Tam
EskidenYeniye
 

Bunlar da medyadaki Büyükanıt´lar

Sabırları yok ya. Her şeyi mahkemeden hatta savcılardan da önce onların bilmesi ve ikna olmaları gerekiyor ya. Objektif gazetecilik sabretmeyi ve adli soruşturmanın sonucunu beklemeyi gerektirir. Şimdi de Nedim Şener´in kitabını ve Ahmet Şık´ın yayınlanmamış bir kitabını adres gösterip, basın özgürlüğü diyorlar. İllegal bir örgütün telkin ve tavsiyeleri istikametinde hazırlanan kitap ve yayınlanmasa bile mevcut müsveddelerin hepsi örgütsel doküman sayılır. Liberalliği ve demokratlığı Nedim Şener´e kadar olanlar da katıldı bu talihsiz kervana. Org. Büyükanıt´ın ´iyi çocuklar´ türküsünü terennüm ediyorlar. Genelkurmay medyasının yaylım ateşiyle mağdur edilen savcılar, şimdi de medya genelkurmayı´yla karşılaştı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Medyanın Büyükanıtları: Tanırız, o gazeteciler iyi çocuktur!

Sabırları yok ya. Her şeyi mahkemeden hatta savcılardan da önce onların bilmesi ve ikna olmaları gerekiyor ya. Objektif gazetecilik sabretmeyi ve adli soruşturmanın sonucunu beklemeyi gerektirir. Şimdi de Nedim Şener´in kitabını ve Ahmet Şık´ın yayınlanmamış bir kitabını adres gösterip, basın özgürlüğü diyorlar. İllegal bir örgütün telkin ve tavsiyeleri istikametinde hazırlanan kitap ve yayınlanmasa bile mevcut müsveddelerin hepsi örgütsel doküman sayılır. Liberalliği ve demokratlığı Nedim Şener´e kadar olanlar da katıldı bu talihsiz kervana. Org. Büyükanıt´ın ´iyi çocuklar´ türküsünü terennüm ediyorlar. Genelkurmay medyasının yaylım ateşiyle mağdur edilen savcılar, şimdi de medya genelkurmayı´yla karşılaştı.

Gültekin Avcı (Emekli Savcı / Bugün): Carpinteri, Brusco, Martino, Domenichini, Goggiolo... Bunlar İtalya´da P-2 Mason Locası skandalında teknik takibe alınan ve savcılıkça soruşturulan bazı gazetecilerin isimleri. İtalyan savcısının soruşturduğu şüpheliler arasında meşhur Corriere della Sera´nın yayıncısı ve editörleri de vardı. Mason üstadı Lucio Gelli´nin başkanlığındaki P-2, İtalya´nın en etkili gazetesi olan Corriere della Sera´nın tüm kontrolünü ele geçirmişti. La Unita, Paese Sera, La Republica ve L´Espresso gibi sağduyulu gazete ve dergiler, işlenen birçok suçu gündeme taşımıştı. Ama bizdeki Basın özgürlüğü elden gitti, artık ben de korkuyorum yaygaraları yapılmamıştı orada. İllegal çetelere payanda olanlar ve seçilmiş iktidarı illegal yollardan değiştirme gayreti içinde olanlar korkar ve kaygılanır.

Basın özgürlüğünden kastedilen şey, buna bir baskının olmaması gereğidir, fakat her yazar hükümetin güvenliği ya da kişinin güvenliği, karakteri ve malına saldırıldığında sorumludur

Basın özgürlüğü özellikle basının üzerinde bir baskı olmamasıyla ilgilidir. Basın faaliyetinin dolaylı olarak illegal gruplara peşkeş çekilmesine izin vermez. Yani basın özgürlüğü ´dolaylı terörizm´i korumaz. Anayasa´nın 26, 27 ve 28. maddeleri açık. Basın özgürlüğü yazılı ve görsel çetecilik ve terör özgürlüğü değil. ABD anayasasının mimarlarından James Wilson´ın teşhisinde saklıdır esrar: Basın özgürlüğünden kastedilen şey, buna bir baskının olmaması gereğidir, fakat her yazar hükümetin güvenliği ya da kişinin güvenliği, karakteri ve malına saldırıldığında sorumludur.

