Tam
EskidenYeniye
 

Silahlı saldırı: Hedef Balyoz hakimi mi?

Balyoz davasına bakan hakim ve savcılarla aynı sitede oturan İstanbul Bölge İdare Mahkemesi hakimi E.A.´nın otomobiline uzun namlulu silahla ateş açıldığı ortaya çıktı. Otomobilin sağ arka kapısında mermi çekirdeği bulunan Hakim E.A., ´Otomobilim Balyoz hakimi Ali Efendi Peksak´ın aracı ile aynı renk ve modelde. Büyük ihtimal benim aracımı Balyoz hakiminin aracı zannedip ateş açtılar´ dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Silahlı saldırı: Hedef Balyoz hakimi mi?

Balyoz davasına bakan hakim ve savcılarla aynı sitede oturan İstanbul Bölge İdare Mahkemesi hakimi E.A.´nın otomobiline uzun namlulu silahla ateş açıldığı ortaya çıktı. Otomobilin sağ arka kapısında mermi çekirdeği bulunan Hakim E.A., ´Otomobilim Balyoz hakimi Ali Efendi Peksak´ın aracı ile aynı renk ve modelde. Büyük ihtimal benim aracımı Balyoz hakiminin aracı zannedip ateş açtılar´ dedi. Olay Ergenekon´un henüz tespit edilemeyen idhar (yedek) kadrolarını akla getirdi.

Olay, Balyoz davasına bakan hakim ve savcıların da oturduğu Başakşehir´deki sitede meydana geldi. Bölge İdare Mahkemesi hakimlerinden E.A., sabah saatlerinde siteden ayrılırken aracına uzun namlulu silahla ateş açıldı. Bir adet uzun namlulu mermi çekirdeği, otomobilin sağ arka kapısına isabet etti. İlk önce olayı fark etmeyen hakim E.A., kapıdaki deliği görerek polise haber verdi. Yapılan incelemede, otomobilin kapısından bir adet mermi çekirdeği çıkartıldı.

Saldırıyı doğrulayan Hakim E.A., Balyoz davasına bakan hakim ve savcılarla aynı sitede oturuyorum. Sitede güvenlik kamerası ve güvenlik görevlisi yok. Benim aracım ile Balyoz davasına bakan Hakim Ali Efendi Peksak´ın aracı, marka, model ve renk olarak aynı. Büyük ihtimal benim aracımı Balyoz hakiminin aracı zannedip ateş açtılar. dedi. Polisin olayla ilgili incelemesi sürerken, Hakim Ali Efendi Peksak´ın Beşiktaş´taki İstanbul Adliyesi´nden başka bir araçla ayrılması dikkat çekti. Bu arada önceki gün yine Başakşehir´de hakim ve savcıların yaşadığı bölgede silahlı iki saldırgan tespit edilmiş, biri silahıyla yakalanırken diğeri ise silahını bırakarak kaçmıştı. O olayda da hedefte bir hakimin olduğu ileri sürülmüştü. İki ay önce de aynı bölgede savcıların hedefte olduğunu düşündüren duvar yazıları tespit edilmiş, bu durum üzerine polis alarma geçmişti. ( Zaman)

Terör değil aşk

01 Mart 2011 - Hakim ve savcıların lojmanları önünde yakalanan 2 PKK´lının sırrı ortaya çıktı. Ergenekon ve Balyoz gibi büyük davalara bakan hakim ve savcıların lojmanları önünde namlusuna mermi sürülmüş silahla yakalanan 2 PKK´lı, suikast korkusuna neden olmuştu. Genişletilen operasyonda 4 PKK´lı daha gözaltına alındı. Ancak olayın arkasından terör değil aşk çıktı. Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ali H´nin avukat kızı Elif H´ye aşık olan bir örgüt üyesinin, karşılık vermeyen genç kadını öldürmek için suikast timi oluşturduğu anlaşıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı´nın yaşadığı Başakşehir´deki lojmanının yanındaki elektrik trafosuna geçtiğimiz ay yazılan gizemli yazılar endişe yaratmıştı. Ergenekon ve Balyoz gibi önemli soruşturmaları yürüten özel yetkili savcıların başındaki Çolakadı´ya suikast yapılacağı endişesi polisi alarma geçirdi. Başsavcının evinin de bulunduğu hakim ve savcılara ait lojmanların çevresinde olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Geçtiğimiz Cuma sabahı ellerinde silahlarla lojmanların girişinde duran iki kişinin yakalanması, ?suikast yapacaklardı? korkusunu pekiştirdi.

