Tam
EskidenYeniye
 

Generallerin moralini de krizini de çavuş bitirdi

Haklarında verilen tutuklama kararının okunması sırasında ´Orgeneral gelmeden teslim olmayız´ diyen Balyoz sanığı muvazzaf generallerin morallerini de, neden oldukları krizi de, İstanbul Merkez Komutanlığı´ndan gelen cevap bitirdi. Merkez Komutanlığı´nın ´Karar duruşma anında verilmiştir, üst rütbeli birinin gelmesine gerek yoktur´ cevabı üzerine, orgeneral isteyen paşaları cezaevine uzman çavuşlar götürdü. Darbe ile yargılanan askerlerin mahkemeye karşı direnişleri ve tehdide kadar varan taşkınlıkları anlamlı bulundu.

Önceki haber title=Sonraki haber

Generallerin moralini de krizini de çavuş bitirdi

Haklarında verilen tutuklama kararının okunması sırasında ´Orgeneral gelmeden teslim olmayız´ diyen Balyoz sanığı muvazzaf generallerin morallerini de, neden oldukları krizi de, İstanbul Merkez Komutanlığı´ndan gelen cevap bitirdi. Merkez Komutanlığı´nın ´Karar duruşma anında verilmiştir, üst rütbeli birinin gelmesine gerek yoktur´ cevabı üzerine, orgeneral isteyen paşaları cezaevine uzman çavuşlar götürdü. Darbe ile yargılanan askerlerin mahkemeye karşı direnişleri ve tehdide kadar varan taşkınlıkları anlamlı bulundu.

Balyoz darbe planı davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi geçtiğimiz gün tarihi bir karara imza attı. 162 sanık hakkında tutuklama kararı verilirken Cumhuriyet tarihinde ilk kez kuvvet komutanları ´darbe teşebbüsü´nden cezaevine gönderildi. Mahkeme Başkanı Ömer Diken´in tutuklama kararını yüzlerine okumasıyla şok yaşayan muvazzaf sanıklar ise ´bizi ancak rütbece bizden yüksek biri teslim alabilir´ diyerek duruşma salonunda kriz çıkardı.

´ORGENERAL İSTERİZ´

Duruşma salonundaki muvazzaf subay ve astsubaylar, aralarında korgeneral rütbesinde asker bulunduğunu söyleyerek Size onu teslim etmeyiz. Buraya onu teslim almak için orgeneral gelecek dedi. Balyoz sanığı Korgeneral Korkut Özarslan, Ayhan Taş, Yurdaer Olcan ile Koramiraller Mehmet Otuzbiroğlu ve Kadir Sağdıç, görevli binbaşıya direnerek salona orgeneral istedi. Bu sırada nöbetçi savcının, tutuklama kararını 133 sanık için ayrı ayrı müzekkere haline getirip cezaevine fakslaması beklendi. Tutuklama kararı 21.30 sıralarında yüzlerine okunan sanıklar, bu nedenle gecenin ilerleyen saatlerine kadar mahkeme salonunda tutuldu.

PAŞALARIN İSTEDİĞİ OLMADI

Teslim krizi çıkaran paşaların durumu gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul Merkez Komutanlığı´na bildirildi. Merkez Komutanlığı, Tutuklama kararı mahkeme sürecinde alındığından ve sanıklar duruşma salonunda bulunduğundan üst rütbeli görevlinin teslim almasına gerek yoktur şeklinde cevap verdi. Merkez Komutanlığı´nın bu cevabı üzerine teslim krizi çıkaran Koramiral ve Korgeneral rütbesindeki paşalar, görevli binbaşının sorumluluğundaki uzman çavuşlar tarafından tutuklandı. Tutuklanan sanıklar gece 04.00 sıralarında sağlık kontrolü için Silivri Devlet Hastanesi´ne gönderildi.

