Tam
EskidenYeniye
 

İddianameyle gerçek kimlikleri ortaya çıkanlar

Taraf yazarı Yıldıray Oğur, Ergenekon sanıklarının tutuklanmadan önce tanınan kimlikleriyle, gözaltına alındıktan sonraki hallerini köşe yazısında çarpıcı şekilde analiz ediyor. Oğur, gazeteci Ahmet Şık ve Nedim Şener´in gözaltına alınmasının hangi gerekçeyle yapıldığının ortaya çıkmasının dahi beklenmeden demokrat sanılan bazı medya mensuplarınca dahi ağır şekilde eleştirilmesini, Ergenekon soruşturmasını öven bu kişilerin birden tavır değiştirmesini eleştiriyor. Yine Taraf yazarı Melih Altınok da köşe yazısında aynı konuda eleştirilerde bulunuyor. Altınok, yazısında gözaltılara karşı çıkmayan medya üzerinde mahalle baskısı kurulmaya çalışıldığını işliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

İddianameyle gerçek kimlikleri ortaya çıkanlar

Taraf yazarı Yıldıray Oğur, Ergenekon sanıklarının tutuklanmadan önce tanınan kimlikleriyle, gözaltına alındıktan sonraki hallerini köşe yazısında çarpıcı şekilde analiz ediyor. Oğur, gazeteci Ahmet Şık ve Nedim Şener´in gözaltına alınmasının hangi gerekçeyle yapıldığının ortaya çıkmasının dahi beklenmeden demokrat sanılan bazı medya mensuplarınca dahi ağır şekilde eleştirilmesini, Ergenekon soruşturmasını öven bu kişilerin birden tavır değiştirmesini eleştiriyor. Yine Taraf yazarı Melih Altınok da köşe yazısında aynı konuda eleştirilerde bulunuyor. Altınok, yazısında gözaltılara karşı çıkmayan medya üzerinde mahalle baskısı kurulmaya çalışıldığını işliyor.

Yıldıray Oğur (Taraf): Onlar nasıl ´Ergenekoncu´ olabildi.

Muzaffer Şenocak; nalburluk, okul kantinciliği, cafe işletmeciliği, tekstil işi ve son olarak 2005 yılında Ankara´da bir güvenlik firmasında çalışan eşinden boşanmış iki çocuk babası bir tutunamayandı. 21 Haziran 2009´da Ergenekon soruşturmasından tutuklanana kadar hakkında bilinen buydu, ya da... İddianamelerde bambaşka bir Muzaffer Şenocak´la tanıştık. Askerliğini Ankara´da yapan Şenocak, Ankara´da çalıştığı ODAK Güvenlik firmasının ortaklarından biri Ergenekon soruşturması kapsamında Eskişehir´deki evinden cephanelik çıkan emekli Binbaşı Fikret Emek´ti. Afrika ülkelerinde sahte bir NATO kimliğiyle paralı askerlerin yetiştirildiği kurslara katılmıştı. Soruşturmada ifadesi alınan hem eski eşine hem de evlenmeyi düşündüğü kız arkadaşına Özel Kuvvetler´de çalıştığını söylemiş, sonra ifadesinde ?Beni yanlış anlamışlar, onlara böyle bir şey söylemedim? demişti. Bursa´daki evinden patlayıcı yapımında kullanılan dört sıvı tüp, patlayıcı maddeler, fitiller, bir sigara paketinin içine saklanmış jammer, birçok nüfus cüzdanı, pasaport sureti, Özel Kuvvetler´e ait plaket, bazı kişilere ait güvenlik araştırma bilgileri çıktı.

