Tam
EskidenYeniye
 

Kozinoğlu kiminle irtibatlı?

Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranan ve yurtdışında olduğu gerekçesiyle gözaltına alınamayan MİT Dış Operasyonlar Daire Başkan Yardımcısı Kâşif Kozinoğlu´nun, Nurullah Teyfik Ağansoy´un öldürülmesini planlandığı gerekçesiyle tutuklu bulunan ve Alaattin Çakıcı´nın sağ kolu olan Adnan Çiçek ile irtibatının olduğu ortaya çıktı. Ergenekon´un deşifre olmasında büyük rol oynayan eski Jandarma İstihbaratçısı Gizli Tanık Kıskaç ise, Adnan Çiçek´in yardımıyla Kaşif Kozinoğlu ile görüştüğünü söyledi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Kozinoğlu kiminle irtibatlı?

Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranan ve yurtdışında olduğu gerekçesiyle gözaltına alınamayan MİT Dış Operasyonlar Daire Başkan Yardımcısı Kaşif Kozinoğlu´nun, Nurullah Teyfik Ağansoy´un öldürülmesini planlandığı gerekçesiyle tutuklu bulunan ve Alaattin Çakıcı´nın sağ kolu olan Adnan Çiçek ile irtibatının olduğu ortaya çıktı. Ergenekon´un deşifre olmasında büyük rol oynayan eski Jandarma İstihbaratçısı Gizli Tanık Kıskaç ise, Adnan Çiçek´in yardımıyla Kaşif Kozinoğlu ile görüştüğünü söyledi.

Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında evi aranan ve yurtdışında olduğu gerekçesiyle gözaltına alınamayan MİT Dış Operasyonlar Daire Başkan Yardımcısı Kaşif Kozinoğlu´nun, Nurullah Teyfik Ağansoy´un öldürülmesini planlandığı gerekçesiyle tutuklu bulunan ve Alaattin Çakıcı´nın sağ kolu olan Adnan Çiçek ile irtibatının olduğu ortaya çıktı.

JİTEM MENSUPLARI KOZİNOĞLU´YLA GÖRÜŞMÜŞ

Tevfik Nurullah Ağansoy´un da aralarında bulunduğu 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırı davasının iddianamesinde, ?Taammüden öldürmeye azmettirmek, öldürmek ve öldürmeye iştirak? suçlarından 4 defa idam cezasına çarptırılması talep edilen Adnan Çiçek, JİTEM mensublarını Kaşif Kozinoğlu´yla görüştürmüş.

?ÇAKICI´YA ´REİS´ DİYORDU?

Ergenekon´un deşifre olmasında büyük rol oynayan eski Jandarma İstihbaratçısı Gizli Tanık Kıskaç, Adnan Çiçek´in yardımıyla Kaşif Kozinoğlu ile görüştüğünü söyledi. Adnan Çiçek ile görüştüğünü, kendisine, ?Ankara´ya git. Milli İstihbarat Teşkilatındaki adamımız ile görüştüreceğim? dediğini kaydeden Gizli Tanık Kıskaç, ?2000 yılında, yurtdışına çıkmak istedim. Ankara´ya gittim, Milli İstihbarat Teşkilatı´nın (MİT) Bahçelievler´deki merkezine gittim. Kaşif Kozinoğlu, o dönemde MİT Dış Operasyonlar Daire Başkanıydı. Kaşif Kozinoğlu ile görüştüm. Kozinoğlu´nun kendisiyle görüşeceğimden haberi vardı. Alaattin Çakıcı´nın ismi geçince ´Reis´ diyordu. Demek ki, aralarında güçlü bir bağ vardı. Bir saat kadar yanında oturduktan sonra ayrıldım? dedi.

?ADNAN ÇİÇEK´LE CEZAEVİNDE TANIŞTIM?

Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi´nde 16. koğuşta kaldığını, Alaattin Çakıcı´nın adamı olarak bilinen Davut Yıldız sayesinde Adnan Çiçek ile tanıştığını kaydeden Gizli Tanık Kıskaç, ?Davut Yıldız´ın can güvenliği yoktu. Alaattin Çakıcı´nın da Uludağ´da eşini öldürtmesi yüzünden Dündar Kılıç, Uğur Çakıcı´nın intikamını aldırtmak için Davut Yıldız´ı cezaevinde vurdurtmak istemesinden dolayı Davut Yıldız´ın can güvenliği bize aitti. Davut Yıldız sayesinde Adnan Çiçek ile tanıştım. Zaten bir süre sonra da Adnan Çiçek cezaevine girdi? diye konuştu.