Avukatına aşık oldu

Devriye gezen polis ekibi savcıların çıkış saatinde iki kişiden şüphelendi. Şüphelilerden biri elindeki silahı atarak kaçtı. Diğer şüpheli ise kıskıvrak yakalandı. Polis, 7.65 milimetre çapındaki tabancanın namlusunda mermi bulunduğunu, horozunun da kalkık olduğunu gördü. Yakalanan E.T. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü´ne götürülerek sorgulandı. Er olarak askerlik yapan ve hava değişimi iznine çıktığı öğrenilen E.T.´nin ifadeleri doğrultusunda PKK mensubu 5 kişi daha gözaltına alındı. Ancak sorgulama sonunda olayın arkasından terör değil aşk çıktı.

İddiaya göre, Bakırköy Cumhuriyet Savcısı A. H.´nin avukat kızı Elif H. yaklaşık 1,5 yıl önce Osman Sümer´le tanıştı. Sümer´in adam yaralama ve gayrimenkul davalarını üstlenen Elif H., 7 ay boyunca davaları takip etti. Bu süreçte avukatından hoşlanmaya başlayan Sümer, aşkına karşılık bulamayınca genç kadını tehdit etmeye başladı. Elif H. davaları bıraktı ve Sümer´den uzaklaştı. Ancak Sümer sürekli telefonla aramaya ve ölümle tehdit etmeye başladı. ?Arkamda örgüt var. Seni ve aileni temizleyeceğim? diyordu.

Örgüte öldürtecekti

Tehditler, Elif H.´nin 5 ay önce başka bir ilişkiye başlamasıyla arttı. Genç kadını izleyen Sümer, H.´yi takip edip tehditlerini sürdürdü. Genç kadını öldürmeyi kafasına koyan Sümer, örgüt üyesi arkadaşlarından yardım istedi. Beyoğlu ve Kağıthane´de geçen yıl 7 iş yerine molotofkokteyli atılması, 8 aracın yakılması, polise mukavemet suçlarına karıştığı belirlenen 5 arkadaşı da Sümer´e yardım etti. Plana Balıkesir´de er olarak askerlik yapan ve 1 aylık hava değişimi izni için İstanbul´da olan E.T. de dahil oldu. Emrah Toprak´la birlikte iki örgüt üyesi lojmanın çıkış kapısı önünde Elif´i öldürecekti. Ancak aşk timinin bu planı devriye gezen polis ekiplerinin dikkati sonucu bozuldu.

TUTUKLANDILAR

6 şüpheliden Osman Sümer ve asker Emrah Toprak ?ateşli silah kanununa muhalefet?, Abit Sümer ise terör örgütü üyeliği davasından yakalama kararı olduğu için tutuklandı. Osman Sümer, ?Elif H. benim avukatımdı. Aramızda hem para hem gönül ilişkisi vardı. Bir süre önce aramız bozuldu. Bu nedenle böyle bir olayla karşı karşıya kaldığımı düşünüyorum?diye ifade verdi. Toprak, ifadesinde,?Ben hırsızlık için oradaydım? dedi.

´Cuma günü seni öldüreceğim´ dedi

Olayı doğrulayan Elif H. VATAN´a şöyle konuştu: ?Osman´ı 1 buçuk yıldır tanıyorum. Davalarına bakıyordum. Kendisi ile birlikte olmayı kabul etmediğim için tehdit etmeye başladı. Ben yeni bir ilişkiye başlayınca da bu tehditler yoğunlaştı. Daha önce de tehditler alıyordum ama çok ciddi değildi. Sonra beni tekip etmeye ve sürekli öldüreceğini söylemeye başladı. ´Hem aileni hem seni öldüreceğim. Arkamda koca bir örgüt var´ diyordu. Bana ´Cuma günü seni öldürmeye geleceğim´ dedi. Korktum, savcılığa başvurmayı düşündüm ama babamı ve kariyerimi düşünerek vazgeçtim. Olayın bu boyuta geleceğini tahmin edemedim. Şimdi devlet bana bir koruma verdi. Hep yanımda.?

Biri aşk saldırısı, biri tatbikat kurşunu, diğeri tehdit yazısı.. Hepsi peşpeşe ve aynı yerde gerçekleşti.. Tesadüf mü?

Hakim aracına tatbikat kurşunu

Yaşanan olaylar nedeniyle güvenlik önlemleri arttırılan Başakşehir´deki savcı ve hakim lojmanları yakınında dün ilginç bir olay daha yaşandı. Bakırköy Adliyesi´nde görevli bir hakimin kullandığı otomobilin arka sağ tarafına bir kurşun isabet etti. Yapılan ilk araştırmada kurşunun yakınlardaki askeri birlikten atılan bir eğitim kurşunu olabileceği öne sürüldü. ( Vatan)

(28 Şubat 2011), son güncel.: (01 Mart 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Hakim ve savcılara suikast iddiası

Ergenekon savcısı Çolakkadı´ya tehdit

Ergenekon´un ortaya çıkarılamayan kadroları

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3032    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.483.514