarak cezaevine gönderilecek. Bu sanıklardan bugünkü duruşmaya katılmayan 29 sanık hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı. Bunların arasında Balyoz darbe planının lideri eski 1´inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan da bulunuyor. Sanık yakınları alkışlarla, sanıklar ise marş söyleyerek kararı protesto etti. Sanıklar, aralarında Orgeneral ve Korgeneral rütbesine sahip askerler bulunduğunu belirterek kendilerini teslim almaya gelen görevlilere izin vermediler. Önce adliyeye girişler yasaklanırken ardından da duruşma salonunun kapısı kapatıldı. Duruşmada müdahillik talepleri de kabul edildi.

´Balyoz Planı´ davasına bakan Cumhuriyet Savcısı Savaş Kırbaş, aralarında Çetin Doğan, Özden Örnek, Halil İbrahim Fırtına´nın da bulunduğu yaklaşık 180 sanığın tutuklanmasını istedi. Balyoz davasında taleplerin alınmasının ardından görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Savaş Kırbaş, Özden Örnek, İbrahim Fırtına, Çetin Doğan ve Engin Alan´ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 180 sanığın tutuklanmasını talep etti.

Tutuklama talebine gerekçe: Gölcük belgeleri

Savcı, tutuklama talebine, dosyaya dahil edilen yeni 43 klasör, delil durumu ve CMK 100 maddesini gerekçe olarak gösterdi.

Mahkeme başkanı sanıkların salonu terk etmemesini istedi

Mahkeme Başkanı Ömer Diken, taleplerin değerlendirilmesi için duruşmaya ara verdi. Başkan Ömer Diken, sanıkları mahkemenin yapıldığı binayı terk etmemeleri konusunda uyardı. ( AA)

21.00: 163 sanık tutuklandı

Saat 16.00´da duruşmaya ara veren ve yaklaşık 5 saat görüşen mahkeme heyeti,Balyoz davasında Cumhuriyet Savcısı Savaş Kırbaş´ın tutuklama kararı istediği 180 sanıktan 163´ünün tutuklanmasına karar verdi. Mahkeme tutuklama kararına, delillerin henüz toplanmamış olması, kuvvetli suç şüphesi, adli kontrol hükümlerinin suç şüphesi karşısında yeterli olmayacağı, delilleri karartma ihtimali ile CMK 100 maddesindeki katalog suçlardan olmasını gerekçe olarak gösterdi.

29 sanık için yakalama kararı

Haklarında tutuklama kararı verilen 163 sanıktan bugünkü duruşmaya katılan 133´ü ilerleyen saatlerde karar yüzlerine okunarak cezaevine gönderilecek. Bu 163 sanıktan bugünkü duruşmaya katılmayan 29 sanık hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı. Bunların arasında Balyoz darbe planının lideri eski 1´inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan da bulunuyor.

Harbiye marşını okudular

Mahkeme heyetinin kararı açıklamasının ardından salonda bulunan sanıklar hep bir ağızdan Harbiye Marşını okudular. Davanın bir sonraki duruşması 14 Mart´ta yapılacak.

Sanık avukatları cübbelerini çıkarmak istedi

Hakkında tutuklama talep edilen 180 sanıktan 163 sanık için karar çıktı. Karar açıklanmadan önce avukatlar cübbelerini çıkarmak istedi, ancak Mahkeme Başkanı ara kararın açıklanacağını bildirip cübbeleri çıkarmamalarını söyledi. Sanık avukatları ayağa kalkmadan verilen ara kararı dinlediler. Kararın açıklanmasını ardından, sanıklar ve avukatları karar tepki gösterdi. Mahkeme Başkanı duruşmaya saygılı olmaya davet etti. Bu nedenle duruşma salonunun kapıları kapatıldı.

