Tam
EskidenYeniye
 

Gelin damattan etik dışı hareketler

Balyoz Darbe Planı davasının bir numaralı sanığı eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan´ın kızı Pınar Doğan Rodrik ve damadı Dani Rodrik, açtıkları web sitesinde ve yayınladıkları kitapta Balyoz belgelerinin sonradan üretilmiş sahte belgeler olduğuna dair iddialarını ispatlamak için yoğun bir çalışma yürütüyor. Gölcük Donanma´dan gelen belgeler işlerini sekteye uğrattıysa da mutlaka ona da bir açıklama getireceklerdir. Okurlarımızdan Selim Berk, Rodrik çiftinin akademisyen olmalarına karşın balyoz delillerini çürütmek için sergiledikleri ve bir akademisyene yakışmayan etik dışı davranışlarını işleyen bir yazı göndermiş. İşte Selim Berk´in o yazısı:

Önceki haber title=Sonraki haber

15.02.2011 13:12 Balyoz Darbe Planı davasının bir numaralı sanığı eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan´ın kızı Pınar Doğan Rodrik ve damadı Dani Rodrik, açtıkları web sitesinde ve yayınladıkları kitapta Balyoz belgelerinin sonradan üretilmiş sahte belgeler olduğuna dair iddialarını ispatlamak için yoğun bir çalışma yürütüyor. Gölcük Donanma´dan gelen belgeler işlerini sekteye uğrattıysa da mutlaka ona da bir açıklama getireceklerdir. Okurlarımızdan Selim Berk, Rodrik çiftinin akademisyen olmalarına karşın balyoz delillerini çürütmek için sergiledikleri ve bir akademisyene yakışmayan etik dışı davranışlarını işleyen bir yazı göndermiş. İşte Selim Berk´in o yazısı:

Sayın Basın Mensupları, Sizlere Balyoz sanığı orgeneral Çetin Doğan´ı çeşitli mecralarda savunmaya çalışan kızı Pınar Doğan ve damadı Dani Rodrik´in etik dışı hareketlerini eleştirmek için yazıyorum. Bu emaili görevli oldukları Harvard üniversitesinin rektör, rektör yardımcısı ve ombudsmanına, üniversite gazetesi Crimson´in yönetimine, bağlı oldukları Harvard Kennedy School´un dekanına ve Türk ve Amerikan basınından çeşitli kurumlara ve elbette Dani Rodrik ve Pınar Doğan´a da göndermiş bulunuyorum, söz konusu ingilizce emaili aşağıda bulabilirsiniz. Konuya zaten vakıf olduğunuzu düşündüğümden ingilizce emaildeki bazı açıklayıcı cümleleri burada tekrarlamayacağım. İnancım odur ki akademik kurumların ve akademisyen olmanın birinci standardı etiktir ve bu şahısların akademik toplum ve öğrencileri için bu konuda iyi birer örnek olmadığını düşünüyorum. Simdi bu şahısların etik dışı bulduğum hareketlerine geçeyim.

1) Dani Rodrik, web sitesinde (http://cdogangercekler.wordpress.com) darbe planının kurgu olup adalet, polis, medya, TÜBİTAK, aydınlar ve hükümetin içindeki grupların alternatif bir gerçeklik yarattıklarını iddia etmektedir. Türkiye´nin bu ana kurumları hakkındaki iddia Türkiye´yi çürümüş ve başıbozuk bir devlet olarak yansıtmaktadır ki bu çok çirkin bir yalandır ve etik dışıdır. Ayrıca WSJ´da bir makalesinde Türkiye´de demokrasinin olmuş olduğunu iddia etmektedir. Rodrik ve eşi Türkiye´de çeşitli mülakatlar verdiler ve hiç birinde böyle şeyler söylemediler. Türkiye´de bir şey söyleyip dışarıda başka şeyler yazmak da dürüst bir hareket değildir ve etik dışıdır. Bu şahıslar yabancı basında yazdıkları makalelerdeki böyle çirkin ifadelerle yabancı kamuoyunu ajite ve manipüle etmeye çalışmaktadırlar.

