Tam
EskidenYeniye
 

Haberal soruşturmasında 4 kişi ifade verdi

Ergenekon davasının tutuklu sanığı eski Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal´la ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 kişi ifade vermeleri için Beşiktaş´ta bulunan Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı´na getirildi. İlerleyen saatlerde savcılık sorguları yapılan 4 kişi serbest bırakıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Haberal soruşturmasında 4 kişi ifade verdi

Ergenekon davasının tutuklu sanığı eski Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal´la ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 kişi ifade vermeleri için Beşiktaş´ta bulunan Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı´na getirildi. İlerleyen saatlerde savcılık sorguları yapılan 4 kişi serbest bırakıldı.

Arama sırasında Haberal´ın internet bağlantılı dizüstü bilgisayar kullanması nedeniyle uzman çavuşun Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen´e ifade vermesi bekleniyor. İsmi öğrenilemeyen uzman çavuş, sabah saatlerinde de adliyeye getirilmiş, daha sonra adliyeden ayrılmıştı. İlerleyen saatlerde gözaltındaki diğer üç kişi daha adliyeye getirildi. Haberal´ın mahkemeye gönderilmeyen sağlık raporuna ilişkin gözaltına alınan bir uzman çavuş, bir hemşire ve Haberal´ın iki refakatçisinin, adliyede, soruşturmayı yürüten İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen tarafından ifadelerinin alınması bekleniyor.

15.50: 4 kişi de serbest

Savcılıkça sorgusu tamamlanan 4 kişiden astsubay ve 1 refakatçi serbest bırakıldı. Diğer refakatçi ile hemşire adli kontrol talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Haberal´ın oda kapısının önünde görevli olan ve savcılık sorgusu sonrası serbest bırakılan Jandarma Uzman Çavuş Engin Sağır´a hastane odasında bulunan dizüstü bilgisayar ve internet bağlantısıyla ilgili sorular sorulduğu öğrenildi. Haberal´ın mahkemeye gönderilmeyen sağlık raporuna ilişkin Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesine getirilen uzman çavuş Engin Sağır, hemşire Şengül Arı ile refakatçiler Muhammed Hüsrev ve Erkan Özhun´un ifadeleri, Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen tarafından alındı. Savcı Seçen, sorgularının ardından serbest bıraktığı 4 kişiden Arı, Hüsrev ve Özhun için ?adli kontrol? uygulaması istedi. Bu talebi görüşen nöbetçi mahkeme, Şengül Arı ile Muhammed Hüsrev hakkında ?adli kontrol? uygulaması kararı verdi.

2 tutuklama yapıldı, 4 kişi de gözaltında

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal´ın taburcu olabileceğini gösteren raporun gizlendiği iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bir astsubay, bir hemşire ve iki refakatçi olmak üzere 4 kişi gözaltına alınmıştı. Son operasyonda gizlendiği öne sürülen raporda imzası bulunan ve daha önce de ifadeye çağrılan Prof. Dr. Cengiz Çeliker de ikinci kez ifade vermiş ve mahkemece tutuklanmıştı. Soruşturma kapsamında İstanbul Kardiyoloji Enstitüsü müdürü Prof. Dr. Erhan Kansız da tutuklanmıştı.

Ergenekon soruşturması örgütün sağlık koluna uzandı

Tutuklamaların gerekçesi Ergenekon Terör Örgütü üyeliği suçlamasıydı. Tüm bu tutuklamalar, Haberal´ın 17 Nisan 2009´da tutuklanmasından itibaren geçen süreçte sağlık gerekçesiyle yaşanmaya başlanan garipliklere dikkat çektiğimiz ve sitemizde dile getirdiğimiz, ´Ergenekon´un sağlık alanındaki uzantıları Haberal´ı korumaya çalışıyor´ iddiamızı da doğrulamış oldu. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

