Tam
EskidenYeniye
 

ŞOK rapor: Ecevit´e eksik tedavi yapıldı

Adli Tıp Kurumu, eski DSP lideri merhum Bülent Ecevit´in kaburga kemiği tedavisinin tam, parkinson tedavisinin ise eksik yapıldığını açıkladı. Oy çokluğuyla kabul edilen rapora göre, parkinson için yetersiz ilaç verildiği ve bu nedenle Ecevit´in iyileşemediği belirtiliyor. Haberal´ın avukatları bu rapora itiraz etti ve Adli Tıp başkanının oy çokluğuna etki ettiğini iddia etti. Bu rapor Ecevit´in Haberal´ın hastanesinde bilinçli olarak iyileştirilmediği, bunun başbakanlıktan düşürülmesi için düzenlenen bir komplonun parçası olduğu ve son hedefin de başbakanlığa Ergenekon örgütünün istediği kişinin seçilmesi olduğu şeklindeki iddiayı güçlendiriyor. Ergenekon davasında mahkeme bu iddianın da üzerine gidiyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

ŞOK rapor: Ecevit´e eksik tedavi yapıldı

Adli Tıp Kurumu, eski DSP lideri merhum Bülent Ecevit´in kaburga kemiği tedavisinin tam, parkinson tedavisinin ise eksik yapıldığını açıkladı. Oy çokluğuyla kabul edilen rapora göre, parkinson için yetersiz ilaç verildiği ve bu nedenle Ecevit´in iyileşemediği belirtiliyor. Haberal´ın avukatları bu rapora itiraz etti ve Adli Tıp başkanının oy çokluğuna etki ettiğini iddia etti. Bu rapor Ecevit´in Haberal´ın hastanesinde bilinçli olarak iyileştirilmediği, bunun başbakanlıktan düşürülmesi için düzenlenen bir komplonun parçası olduğu ve son hedefin de başbakanlığa Ergenekon örgütünün istediği kişinin seçilmesi olduğu şeklindeki iddiayı güçlendiriyor. Ergenekon davasında mahkeme bu iddianın da üzerine gidiyor.

Adli Tıp Kurumunun, eski Başbakan Bülent Ecevit´in rahatsızlığı sırasında 11 gün kaldığı Başkent Üniversitesi Hastanesince verilen rapor ve belgelere ilişkin hazırladığı rapor, ikinci ´Ergenekon´ davasına bakan mahkemeye ulaştı. Raporun sonuç bölümünde, ´Ecevit´in Başkent Üniversitesi Hastanesinde 17 Mayıs-27 Mayıs 2002 tarihleri arasındaki yatışında; sol 9. kaburga kırığı, tromboflebit, pulmoner troinboemboli yönünden değerlendirildiği, uygulanan tedavilerin tıbben uygun olduğu, myastania gravisede uygun tedavi verildiği, fakat Parkinson hastalığı açısından hastane ve evdeki tıbbi kayıtlar ve takiplerde tutulan notlarda eksikliklerin dikkati çektiği´ kaydedildi.

Parkinson hastalığının düzeyi, komplikasyon (unutkanlık, hipotansiyon, uyku problemleri) gelişip gelişmediği, ilaç kullanımıyla ilgili sorunların olup olmadığının not edilmediği, bunlardan dolayı hastanın son muayene bulgularının düzenli olarak değerlendirilmediği ve detaylı olarak bildirilmediğinden hastanın kliniğine göre dopaminerjik tedavi ve tedavinin dozlarının yeterli olup olmadığı hakkında kesin bir yorum yapılamadığı aktarıldı.

Raporda şöyle denildi: ´Evdeki takipte düşmelerin ön planda olduğu, iki taraflı Parkinson hastalığı olan olgunun orta veya ileri evre parkinson hastalarında görülebilen bir durum olduğu, bunu destekler biçimde GATA tarafından yapılan takipte ilaç dozunun yükseltilmiş olması ve klinik bulguların daha iyi olduğunun not düşülmesi düşünüldüğünde dopaminerjik tedavinin yetersiz kaldığının kabulü gerektiği oy çokluğuyla mütalaa olunur.´

HABERAL´IN AVUKATLARI, ADLİ TIP KURUMUNUN RAPORUNA İTİRAZ ETTİ

İkinci ´Ergenekon´ davasının tutuklu sanıklarından eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın avukatları, Adli Tıp Kurumunun, eski Başbakan Bülent Ecevit´in rahatsızlığı sırasında Başkent Üniversitesi Hastanesince verilen rapor ve belgelere ilişkin hazırladığı rapora itiraz ettiler.