Tutuklama kararı verilen sanıklar

Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Kara Harp Akademisi Komutanı Tümgeneral Ahmet Yavuz, 6. Kolordu Komutanı Nejat Bek, İbrahim Fırtına, Özden Örnek, Çetin Doğan, Engin Alan, Ergin Saygun, Tuncay Çakan, Bekir Memiş, Gürbüz Kaya, Ali Rıza Sözen, Fuat Pakdil, Metin Yavuz Yalçın, Hayri Güner Fikri Karadağ, Kadir Sağdıç hakkında tutuklama kararı çıkanlardan. ( Habertürk)

21:10 Sanıklar teslim olmak istemiyor

Balyoz davasında 133 sanık hakkında tutuklama, duruşmaya katılmayan 29 sanık hakkında yakalama ve yine duruşmada bulunmayan ancak başka suçtan tutuklu bulunan Dursun Çiçek´in de tutuklama kararı yüzüne okunması için mahkemede hazır edilmesine karar verildi. Sanık yakınları alkışlarla, sanıklar ise marş söyleyerek kararı protesto etti. Sanıklar, aralarında Orgeneral ve Korgeneral rütbesine sahip askerler bulunduğunu belirterek kendilerini teslim almaya gelen görevlilere izin vermediler. Önce adliyeye girişler yasaklanırken ardından da duruşma salonunun kapısı kapatıldı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen 13´üncü duruşmasında iki gün boyunca süren taleplerin tamamlanmasının ardından taleplerin değerlendirilmesi için duruşmaya yaklaşık 4,5 saat ara verildi. Aranın ardından saat 20.36´da Mahkeme Başkanı Ömer Diken, sanıklar ile avukatlarına iki gün boyunca yeterli konuşma süresi verildiğini belirterek, Saatin geç olması nedeniyle tekrar söz vermek olmadığından mahkeme kararı, Hakim Ali Efendi Peksak tarafından okunacaktır. dedi.

Karar okunurken sanıklar ve avukatları ayağa kalkmadı

Bunun üzerine sanık avukatları, Tutuklama kararı verecekseniz bize de tutuklama kararına karşı diyeceğimizi sormak için ayrıca konuşma izni vermek zorundasınız. diye itirazda bulundu. Ancak Başkan Ömer Diken, duruşmanın bittiğini ve ara kararın okunacağını açıkladı. Avukatların, Savunma makamı yok sayılmaktadır. şeklindeki ikinci itirazı üzerine Başkan Diken, Savunma makamına yeteri kadar süre verilmiştir. ifadesini kullandı. Bunun üzerine avukatlar arasından, Madem öyle, dışarı çıkalım. diyenler olsa da sessiz bir şekilde kararı dinlemeyi tercih ettiler. Ancak kararın okunması sırasında sanıklar ile avukatlarının ayağa kalkmaları gerektiği halde kimsenin ayağa kalkmadığı dikkat çekti.

Adalet istiyoruz diye bağırdılar, marş okudular

Üye hakim Ali Efendi Peksak ara kararları okudu. Peksak, 50 generalin de aralarında bulunduğu 163 sanığın kuvvetli suç şüphesi, delillerin henüz tam olarak toplanamamış olması, sanıkların konumları itibariyle delillere etki yapma ihtimali adli kontrol hükümlerinin suç şüphesi olmayacağı gerekçesiyle tutuklanmasına karar verildiğini açıkladı. Bunun üzerine salonda bulunan sanık yakınları Adalet istiyoruz diye bağırdı. Daha sonra tutuklanan askerler ve yakınları hep bir ağızdan Harbiye ve Deniz Harp Okulu marşını okudular.

Basın dışarı çıkarıldı

Tutuklu yakınlarından bazılar gözyaşlarını tutamayarak fenalaştı. Salondaki tepkiler üzerine Başkan Diken, salona yeteri kadar güvenlik gücü alınarak boşaltılmasını istedi. Daha sonra sonra basın salondan çıkarıldı.

