Tam
EskidenYeniye
 

Darbe davalarında 69 general

Ergenekon Terör Örgütü davası, Amirallere Suikast ve Kafes Eylem Planı davalarıyla birleşen Poyrazköy davası, Ergenekon Terör Örgütü´nün Erzincan yapılanmasına ilişkin açılan dava ve Balyoz Darbe Planı davasında 69 general yargılanıyor. 69 generalden 59 general tutuklu, 7 general tutuksuz yargılanırken, 3 general hakkında yakalama kararı çıktı. Tüm bu generaller arasında tek dokunulamayan kişi, Erzincan Ergenekon davasının 1 numaralı sanığı ve şu an Genelkurmay EDOK Komutanı olan Org. Saldıray Berk.

Önceki haber title=Sonraki haber

Darbe davalarında 69 general

Ergenekon Terör Örgütü davası, Amirallere Suikast ve Kafes Eylem Planı davalarıyla birleşen Poyrazköy davası, Ergenekon Terör Örgütü´nün Erzincan yapılanmasına ilişkin açılan dava ve Balyoz Darbe Planı davasında 69 general yargılanıyor. 69 generalden 59 general tutuklu, 7 general tutuksuz yargılanırken, 3 general hakkında yakalama kararı çıktı. Tüm bu generaller arasında tek dokunulamayan kişi, Erzincan Ergenekon davasının 1 numaralı sanığı ve şu an Genelkurmay EDOK Komutanı olan Org. Saldıray Berk.

Ergenekon Terör Örgütü davası, Amirallere Suikast ve Kafes Eylem Planı davalarıyla birleşen Poyrazköy davası, Ergenekon Terör Örgütü´nün Erzincan yapılanmasına ilişkin açılan dava ve Balyoz Darbe Planı davasında 69 general yargılanıyor. 69 generalden 59 general tutuklu, 7 general tutuksuz yargılanırken, 3 general hakkında yakalama kararı çıktı. 30 general Silivri Cezaevi´nde, 29 general Hasdal Askeri Cezaevi´nde tutuklu bulunuyor.

Ergenekon davasında 8 general

Ergenekon Terör Örgütü kapsamında açılan davalarda 8 general yargılanıyor. Emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz tutuklu yargılanan generaller arasında yer alıyor. Veli Küçük 1064 gündür Silivri Cezaevi´nde tutuklu bulunuyor. 6 emekli general ise tutuksuz olarak yargılanıyor.

Tek dokunulamayan sanık Org. Berk

Bu 69 general arasında tek dokunulamayanı, Erzincan Ergenekon davasının 1 numaralı sanığı ve şu an Genelkurmay EDOK Komutanı olan Org. Saldıray Berk. Yargıtay 11. Ceza Dairesi ise, Ergenekon Terör Örgütü´nün Erzincan yapılanmasına yönelik hazırlanan iddianamenin ilk sırasında bulunan EDOK Komutanı Orgeneral Saldıray Berk 427 gündür ifade vermemesine ve duruşmalara katılmamasına rağmen hakkında yakalama kararı çıkarmadı!

Berk´in diğerlerinden farkı var

Onun diğerlerinden bir farkı da var. Ergenekon soruşturma sürecinde askeri araçları sıradışı güzergahla Erzincan şehir merkezinden geçirmiş ve davanın görüldüğü Erzurum´a yöneltmişti. Bu sıradışı hareketlilik savcı tarafından gözdağı olarak değerlendirildi ve iddianamede de belirtildi. Yine aynı davada duruşma esnasında sıradışı şekilde savaş uçakları Erzurum mahkeme binası üzerinden uçuruldu. Son olarak dava skandal şekilde fotokopi üzerinden Yargıtay´a alınarak tüm sanıklar tahliye edildi. Erzurum´daki duruşmalarda ve davanın yargıtaya alınmasında inanılmaz gelişmeler yaşandı. Saldıray Berk´in bu sıradışı hareketlenmeleri kamuoyunda endişe doğurdu. Ancak herşeye rağmen Berk tutuklanamadı. Savcı tarafından sorgulanamayan Berk bir tek duruşmaya dahi katılmadı.