İkinci ´Ergenekon´ davasının görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine verilen dilekçede, eski başbakanlardan Bülent Ecevit ile ilgili olarak İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Kurulunca hazırlanan raporda, ´eşit oy´ olmasına rağmen, Adli Tıp Kurumu Kanununun 23/b maddesi uyarınca, konuyla ilgili herhangi bir ihtisası bulunmayan adli tıp uzmanı kurul başkanının oyuna öncelik tanınarak, ´oy çokluğu´ denildiği belirtildi.

Dilekçede, ´Dosya kapsamındaki somut verilere göre söz konusu tedaviyi yürüten sağlık ekibinde yer almadığı sübuta eren Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın hukuki ve fiili durumunda olumlu ya da olumsuz herhangi bir etkisi bulunmamakla birlikte, raporun tamamıyla bilimsellikten ve tarafsızlıktan uzak yeni bir adli tıp skandalı olduğunun tüm açıklığıyla kamuoyunun gözleri önüne serildiği´ ileri sürüldü.

Adli Tıp 1. İhtisas Kurulunca ´oy çokluğu´ ile düzenlenen 19 Ocak 2011 tarihli raporda, konunun uzmanları olan Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Nurperi Gazioğlu, Göğüs Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hasan Tüzün, İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Süheyla Güven Apaydın, Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Nihat Yavuz ve Adli Tıp Uzmanı Uzman Dr. Tansev Boran tarafından düzenlenen ´muhalefet şerhinde´ yer alan, ´Eski başbakanlardan Bülent Ecevit´in, Başkent Üniversitesi Hastanesinde yapılan teşhis, tetkik ve tedavilerin tamamıyla tıp kurallarına uygun olduğuna´ ilişkin tıbbi açıdan yerinde ve geçerli bilimsel değerlendirmelere itibar edilmesi gerektiği de dilekçede yer aldı.

Dilekçede, ´Adli Tıp Kurumu Kanununun 16. maddesindeki emredici düzenlemeye aykırı olarak, görevsiz ve yetkisiz bir biçimde, siyasi baskı altında hareket ederek, gerçeğe aykırı rapor tanzim eden Adli Tıp 1. İhtisas Kurulu Başkanı Adli Tıp Uzmanı Uzman Doktor A. Sadi Çağdır ve kurul üyeleri Adli Tıp Uzmanı Uzman Doktor Hüseyin Sarı, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Öz, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Murat Elevli ve Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Abdulkadir Koçer hakkında suç duyurusunda bulunulması´ istendi.

Adli Tıp Kurumunun, eski Başbakan Bülent Ecevit´in rahatsızlığı sırasında Başkent Üniversitesi Hastanesince verilen rapor ve belgelere ilişkin hazırladığı rapor, ikinci ´Ergenekon´ davasına bakan mahkemeye ulaşmıştı. ( Zaman)

OLAYIN GEÇMİŞİ

Bülent Ecevit´in tedavi süreciyle ilgili iddialar Ergenekon davasında gündeme gelmişti. Ecevit, 2002 yılında başbakan olduğu dönemde Ergenekon davasının tutuklu sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal´ın rektörü olduğu Başkent Hastanesi´nde tedavi görmüştü. Ecevit´in sağlık durumunun tedavi sürecinde sürekli kötüye gitmesi bir dizi spekülasyonu da beraberinde getirmişti. Mahkeme, Başkent Üniversitesi´nden Ecevit´in tedavisiyle ilgili tüm evrak, rapor, varsa film, grafik ve tüm belgelerin istenmesini kararlaştırmıştı.

İddiaya göre, 2001´de bazı generaller Ecevit´i görevinden uzaklaştırmak istemişti. Koltuğunu devretmeyen Ecevit, 4 Mayıs 2002´de aniden rahatsızlandı. Prof. Haberal´ın kurduğu Başkent Üniversitesi Hastanesi´ne kaldırılan Ecevit´e bağırsak iltihabı teşhisi konuldu. Bir gün sonra hastaneden çıkan Ecevit, evinde dinlenmeye çekildi. Ancak iki gün sonra evde sırtını çarparak kaburgasını kırınca 17 Mayıs 2002´de yeniden bu hastaneye gitti. İddiaya göre 11 günde daha da kötüleşti. Ve 27 Mayıs 2002´de eşi Rahşan Ecevit´in telkinleriyle ani bir kararla evine döndü. Bu tarihten sonra Başkent Hastanesi´nden evine gelen doktorları kabul etmedi. Ecevit´in tedavisini bir başka doktor üstlendi ve başbakan kısa sürede iyileşti. Ecevit, 11 Temmuz 2002´deki randevuya gitmeyerek Başkent Hastanesi ve Haberal ile bağlarını kopardı.