Müdahillik talepleri kabul edildi, gazeteci Dilipak müdahil oldu

Mahkeme ayrıca gazeteci Abdurrahman Dilipak, Hamza Türkmen Rıdvan Kaya, Abdurrahman Koçoğlu, Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği ile Hukukçular Derneği´nin suçlamadan doğrudan zarar görme ihtimalleri nedeniyle davaya müdahil olma taleplerini kabul etti.

Dava 14 Mart´a ertelendi

Mahkeme duruşmayı 14 - 15, 17 - 18, 21 - 22 ve 24 - 25 Mart tarihlerinde Silivri ´de görülmesine karar verdi. ( Hürriyet)

Güvenlik tedbiri artırıldı

Kararın okunmasının ardından izleyici bölümünde bulunan sanık yakınları verilen kararı alkışlarla protesto etti. Sanık yakınlarından Çocuklarınıza iyi sarılın bu gece diye bağırdılar. Sanık yakınlarının protesto içerikli bağırmalarının ardından sanık bölümünden önce koro halinde Harbiye Marşı, ardından da Deniz Harp Okulu Marşı okundu. Duruşmanın görüldüğü salonda jandarma astsubay ve uzman çavuşlarından oluşan yaklaşık 30 kişi güvenlik için takviye edildi. İlçe, tabur ve cezaevi komutanlarının da kadrosuyla birlikte duruşma salonunda sanıkların kaçma ihtimaline karşı güvenlik önlemi aldıkları gözlendi. Duruşmanın görüldüğü binaya girişler yasaklanırken, dışarı çıkan kişilerin de tekrar girişlerine izin verilmedi.

´Korgenerali ancak orgeneral teslim alabilir, size vermeyiz´

Duruşma salonunda hakkında tutuklanması istenenler, aralarında Korgeneral rütbesinde asker bulunduğunu belirtilerek Size onu teslim etmeyiz. Buraya onu teslim almak için Orgeneral gelecek. dedi. Yaklaşık yarım saat beklenildikten sonra duruşma salonunun da kapısı kapatıldı. Adliyede gergin bekleyiş sürerken sanıklar ile bazı yakınlarının da bulunduğu duruşma salonunda ne olup bittiği konusunda bilgi alınamıyor.

23:32 Çetin Doğan´ın avukatı: Karara itiraz edeceğiz

Balyoz davasında 133 kişi hakkında tutuklama kararı, 29 sanık hakkında ise yakalama kararı çıkarılmasının ardından emekli Orgeneral Çetin Doğan´ın avukatı Hüseyin Ersöz açıklama yaptı. Pazartesi günü karara bir üst mahkemeye giderek itiraz edeceklerini belirten Avukat Ersöz, Doğan´ın sağlık sorunları nedeniyle duruşmaya gelemediğini ifade etti. ( Cihan)

DURUŞMADA BAŞKA NELER YAŞANDI?..

Balyoz hakimi: Burada TSK yargılanmıyor

Balyoz davasının bugün görülen 13. duruşmasına 196 sanıktan 167´si katıldığı, 29 sanık ise gelmedi. Duruşmada, Balyoz planının hedefindeki isimlerden ÖZGÜR-DER, Rıdvan Kaya, Hamza Türkmen, Abdurrahman Dilipak, Abdurrahman Koçoğlu ve Hukukçular Derneği´nin davaya müdahil olmak için yaptıkları başvuruların değerlendirilmesine devam edildi. ´Balyoz Planı´ iddialarıyla ilgili eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan´ın da aralarında bulunduğu 196 sanıklı davanın 13. duruşması başladı. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´ndeki salonda yapılan duruşmaya Halil İbrahim Fırtına, Özden Örnek, Feyyaz Öğütcü ile ´Ergenekon´ davasının tutuklu sanığı Cengiz Köylü ve Mehmet Fikri Karadağ, ile başka suçtan Diyarbakır Cezaevinde tutuklu bulunan eski Kayseri Jandarma Komutanı emekli Albay Cemal Temizöz´ün de aralarında bulunduğu 167 sanık katıldı. Duruşmaya, emekli Orgeneral Çetin Doğan ve ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ davasının tutuklu sanığı Albay Dursun Çiçek´in de aralarında bulunduğu 29 sanık ise gelmedi.

