Tam
EskidenYeniye
 

Önce o camilerin sahibine sonra MHP´ye emanet

28 Şubat´a destek veren ve 2002 seçimlerinde tarihi yenilgi alan koalisyonun ortağı MHP, bu kez de Balyoz´a destek veriyor. MHP lideri Bahçeli, Balyoz sanığı Engin Alan´ın MHP´den aday olmasında ısrarlı. Balyoz davasında tutuklanan emekli Korgeneral Engin Alan´ı Haziran seçimlerinde milletvekili adayı göstereceklerini belirten Bahçeli, yıpratılmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Bahçeli, ´Kendisi ve ailesi önce Cenabı Allah´a, sonra MHP´ye emanet´ dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu´nun yürüyen merdivene ters yönde binerek iktidara yürümesine benzetilen Bahçeli´nin açıklamaları ülkücü camiayı sarsacak gibi görünüyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

Önce camilerin sahibine sonra MHP´ye emanet

28 Şubat´a destek veren ve 2002 seçimlerinde tarihi yenilgi alan koalisyonun ortağı MHP, bu kez de Balyoz´a destek veriyor. MHP lideri Bahçeli, Balyoz sanığı Engin Alan´ın MHP´den aday olmasında ısrarlı. Balyoz davasında tutuklanan emekli Korgeneral Engin Alan´ı Haziran seçimlerinde milletvekili adayı göstereceklerini belirten Bahçeli, yıpratılmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Bahçeli, ´Kendisi ve ailesi önce Cenabı Allah´a, sonra MHP´ye emanet´ dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu´nun yürüyen merdivene ters yönde binerek iktidara yürümesine benzetilen Bahçeli´nin açıklamaları ülkücü camiayı sarsacak gibi görünüyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP saflarına katıldıktan bir süre sonra Balyoz davası kapsamında tutuklanan emekli Korgeneral Engin Alan´ı, haziran seçimlerinde milletvekilli adayı göstereceklerini açıkladı. Terörle mücadelede üstün başarı sağlamış Alan´ın yıpratılmasına izin vermeyeceklerini belirten Bahçeli, ´Kendisi ve ailesi önce Cenab-ı Allah´a, sonra MHP´ye emanet´ dedi.Akşam gazetesinin haberine göre, Mersin´e giden Bahçeli, özetle şunları söyledi:

Engin Alan partimizin üyesi. Kendisi ve ailesi önce Cenab-ı Allah´a sonra MHP´ye emanet. Siyasi beraberliğimiz devam eder. Mahkeme sonuçlanıncaya kadar takipçisi olacağız. Her türlü sıkıntılarında, ihtiyaçlarında yanında olacağız. TSK´nın bölücü terörle mücadelesinde üstün başarı sağlamış bir şahsiyeti fazla yıprattırmayız. Sosyal itibar yanında, sahiplenme ihtiyacı da olması lazım. Partiye davetimiz sırasında, onu aynı zamanda Meclis´te görmek istedik. Sıradan bir davet veya propaganda aracı olarak değil, TBMM´de MHP´yi birikimi ve tecrübesiyle temsil edebilecek bir kişi olarak algıladığımızdan bu davet yapıldı. Muhtemelen de seçimlere girmesi gerekir.

Tutuklandıktan sonra görüşmedim. Ailesini telefonla aradım. Geçmiş olsun temennilerimi ve yanlarında olacağımızı söyledim. Twitter´da bana gelen yanıtlara geri dönmüyorum. Abuk sabuk yazanlar da oluyor. Bazıları da var, yol gösterici. Orada bir okuyucu kitlesi var. Biz de yazılarımızı belli bir seviyenin altına düşürmedik. İnternet sitemize kendimle ilgili karikatürleri de koyuyorum. Karikatür çizmek Allah vergisi bir şey. Onların gözüyle nasıl algılandığınızı takip ediyorsunuz. Dava açılmaz, çünkü karikatür bir sanattır. Başbakan´ın dava açmadığı şey yok. Bizden 8 bin TL kazanmış, Harun Bey´den de (Ülkü Ocakları Genel Başkanı) kazanmış. Zannediyorum Harun Bey ve Ülkü Ocakları´nın mensupları birer kuruş vermek suretiyle katkı sağlayacaklar.

Sayın Başbakan´da ölçü yok. Hizmet edene vefası yok. Onun konuşması bana normal geliyor. Ölçülü konuşmaya başlarsa şüphelenirim. Bu, Türk siyasi hayatında büyük bir yanlış. Atatürk, İsmet İnönü, Menderes, Bayar, Demirel, Ecevit dönemi var. Bu kadar dönemde ülkeye eldeki imkanlarla hizmet etmiş olan insanlar var. Başbakan bu görevden uzaklaştığında zannediyorum çok mizah konusu olur. Siyasette çok güzel bir şey var. Merdivenleri çıkarken karşılaştığınız insanlarla, bir gün merdivenlerden inerken de karşılaşacağınızı unutmayın.