?ASIL NEDEN TOPAL´IN ÖLDÜRÜLMEMESİYDİ?

Gizli Tanık Kıskaç, Adnan Çiçek´in cezaevine giriş sebebinin Nurullah Teyfik Ağansoy cinayeti olduğunu belirterek, ?Nurullah Teyfik Ağansoy´un öldürülme sebebi ise Alaattin Çakıcı ile hasımlıktan öte kumarhaneler kralı Ömer Lütfü Topal´ın öldürmemesiydi? değerlendirmesinde bulundu.

ÇİÇEK HAKKINDA 4 DEFA İDAM CEZASINA ÇARPTIRILMASI TALEP EDİLİYOR

Bebek´teki bir çay bahçesinde, Teyfik Nurullah Ağansoy´un da aralarında bulunduğu 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırı olayına ilişkin, 3´ü gıyabi tutuklu, 6´sı tutuklu, 12 sanık hakkında dava açıldı. Dava, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülüyor. İddianamede, Ağansoy´a silahlı saldırı girişimini planladıkları öne sürülen Adnan Çiçek ve Kenan Ali Gürsel, saldırıda tetiği çektiği iddia edilen Ferdi Heybet, Hasan Taşkın, Aydın Göker ve Yener Üçüncü ile gıyabi tutuklu sanıklar Kamil Özkılıç ve Ahmet Atlılar´ın da, ?Taammüden öldürmeye azmettirmek, öldürmek ve öldürmeye iştirak? suçlarından 4 defa idam cezasına çarptırılması talep ediliyor. (Kenan Kıran / Yeni Akit)

Hayalet´ MİT´çiden ´1 numara´ Teoman Paşa´ya

15 Mart 2011 - Ergenekon´dan tutuklanan ´Kozmik´ ve ´Hayalet´ lakaplı MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu´nun ilişkileri oldukça manidar. Devlete ait gizli bilgileri ifşa ettiği iddia edilen Kozinoğlu´nun yolu eski MİT Müsteşarı Teoman Koman ile kesişiyor. Ergenekon Terör Örgütü soruşturmasında adı geçen ancak yurt dışında olduğu için ifadesi alınamayan MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu ile ilgili ´sırlar´ devam ediyor. Geçen perşembe günü Afganistan´dan getirilerek Zekeriya Öz tarafından ifadesi alınan Kozinoğlu, ´terör örgütü üyesi olmak´ ve ´devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etmek´ suçlamalarıyla tutuklandı. Adı çok duyulan ama kimliği ve özellikleri hakkında fazla bir şey bilinmeyen Kozinoğlu, halen merak konusu. İfade vermeye gelene kadar Kozinoğlu´na ait net bir fotoğraf karesi dahi yoktu.

Kendini saklamayı çok iyi bilen, birden fazla pasaport kullanan ve ayrı ayrı banka hesapları olduğu ileri sürülen Kaşif Kozinoğlu için iki tabir kullanılıyor: ´Kozmik´ ve ´Hayalet´... ´Kozmik´ denilmesinin sebebi, MİT´e ulaşan devlete ait gizli belgelerin çoğunu arşivlemesi. ´Hayalet´ lakabı ise ortalarda pek görünmeyen ancak önemli işleri yürüten ve hiçbir zaman takibe takılmayan özelliğinden kaynaklanıyor.

Kozinoğlu´nun Ergenekon´daki son operasyonda evinin aranması ve sonrasında tutuklanmasının ilk gerekçesinin, Oda TV´ye verdiği bazı bilgi, belge ve görüntü kasetleri olduğu söyleniyor. Elinde çok sayıda kişiye ait dinleme kayıtları, görüntüler ve devlete ait gizli belgeler olduğu tahmin ediliyor. Bunun ötesinde bazı vakıf ve derneklere yönelik raporlar hazırladığı ve bu raporları üstlerinin izni olmadan başka ülkelerin istihbarat birimleriyle paylaştığı belirtiliyor.