2) Rodrik, Balyoz davasındaki delillerin pek çoğunu ortaya çıkaran Taraf gazetesi ve yayın yönetmenleri için ?suç ortağı? ifadesini kullanmaktadır. Rodrik ve eşinin iddiası olan bazı CD´lerin darbe planlarının yapıldığı 2003´ten çok sonra üretildiği iddiası araştırılmaktadır ve bu CD´lerin sahte olmayıp sadece güncellenmiş olabileceğini düşünenler de bulunmaktadır. Taraf gazetesinin dava delillerini ortaya çıkarması bir suç değil ancak bir kamu hizmeti olabilir. Rodrik ve eşi kendi iddialarına destek vermeyen liberalleri de suçlamakta ve onları liberal olmayıp jakoben olmakla itham etmektedir. Dünya Rodrik ve eşinin etrafında dönmüyor ve kendileri gibi düşünmedikleri ve kanıtlanmamış iddialarına destek vermedikleri için liberalleri böyle damgalamaya hakları yoktur. Bu hareketler de etik dışıdır.

3) Rodrik ve Doğan´ın iddialarında cevap veremedikleri çelişkiler ve yanlışlar bulunmaktadır, bunlar hakkında Önder Aytaç ve Alper Görmüş´ün yazdıklarını aşağıda bulabilirsiniz. İddiaları henüz kanıtlanmamışken ve bu delillerin ve CD´lerin gerçek olabileceğini düşünen Alper Görmüş ve Polis Akademisi ve Emniyet kökenli Önder Aytaç ve Emre Uslu gibi yazarlar varken Rodrik ve Doğan iddialarını saf gerçeklermiş gibi sunmaktadırlar.

4) Rodrik ve Doğan,bloglarında çocukça bir şekilde ve bilim insanlarına yakışmayacak şekilde Taraf yazarlarının soyadlarına yakıştırmalar yapıp ?Ahmet Aldatan, Yasemin Çıngar, Mehmet Bulanıksu? ifadelerini kullanmaktadırlar.

Rodrik ve Doğan´ın yabancı basındaki çirkin ve doğru olmayan ifadelerine başka örnekler de verebilirdim. Çetin Doğan´ın 1997 post-modern darbesini gerçekleştiren Batı Çalışma Grubunun başkanı olduğunu, Balyoz sürecinde ortaya çıkan ses kayıtlarında da ?´Toplumsal olaylarda artık acıma, bilmem ne yapma filan yok... Tepeleme var, başka bir şey yok.? ve ?´Başbakan ile özel görüşmelerde hakaret etmek lazımdır. Bunlarla bir yere varamayız. Basının içinde iyi olanları kullanmamız lazımdır. Basından kuvvet komutanları ile beraber bu hükümete ültimatom vermek lazımdır.´? dediğini, aktif görevde olduğu sırada altındaki sekiz albay ve yarbayın Genelkurmay´a dilekçe verip kendi hesapları içinde olup olmadığını sorguladıklarını, mahkeme önünde de iki korumasına ayakkabısının çamurunu sildirdiğini biliyoruz. Dani Rodrik ve Pınar Doğan´ın gayri etik yollarla savunmaya çalıştıkları Çetin Doğan budur.

Adalet sistemine inan bir vatandaş olarak Balyoz ve diğer darbe davalarının ülkemiz için çok önemli olduğuna ve ordunun sadece kendi işini yapacağı daha iyi bir demokrasiye doğru ilerlememizde önemli bir rolü olduğuna inanıyorum. Rodrik Türkiye´de demokrasinin olmuş olduğunu iddia ediyor ama görev yaptığı ülkenin şu anki büyükelçisi Ricciardone ki Türkiye hakkında çok güçlü bir geçmiş ve bilgisi bulunmaktadır, daha bir kaç gün önce Türkiye´nin demokrasi ve diğer alanlarda büyük gelişme gösterdiğini ifade etmiştir.

Yazdıklarımın delillerini aşağıdaki web sitelerinde bulabilirsiniz. Söz konusu ingilizce emaili ayrıca Rodrik ve eşinin bu konuda makale yazdıkları WSJ, New Republic, National Interest, Foreign Policy ve Le Monde´a da göndermiş bulunuyorum. Bu emaili size gönderdikten sonra Türk medyasından çok sayıda başka gazete, TV, haber sitesi, köşe yazarı ve e-gruba da yollayacağım.