Şu yumurtacı gençler bir defaya mahsus sokakta eylem yapmasınlar. Yumurta atmasınlar, sağı, solu kırmasınlar. Sandığa gitsinler. İktidar dışında bir partiye oy versinler. Hangisine veriyorlarsa versinler. İktidar değişir Türkiye´de. Çünkü 18-25 yaş grubu, 2010 nüfus verilerine göre seçmene dönüştürdüğünüzde 9 buçuk milyon kişiye denk geliyor. Gençler, yani Ankara´daki Gençlerbirliği Spor Kulubü değil. Gençler arasında bir birlik oluşsa iktidarı altüst eder. Hangi partiye yıkılsalar, iktidar olur.

Seçimde üçüncü defa getirirse yine millet getirmiş olacak. Bu defa zannediyorum millet bir şey yapacak. Çünkü üç defa iktidar olmak, aynen amörtisör olayı gibi. Azalıyor zamanla, yıpranma payı var. Yıpranma payını telafi etmek için kullandıkları imkanlar demokrasi açısından meşru değil. O açıdan bakmak lazım. Meşru zeminde bir tedbir geliştirdik. Bizim hilal kart dediğimiz o, CHP´nin aile sigortası dediği o. Haksız rekabeti meşru zemine çekmek istiyoruz.

Dinlenmeme halimiz varsa hiçiz demektir. Bizim de dinlenmeye ihtiyacımız var. (Gülüşmeler) Bu iki anlam taşır. Telekulak olarak, tatil olarak. Biz önlem falan almıyoruz. En az konuşma, en iyi emniyettir. Sonra bizi dinleyen adam vazgeçer. Zaten derdimizi tam anlatamayız. Anlatsak siyasal sonuç alırdık. Adam bizi dinliyor dinliyor bakıyor ortada bir şey yok. Tatil anlamında da 9 yılı geçti, hiç tatil yapmadım. ( Akşam)

BALYOZCULAR MHP´YE EMANET

2002 seçimlerinde tarihi yenilgi almasının nedenlerinden birisi olarak 28 Şubat´a verdiği destek gösterilen MHP, bu kez de Balyoz´a destek veriyor. MHP lideri Devlet Bahçeli´nin açıklamaları ülkücü camiada şok etkisi yapacak gibi görünüyor. Özellikle Balyoz sanığı Engin Alan´a ısrarla sahip çıkması ve ´Kendisi ve ailesi önce Cenabı Allah´a, sonra MHP´ye emanet´ diyerek ülkücüleri de sahip çıkmaya çağırmasının ülkücüleri sarsacağı açık. Çünkü balyozcuların cami bombalamayı dahi planladıkları bilinirken, 5 gün önce Engin Alan´la ilgili bir başka çarpıcı gerçek daha ortaya çıkmıştı.

Bugün gazetesinde yayınlanan ve Türkiye´yi sarsan haberde, Balyoz soruşturmasında 2010 yılında 102 tutuklama kararı verilmesinin ardından Edirne Keşan´daki 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında tutanak tutulmadan belge imhası yapıldığı işleniyordu. Balyoz tutuklusu Engin Alan´ın 2002´de 2´nci Kolordu Komutanı olarak imzaladığı emir de, tutanaksız bir şekilde imha edilen belgeler arasında yer alıyordu. Yasadışı fişleme yapılması talimatını içeren belgede, irtica bahanesiyle komutanlıklara şok emirler veriliyor. Alan, 2002 seçimleri sonrasında irticai faaliyetlerde artış olduğunu savunarak TSK personelinin takip edilmesi ve ev ziyaretleri adı altında yapılan fişlemelerle doldurulması gereken formlarla ilgili talimatlar veriyor. Ayrıca İmam Hatip Liselerinde okuyan kız çocuklarının türban takıp takmadığı ve okullarda müdürler yoluyla kadrolaşmadan bahsediyor.

Bu gerçeğin ortaya çıkmasına karşın Bahçeli´nin Alan´ın adaylığında ısrar edeceklerini açıklaması, bununla yetinmeyerek adeta alay edercesine Alan´ı önce balyoz planına göre bombalanacağı iddia edilen camilerin sahibine, sonra da MHP´ye emanet etmesinin ülkücüler arasında sarsıntıya yol açacağı ileri sürülüyor. Bu durum, CHP lideri Kılıçdaroğlu´nun yürüyen merdivene ters yönde binerek iktidara yürümesine benzetiliyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(22 Şubat 2011, 12:42)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İşte Alan´ın imha ettiği talimat

BALYOZ İDDİANAMESİNDE ARAMA YAP

Balyoz Planı manşetlerimiz

Bomba timleri adliyede: 2 asker tutuklandı

Camilere kim bomba koyacaktı? İşte o liste

Camiler bombalanacak ardından tanklar sıkıyönetim için harekete geçecekti

Camileri bombalama suçu Alevilere atılacaktı

Ordu camiye bomba koyar mı? Koymaz, ama cunta koyar

Flaş!!! Fatih ve Beyazıt camilerine bomba

Flaş!!! Doğan: Cami bombalaması askeri senaryo ve gerekli

İşte cami bombacısı balyozcuların bakış açısı

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3009    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.721.062