Peki, Oda TV ile Kozinoğlu´nun ilişkisi ne zaman başladı? Oda TV´nin sahibi Soner Yalçın ile ilk bağlantıya geçen, eski MİT Müsteşar Yardımcısı Mikdat Alpay´dı. İddialara göre, Yalçın´a ´Efendi´ kitabını yazdıran ve kaynak sağlayan kişi de Alpay´dı. Mikdat Alpay, bilgileri Kaşif Kozinoğlu´ndan alıp Yalçın´a iletiyordu. Soner Yalçın kitabı yazdıktan sonra tehdit edildiğini söyleyip koruma almıştı. Ancak bir süre ortalarda görünmemişti. Yalçın´ı bu süre zarfında Kozinoğlu´nun sakladığı belirtiliyor.

Mikdat Alpay aslında MİT müsteşarı olmayı bekliyordu (Mesut Yılmaz´ın başbakanlığı döneminde). Ancak onun yerine Şenkal Atasagun atandı. Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer´in sınıf arkadaşı olan Alpay, beklediği atama gerçekleşmeyince görevini bırakmak zorunda kaldı ve emekli oldu. Aslında bu ilişkiler yumağı hep devam etti. Kozinoğlu ile Alpay, aynı ekipteydi. Aynı şekilde MİT´in asker kökenli son müsteşarı olan eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Teoman Koman ile sıkı bağlantıları vardı.

MİT´e gelen bazı bilgilere rağmen terör saldırılarına zamanında müdahale edilemediği için başta Doç. Dr. Bahriye Üçok olmak üzere eski MİT Müsteşarı Hiram Abbas gibi kişilerin öldürülmesi engellenemedi. Diğer bir ayrıntı ise JİTEM mensubu Ahmet Cem Ersever´in Soner Yalçın´a konuşmasını da aynı ekip sağlamıştı. Zaten Ersever konuştuktan sonra sıkıntılı bir döneme girmiş, sonra da hala cevap bekleyen bir düzine soru ile faili meçhule kurban gitmişti. Kullanıp atma veya faydalanıp bırakmanın, geçmişte Türk istihbaratının en çok başvurduğu yöntemlerden olduğu söyleniyor. Bu nedenle Ersever´in elindeki bilgi ve belgelerin, Eşref Bitlis suikastı başta olmak üzere, 90´lı yıllardaki faili meçhullerin aydınlanmasını sağlayacak nitelikte olduğu belirtiliyor.

İddialara göre, Soner Yalçın ile Ersever´i buluşturan Kozinoğlu ekibiydi. Alpay-Kozinoğlu-Koman ilişkisi ise ayrı bir tartışma ve araştırma konusu. İkisi de JİTEM-Jandarma-MİT üçgenini çok iyi biliyordu. ´Hayalet´ Kaşif Kozinoğlu´nun bildiklerini Teoman Koman da biliyordu. İlginçtir, Teoman Koman´ın MİT´teki lakabı veya kod adı ise ´Bir Numara´ idi.

Ergenekon´da da ´Bir numara kim?´ sorusu sık sık medya tarafından gündeme getirilmişti. Kafaları karıştıran bu isimlerin ortalarda pek görülmemesi ve hiçbir olayda neredeyse isimlerinin anılmaması oldukça ilginç. Garip bir el, bir ekibin üstünü örterken, diğer bir ekibin üstünü ısrarla açmaya çalışıyor. Mesela, Teoman Koman Paşa ismi hiçbir şekilde gündeme gelmiyor. Geçmişte hem Bülent Arınç hem de Susurluk Araştırma Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış tarafından ismi gündeme getirilmesine rağmen hiçbir yargı birimi harekete geçmedi. Hatta Elkatmış´a göre Susurluk´un üstünü Koman Paşa örtmüştü. Susurluk´un üzerine gidilmiş olsaydı belki Türkiye Ergenekon gerçeğini çoktan çözmüş olacaktı.

