Tam
EskidenYeniye
 

İddiasından dönmüyor: Ergenekon polis komplosu

İkinci ´Ergenekon´ davasının tutuklu sanıklarından Yarbay Mustafa Dönmez, askeri mahkemede yaptığı savunmasını neredeyse birebir tekrarlayarak polisi suçladı. Kendisine ve TSK´ya polisin komplo düzenlediğini iddia eden Dönmez, bulunan cephanelerin de krokilerin de kendisine ait olmadığını polis tarafından yerleştirildiğini tekrarladı. Hukukun, kolluk kuvvetlerinin eline bırakılamayacağını belirten Dönmez, ´Polis teşkilatının yüzde 99´u dürüsttür ama dürüst polisler sesini çıkaramadığı için geldiği yeri unutan çeteleşmiş polisler bu senaryoları oynuyor´ dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

İddiasından dönmüyor: Ergenekon polis komplosu

İkinci ´Ergenekon´ davasının tutuklu sanıklarından Yarbay Mustafa Dönmez, askeri mahkemede yaptığı savunmasını neredeyse birebir tekrarlayarak polisi suçladı. Kendisine ve TSK´ya polisin komplo düzenlediğini iddia eden Dönmez, bulunan cephanelerin de krokilerin de kendisine ait olmadığını polis tarafından yerleştirildiğini tekrarladı. Hukukun, kolluk kuvvetlerinin eline bırakılamayacağını belirten Dönmez, ´Polis teşkilatının yüzde 99´u dürüsttür ama dürüst polisler sesini çıkaramadığı için geldiği yeri unutan çeteleşmiş polisler bu senaryoları oynuyor´ dedi.

İkinci Ergenekon davasının bugün görülmeye başlanan 101. duruşmasında Yarbay Mustafa Dönmez dün başladığı savunmasına bugün devam ediyor. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salondaki duruşmada konuşan Dönmez, bir senaryonun kurbanı olduklarını ve kendisine iftira atıldığını öne sürerek, ´Onlarca kişi buraya neden geldiğini bilmiyor. 25 aydır bir masumu burada bekletiyorsunuz. Yüce mahkemeniz Türk halkını temsil ediyor. Ben sizi Türk halkı olarak görüyorum. Kendimi Türk halkına anlatıyorum´ diye konuştu.

Ankara Zir Vadisi´nde bulunan G3 mühimmatlarının Emniyet Genel Müdürlüğüne ya da MİT´e ait olduğunu savunan Dönmez, şöyle devam etti: ´Ambalajların üzerinde bulunan numaralardan bu mühimmatların TSK´ya ait olmadığı ortaya çıkmıştır. Üretilen G3 mühimmatları piyasada satılmıyor. Üretimler yurt dışına, TSK, MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğüne veriliyor. Ayrıca bu konuyla ilgili polis kamera çekimlerinde, polisler arasında bu yönde konuşmalar vardır. Mahkeme, söz konusu kamera çekimlerinin 20 Ağustos 2010 tarihinde araştırılması talimatı verdi. Talimat, 6 ay geçmesine rağmen uygulanmadı. Hukuk cinayeti yapılıyor. Polisler bu kabadayılığı, bu güveni nereden buluyor? Hukuk, kolluk kuvvetlerinin eline bırakılamaz. Polis teşkilatının yüzde 99´u dürüsttür ama dürüst polisler sesini çıkaramadığı için geldiği yeri unutan çeteleşmiş polisler bu senaryoları oynuyor. Türlü türlü oyunlar yapılıyor. Mustafa Dönmez´e ve Türk Silahlı Kuvvetlerine operasyon düzenleyen polis teşkilatı içindeki bir grup çetedir.´

´Krokiyi koruma altına alın, yok edecekler´

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, aramalarda çekilen kamera görüntülerinin ara ara kesildiğini anlatan Dönmez, ´En kritik konuşmalar kesilmiş. Ben bugüne kadar size kesilmesi unutulanları dinlettim´ dedi. Aramalarda bulunan krokinin polis tarafından çizildiğini iddia eden Dönmez, şunları kaydetti: ´Sahtecilik yapılmıştır. Bizi buraya çıkaranlar gerçek suçlulardır ama bir gün yargılanacaklar. Bu krokiyi koruma altına alın. Bunu yok edecekler. Ben bu krokinin benim olmadığını çok iyi biliyorum. Benzetmeye bile uğraşmamışlar. Poyrazköy krokisiyle aynı, semboller aynı. Muhtemelen aynı polisin elinden çıkmış. Yaşadıklarımız şaka gibi. ´Bu bir rüya ve bir gün uyanacağız´ diyorum. Evimde yapılan aramalarda hiçbir kurala uyulmadı. Olay yerine görevli personel dışında kimsenin girmesine izin verilmemesi gerekiyor. Ancak basın mensupları alınmış. Çünkü o kadar eminler ki bir şeyler bulunacağından. Esrar koysalardı ben de esrarcı asker olacaktım. Polis, Türk halkına yapılanları ve sorumluları bulmak yerine bize kelepçe takıyor. Başından sonuna kadar her şeyleri uydurma. Bu haksızlık bir gün tersine dönecek.´