Balyoz´da 56 generale tutuklama, 3 generale yakalama

Balyoz Darbe Planı davası kapsamında 60 general yargılanıyor. 29 muvazzaf, 28 emekli toplam 56 general tutuklandı, 2 muvazzaf general, 1 emekli general hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Balyoz tutuklusu 3 general Poyrazköy davasında da sanık

Balyoz Darbe Planı kapsamında tutuklanan Tuğamiral Mehmet Fatih İlgar, Emekli Koramiral A. Feyyaz Öğütçü ve Tuğamiral Levent Görgeç, Amirallere Suikast ve Kafes Eylem Planı davalarıyla birleşen Poyrazköy davasının da tutuksuz sanığı olarak yargılanıyor.

İşte o generalleri listesi

ERGENEKON DAVASINDA YARGILANAN 8 GENERAL

Tutuklu yargılanan generaller

Emekli Tuğgeneral Veli Küçük,

Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz.

Tutuksuz yargılanan general ve amiraller

Emekli Orgeneral Mehmet Şener Eruygur,

Emekli Orgeneral Ahmet Hurşit Tolon,

Emekli Tuğamiral İlker Güven,

Emekli Tümgeneral Muhittin Erdal Şenel,

Emekli Orgeneral Kemal Yavuz,

Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç.

ERZİNCAN ERGENEKON DAVASINDA YARGILANAN TUTUKSUZ GENERAL

Orgeneral Saldıray Berk.

BALYOZ´DA YARGILANAN 60 GENERAL

Tutuklu yargılanan 29 muvazzaf general ve amiraller

Korgeneral Mustafa Korkut Özarslan,

Korgeneral Nejat Bek,

Korgeneral Yurdaer Olcan (Harp Akademileri Komutan Yardımcısı),

Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu (Kuzey Deniz Saha Komutanı),

Tümgeneral Abdullah Dalay,

Tümgeneral Gürbüz Kaya (açığa alınmıştı),

Tümgeneral Hasan Fehmi Canan,

Tümgeneral Salim Erkal Bektaş,

Tümgeneral Ahmet Yavuz (Kara Harp Akademisi Komutanı),

Tümgeneral Halil Helvacıoğlu (açığa alınmıştı),

Tümgeneral Recep Rıfkı Durusoy,

Tümgeneral Bekir Memiş,

Tümgeneral İhsan Balabanlı,

Tümamiral Ramazan Cem Gürdeniz,

Tümamiral Ali Semih Çetin,

Tuğgeneral Nurettin Işık,

Tuğgeneral Kasım Erdem,

Tuğgeneral Gökhan Gökay,

Tuğgeneral Bulut Ömer Mimiroğlu (Tokat Jandarma Bölge Komutanı),

Tuğgeneral Ali Aydın (Kastamonu Jandarma Bölge Komutanı),

Tuğamiral Turgay Erdağ,

Tuğamiral Ayhan Gedik,

Tuğamiral Ahmet Türkmen,

Tuğamiral Cem Aziz Çakmak,

Tuğamiral Levent Erkek,

Tuğamiral Mustafa Karasabun,

Tuğamiral Abdullah Gavremoğlu

Tuğamiral Mehmet Fatih İlgar - (Amirallere Suikast ve Kafes Eylem Planı davalarıyla birleşen Poyrazköy davasının da tutuksuz sanığı)

Tuğamiral Levent Görgeç- (Amirallere Suikast ve Kafes Eylem Planı davalarıyla birleşen Poyrazköy davasının da tutuksuz sanığı)

Koramiral Kadir Sağdıç (Güney Deniz Saha Komutanı) - (Amirallere Suikast ve Kafes Eylem Planı davalarıyla birleşen Poyrazköy davasının da tutuksuz sanığı)

Yakalama kararı çıkarılan 2 muvazzaf general

Tuğgeneral Hakan Akkoç,

Tümamiral Soner Polat.

