Tam
EskidenYeniye
 

Çetin Doğan cezaevine gönderildi

Balyoz davasında hakkında yakalama kararı çıkarılan emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa ve emekli Albay Ümit Özcan teslim oldu. Haklarındaki yakalama kararları yüzlerine okunan sanıklar tutuklanarak Metris cezaevine gönderildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Çetin Doğan cezaevine gönderildi

Balyoz davasında hakkında yakalama kararı çıkarılan emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa ve emekli Albay Ümit Özcan teslim oldu. Haklarındaki yakalama kararları yüzlerine okunan sanıklar tutuklanarak Metris cezaevine gönderildi.

Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne gelen Doğan, Gölcük Donanma Komutanlığı´nda ele geçirilen 43 klasör belge ile ilgili olarak, Bu dijital veriler toplasan topu topu 3 klasörü doldurur. Bunlarda ne imza var ne bir şey var, hepsi dijital. Polisler kendilerini savcı ve hakim yerine koymuşlar ve belgeler üzerine karar vermişler. Alelacele hazırlanmış belgeler bunlar. Bütün bu belgeler çürük. Bizim itiraz ettiğimiz meşhur 11 No´lu CD vardı. Bu CD, Gölcük´te 1 No´lu CD olarak karşımıza tekrar çıkıyor. Hiçbir değişiklik yok aslında. dedi.

Gazetecilerin Bu belgeler Gölcük´te nasıl çıkıyor? sorusuna Doğan, TSK içinde alt düzeyde adamları var, uzman çavuş gibi işi bilmeyenler. Üst düzeyde olsa belgeler üzerinde hata yapmazlar. Alt düzeydeki bu adamlar, belgeleri buraya koymuşlar. diye konuştu. Karara itiraz edeceklerini ifade eden Doğan, Eğer itirazımız kabul olmazsa duruşmada savunma yapmayacağız. Avukatlarımız cübbe çıkaracak ve halkı muhatap alacağız. Manifesto hazırlayacağım, iddianameyi ben hazırlayacağım. Savcı ve hakimlere karşı bundan sonra söz bitmiştir. Ağır hasta olsam da bundan sonra hastaneye yatmak yok. Davaya devam edeceğiz. şeklinde konuştu. Emekli Orgeneral Ergin Saygun´nun GATA´da tedavi olmasıyla ilgili soruya Doğan, Ergin Saygun Paşa hasta olduğu için hastaneye yatmıştır. yanıtını verdi.

Öte yandan emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa ile emekli Kurmay Albay Ümit Özcan da sabah saatlerinde adliyeye gelerek teslim oldular. Karababa ve Özcan adliyeye bavullarıyla geldi. Tutuklama kararlarına itirazlar da sabah saatlerinden itibaren başladı. Albay Cemal Temizöz ile Albay Cengiz Köylü´nün avukatı Hasan Gürbüz adliyeye gelerek karara itiraz etti.

Çetin Doğan: En ağır hastalık içinde olsam da hastaneye yatmayacağım

Balyoz davasının bir numaralı sanığı eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, hakkındaki tutuklama kararı nedeniyle adliyeye geldi. Adliye önünde basın mensuplarına açıklama yapan Çetin Doğan, CMK 250. maddesiyle yetkilendirilmiş özel yetkili mahkemenin 11 Şubat tarihinde verdiği karar uyarınca kendiliğinden Beşiktaş Adliyesi´ne geldiğini söyledi. Kısa bir süre sonra işlemlerinin tamamlanacağını ve kendisinin Silivri Cezaevi´ne gideceğini anlatan Doğan şöyle konuştu: Birazdan işlemlerim tamamlanacak ve ben Silivri Kampüsü´ndeki görev yerime koşarak gideceğim. dedi. Bu davanın hiçbir meşru zemini kalmadığı yolundaki görüşlerini yazdığı makaleyle kamuoyuyla paylaştığını savunan Doğan, Davanın dayanağı sayılan 11 numaralı CD´nin bir çete tarafından imar edildiği, üretildiği bir çok kanıtlarıyla ortaya konmuştu. ifadelerini kullandı.