Hayrettin Ertekin; Kayserili, İstanbul sosyetesinin yakından tanıdığı bir kuyumcuydu. Hukuk Fakültesi´ni bitirmiş. Bakü´de doktora yapmıştı. Dedikodulara göre az kalsın Özal ailesine damat olacaktı. Adı bir ara Sedat Peker´in ilişkide olduğu insanlar arasında geçti. Son olarak Ali Baransel´in Can Ataklı´nın yöneticilik yaptığı Business Channel adlı bir televizyon kanalı kurmuştu. 22 Şubat 2008 tarihinde Ergenekon soruşturmasından tutuklanana kadar Hayrettin Ertekin hakkında bunları biliyorduk.. İddianamelerdeki Ertekin bambaşka biriydi. Askerliğini, Milli Savunma Bakanlığı´nda yapmış, Milli Güvenlik Kurulu Toplumla İlişkiler Dairesi eski başkanlarından Ceyhun Fikret Arat´ın yardımcısı olarak çalışmıştı. Milli Savunma eski Bakanı Haluk Bayülken ile beraber Brüksel´deki NATO karargâhlarına gezilere gittiğini anlattı savcılara. Daha sonra ortaya çıkınca apar topar kapatılan başkanlığını yaptığı Develi Derneği´nin internet sitesindeki biyografisine ?1983 yılında terfiyen Genel Kurmay karargahına tayin olmuştur. Sırasıyla bilgisayar ve muhabere eğitimi bilişim ve istihbarat kursu gören Ertekin çalışmaların sonucu 4 yıllık eğitim yaparak ABD as. İst. Uzmanlık sertifikası almış olan Hayrettin Ertekin sırasıyla M.S.B Özel Kalem Müd, NATO enf dairesi , Brüksel NATO (mons ) karargahlarında başarılı görev yapmıştır? diye yazdırmıştı. Ertekin sorgusunda sitedeki biyografisini reddedip, haberi ?Aramızda husumet vardı? dediği polisin öldürdüğü gazeteci Metin Göktepe´nin çıkardığını iddia etti. Kara Kuvvetleri Komutanlığı yeni brövesini ona yaptırıldı. Kürtçe dublajlı bir filmi gösterdiği için ertesi sabah işten attığı Business Chanel´ın yöneticiliğini yapan Can Ataklı onun için ?Büyükanıt´a çok yakındı. İstediği an telefon ediyor, istediği an Genelkurmay´a giriyor ve paşanın makamına çıkabiliyordu. Telefon konuşmalarında Komutanım diye hitap edilen, askerlik işi olanın ona gittiği bu sosyetik kuyumcunun yanına biri bir komutan PKK itirafçısı ve JİTEM´ci Abdülmuttalib Tonçer´i yerleştirmişti.

Hüseyin Nazlıkul; Almanya´da tıp eğitimi almış, akupunktur ve alternatif tıp konularında uzman, televizyon programlarına çıkan ünlü bir doktordu. Bir taraftan da Başbakan-Merkel görüşmesi gibi önemli toplantılarda Almanca profesyonel çevirmenlik yapıyordu.. 23 Eylül 2008´de Tuncay Özkan ile birlikte Ergenekon soruşturmasında gözaltına alındı. İddianamelerde birbirine hiç benzemeyen Nazlıkullar var. Bir taraftan Kanaltürk´ün kurulması için Tuncay Özkan´ı teşvik eden, frekans ihalesi alması için Almanya´da şirket kuran Alman sarı basın kartı sahibi gazeteci, öte yandan Almanya´da PKK davalarında Kürtçe destek veren bir çevirmen, ama aynı zamanda da abisi dağda olan, kendisi de Almanya´daki PKK faaliyetlerinde görev alan, Özgür Politika gazetesine yazılar yazan bir yurtseverdi Nazlıkul.

Mete Yalazangil; Milli güreş, voleybol, takımlarıyla uluslararası yarışmalara giden eski bir sporcu, fizyoterapist ve kondisyonerdi. Bir güvenlik şirketinde çalışıyor ve DYP Kadıköy İlçe Genel Sekreterliği´ni yürütüyordu.. 22 Temmuz 2007´de Ergenekon soruşturmasında gözaltına alındı. Herkes ona ?Mete Hoca? diyordu. Akın Birdal suikastının azmettiricisi Semih Tufan Gülaltay´ın sürekli etrafındaydı. Suikastın ardından sorgulanıp serbest kalmıştı. Gülaltay´ı hapishanede ziyaret etti. Muzaffer Tekin ve eski askerlerle sık sık görüşüyordu. İddianameye göre Tekin, Yalazangil´den Gülaltay´ı nakledildiği cezaevinde de ziyaret etmesini istedi, nedense buna karşı çıktı. ?Serbest meslek sahibi? Muzaffer Şenocak´tan alıp, emekli Albay Muzaffer Tekin´e teslim ettiği CD´nin içinde MGK öncesi toplantıya katılacak komutanların hazırlık çalışmaları, tartışmaların yer alıyordu.

Hiçbir resmî görevi olmamış yayınevi sahibi Durmuş Ali Özoğlu´nun alay komutanının karşısında esas duruşa geçtiği, genç teğmenlerin örnek aldığı, ?Üniformanı çıkarıp askerliğe devam edeceksin? diye tarif ettiği Özel Kuvvetler sicilini daha önce yazmıştım.

Bugünlerde neredeyse fasa fiso ilan edilecek açılıp okunmamış Ergenekon iddianamelerinden hepsi. Sivil ama asker gibi davranan, evlerinden tonlarca gizli belge, bomba çıkan kuyumcular, alternatif tıpçılar, serbest meslek sahipleri, yayıncılar... Dört yıl boyunca savcıların askere, medyaya karşı kazıya kazıya çıkardığı, iddianamelerde üzerilerine bir gizlilik şalı örtülmüş, ancak dikkatli okurların fark edeceği Türkiye´nin karanlık yüzünden portreler... Bugün çok kolay harcarken yeniden düşünüp taşınalım diye... ( Yıldıray Oğur / Taraf)

Ahmet Şık´ı Ergenekon´a kalkan yaptırmayın

Taraf yazarı Melih Altınok, son gözaltıların Ergenekon davasını değersizleştirmeye yetmeyeceğini yazdı ve ekledi: Ahmet Şık´ı Ergenekon´a kalkan yaptırmayın. İşte Altınok´un yazısı: kalkan yaptırmayın