Önemli olan gazetecinin kulağına yazması ve yapması gerekenleri illegal bir aktörün fısıldamamış olması. Nedim Şener´in gözaltına alınması veya tutuklanması, Ergenekon Nedim Şener mi diye karşılanmaz. Bilmediğimiz bir şeyler mi var diye yorumlanır. İstihbarat servisi veya savcı değilsiniz. Mahkeme hiç değilsiniz. Hanefi Avcı tutuklandığında ´Haliçteki Simonlar´ kitabını ve cemaati adres gösterenler, Avcı´nın Devrimci Karargâh´la ilişkilerini görünce afalladılar. Hanefi Avcı´nın kitabı ne durumda, Nedim´i sıkıştırın hızlandırsın, Nedim´in emniyet bağlantıları önemli, Nedim ile Hanefi´nin Dink konusundaki görüş ayrılıkları gündem yapılmamalı, Şık-Sabri Kitap başlıklı notta Nedim Ahmet Şık´la görüşsün şeklinde Oda´da bulunan notlar soruşturulmayacak mı? PKK´yı zayıflatacak yayınların yapılmaması isteniyorsa sebebi soruşturulmayacak mı? Em. İstihbarat Dairesi eski Başkanı Sabri Uzun´un yazacağı iddia edilen kitabın taslak halinde Oda´dan çıkması siyasetin organize bir şekilde illegal yollardan manipülasyonu kuşkusunu doğurmuyor mu?

Tüm bunlar illegal bir örgütün telkinleriyle yapılıyorsa tutuklama sebeplerinin oluştuğu vahim bir görüntüdür. Herhangi bir kitap ve yayın, illegal bir örgütün telkinleriyle ve talimatlarıyla yazılırsa kuşkusuz terör faaliyetidir. Artık iş özgür basın faaliyetinden terör örgütünün amacına dönüşmüştür. DHKP-C, TKP/ML, PKK, MLKP, İBDA/C gibi illegal örgütlerin yayınları neden basın özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilmiyor?

Sabırları yok ya. Her şeyi mahkemeden hatta savcılardan da önce onların bilmesi ve ikna olmaları gerekiyor ya. Objektif gazetecilik sabretmeyi ve adli soruşturmanın sonucunu beklemeyi gerektirir. Şimdi de Nedim Şener´in kitabını ve Ahmet Şık´ın yayınlanmamış bir kitabını adres gösterip, basın özgürlüğü diyorlar. İllegal bir örgütün telkin ve tavsiyeleri istikametinde hazırlanan kitap ve yayınlanmasa bile mevcut müsveddelerin hepsi örgütsel doküman sayılır. Liberalliği ve demokratlığı Nedim Şener´e kadar olanlar da katıldı bu talihsiz kervana. Org. Büyükanıt´ın ´iyi çocuklar´ türküsünü terennüm ediyorlar. Ahmet Şık ise Ergenekon operasyonunu bulandırmak için öne sürülen en manipülatif isim. Demokrat mahallenin çocuğu olarak takdim ediliyor ama değil. Yazı ve kitaplarına bakıldığında savcılara ve davaya örtülü vuruşlar yaptığı görülüyor. Kontrgerilla ve Ergenekon´u Anlama Kılavuzu isimli kitabının arka kapağını okuyun yeter. Soner Yalçın da derinlerle ilgili kitaplar yazdı. Derinlerle ilgili kitap yazmak beraat ilamı değildir. Odatv dalgasının basın özgürlüğüyle hiçbir ilgisi yoktur. Genelkurmay medyasının yaylım ateşiyle mağdur edilen savcılar, şimdi de medya genelkurmayı´yla karşılaştı.