16 Aralık tarihindeki duruşma sırasında mahkeme başkanına, Sayın başkan bu dava Türk ulusuna çok pahalıya mal oluyor. 196 sanık var, bu 196 sanığın 48 adeti hiç seminere iştirak etmemiş, sadece ve sadece digital verilerde isimleri geçtiği için burada sanık sıfatında. dediğini söyleyen Doğan, seminere katılanların ise ordu komutanlığı döneminde kendisinin emriyle bu seminerlere katıldıklarını savundu. Balyoz darbe planı davası kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı´nda ele geçirilen belgelerden bir tanesini basın mensuplarına gösteren Doğan, belgede yazanların gerçek olmadığını öne sürdü.

Kamuoyunda yer alan Çetin Doğan hastaneye yatar. yorumlarına değinen Doğan, Yok 38-40 ateşim olsa. En ağır bir hastalık içinde olsam bile hastane yok. Davaya ölünceye kadar devam edeceğim. dedi. Doğan, Ergenekon ve Balyoz darbe planı davalarında hastanede bulunan sanıkların durumunun da gerçek olduğunu iddia eden Doğan, Durumları gerçek. Buna lütfen inanın. Ergin Saygun Paşa Ankara´da kalp krizi geçirdi stent takıldı. Kimsenin bundan sonra dimdik ayaktalar. Bu karardan sonra ayağa kalkarak Harbiye Marşı okumuş ve kendini Türk halkına adamış insanlar. diye konuştu. ( Cihan)

Çetin Doğan´ın savunma isteği kabul edilmedi

Balyoz davası kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan ve bugün tutuklama kararı yüzüne okunan emekli Orgeneral Çetin Doğan´ın mahkemede savunma yapma isteği reddi heyet talebi nedeniyle kabul edilmedi. Bugün Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne gelen Doğan, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Doğan´ın mahkemede, Yakalama emri hukuki temelden yoksundur. Bu konuda savunma yapmak istiyorum. dediği öğrenildi. Ancak, mahkeme, heyetin reddedilmesi talebi bulunduğu, duruşmanın sadece usuli işlemler için açıldığı, sanıkların sorgu ve savunmalarının alınmasının mümkün olmadığı gerekçesiyle savunma yapma talebini reddetti.

Emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa da mahkemede, tüm duruşmaları takip ettiğini ancak son duruşma gününden önce hastalandığı için 6 gün rapor aldığını söyledi. Kaçmadığını belirten Karababa, yakalama kararının kaldırılarak serbest bırakılmasını talep etti.

Emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa, emekli Kurmay Albay Ümit Özcan, emekli Albay Gökhan Murat Üstündağ ve emekli Binbaşı Refik Hakan Tufan´ın yüzüne tutuklama kararlarının okunması için duruşma açıldı.

Duruşmada mahkeme başkanı Ömer Diken, Albay Cemal Temizöz ve Albay Cengiz Köylü´nün avukatı Hasan Gürbüz´ün mahkeme heyetini reddettiğine dair dilekçesini okudu. Bu nedenle mahkeme itirazın değerlendirilmesi için dosyayı İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderdi. ( Cihan)

Çetin Doğan, Metris Cezaevi´ne gönderildi

´Balyoz Planı´ davası kapsamında tutuklanan eski 1. Ordu Komutanı emekli orgeneral Çetin Doğan´ın da aralarında bulunduğu 6 kişi Metris Cezaevi´ne gönderildi. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki işlemleri tamamlanan Çetin Doğan, emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa, emekli albaylar Halil Yıldız, Gökhan Murat Üstündağ, Ümit Özcan ve emekli binbaşı Refik Hakan Tufan, Adli Tabiplikte sağlık kontrolünden geçirildi. Daha sonra polis aracına bindirilen Doğan´ın da aralarında bulunduğu 6 kişi Metris Cezaevi´ne gönderildi.

Doğan, adliyeden ayrılırken basın mensuplarının ısrarlı soruları üzerine, ´Göreve gidiyorum, kısmi seferberlik var, arkadaşlarımın yanına gidiyorum. Bize savunma hakkı verilmeden yasalara aykırı olarak tutukluyorlar, sayın Başbakanın dediği gibi müfteriler iftiralarını ispat etmek zorundadırlar ama ispat etmeden içeri atıyorlar´ diye konuştu. Çetin Doğan´ın da aralarında bulunduğu 6 kişinin cezaevine sevk edilmeleri sırasında, çevrede yoğun güvenlik önlemi alındı. ( AA)

(14 Şubat 2011, 12:23)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Omzu çıkan Doğan: Yaralı kaplanlar daha tehlikeli

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

Donanma´da zemine gizlenmiş 10 çuval belge manşetlerimiz

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2967    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.761.183