İŞTE TÜM AYRINTILAR

Balyoz davasında 59´u general ve amiral, 163 subaya verilen tutuklama kararının ardından korgenerallerin ast rütbeli subaylar tarafından cezaevi nakledilmelerine, Siz bizi götüremezsiniz. Buraya bir orgeneral gelsin diyerek direnmeleri krize neden oldu. Yaklaşık 4 saat süren direnişin, TSK yetkililerinin Direnmeyin yasa böyle mesajıyla bittiği öne sürüldü. İstanbul 10´uncu Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, önceki gün 16.00´da savcının tutuklama istemi üzerine duruşmaya karar arası verdi.

Savcının talebi salonda şok etkisi yaratırken, Mahkeme Başkanı Ömer Diken sanıkları, karar açıklanana kadar binayı terk etmemeleri konusunda uyardı. Böylece gergin bir bekleyiş başladı. Yaklaşık 5 saat süren bekleyiş, mübaşirin duruşma başlamak üzeredir, herkes yerlerini alsın anonsuyla daha da gergin bir hal aldı. Mahkeme salonunda daha önce hiç görülmemiş bir halde güvenlik önlemi alındı. İki albay, üç binbaşı, üç yüzbaşı ile çok sayıda astsubay ve uzman çavuş salonda konuşlandırıldı. Mahkeme Başkanı Ömer Diken, kararı üye hakim Ali Efendi Peksak´ın okuyacağını söyleyerek, elindeki listeyi Peksak´a uzattı. Ancak karar okunmadan yerlerinden fırlayan avukatlar, Görüşümüz alınmadan, tutuklama kararı veremezsiniz diye tepki gösterdi, bazıları cüppelerini çıkarıp salonu terketti.

HARBİYE MARŞI OKUDULAR

Hâkim Peksak, tartışmaların bitmesini beklemeden kararı yüksek sesle okumaya başladı. 20. maddeyi okuyan Peksak, Sanıklardan Özden Örnek, Halil İbrahim Fırtına, Mustafa Korkut Özarslan, Engin Alan, Şükrü Sarışık, Ayhan Taş, Ramazan Cem Gürdeniz, İzzet Ocak, Süha Tanyeri... diye isimleri sıralayınca salon karıştı. Hâkim Peksak kararın sonunu güçlükle okuyabildi. Sanıklar ve avukatları öfke ile kararın hukuksuz olduğunu söylerken, izleyiciler de heyete yönelik tepki gösterdi. Ağlayan sanık yakınlarından bazıları fenalık geçirdi. Duruşmaya izleyici olarak katılan Ergenekon tutuklusu emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün kızı ve avukatı Zeynep Küçük, sanık yakınlarını yatıştırdı. Bu sırada sanık sıralarından birisi parmağını hakimlere doğru uzatarak, Siz bizi tutuklayamazsınız. Orgeneral gelsin buraya diye bağırdı. Hakimleri yuhalayan izleyiciler, kararı alkışlarla protesto etti. Ayağa kalkan sanıklar ise hep bir ağızdan Harbiye Marşı´nı söyledi. Ardından denizci subaylar Deniz Harp Okulu Marşı´nı okudu.

SUÇ DUYURUSU

Başkan Diken, salondaki herkesi eylemlerini sonlandırması için uyardı ancak protesto sürünce Hâkim Peksak, Salondaki olayla ilgili işlem yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine müzekkere yazılmasına karar verilmiştir dedi. Başkan Diken de jandarma görevlilerine talimat vererek, Çıkarın herkesi, derhal salonu boşaltın dedi. Sanıkların, karşı gelmesi üzerine de tekrar, Size boşaltın diyorum. Takviye birliklerinizi de devreye sokun, çabuk boşaltın burayı dedi. Ancak salonu boşalttıramadı. Sanıklardan Koramiraller Kadir Sağdıç ile Mehmet Otuzbiroğlu ve bazı generaller kendilerini götürmek isteyen jandarma binbaşıya Sen bizi götüremezsin. Aramızda bir korgeneral var. Bizi ancak bir orgeneral götürebilir dedi. Binbaşı da Peki komutanım dedi. Komutanların direnmesi üzerine yaklaşık 4 saat süren gergin bir bekleyiş başladı.