Saygılar, Selim Berk

http://rodrik.typepad.com/dani_rodriks_weblog/2010/12/a-tale-of-two-books.html
http://www.medyafaresi.com/yazi/306/onder-aytac-cetin-dogan-in-cocuklarinin-anlamsiz-mucadelesi.html
http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2759
http://www.medyacafe.com/yasemin-congar-ve-ahmet-altan-font-colorredsuc-ortagidirfont-36024h.htm
http://blog.milliyet.com.tr/Dani_Rodrik_in_%E2%80%9Ckurgulari__ve__kuruntulari%E2%80%9D/Blog/?BlogNo=281830
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=1082613
http://www.liberalses.com/yorum/cetin-doganin-kizi-ve-damadina-celiski-dersi.aspx
http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87etin_Do%C4%9Fan
http://www.gazetea24.com/haber/_turkiye_cok_ilerleme_kaydetmis_.htm
http://www.milliyet.com.tr/-onurlu-subay-a-degil-kayinpederime-inaniyorum/devrim-sevimay/siyaset/yazardetay/19.04.2010/1226824/default.htm

Gelin-damat çürük, deliller balyoz gibi

Balyoz Darbe Planı davasının bir numaralı sanığı eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan´ın kızı Pınar Doğan Rodrik ve damadı Dani Rodrik, açtıkları web sitesinde ve yayınladıkları kitapta Balyoz belgelerinin sonradan üretilmiş sahte belgeler olduğuna dair iddialarını ispatlamak için yoğun bir çalışma yürütüyor. Hedeflerinde sadece Balyoz davası değil Ergenekon davası da var. Her davada, özellikle Balyoz ve Ergenekon gibi çok yoğun trafiğin yaşandığı davalarda illa ki bazı hatalar meydana gelmiş olabilir. Örneğin Teğmen Çelebi´nin cep telefonuna başka sanığın telefon numaralarının yüklendiği ortaya çıktı. Polis bunun sehven olduğunu belirtse de bu çevreler inanmadı. Ergenekon davasının çöktüğünü iddia ettiler. Ancak birşey daha ortaya çıktı. Zaten o numaralar teğmenin suçlanmasında yer almamış. Ayrıca teğmen dava duruşmasında yaptığı savunma ve çapraz sorgusunda Hizbuttahrir örgütüne sızdığını da itiraf etti. Bu konu tartışıldıkça teğmen hakkında diğer deliller de bir bir gündeme geldi.

Kamuoyu herşeyin farkında

Bu çarpıcı bir örnek. Bunun gibi tek tük insan kusuru olabilecek hataları ön plana çıkarıp asıl delilleri gizleme kurnazlığı çok şükür ki işe yaramıyor. Kamuoyu herşeyin farkında. Ergenekon çevrelerinin, davaların komplo olduğuna dair gayretlerine o kadar çok örnek sayılabilir ki. Hepsi asılsız çıktı, bir teki bile doğru çıkmadı. Askeri mahkemede yargılanan Ergenekon tutuklusu Yarbay Mustafa Dönmez´in Zir Vadisi´nde ve evinde ele geçen çok miktarda cephane ile el yazılı ajandası gibi diğer delilleri inkar etme gayretleri. Hep polisi suçlaması, askeri övmesi. Ama hiçbirisi işe yaramadı. Aramalara katılan çok sayıdaki askeri gözlemciler Dönmez´in iddialarını yalanladılar. Askeri laboratuvarda incelenen el yazısı Dönmez´e ait çıktı. Bir gerçek daha çıktı o davada. Dönmez´in eşini başkasıyla aldattığı. Eşi dahi şok oldu. Yani iş nereden nereye geldi. Türkiye´yi sallayan ıslak imzalı belgenin ilk olarak fotokopi olarak ofisinde ortaya çıktığı Ergenekon tutuklusu Avukat Serdar Öztürk´ün delilleri inkar etmek için gösterdiği gayretler ayrı bir alem. Tüm delillere direndiler, hepsine bir kulp bulmaya gayret ettiler.