Dönmez, kendisinde olduğu iddia edilen ancak ortada olmayan 3 mühimmatın Poyrazköy aramalarında çıktığını savundu. Duruşmaya, daha sonra öğle arası verildi. ( AA)

DÖNMEZ ERGENEKON´UN EN ÖNEMLİ SANIKLARINDAN

Yarbay Dönmez´in Sapanca´daki evinde 22 el bombası, 1 kaleşnikof tüfek, 4 tabanca ve bir kroki bulunmuştu. Krokide Ankara Yenikent´teki Zir Vadisi´nde gösterilen yerde ise 30 el bombası, 9 sis bombası, 10 aydınlatma fişeği, binden fazla G-3 piyade tüfeği mermisi ele geçirilmişti. Dönmez Ergenekon davasının en renkli sanıklarından birisi. Ele geçen cephaneden dolayı yargılandığı askeri mahkemede suçu sabit görülerek 4 yıl ceza aldı ve TSK´dan çıkarıldı. Askeri mahkemedeki duruşmalarda sürekli kendisinin suçsuz olduğunu, delillerin polis tarafından yerleştirildiğini iddia eden Dönmez´in talepleri üzerine gömülü silahlar, ajandasındaki kroki ve notlar gibi suç delilleri için defalarca bilirkişi incelemesi yaptırılmıştı. Sonuçta suç delillerinin polis tarafından yerleştirilmediği iyice anlaşılmış hatta polis aramalarına katılan çok sayıdaki asker görevliler de mahkemede bu konuda polisi savunmuşlardı. Aramalara katılan askeri personelin de aleyhine şahitlik etmesi üzerine Yarbay Dönmez ilerleyen duruşmalarda askerleri de polisle işbirliği içinde komploya katılmakla suçlamaya başlamıştı.

Yarbay Dönmez, Erdoğan´a suikast planıyla 4. iddianamede

Ergenekon tutuklusu Yarbay Mustafa Dönmez´de bulunan Başbakan´a yönelik suikast krokisi Poyrazköy iddianamesinde yer aldı. Ergenekon soruşturmasının 10. dalgasında gözaltına alınmak istenirken kaçarak kayıplara karışan ve bir süre sonra teslim olan Yarbay Mustafa Dönmez, Poyrazköy soruşturması iddianamesine de girdi. İddianamede, Dönmez´in evinde bulunan ajandada Başbakan Erdoğan´ın evinin krokisi olduğu ve Başbakan´a suikast hazırlığı içinde bulunduğu belirtildi. Üçüncü Ergenekon iddianamesinde (Şu an halen yargılandığı ikinci Ergenekon davasında) Yarbay Mustafa Dönmez´in örgütün en tehlikeli operasyon birimi olduğu belirtilen ve operasyon esnasındaki öldürme ve ortadan kaldırma, ihanet eden örgüt üyelerini infaz etme gibi kirli işlerini yürüten ve acımasız subaylardan oluşan ´Kontrol Dairesi´nde görevli olduğu iddia edilmişti. Bu kirli bölümün diğer bir üyesi olarak da Binbaşı Fikret Emek gösteriliyordu.