Kozinoğlu´nun bir özelliği de MİT´te ´Türkçü-kafatasçı´ (bugünkü ´ulusalcı´ kavramının karşılığı) olarak tabir edilen klikten olması. Bu nedenle Çerkez grubu ile sürekli bir yarış içinde oldu ve onları ekarte eden kim varsa onların yanında yer aldı. Mehmet Eymür, Şenkal Atasagun, Hiram Abbas gibi isimlerle ayrılıkları da bundan geliyor. Tabii onun asker tarafı da unutulmamalı. Ona göre, MİT´i en iyi, istihbaratı güçlü, askeri eğitim almış kişiler yönetebilir. Şu anki MİT Müsteşarı Hakan Fidan´ı yıpratma ve hükümeti güç durumda bırakma gibi planları olduğu söylenen Kozinoğlu´nun, aynı zamanda Ergenekon davasına karşı bir cephe oluşturulması gerektiğini yakın çevresine aktardığı belirtiliyor.

Geçen hafta Aksiyon´da ´Kozmik Kozinoğlu´ başlığıyla yayımlanan haber, aslında onun kimliğini biraz ortaya koyuyor. Türkiye, Kaşif Kozinoğlu adını ilk olarak 6 yıl önce MİT-Mafya-Yargıtay üçgeninde gelişen bir skandalla duymuştu. Alaattin Çakıcı´nın davası için dönemin Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya ile görüşmeler yapmıştı. İkili arasındaki konuşmalar yasal dinlemeye takılmıştı. Kozinoğlu, görüşmeyi inkar etmiş ancak mahkeme, Çakıcı´nın ceza almaması için Yargıtay´daki dosyasını takip ettiği ortaya çıkan Kozinoğlu´na 5 ay hapis cezası vermişti. Hakkında dava açılan ilk üst düzey MİT görevlisi olan Kozinoğlu´nun yolu, Ergenekon´la eskiden beri kesişiyordu. Hatta iş Susurluk´a kadar uzanıyor. Özel Kuvvetler´in bir kolu olan Muharebe Arama Kurtarma Birliği (MAK)´nin de kuruculuğunu yapan MİT mensubu, görevi Ergenekon operasyonunda tutuklanan Levent Göktaş´a bırakmıştı. MİT´te Operasyon Başkanlığı´nın altında Asya Ülkeleri Daire Başkanı Vekilliği yapan Ergenekon zanlısının, ´yükselebilmek için teşkilata sahte diploma verdiği´ de Çakıcı davası sırasında ortaya çıkmıştı. Binbaşı rütbesiyle emekli olan Kozinoğlu, 1986´da Özel Harp Dairesi´nde çalışırken Polis Özel Harekat timlerini eğitmek üzere görevlendirildi. 1987´de ise MİT´in yurt dışında görev yapması için kurduğu birime atandı.

Kaşif Kozinoğlu´nu Ergenekon´a yaklaştıran en büyük etkenlerden biri, Ergenekon sanığı emekli Yarbay Korkut Eken´le irtibatı. Eken, Mehmet Ağar´ın Emniyet Müdürlüğü´ne atanmasının ardından müşavir oldu. 12 Mart 1995´te Gazi Mahallesi´nde başlayan olaylar sırasında oluşturulan Güvenlik Masası´nda ´Özel Harekat Danışmanı´ olarak yer aldı. Susurluk Komisyonu´na yaptığı açıklamada Abdullah Çatlı´yla bir yemekte tanıştığını, Çatlı´nın 1980 öncesinde kullanılmış olabileceğini ve Tarık Ümit´i tanıdığını söyledi. Çete iddialarının asılsız olduğunu ileri sürdü. İstanbul DGM´de süren ´Çete Davası´nda yargılandı. Emniyet´e ´Hospro´ şirketi tarafından hibe edilen ve bir bölümü ortadan kaybolan silahlarla ilgili olarak Eken´le birlikte Mehmet Ağar, İbrahim Şahin, Şemsettin Can Polat, Necmettin Ercan, Mustafa Teber, Tekin Hatipoğlu, Nazmi Kara, Ömer Aydoğan, Niyazi Pek hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Mehmet Ağar, bu soruşturma sırasında verdiği yazılı ifadede, silahları Korkut Eken´e senet karşılığı teslim ettiğini ileri sürdü. Kaşif Kozinoğlu´nun bütün bu bilgilerden haberi vardı. Çünkü hem Korkut Eken hem de Ergenekon sanığı İbrahim Şahin, Kozinoğlu ile irtibat halindeydi. ( Aksiyon)

(07 Mart 2011), son güncel.: (15 Mart 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! Odatv´ye 2. baskın

ODATV İLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3063    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.198.576