Heron ihaneti ve TSK´dan sızdırılan belgeler

Bir valiz dolusu belge ve ses kaydı üzerine Gölcük Donanma´nın zemininden gelen çuvallar dolusu belge. Yine de direniyorlar.. Onlar direndikçe TSK´daki şerefli subaylar yeni belgeler gönderiyor. Gönderiyorlar, çünkü cuntacıların ihanetinden rahatsızlar. ´Çok PKK´lı vuruluyor durdurun ya da düşürün şu heronları!´ diyen subaylar TSK içindeki PKK işbirlikçisi hainleri bütün çıplaklığıyla ortaya serdi. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Jandarma Komutanı Eşref Bitlis, Bingöl´de 33 er katliamı gibi çok sayıda subay ve sivile yönelik suikastler ihanetin nasıl geniş boyutlu olduğunu gösterdi. İşte bundan rahatsız olan şerefli subaylar cuntanın sırlarını birbir ortaya döküyor. Cunta direndikçe yeni belgeler geliyor.. Fotokopi diye küçümsüyorlar ıslak imzalı aslı gönderiliyor, o ıslak imzalı belgeyi ortadan kaldırmak için Genelkurmay´da nasıl haftasonu mesaisi yaptıklarına dair ihbarlar, savcılardan hangi delilleri gizleyeceklerine dair ses kayıtları geliyor. Direniyorlar. Bir valiz dolusu balyoz belgesi ve ses kaydı geliyor. Direniyorlar. Zemine gizlenmiş çuvallar dolusu belge geliyor. Yine direniyorlar.

Mahkeme ayrıntılara indikçe yeni deliller çıkıyor

Delilleri inkar etmek için sanıkların neredeyse yapmadığı numara, atmadığı takla kalmıyor. Böyle olunca mahkeme uzuyor. Aslında uzaması bir açıdan da iyi oluyor, çünkü ayrıntılara inildikçe Danıştay davasında kamera görüntülerinin örtüldüğünün ortaya çıkması gibi yeni çarpıcı gerçeklerle karşılaşıyoruz. Soruşturma genişledikçe genişliyor, örgütün diğer uzantılarına yöneliyor. Haberal için yapmadıkları numara kalmayınca mahkeme olayın üzerine gidiyor ve orada da örgüt uzantıları tespit ediliyor. Onun, doktorların dediği gibi kıpırdarsa ölecek durumda olmadığı, gayet sağlıklı olduğu, düzenlenen düzmece raporlarla hasta gibi gösterilerek cezaevinden uzak tutulmaya çalışıldığı ortaya çıkıyor. Bu gelişme bir başka korkunç şüpheyi daha teyit ediyor. Ecevit´in Haberal´ın hastanesinde nasıl iyileşemediğini, ´Kasten iyi edilmiyor, çünkü başbakanlıktan düşürüp başkasını yerine geçirecekler´ ihbarı üzerine adeta kaçırılırcasına hastaneden çıkarılan Ecevit´in evinde nasıl hızla iyileştiğini. Soruşturmalar sürdükçe ve genişledikçe çok çarpıcı başka gerçeklerle karşılaşacağımız anlaşılıyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

´Balyoz belgeleri sahte´ kampanyası

16 Şubat 2011 - Nazlı Ilıcak (Sabah): Balyoz darbe iddialarının sahte belgeye dayandığını ispatlama gayretleri, gene yoğunluk kazandı. Herkes, Balyoz´un başkomutanı Çetin Doğan Paşa´nın kızı ve damadının blogundan ilham alıyor. Oysa Taraf´tan Alper Görmüş, Balyoz yalandır; belgeler 2009 yılında hazırlanıp 2002 tarihi atılmıştır diyenlerin dayanaklarını, haftalar önce tek tek çürüttü. Birkaç örnek vermek isterim. 2007 öncesi Ege Ordu Komutanlığı denirdi. 2007´de, Ege Ordusu Komutanlığı tanımı kabul edildi. Oysa belgede Ege Ordusu Komutanlığı ndan bahsediliyor. Alper Görmüş, Google´da bir araştırma yapmış ve Ege Ordusu Komutanlığı nın 2002´de de kullanıldığını tespit etmiş. Darbe belgelerinin düzmece olduğunu ileri sürenler, Büyük Ortadoğu Projesi- BOP sözünün,ilk defa Condoleezza Rice tarafından Ağustos 2003´te kullanıldığını belirtiyor ve soruyor: 2002 tarihli Balyoz belgesinde BOP´tan nasıl bahsedilebilir?