Yarbay´a bir de iğrenç suçlama

Genelkurmay Askeri Savcılığı, Sapanca ve Ankara´daki evinin yanı sıra Zir Vadisi´nde sakladığı cephanelik nedeniyle hapis cezasına çarptırılan Yarbay Mustafa Dönmez hakkında ´şantaj´dan bir iddianame daha hazırlamıştı. Dönmez, kadın askeri personele kasetle şantaj yapmakla suçlanıyor. Genelkurmay Askeri Savcısı Binbaşı Yaşar Yüce, Genelkurmay Askeri Mahkemesi´nin Yarbay Mustafa Dönmez hakkında yaptığı suç duyurusu üzerine başlattığı soruşturmayı tamamladı. Genelkurmay Askeri Mahkemesi´ne sunulan iddianamede, Dönmez hakkında Kendisine veya başkasına yarar sağlamak maksadıyla bir kişinin şeref veya saygınlığına zarar verecek nitelikteki hususların açıklanacağı veya isnat edileceği tehdidinde bulunmaktan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi.İddianamede ayrıca, Dönmez´den ele geçen görüntü kayıtlarının niteliğinin dikkate alınarak, genel ahlak kuralları uyarınca duruşmaların kapalı yapılması da talep edildi. Dönmez´in ceza aldığı Genelkurmay Mahkemesi´ndeki yargılaması sırasında aynı görüntüler gündeme gelmiş, Dönmez´in eşi görüntüleri izlemek istemiş ancak daha sonra Mustafa Dönmez´in ısrarı üzerine salondan çıkarılmıştı.

İlişkiyi kasete çekti

Askeri savcının hazırladığı iddianamede, Yarbay Dönmez´in Sakarya´da görevli bulunduğu sırada kadın Astsubay Z.K ile arkadaşlık kurduğu, bu süreçte cinsel ilişki görüntülerini kaydettiği belirtildi. Z.K ile ilişkilerinin sona ermesi sonrasında Astsubay M.A ile evlendiği belirtilen iddianamede, Dönmez´in Temmuz 2008-Aralık 2008 dönemleri arasında sık sık telefonla şantaj yaptığı ifade edildi. İddianamede, Mağduru telefonla arayarak, kendisiyle ilişkisini sürdürmemesi halinde bunları açıklayacağı, bunları nişanlısına ya da başkalarına göstereceği, kendisini rezil edeceği şeklinde beyanda bulunmuştur denildi.

4 yıl hapis aldı

Genelkurmay Askeri Mahkemesi, Yarbay Mustafa Dönmez´e Sapanca ve Ankara´daki evinin yanı sıra Zir Vadisi´nde sakladığı cephanelik nedeniyle üst sınırdan ceza vermişti. Askeri Mahkeme Dönmez´e 4 yıl hapis cezası vermiş ve TSK´dan çıkarılmasını kararlaştırmıştı. Mahkeme, Yarbay Mustafa Dönmez hakkında indirim hükümlerini uygulamazken, kadın Astsubay Z. K. adlı askeri personele şantaj yaptığı için de suç duyurusunda bulunmuştu.

Ben senin için boşandım

İddianamede, Z.K´nın 17 Mayıs 2010´da alınan ifadesine de yer verildi. Kosovalı ifadesinde, Dönmez´in kendisini sık sık telefonla arayarak şantaj yaptığını, eşinden boşanacağını söylediğini anlattı. Z.K, Dönmez´in telefon konuşmasındaki sözlerini ise Z., ben senin için eşimden boşandım. Sen kimse ile evlenemezsin. Elimde bazı şeyler var, bunlar senin için iyi olmaz, benimle görüş, sana bunları veririm olarak aktardı. Z.K, Dönmez´in elinde olan şeylerin ne olduğunu ise bilmediğini ancak kendisiyle görüşmek için böyle bir şeyi söylediğini düşündüğünü aktardı. Z.K, görüntü kayıtlarından haberdar olmadığını ancak bundan Yarbay Dönmez´in yargılaması sürerken ifadesine başvurulduğu sırada öğrendiğini anlattı.

Kaset savcılık emanetinde

Dönmez, bir süre ilişki yaşadığı kadın Astsubay Z.K elimde kasetlerin var, elimde fotoğrafların var diyerek ilişkiye zorlamakla suçlanıyor. Askeri savcılık sözkonusu cinsel içerikli şantaj DVD´sini delil olarak adli emanete aldı. Genelkurmay Askeri Savcısı Binbaşı Yaşar Yüce, Dönmez´den ele geçen görüntü kayıtlarının adli emanete alınmasını da talep etti. Yüce, ele geçen DVD´nin Zir Vadisi ve Sapanca´daki cephanelik davası için delil kapsamında olmadığını ancak, kendi yürüttükleri soruşturmanın delili olduğunu belirterek, Askeri savcılık emanetine alınmasını talep etmişti.

(15 Şubat 2011, 14:07)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! Yarbay Dönmez´e 4 yıl hapis ve TSK´dan ihraç

Yarbay Dönmez, Ergenekon´un en tehlikeli biriminin üyesi

Yarbay Mustafa Dönmez manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde ara

Ergenekon ve benzer davaları engelleme girişimleri

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2972    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.018.330