5 doktorun daha ifadesi alınacak

Ergenekon Terör Örgütü davası kapsamında tutuklu bulunan Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın İstanbul Üniversitesi (İÜ) Kardiyoloji Enstitüsü´nden Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne nakledilirken kameralara yansıyan görüntüleri, Haberal hakkında rapor hazırlayan doktorları zor duruma düşürecek. Hareket ettirilmesinin tıbben uygun olmadığını iddia edilen Prof. Dr. Haberal, kimsenin desteği olmadan ambulansa bindi... Prof. Dr. Haberal´ın 7 kilometre uzaklıktaki Adli Tıp Kurumu´na sevkini verdikleri raporlarla 2 defa engelleyen ve Haberal´ın hareket ettirilmesinin tıbben uygun olmadığını iddia eden Prof. Dr. Nazmi Gültekin, Prof. Dr. Zerrin Yiğit, Doç. Dr. Barış Ökçün ve Doç. Dr. Alev Arat Özkan ve Rıza Aydın´ın, Ergenekon Terör Örgütü´ne yardım ve yataklık suçunu işlediği iddiasıyla ifadelerinin alınacağı, Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Üniversitesi´nin de 5 doktor hakkında soruşturma açacağı öğrenildi.

23 Kasım 2010: Ölümcül risk taşıyor

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 12 Kasım 2010 tarihinde görülen duruşmada, Prof. Dr. Haberal´ın nihai sağlık durumuyla ilgili rapor aldırılması için Adli Tıp Kurumu´na sevk edilmesini kararlaştırarak, bu sanık hakkındaki tüm sağlık raporlarının da bu kuruma gönderilmesine karar vermişti. İstanbul Üniversitesi (İÜ) Kardiyoloji Enstitüsü, Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın Adli Tıp Kurumu´na sevkine uygun görüş vermemişti. Prof. Dr. Nazmi Gültekin, Prof. Dr. Zerrin Yiğit, Doç. Dr. Barış Ökçün ve Doç. Dr. Alev Arat Özkan imzalı 23 Kasım 2010 tarihli yazıda, Prof. Dr. Haberal´ın ölümcül risk taşıdığı ve Adli Tıp Kurumu´na sevkinin tıbben doğru olamayacağı iddia edilmişti. Raporda; Adli Tıp Kurulu üyelerinin hastanelerine gelip, Prof. Dr. Haberal´ın muayenesini hasta yatağı başında yapmaları yönünde görüş bildirilmişti. Bunun üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, İÜ Kardiyoloji Enstitüsü´nün Prof. Dr. Mehmet Haberal´la ilgili raporunu İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ne göndermişti.

20 Aralık 2010: Hareket ettirilmesi tıbben uygun değil

Mahkeme, Prof. Dr. Haberal´ın sağlık durumuyla ilgili rapor aldırılması için Adli Tıp Kurumu´na sevkinin yapılmasına ikinci defa karar vermişti. Prof. Dr. Nazmi Gültekin ve Rıza Aydın tarafından hazırlanan 20 Aralık 2010 tarihli raporda; Prof. Dr. Haberal´ın potansiyel ölüm riski taşıdığı, hareket ettirilmesinin tıbben uygun olmadığı iddia edildi.

26 Ocak 2011: Hayati risk taşımıyor

Adli Tıp Kurumu´ndan bir heyet, 26 Ocak 2011 tarihinde İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü´ne giderek Haberal´ı burada muayene etmişti. Prof. Dr. Haberal´in sağlık durumuyla ilgili Adli Tıp Kurumu´ndan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderilen muayene sonucu yazısında, Hastanın klinik muayene ve tetkik sonuçlarına göre, verilerin hasta için öngörülen hayati risk ile tam olarak bağdaşmadığı izlenimi elde edildiği belirtildi. Raporda Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Kurulu Başkan Vekili Operatör Doktor M. O. Aktürk, uzman doktor Yüksel Aydın Yazıcı ve Dr. O. Karakaya´nın imzaları yer alıyor. (Kenan Kıran / Yeni Akit)