Dönemin DSP Grup Başkanvekili Emrehan Halıcı, bu randevuya gitmemesiyle ilgili, Gitseydi, kendisine ´çürük´ veya ´iş göremez´ raporu verilecek ve bu rapora dayanılarak başbakanlıktan düşürülecekti iddiasını ortaya atmıştı. O dönem Ecevit´in koruması olan ve Ergenekon savcılarına tanık olarak ifade veren İzmir milletvekili Recai Birgün de Haberal´ın Ecevit´e hastaneden çıkmaması yönünde telkinlerde bulunduğunu, tedaviyi kestikten sonra bir süre daha hastanede tetkik yapılmasını istediğini, tetkik için gitmeye hazırlanılırken parti yetkililerinden Gitmeyin, Ecevit´e iş göremez raporu verilecek denildiğini ve bu yüzden ilişkinin kesildiğini söylemişti.

İLK İDDİA BİRGÜN´DEN

19 Şubat 2011 - Adli Tıp tarafından başlatılan araştırma süreci Ecevit´in koruma müdürlüğünü yapan eski milletvekili Recai Birgün´ün 29 Nisan 2009´da Ergenekon savcılarına verdiği ve iddianameye giren ifadeye dayanıyor. Birgün ifadesinde 3´üncü iddianamenin tutuklu sanıklardan Prof. Dr. Mehmet Haberal´a ağır suçlamalar yöneltmiş, Ecevit´in Başkent Üniversitesi´nin hastanesinde gördüğü tedavinin ardından, endoskopi yapıldığı için konuşamayacak halde olmasına rağmen Başhekim Haberal tarafından basın açıklaması yapmaya zorlandığını öne sürmüştü. Mahkeme heyeti bu iddiayı aydınlatmak için başkent Hastanesi´ndeki belgeleri istedi.

HASTANEDE KÖTÜLEŞTİ

Başbakan´ın hastalığının en ileri olduğu dönemlerde eşi Rahşan Ecevit, tüm Türkiye´nin şaşkın bakışları altında Başkent Üniversitesi Hastanesi´nden Bülent Ecevit´i çıkartarak eve götürmüştü. Ecevit seçimler öncesinde Başkent Üniversitesi Hastanesi´nde kalmıştı. Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit, sağlığı ile ilgili üretilen spekülasyonlar üzerine, Başkent Üniversitesi Hastanesi´ne yatmaya razı olmuştu. Ancak hastanede kaldığı süre boyunca bir türlü iyileşemiyor, hatta durumu daha da kötüye gidiyordu.

İŞ GÖREMEZ RAPORU EKİBİNDEYDİ

İddiaya göre iktidarı bırakması için Ecevit´e kumpas kurulmuştu. Ve bu kumpasın içinde hastanenin Başhekimi Mehmet Haberal da vardı. Amaç ise Ecevit´e ´iş göremez´ raporu vererek yeni oluşum ve yeni isimlerin önünü açmaktı. Ecevit´in o dönemde koruma müdürlüğünü yapan Milletvekili Recai Birgün, 29 Nisan 2009´da Cumhuriyet Başsavcılığı´na verdiği ifadede O dönemle ilgili önemli bilgiler veriyordu. Birgün, şunları anlatmıştı: Tedaviyi kestikten bir süre sonra hastanede tetkik yapılması gerektiği söylendi. Gitmeye hazırlanırken parti yetkililerinden bize ´sakın gitmeyin, Bülent Ecevit´e iş göremez raporu verilecek´ şeklinde bilgiler gelince gitmekten vazgeçtik. Tedavisine evde devam edilen Ecevit´in sağlığının bu gelişmenin ardından düzeldiği gözlenmişti. Dönemin aktörlerinden ve hastanenin Başhekimi Mehmet Haberal´ın adının Ergenekon soruşturmasına karışmasının ardından savcılar harekete geçmişti.