Sanık avukatından ilginç itiraz: Hükümet müdahil olamaz

Duruşmada söz alan emekli Korgeneral Engin Alan´ın avukatı Ayhan Nacak, ÖZGÜR-DER, Rıdvan Kaya, Hamza Türkmen, Abdurrahman Dilipak ile Abdurrahman Koçoğlu ve Hukukçular Derneğinin müdahillik taleplerinin reddedilmesi gerektiğini söyledi. İddianamedeki suçlamalardan zarar görmediği gerekçesiyle hükümetin de bu davaya katılma talebinde bulunamayacağını belirten Nacak, ´Hükümet burada zarara uğramamıştır. Aksine burada prim yapmıştır. Abdullah Gül Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan da Başbakan olmuştur. Ortada bir zarar yoktur´ dedi. Avukat Nacak, bu dava nedeniyle çok kişinin müdahale talebinde bulunmak istediğini, Manisa Barosundan bile müdahil olmak için talep dilekçelerinin geldiğini ifade ederek, davaya müdahil olacak kişilerin hepsi konuşur ve kendi siyasi görüşlerini anlatırsa bu davanın çok uzun süreceğini söyledi.

Avukat: Bu plan, subay ve astsubaylara hakarettir

Özür dileyerek bir şey daha söylemek istediğini dile getiren avukat Nacak, Burada suçlanan subay ve astsubayların Balyoz planını yapabilecek yetenekte olduklarına inanmıyorum. Çünkü o kadar kötü bir plan ki burada yargılanan bir astsubay bile böyle bir planı hazırlamaz. O kadar kötü bir plandır ki TCK´nın 301. maddesinin uygulanması gerekir. Bu subay ve astsubaylara hakarettir. Burada yargılanan Türk Silahlı Kuvvetleri´dir. ifadesini kullandı.

Hakim: Burada TSK yargılanmıyor

Bunun üzerine araya giren Mahkeme Heyeti Başkanı Ömer Diken, bir şeyin altını çizmek istediğini belirterek, ´Burada yargılanan TSK değil. Şahıslara karşı açılmış bir dava. Kişilerin bir kurumda çalışıyor olması o kurumun burada yargılandığı anlamına gelmez. Dava o kuruma açılmış sayılmaz. Burada hakkında dava açılan gerçek kişiler yargılanıyor´ ifadesini kullandı. Avukat Ayhan Nacak da ´TSK´nın yüzde 15´i yargılandığı için benim şahsi kanaatim burada Türk Silahlı Kuvvetleri yargılanıyor´ cevabını verdi.

Gölcük belgelerine itiraz

Sanık avukatları tarafından Gölcük Donanma Komutanlığı´ndan gönderilen delil klasörleriyle ilgili itirazları bulunduğunu ve bu klasörlerle ilgili başka bir dava açılması gerektiği şeklinde ifadeleri olduğunu hatırlatan Nacak, Bugün Gölcük Donanma Komutanlığı´ndan gelen klasörler dava dosyasına gönderilmiştir. Yarın Hava Kuvvetlerinden, ertesi gün Jandarma Komutanlığı´ndan gönderilen klasörler dava dosyasına konulacaktır. Bunun sonu yok. Çünkü bunlar belli odaklarca üretilen belgelerdir. iddiasında bulundu. Duruşma, diğer sanık avukatlarının beyanlarının alınmasıyla devam ediyor. ( Zaman, Cihan)