Liberaller birkez daha hükümete çekidüzen verme girişiminde

Liberal bazı gazeteciler, Nedim Şener´in gözaltına alınmasıyla AK Parti´nin de zor durumda kaldığını, tutuklanırsa durumun daha da kötü olacağını yazıp söylüyorlar. Yani soruşturmanın siyasal olduğu ön kabulüyle savcının siyasal dengeleri gözetmesini istiyorlar. İşte bu kaygıları dikkate almadığı için savcıdır o. Medya generallerini umursamaz. Medya perspektifiyle Ergenekon soruşturması yürütülmez efendiler! ( Gültekin Avcı / Bugün)

Mahalleyi telaş aldı

Mehmet Baransu (Taraf): Irkçılığın, nefret suçunun, karalamanın, iftiranın, yalanın, manipülasyonun gazetecilik olarak adlandırıldığı bir siteye yapılan baskının ardından bizim mahalleyi bir telaş aldı. Yüzlerce gazeteci yargılanırken seslerini çıkarmayanlar, basın ve ifade özgürlüğünden bahsetmeye başladı.

Kafes Eylem Planı´nı yazdığım için hakkımda tutuklama kararı istendiğinde ortalıkta yoktular. Yazmadığım haber için 10 yıl hapis talep edildi, zamanaşımına rağmen Genelkurmay´ın emriyle hakkımda zorla yine 10 yılla dava açtırıldı seslerini kıstılar. PKK baskınlarının önceden bilindiğini, askerlerin pisipisine öldürüldüğünü belgeleriyle yazdım. Bu suç belgelerine birileri ?gizli? dedi ve beş ayrı davada 50 yılla yargılanmaya başladım, kafalarını kuma gömdüler. Genelkurmay´ın milletvekillerini, profesörleri, vatandaşları kanunsuz dinlediğini belgelediğimde, hakkımda 10 yıl hapis cezasıyla dava açıldı, ?olur böyle şeyler? dediler. Yüzlerce gazeteci binlerce davayla yargılanırken gıkları çıkmadı. İçlerinden biri beni ve bir arkadaşı Genelkurmay Başkanı´na ispiyonladı. Bir diğeri ?Mehmet Baransu tutuklansın, Kelebek Bar´da şampanya patlatacağım? dedi.

Bakmayın siz ?Bağcılar Medyası´nın? şu sıralar gazetecilere özgürlük söylemlerine. Ne Soner Yalçın ne Nedim Şener ne de Ahmet Şık onların umurlarında. Varsa yoksa dertleri, soruşturmalar kendilerine uzanmadan bu işin nasıl kapatılacağı? Ergenekon, Ayışığı, Sarıkız, Eldiven, Balyoz.. derken sıranın 28 Şubat darbesine geldiğini görüyorlar. Bütün telaş ve korkunun sebebi bu. Hükümeti yıkmaya teşebbüsün ne anlama geldiğini, cezasının kaç yıl olduğunu anlayacak kadar kültürlüler. Balyoz Darbe Planı´nda alınan kararlara, fişlemelere temel teşkil eden emirlerin 28 Şubat sürecinde verildiğini gayet iyi biliyorlar. İddianamenin ekleri arasında bu emirleri gördüler. 28 Şubat darbesinin yargılanması demek, bizim mahallenin de soruşturulması anlamına geliyor. Onlar suç ortaklığından öte, suçu bizzat işlediler.