Haklılığımız ortaya çıktı

Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit´in vefatına kadar koruma müdürlüğünü yapan şimdi TBMM´de İzmir milletvekili olan Recai Birgün, Adli Tıp Kurumu´nun raporu üzerine Bu rapor bizim o dönemde Başkent Üniversitesi Hastanesi ile yaşadığımız sıkıntılarda haklılığımızı ortaya koymaktadır dedi. Birgün, hastanenin kaburga kırığı konusunda uzun süreli bir tedavi uyguladığını belirterek, Başkent Üniversitesi Hastanesi üç ay boyunca rahmetli Ecevit´e tedavi uyguladı ve bu tedavinin dört beş ay daha süreceğini ifade ettiler. Hastanede yatması gerektiğini söylediler. Kaburga kırığıyla ilgili tedavi bitmeden hastane ile ilişkimizi kestik. Hastane hazırladığı raporlarda ´Karşı taraf tedaviyi yarım kesti ve tedavi tam olarak yapılamadı´ ifadelerini kullandı. Ancak Adli Tıp raporu kaburga tedavisinin başarılı olduğunu belirtiyor. Bu da bizim haklılığımızı ortaya koyuyor. Biz üç aylık tedavinin yeterli olduğunu iddia etmiştik ve hastane ile ilişkimizi kesmiştik. Rahmetli Ecevit´in dört beş ay fazla yatmasını önlemiştik. Hazırlanan raporda da haklılığımız ortaya çıktı diye konuştu. ( Yenişafak)

RAPOR İDDİAYI GÜÇLENDİRDİ, AVUKATLARIN İTİRAZI İŞE YARAMAZ

Adli Tıp Kurumu, eski DSP lideri merhum Bülent Ecevit´in kaburga kemiği tedavisinin tam, parkinson tedavisinin ise eksik yapıldığını açıkladı. Oy çokluğuyla kabul edilen rapora göre, parkinson için yetersiz ilaç verildiği ve bu nedenle Ecevit´in iyileşemediği belirtiliyor. Haberal´ın avukatları bu rapora itiraz etti ve Adli Tıp başkanının oy çokluğuna etki ettiğini iddia etti. Bu rapor Ecevit´in Haberal´ın hastanesinde bilinçli olarak iyileştirilmediği, başbakanlıktan düşürülmesi için düzenlenen bir komplonun parçası olduğu ve son hedefin de başbakanlığa Ergenekon örgütünün istediği kişinin seçilmesi olduğu şeklindeki iddiayı güçlendiriyor. Ergenekon davasında mahkeme bu iddianın da üzerine gidiyor. Adli Tıp raporu oy birliğiyle değil de oy çokluğuyla verilmiş bile olsa tedavinin eksik yapıldığına dair heyetteki bir çok doktorun kanaati oluştuğundan bu durum mahkeme heyetince de dikkate alınacaktır. Çünkü mahkeme heyetinde iddianın doğruluğuna dair oluşacak kanaat sadece adli tıp raporuna değil başka bulgulara da dayanacak. Rapor bunlardan sadece bir tanesi. Tedavinin eksik yapıldığına dair bir çok bulgular var. En önemlisi Ecevit´in yakınlarına gelen ve apar topar hastaneden çıkarılmasına neden olan ihbar. İkincisi ve en az o kadar önemli olan diğeri ise hastaneden çıkarılan ve tedavisine evinde devam edilen Ecevit´in kısa sürede iyileşmesi. Başka bulgular olup olmadığını bilemiyoruz, ancak bunlar dahi Ecevit´e komplo iddiasının doğruluğunu göstermeye yeterli. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(18 Şubat 2011), son güncel.: (19 Şubat 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

ECEVİT´İN ´İŞ GÖREMEZ´ RAPORU İLE BAŞBAKANLIKTAN DÜŞÜRÜLME GİRİŞİMİ MANŞETLERİMİZ

İşte Haberal´ın Ecevit sansürü

Erdoğan için ´çalışamazlık raporu´ planı ortaya çıktı

Mahkemenin Ecevit şüphesi: Doktorlar rapor tutmamış

Haberal, Başbakan ambulansını beğenmedi

Ecevit´in tedavi sürecini Adli Tıp inceleyecek

Ecevit´in koruma müdürü sorgulanacak

Ecevit´i azl, Ergenekon işi mi?

Hastaneden çıkınca iyileşen ikinci hasta Haberal

Haberal Ecevit gibi hastaneden çıksın, iyileşir

HABERAL VE ONUN YARGI İLE SAĞLIKTA KOLLANMASI MANŞETLERİMİZ

Sağlıkta kontrgerilla örgütlenmesi

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde ara

3´ncü Ergenekon iddianamesinde Mehmet Haberal

Tüm Ergenekon iddianamelerinde Mehmet Haberal

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=2998    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.693.136