Sözü Alper Görmüş´e ve Cengiz Çandar´a verelim. Malum Çandar, Amerikan dış politikasını yakından izleyen bir gazeteci. Naklettikleri bilgilerden anlaşılıyor ki, Greater Middle East tabiri, 1990´lardan itibaren kullanılıyor; bu kavram, Amerikan Ulusal Güvenlik Stratejisi tartışmalarında yer alıyor. Meselâ, Amerikalı askerlerin üniversitesi niteliğindeki National Defense University (Milli Güvenlik Üniversitesi) tarafından yayınlanan Jed Snyder´in 1995 tarihli makalesi, Turkey´s role in the greater middle east başlığını taşıyor. Aynı başlıklı bir başka makaleye 22 Mayıs 2002´de, Bush´un Neo-Con takımı, Donald Rumsfeld, Dick Cheney, Richard Perle, Paul Wolfowitz tarafından oluşturulan Yeni Amerikan Yüzyıl Projesi (PNAC) sitesinde, William Cristol imzasıyla rastlıyoruz. Bu konuda çok örnek var ama yer darlığı yüzünden yer veremiyorum. Demek, BOP, 2002´den önce de kullanılıyor.

Bir başka soru, Haydar Baş´ın, 2005 tarihli bir konferansındaki bilgilerin benzerinin, 2002 tarihli Balyoz belgesinde nasıl yer aldığıyla ilgiliydi. Haydar Baş, 2005´teki konuşmasını, daha önce kendisinin yaptığı ya da mevcut olan daha eski tarihli bir metne dayandıramaz mı? Nitekim Balyoz belgesindeki metinde kullanılan ekonomik veriler, Haydar Baş´ın ekonomik verilerinden farklı. Meselâ, Balyoz belgesinde iç borçlar 250 milyar dolar denilirken, Haydar Baş, 2005 tarihli konuşmasında 400 milyar dolarlık iç ve dış borçtan söz ediyor. Balyoz belgesi, dünya ticaretinin % 60´ının 500 büyük şirketin elinde olduğunu yazıyor; Haydar Baş, % 65 oranını veriyor. Ya aynı kaynaktan beslendiler ya da Balyoz yazarı, Haydar Baş´ın önceki konuşmasını, bir forum blogundan alıp, yapıştırdı.

Şimdilik cevaplandırılmayan bir soru var ortada: 2008´de kurulan bir ilâç firması (Recordati), nasıl 2002 tarihli Balyoz´un firmalar listesinde yer alıyor? Bu hususun yargı safhasında aydınlanacağını tahmin ediyorum. Büyük ihtimalle, bu isimde ufak bir firma, o dönemde de mevcuttur ya da listeler güncellenmiştir. Zira, bu kadar kapsamlı sahte belge hazırlama becerisine sahip olanlar, tâli bir unsurda böyle bir hata yapabilirler mi? Alper Görmüş güzel bir örnek veriyor: 2002-2003 yılında, Hürriyet bünyesinde cereyan eden bir olaya katılanlar anlatılırken, o tarihte gazetede çalışmayanların isimlerini de yazmak, en sıradan bir araştırmacı için bile mümkün değil. Düzmece belge hazırlayanlar, savcılığın, önce bu listede yer alan firmaların o tarihte var olup olmadığına bakacağını bilmez mi? Son söz: Balyoz belgeleri sahte diyenler bu yazdıklarımı dikkatle okusunlar. (Nazlı Ilıcak / Sabah)

(15 Şubat 2011, 13:12), son güncel.: (16 Şubat 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Gelin-damat çürük çıktı: İşte kozmik CD´ler

Sağlam deliller, çürük gelin-damadı sarstı

Gelin-damat çürük, deliller balyoz gibi

Gelin-Damat:Doğan,demokrasi kahramanı

Balyoz´un ekonomi bakanı, damat Rodrik miydi?

Gelin-damat Gölcük belgelerine ne diyecek?

Balyoz ve Gölcük´ü sulandırma çabası

Ergenekon ve benzer davaları engelleme girişimleri

Kontrgerilla medyası da Gölcük için ´yerim dar´ diyor

Gölcük´e belge gizleyenleri okurlarından gizleyenler

Kontrgerilla Medyası

İŞTE ´BALYOZ´UN TÜM SES KAYITLARI

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

Donanma´da zemine gizlenmiş 10 çuval belge manşetlerimiz

Flaş!!! Donanma´da arama: 10 çuval belge

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2970    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.040.274