Tutuklanan 28 emekli general ve amiral

Emekli Oramiral Özden Örnek,

Emekli Orgeneral İbrahim Fırtına,

Emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık,

Emekli Orgeneral Çetin Doğan,

Emekli Korgeneral Engin Alan,

Emekli Korgeneral Ayhan Taş,

Emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın,

Emekli Korgeneral Doğan Temel,

Emekli Korgeneral Hayri Güner,

Emekli Koramiral Lütfi Sancar,

Emekli Tümgeneral Mustafa Kemal Tutkun,

Emekli Tümgeneral Behzat Balta,

Emekli Tümgeneral Tuncay Çakan,

Emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa,

Emekli Tümamiral Özer Karabulut,

Emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk,

Emekli Tümamiral Mustafa Aydın Gürül,

Emekli Tümamiral Taner Balkış,

Emekli Tuğgeneral İzzet Ocak,

Emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri,

Emekli Tuğgeneral Halil Kalkanlı,

Emekli Tuğgeneral Faruk Oktay Memioğlu,

Emekli Tuğgeneral Mehmet Kaya Varol,

Emekli Tuğamiral Engin Baykal,

Emekli Tuğamiral Hasan Hoşgit,

Emekli Tuğamiral Hüseyin Hoşgit,

Emekli Koramiral A. Feyyaz Öğütçü- (Amirallere Suikast ve Kafes Eylem Planı davalarıyla birleşen Poyrazköy davasının da tutuksuz sanığı)

Yakalama kararı çıkarılan emekli general

Emekli Orgeneral Ergin Saygun- (Tutuklama kararı çıkınca GATA´da tedaviye başladı)

Durusoy da tutuklandı

´Balyoz Planı´ davası sanıklarından emekli Tümgeneral Recep Rıfkı Durusoy da tutuklandı.Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne gelerek İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´ne çıkan emekli Tümgeneral Recep Rıfkı Durusoy, hakkındaki verilen tutuklama kararının yüzüne okunmasının ardından tutuklandı. Tutuklama kararının çıktığı duruşmaya katılmayan ve GATA´ya muayeneye gittiği bildirilen Durusoy, taburcu olduktan sonra adliyeye geldi.

Emekli Albay Sargın da tutuklandı

´Balyoz Planı´ davası sanıklarından emekli Albay Hakan Sargın da dün tutuklandı.Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´ne gelerek İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´ne çıkan emekli Albay Hakan Sargın, hakkındaki kararın yüzüne okunmasının ardından tutuklandı.Sargın, Silivri Cezaevi´ne gönderildi.11 Şubat´taki duruşmaya katılan, ancak öğleden sonra ayrılan Sargın hakkında tutuklama kararı çıkarılmıştı. (Kenan Kıran / Yeni Akit)

PLANDA KALMAYIP UYGULAMAYA GEÇTİKLERİ İÇİN TUTUKLANDILAR

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´nin tutukladığı emekli ve muvazzaf Silahlı Kuvvetler mensuplarının Balyoz darbe planında yer alan eylemlerini lokal olarak uygulamaya geçirmeye çalıştığı iddia edildi. Savcılık mütalaasında dönemin 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan´ın birçok dosyayı bizzat takip ettiğine dikkat çekilerek bunun ses kayıtlarıyla da sabit olduğu ifade edildi. Gölcük Donanma Komutanlığı´nda davanın açılması sonrası çıkan belgeler de kirli planların ilerleyen yıllarda nasıl hazırlanıp uygulandığını çarpıcı şekilde ortaya koyuyor.