Melih Altınok (Taraf): Geçen cuma Ahmet Şık´ın Ergenekon üyesi olduğuna inanmadığımı ancak kendisi hakkında tamamen kişisel düşüncelerimizden kaynaklanan şerhlerimizin, ulusalcıların ve ilişiklerinin istediği gibi, Ergenekon davasının bütününü değersizleştirmeye yetmeyeceğini yazmıştım. Ama yok, aklıselim bir tutum sergilemek adeta suç. İsteniyor ki, suçsuzdurlar diyelim. Yahu iyi de bilmiyorum, suçlular mı suçsuzlar mı? Gözaltına alınanların hepsini yakından tanıyan insanlar var. Soner Yalçın alındığında da pek çok kişi kendisine kefil olduğunu açıkladı. Örneğin Cumhuriyet yazarı Şükran Soner de ?Terörle mücadeleye ömrü adamış şerefli askerlerin, JİTEM´cilerin bu dava kapsamında nasıl olup da PKK ile ilişkilendirildiklerini? anlayamadığını söylüyor. Ahmet´in kapı komşuları, çalışma arkadaşları, dostları falan da kişisel kanaatlerini açıklıyorlar, açıklıyoruz. Kimsenin de bir şey dediği yok. Ahmet´e kefil olanların pek çoğunun yaratılan atmosferden etkilendiğinden ve iyi niyetinden şüphem de yok.

Ama bırakın da davayı önemseyen ve bu kişiler hakkında şahsi kanaati olmayan insanlar da, kimilerinin ?solcu, sosyalist bir ismin Ergenekon´la nasıl ilişkilendirilebileceğine? dair şüphelerine katılmadığını söyleyebilsinler. Ahmet´in pek çok solcu gibi örgüte üyelik seviyesinde olmasa da ?cemaat ya da AKP paranoyasından mustarip olduğu, savrulmalar yaşamış olabileceği türünden naif eleştirilerini yapabilsinler, özetle (şeker de yiyebilsinler.) Sözkonusu kişiler için ?suçludurlar? iddiasında bulunmayan insanları, ?suçsuzdurlar? diye ikrar etmedikleri için insafsızlıkla, dahası polis devleti savunuculuğuyla suçlamanın âlemi var mı? Biliyorum, Savcı Zekeriya Öz´ün kamuoyunu tatmin etmediği, yeterli açıklamada bulunmadığını söylüyorsunuz. Gayet makul bir gerekçe. Ancak birileri de çıkıp, ?Küçükler, Perinçsizler ya da Kerinçekler hakkında da savcı kamuoyunu yeterince aydınlatmamıştı ama bu kişilerin suçsuz olduğunu iddia edeni Haliç´ten (Simonlar değil) denize atıyorlar? dese ne diyeceksiniz?

?Bu vatandaşların yedikleri herzeler ayyuka çıktı? değil mi? Hah, bu tartışmada kriter ?kemiksiz? hukuk değil de kişisel kanaatlerimizse, bazılarımızın, evlerinin aranmasına bile tahammül edemeyecek kadar yakından tanıdığı, kefil olduğu isimleri herkesin tanıması gibi bir zorunluluk olmadığını da kabul etmesi gerekiyor değil mi? Mesele bu davayı ne kadar sindirip sindiremediğimiz, birbirimiz kandırmayalım.

Bir önemli notu da düşmeden edemeyeceğim. Ahmet Şık´ın Darbe Günlükleri´ni ortaya çıkartan kişi olduğunu söyleyip ?Ergenekon´un ortaya çıkmasını sağlayan biri nasıl olur da Ergenekon soruşturmasından gözaltına alınabilir? diye soranlar, kafalarındaki bir doğruyu desteklemek için ciddi bir manipülasyona alet olduklarının ve de Darbe Günlükleri´ni büyük bedeller ödeyerek yayımlayan bir gazeteciye saygısızlık ettiklerinin farkında değiller. Bu hataya iyi niyetinden şüphe etmediğimiz pek çok usta gazeteci de ortak oldu, oluyor. Darbe Günlükleri´ni kamuoyuna duyuran ve Türkiye tarihinin en önemli demokrasi davasının önünü açan yegâne kişi gazetemiz yazarlarından Alper Görmüş´tür. Ahmet Şık da hepimiz gibi bu günlüklerden Nokta dergisi sayesinde haberdar olmuş, oradan okumuştur, o kadar. ( Melih Altınok / Taraf)

(08 Mart 2011, 16:33)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Bunlar da medyadaki Büyükanıt´lar

Kafası karışanlar, kafa karıştıranlar

Gözaltı için önce mahkeme sonra medya onayı

Flaş!!! Odatv´ye 2. baskın

ODATV İLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Kontrgerilla Medyası

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde ara

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3071    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.749.164