HABERAL´A KURŞUN GEÇİRMEZ CAMLI ODA

İl Sağlık müdürlüğü´ndan yapılan yazılı açıklamada Prof. Dr. Haberal´ın kaldığı oda ve koşullarıyla ilgili bilgi verildi. Haberal´ın 2 yataklı ancak yalnız kendisine ayrılan kurşun geçirmez camlı korunaklı odada kaldığının belirtildiği açıklamada şöyle denildi:

Resmi açılışı 28 Eylül 2009 Tarihinde yapılan ve Avrupa yakasının kamuya ait tek kalp hastanesi olan İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma hastanesi 300 yatak kapasitesi ile erişkin ve çocuk kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde kısa süre içerisinde branş hastaneler içerisinde referans kalp merkezlerden birisi olmuştur. Bu bağlamda 11 Şubat 2011 Cuma günü öğleden sonra Bakırköy Cumhuriyet savcılığının, İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma hastanesine hitaben gönderdiği üst yazı ile Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın hastanemize yatışı yapılmıştır. Üst yazıda belirtilen ve kardiyak fonksiyonları ile ilgili tetkiklerin hastanemiz tarafından güncellenmesini içeren yazı kardiyoloji klinik şefleri tarafından kendisi ile paylaşılarak, ileri tetkiklerin yapılmasına Prof. Dr. Haberal da bilgilendirilerek aynı gün içerisinde başlanmıştır.

Hayati fonksiyonlarının 24 saat monitörize edildiği ve kendisine refakat eden bir hemşirenin yanı sıra ilgili kardiyoloji uzmanlarının da gerekli viziteleri gerçekleştirdiği Prof. Dr. Haberal, 2 yataklı ancak içerisinde sadece kendisinin kaldığı, müstakil bir banyosu da olan gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı kurşungeçirmez camları bulunan korunaklı bir hasta odasına alınmıştır. Hastaya hastanemizde güvenli ve kaliteli sağlık hizmeti verilmektedir.

Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın yatışından itibaren tüm yaşamsal fonksiyonlarının normal olarak devam ettiği, hastaneye kabul edildiği ilk günden itibaren sağlık durumu kardiyoloji klinik şefi tarafından değerlendirilerek uygun periyotlarla avukatları ile görüştürüldüğü ifade edildi. ( DHA)

HABERAL´A 12 GÜN HÜCRE CEZASI

23 Şubat 2011 - Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, ikinci ?Ergenekon Terör Örgütü? davasının tutuklu sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal hakkında başlattığı disiplin soruşturmasını sonuçlandırdı. Soruşturma sonucunda Prof. Dr. Haberal´a 12 gün hücre cezası verildi. Başsavcılık, Prof. Dr. Haberal´ın İÜ Kardiyoloji Enstitüsü´nde tedavi gördüğü sırada, Prof. Dr. Haberal´ın 303 nolu odasının önünde nöbet tutan Metris Cezaevi´nde görevli gardiyan hakkında uyarı cezası verdi. İstanbul İl Alay Komutanlığı da; Prof. Dr. Haberal´ın güvenliğini sağlayan ve görevini ihmal eden 36 jandarma görevlisi hakkında disiplinsizlik cezası verdi.

SAVCI DOĞAN, DİSİPLİN SORUŞTURMASI BAŞLATTI

Metris Cezaevi´nden sorumlu Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Cevdet Doğan; Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne sevk edilmeden önce tedavi olduğu İÜ Kardiyoloji Enstitüsü´ndeki odasında, diz üstü bilgisayar, internete girişi sağlayan WIN cihazı ve telsizle yakalanan Prof. Dr. Haberal hakkında disiplin soruşturması başlattı. Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın hastane odasında, tutuklu ve hükümlünün bulundurması yasak olan cihazları bulundurduğu gerekçesiyle Metris Cezaevi Jandarma Koruma Bölük Komutanlığı´nca muhakkik atandı. Muhakkikin rütbesi, Prof. Dr. Haberal´ın, güvenliğini sağlayan rütbeli jandarma görevlilerinden bir üst dereceden seçildi.