SANIKLAR: MÜDAHİLLER MAĞDUR DEĞİL, AKSİNE ONLAR BİZİ MAĞDUR ETTİ

Balyoz davasının bazı sanıkları, suçtan zarar gördükleri için davaya katılma talebinde bulunan kişilerin değil, bu kişiler nedeniyle sanıkların mağdur edildiğini ileri sürdü. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen Balyoz davasında Çetin Doğan´ın da aralarında bulunduğu sanıkların avukatı Hüseyin Ersöz, suçtan zarar gördükleri gerekçesiyle davaya katılmak isteyenlerin, taleplerini 11 nolu CD´ye dayandırıldığını söyledi. Avukat Ersöz, gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ile ilgili müdahillik talebi konusunda da Dilipak suçtan zarar gördüğünü söylüyor. Kes, kopyala, yapıştır yöntemiyle oluşturulmuş ve içinde tarih çelişkileri olan belgelerle müdahillik talebi kabul edilemez. Bu davada mağdur olan huzurda bulunan sanıklardır. Abdurrahman Dilipak, Özgür-Der ve Hukukçular Birliği, sanıkları mağdur etmişlerdir. iddiasında bulundu.

Özden Örnek

Müdahil talepleriyle ilgili olarak sanık avukatlarının ardından sanıkların taleplerinin alınmasına başlandı. Sanıklardan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, Davaya katılma talebinde bulunanlar, davaya katılmalarına kendileri de inansalardı burada olurlardı. dedi. Örnek, parmağını müdahiller ve avukatları için ayrılan ve boş duran bölüme çevirerek Reddine... ifadesini kullandı.

İbrahim Fırtına

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına da, Böyle giderse suçtan zarar gördüğünü söyleyen herkes buraya gelir. 70 milyon da gelir. Sizde müdahil olabilirsiniz o zaman. Mahkemenin bu konuda doğru bir şekilde değerlendirme yapacağını umuyorum.´ ifadesini kullandı.

Şükrü Sarıışık

Meslek hayatları boyunca toplum içerisinde ciddi bir yer aldıklarını belirten eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık da, mahkeme salonun şov yeri olmadığını söyledi. Yargılama boyunca ciddi bir havanın oluştuğunu belirten Sarıışık, müdahil olmak isteyen kişilerin taleplerinin kabul edilmesi durumunda bu havanın bozulacağını iddia etti.

Süha Tanyeri

Müdahillik taleplerinin reddedilmesi gerektiğini ileri süren Emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri de, ´Buraya gelip bildiri dağıtan kişiler mi mağdur, biz mi mağduruz? Onları mağdur etmiş olamayız. diye konuştu. 2002 ve 2003 yılları ile ilgili suçlandıklarını belirten Tanyeri, mağdur oldukları iddiasıyla duruşmaya müdahil olarak katılmak isteyenlerin isimlerinin, 2005 yılına ait bir belgede geçtiğini söyledi. Müdahillik talebinde bulunanları başka birilerinin mağdur etmiş olabileceğini söyleyen Tanyeri, Mağdur eden biz değiliz. Gidip onlardan hesap sorsunlar. Müdahil talebinde bulunanlar bizi mağdur etmiştir.´ iddiasında bulundu.

Behzat Balta

Emekli Tuğgeneral Behzat Balta ise, asıl mağdurun kendileri olduğunu ileri sürdü. Sağına soluna yaftalar yetiştirip fotoğrafını çekildiğini, bir çok kere parmak izinin alındığını dile getiren Balta, ´Ben 44 sene vatana hizmet etmiş birisi olarak daha nasıl mağdur olabilirim? Ancak bunlar amaçlarına ulaştılar.´ diye konuştu.

Ahmet Yavuz

Dava konusu 11 nolu CD´nin uluslararası güvenirliği zedelenmemiş bir heyet tarafından incelenmesini talep eden Emekli Tuğgeneral Ahmet Yavuz da, ´Bu doğru çıkarsa müdahillik taleplerinin kabul edilerek yargılanmasını istiyorum. Hayatımda hiç bu kadar beceriksiz bir plan görmedim.´ dedi. ( Cihan)

(11 Şubat 2011, 16:05)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Balyoz davası 16 Aralık´ta başlıyor: Sanıklar tutuklanabilir

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2955    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.648.159