12 KİŞİ TUTUKLANDI

Kriz haberleri üzerine 1. Ordu, İstanbul Jandarma Bölge, İstanbul Merkez ve İl Jandarma Komutanlığı´ndan rütbeli subaylar duruşma salonuna geldi. Bu sırada salona jandarma astsubay ve uzman çavuşlardan oluşan yaklaşık 30 kişilik güvenlik timi takviye edildi. Duruşma salonunda kriz masası oluşturuldu. Söz konusu komutanlık yetkilileri arasında sıkı bir telefon trafiği yaşandı. Kriz saat 01.30´da çözüldü. Talep edilen prosedür gözaltına alma işleminde gereklidir. Mahkemede verilmiş tutuklama kararı için bu işleme gerek yoktur. Bir orgeneral gelmesi gerekmez açıklaması yapıldığı öğrenildi. Bu açıklama üzerine gerekli prosedüre uyacaklarını söyleyen komutanların, orgeneral isteklerinden vazgeçtiği iddia edildi. Yakalama emri çıkarılan Tuğamiral Soner Polat, Albay İbrahim Koray Özyurt, Albay Nihat Altunbulak, Albay Mehmet Ferhat Çolpan, Albay Mustafa Koç, Albay Nihat Özkan, Yarbay Meftun Hıraca, Yarbay Yunus Nadi Erkut, Binbaşı Mustafa Yuvanç, Üsteğmen Erdinç Atik ve Astsubay Abdurrahman Başbuğ tutuklanıp Hasdal Askeri Cezaevi´ne konuldu. Emekli Albay Hakan Sargın da dün tutuklanıp Metris Cezaevi´ne konuldu.

İÇ HİZMET KANUNU

N) ASKERİ İNZİBAT KUVVETLERİNİN VAZİFE, TEŞKİL VE YETKİLERİ

Madde 92 - c) Subay ve askeri memurlarla astsubaylar hakkında askeri inzibat vazifeleri; ancak üst veya kendi rütbelerindeki inzibat subay ve astsubayları tarafından yapılabilir. Ancak ağır cezayı müstelzim meşhut cürüm halinde subayları, askeri memurları ve astsubayları dahi yakalamaya askeri inzibatlar, polisler, jandarmalar ve herkes mezundur.

EN UZUN GÜNDE YAŞANANLAR

* 11 Şubat 2011 Cuma günü görülen Balyoz davasının 13. duruşması 167 sanığın katılmasıyla başladı.

* ´Balyoz Planı´ davasında, Cumhuriyet Savcısı Savaş Kırbaş, kuvvetli suç şüphesinin bulunması, sanıkların kaçma, delilleri karartma ihtimalinin bulunmasını gerekçe göstererek aralarında Çetin Doğan, Özden Örnek, Halil İbrahim Fırtına´nın da bulunduğu 180 kişinin tutuklanmasını istedi.

* Mahkeme başkanı Ömer Diken, saat 16.00´da savcının talebini görüşmek üzere duruşmaya ara verdi. Tutuklama talebi olduğu için jandarma yetkililerine de sanıkların dışarı çıkmaması yönünde talimat verdi. Ancak bazı sanıklar dışarı çıkmak isteyince görevli subaylarla tartışma yaşandı.

* Tutuklanmaları talep edilen sanıklar telefonla ailelerini arayarak teselli etmeye çalıştı.

* Saat 21.20 sıralarında ´Balyoz Planı´ davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, eski kuvvet komutanlarının da aralarında bulunduğu 133 kişinin tutuklanmasına karar verdi. Ayrıca aralarında Çetin Doğan´ın da bulunduğu 29 kişi hakkında yakalama kararı çıkardı. ( Yenişafak, Sabah)

(13 Şubat 2011, 12:06)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş Flaş!!! Balyoz´da 163 tutuklama

Mısır ve Türkiye için tarihi gün: 11022011

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2961    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.760.516