12 GÜN HÜCREDE KALACAK

Muhakkik, disiplin soruşturması kapsamında jandarma görevlilerinin ifadesini aldı. Soruşturma kapsamında, güvenlik kamera kayıtları incelendi, bilgisayar ve telsizlerin Prof. Dr. Haberal´ın odasına girişine göz yumulması araştırıldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı; soruşturma sonucunda, tutuklu ve hükümlülerin bulundurmaması gereken cihazları bulundurduğu gerekçesiyle Prof. Dr. Haberal hakkında 12 gün hücre cezası verdi. Prof. Dr. Haberal sağlıklı(!) olduğu an hücre cezası uygulanacak.

GARDİYANA UYARI CEZASI

Başsavcılık, İÜ Kardiyoloji Enstitüsü´nde tedavi gördüğü sırada Prof. Dr. Haberal´ın 303 nolu odasının önünde nöbet tutan Metris Cezaevi´nde görevli gardiyan hakkında uyarı cezası verdi.

36 ASKERE DİSİPLİN CEZASI

Prof. Dr. Haberal, İÜ Kardiyoloji Enstitüsü´nde cezaevi koğuşu olmadığı için hastane odasında kalmıştı. Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın güvenliğini biri rütbeli olmak üzere 3 jandarma görevlisi sağlıyor. Jandarma görevlileri, günde 4 defa dönüşümlü olarak hastane odasında görev yapıyor. İstanbul İl Alay Komutanlığı da; disiplin soruşturması kapsamında, İÜ Kardiyoloji Enstitüsü´nde Prof. Dr. Haberal´ın güvenliğini sağlayan ve görevini ihmal eden 36 jandarma görevlisi hakkında disiplinsizlik cezası verdi. Söz konusu disiplin cezası, askerlerin siciline işlenecek, askerlerin terfisini dahi etkileyecek. Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimine Dair Tüzüğü´nün 116. maddesinin 1. fıkrasında; ?Kurumda tedavisi mümkün olmayan hastalığı bulunan hükümlülerin muayene ve tedavileri devlet ve üniversite hastanelerinde gerçekleştirilir. Hükümlülerin yatarak tedavileri bunlar için ayrılan hükümlü koğuşlarında yapılır. Hükümlü koğuşu yoksa tedavileri dış güvenlikten sorumlu güvenlik görevlileri tarafından gerekli önlemler alınarak hastanelerin diğer birimlerinde yapılır? deniliyor.

ODASINDAN LAPTOP, TELSİZ VE WIN ÇIKMIŞTI

ETÖ sanığı Mehmet Haberal´ın hastane odasına Adalet Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı baskında; dizüstü bilgisayar, internete girişi sağlayan WIN cihazı ve CD´lerin bulunduğu tespit edilmiş, Haberal, polis baskını sırasında elinde dizüstü bilgisayarla yakalanmıştı. Baskında, operasyonları önceden haber verecek telsizli uyarı sistemi kurulduğu belirlenmişti. Telsizlerden birinin odadaki refakatçide, diğerinin bina dışındaki şoförde olduğu tespit edilmişti. (Kenan Kıran / Yeni Akit)

(13 Şubat 2011), son güncel.: (23 Şubat 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! Haberal´ın doktoru tutuklandı

Jandarma Haberal´ı savcılardan koruyor

Haberal´ın odasında arama

Flaş!!! Haberal´ın doktoru tutuklandı

Hani kıpırdarsa ölürdü?.. Haberal yalanı açığa çıktı

HABERAL VE ONUN YARGI İLE SAĞLIKTA KOLLANMASI MANŞETLERİMİZ

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2959    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.018.370