Bakmayın öyle gazetecilik ahlakından bahsettiklerine. 28 Şubat darbesinde tüm ahlaklarını, namuslarını bir kenara bırakıp, darbeyi askerlerle birlikte organize ettiler. Önce ?büyük güne? hazırlık için milyonları tasfiye amaçlı fişlediler. Durumdan vazife çıkarıp, darbeyi aşama aşama uygulamaya soktular. ?McCarthy dönemi gibi? o günlerde mahalle mahalle cadı avı yaptılar. Birileri tel örgü içerisinde ?Bir raporluk işin var? diyerek tehdit yaparken, onlar ortalıkta ?Bir manşetlik işin var? tehditleri savuruyordu. 28 Şubat darbesinin ?bin yıl süreceğine? o kadar iman ettiler ki işledikleri suçu manşetlerde, ekranlarda göstermekte sakınca görmediler. Milyonların önünde, darbeye giden yolun tüm taşlarını döşediler. ?Gerekirse Silahlı Kuvvetler silah kullanır? tehdidiyle de seçilmiş hükümeti alaşağı ettiler. Patronları da hükümetler kurup, ihaleler, krediler ve kaçırdıkları vergilerle servetlerine servet kattılar. Bu ülkenin hazinesini soydular.

Sonun yaklaştığını görüyorlar. Şimdi sıranın kendilerine geldiğini düşünüyorlar. Üstelik bu kez belgeler üzerinde ıslaktı, kuruydu tartışması yaptıramayacaklarını da çok iyi biliyorlar. Gazeteci Nazlı Ilıcak´ın ?Andıç? belgesini ortaya çıkarmasına kadar Karargâh´ta tüm darbe planlarına numara verildiğini, altına imza atıldığını iyi biliyorlar. Ilıcak´ın Andıç´ı ortaya çıkarmasından sonra Karargâh´ın darbe planlarına imza koymaktan vazgeçtiğinin de bilincindeler. İşte bu yüzden 28 Şubat darbesi belgelerinin tamamen ıslak, orijinal ve kayıt numaralı, tartıştıramayacakları, kafaları bulandıramayacakları belgeler olduğunun farkındalar. ?Bu soruşturmalar 28 Şubat´a uzarsa kurtuluş şansımız yok? telaşındalar.

O günlerde yaptıklarını kendileri gibi halk da unutmadı. Yargının da unutmayacağından korkuyorlar. 28 Şubat´ı yargılayacak cesur bir savcının bir gün ortaya çıkacağını biliyorlar. Kamyon kamyon belgenin adalete teslim edileceğini, binlerce tanığın savcıya kimlikleriyle konuşacaklarının da farkındalar. Mahalleden bazılarının şu sıralar muhafazakâr medyayı dolaşıp, ?Ben o günlerde bir şey yapmadım? demesinin nedeni de korkuları. Ne Nedim ne de Ahmet onlar için önemli. Neden bu kadar telaşlanıp, ortalığı ayağa kaldırdıklarını, basın özgürlüğünden dem vurmalarını şimdi anladınız mı?

MİT´çileri bir korku sardı!

Kimse bilmez ama bizim mahallede bir de MİT adına gazetecilik yapanlar var. Şu sıralar Taraf´a ve bana saldırmakla meşguller. Bunu da milyonların gözü önünde, yalan söyleyerek yapıyorlar. 28 Şubat´ın en önemli aktörleri arasında yer alan MİT mensubu bu sözde üç gazetecin telaşını anlayabiliyorum. MİT´in psikolojik savaş elemanları, gerçeklerin bir gün ortaya çıkacağı, MİT´ten aldıkları maaşın belgeleneceği korkusunu artık gün gün taşıyorlar. Onlar yazdıklarımızın yüzde yüz doğru olduğunu biliyor da millet onların MİT´in maaşlı elemanı olduğunu ?şimdilik bilmiyor?. ( Mehmet Baransu / Taraf)

(07 Mart 2011), son güncel.: (08 Mart 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Kafası karışanlar, kafa karıştıranlar

Gözaltı için önce mahkeme sonra medya onayı

Flaş!!! Odatv´ye 2. baskın

ODATV İLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Kontrgerilla Medyası

Virüs adı: Oda.. Hedefi: Ergenekon´u bozmak

Ergenekon medyası ´karanlık oda´da yapılandırıldı

Sabah Akşam ´Karanlık Oda´yı aydınlattı

Flaş!!! Odatv´ye baskın

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3065    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.720.697