Donanma Komutanlığı´nda ele geçen 2008 tarihli ´gizli´ ibareli bir belgede Gölcük Değirmendere´de görevlendirilen elemanların iyi ilişkilerini kullanarak ´irtica yaygarası´ yapması isteniyor. Özel görevli elemanlardan ayrıca cami ve belediye hoparlörlerinden dini yayın yaptırmaları isteniyor. Belgede bu yayınların ardından polis ve askeri birliğe ihbarlarda bulunulması, sonrasında da ortalığın nasıl karıştırılması gerektiği ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Yayının duyumunu alan, ortalığı karıştırmak için polise ihbarda bulunacak, derhal sivil savcılığı da arayarak polise yaptığı ihbarı yenileyecek ve polise Donanma´ya da durumu bildireceğini, bunların (AK Parti´yi kastederek) artık hadlerini çok aştığını ifade edecek. Belge ve notlarda geçen bu planların Donanma Komutanlığı´nın yanı başındaki Gölcük Yüzbaşılar Mahallesi´nde uygulandığı belirlendi. Yüzbaşılar Mahallesi´nde bulunan caminin ve belediyenin hoparlörlerine kaçak girilerek vaazlar verildi, Kur´an okutuldu. ´Camiden Kur´an yayını yapılıyor´ iddiası ile Ali Cengiz Kurt isimli bir şahıs tarafından cami imamı Haşim Eroğlu hakkında şikayette bulunuldu. Yapılan şikayet üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı, imam Eroğlu hakkında soruşturma başlatılarak ifadesini aldı. Yapılan araştırma sonucunda, yayının çevreden frekansa girilerek yapıldığı anlaşılınca imam hakkında işlem yapılmadı. Şikayet eden Kurt´un da kim olduğu öğrenilemedi.

Balyoz´un hedefinde Hrant Dink vardı

Gölcük´teki Donanma Komutanlığı´nda ele geçirilen Balyoz davası delilleri içinde çıkan ´hedef´ listesinde şok isimler yer alıyordu. ´Operasyon Timleri ve Görevleri´ belgesinde, Hrant Dink´ten Fener Rum Patriği Bartholomeos´a, Nazlı Ilıcak´tan Fehmi Koru´ya, Toktamış Ateş´ten Mehmet Altan ve Taha Akyol´a kadar pek çok aydın, yazar ve sivil toplum lideri vardı. Hrant Dink´in ´Orak´ operasyonu ile devre dışı bırakılması hedeflenmişti. Söz konusu isimlerden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 19 Ocak 2007 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti.

Gölcük Donanma Komutanlığı´nda ele geçirilen ve Balyoz iddianamesi ek klasörlerinde yer alan belgelerde çok önemli bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Altında Koramiral Kadir Sağdıç´ın adının bulunduğu belgede, iki yıl önce Türkiye´yi sarsan cephaneliğin ele geçirildiği Poyrazköy´ün de dahil olduğu bazı bölgelerdeki arazilerin toprak yapısına ilişkin derin bir tahkikat yapılması isteniyordu. Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Türkşen´e gönderilen emirde Beykoz bölgesinde bulunan Anadolukavağı, Poyrazköy ve Riva mevkilerinde arazi yapısına ilişkin aşağıda belirtilen hususlar ışığında bir inceleme yapılacaktır. Yapılacak araştırmada titiz davranılacak ve icra edilecek bir faaliyette mevkiin kullanılabileceği faraziyesi ile meseleye tesir eden tüm hususlar belirlenecektir. deniyordu. Yapılan inceleme sonrası söz konusu cephaneliğin Poyrazköy´e gömüldüğü iddia edildi.

´Kalp krizi geçirdim´ diyen Saygun adliyeye gelmedi

Balyoz davası kapsamında hakkında yakalama kararı verilen emekli Orgeneral Ergin Saygun´un GATA´da ´kalp krizi geçirdiği´ iddia edildi. Tutuklama kararının yüzüne okunması için adliyeye gelmesi gereken Saygun´un yerine avukatı, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi´ne bilgi verdi. Saygun´un dün sabah kalp krizi geçirdiğini, bu nedenle teslim olamadığını ifade etti. Dün tutuklama kararıyla ilgili olarak emekli Albay Hakan Sargın ile GATA´da tedavi olan emekli Tümgeneral Recep Rıfkı Durusoy İstanbul Adliyesi´ne geldi. Sargın ve Durusoy tutuklandı. Burada konuşan Durusoy, 1. Ordu Karargahı´na sadece bir kez nezaket ziyaretine gittiğini, Balyoz darbe planıyla ilgisi olmadığını belirtti. Durusoy, Biri benim yazdığımı söylesin, kendi cezamı kendim veririm. dedi. ( Zaman)

(16 Şubat 2011, 12:42)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

Erzincan´da Saldıray Berk komutasında Sincan kalkışması manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2982    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.721.257