Aile Meclisi’nden 14/15 Temmuz’da Dua ve Basın açıklaması
Tam
EskidenYeniye
 

Taciz CHP´yi karıştırdı

OdaTV muhabiri İklim Bayraktar Kaleli´nin, savcılığa verdiği ifadede, ´Deniz Baykal tarafından taciz edildim. Bunu, Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin´e anlattım´ şeklindeki iddiaları CHP´yi karıştırdı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve yardımcısı Tekin sessiz kalırken, Baykal cephesinden tepki geldi. Baykal´ın, yakın çevresine, ´Bu şerefsizliklere boyun eğmeyeceğiz´ dediği öğrenildi. Bazı CHP´liler partinin seçim öncesi çökertilmeye çalışıldığını iddia ederken, taciz iddiasının sahibi Kaleli ise avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, savcılığa verdiği ifadeleri teyit etti; taciz iddialarını yineledi.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.03.2011 12:47 OdaTV muhabiri İklim Bayraktar Kaleli´nin, savcılığa verdiği ifadede, ´Deniz Baykal tarafından taciz edildim. Bunu, Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin´e anlattım´ şeklindeki iddiaları CHP´yi karıştırdı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve yardımcısı Tekin sessiz kalırken, Baykal cephesinden tepki geldi. Baykal´ın, yakın çevresine, ´Bu şerefsizliklere boyun eğmeyeceğiz´ dediği öğrenildi. Bazı CHP´liler partinin seçim öncesi çökertilmeye çalışıldığını iddia ederken, taciz iddiasının sahibi Kaleli ise avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, savcılığa verdiği ifadeleri teyit etti; taciz iddialarını yineledi.

Oda TV´de çıkan belgelerde, Baykal´ın geçen yıl internete düşen ´Varan 1´ adlı görüntü kasetine işaret edilerek, ´Varan 2´ kasetinin devreye sokulabileceği belirtiliyordu. Kaset komplosunun faillerine yönelik ipuçları taşıyan belgelerin ardından Kaleli´nin ifadeleri de Baykal´ı zor durumda bıraktı. Kaleli, röportaj yapmak için gittiği eski CHP liderinin, Meclis´teki odasında kendisini taciz ettiğini öne sürdü. Bu iddiaya parti içerisinden çeşitli tepkiler geldi. Gürsel Tekin, Zaman´ın soruları üzerine, Günde 300 kişi ile görüşüyorum. İklim Hanım´la da görüşmüş olabilirim. dedi. Kaleli´nin Baykal iddiasını kendisine aktarıp aktarmadığı hakkındaysa, Bu konuyla ilgili yorum yapmak istemiyorum. dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Genel Merkez´de düzenlediği basın toplantısında, CHP, konunun içine çekilmeye çalışılıyor. Bunların hepsi belden aşağı vuruşlardır. Bunları, üretilmiş senaryolar olarak görüyoruz ve bu nedenle de çok fazla yorum yapmayı uygun bulmuyoruz. diye konuştu. Grup Başkan Vekili Kemal Anadol da TBMM´de yaptığı sohbet toplantısında, Şimdi seçime çok az bir süre kaldı. Adına ´Ergenekon´ denilen davada ya da diğer davalarda mağdur olanların yanında tek örgüt CHP. Şimdi CHP ile uğraşmak lazım. CHP´li politikacılara bir şeyler bulaştırmak lazım. Her türlü iftira beklenebilir artık. yorumunu yaptı.

BAYKAL: Bir açıklamam yok, her şey açık ve net

Deniz Baykal, dün kendisine bu konuyu soran gazetecilere, Benim hiçbir açıklamam yok, her şey açık ve net. demekle yetindi. İddiaları okuduğunda neler hissettiğinin sorulması üzerine, Aklı başında insan ne hissettiyse ben de onu hissettim. diye konuştu. Yakın kurmaylarına yaptığı değerlendirmede ise, Rahat olun, böyle saçma sapan şeylerle uğraşmayız. Bu şerefsizliklere boyun eğmeyeceğiz, dimdik ayaktayız. dediği öğrenildi.

Kaleli iddiasında ısrarlı

Bu arada, iddiaların sahibi olan İklim Bayraktar Kaleli´nin avukatı dün şu açıklamayı yaptı: Müvekkilimin geçmiş bir tarihte talihsiz birtakım olaylar yaşadığı doğrudur fakat bu olaylar herhangi bir amaca yönelik olarak, herhangi bir kişi veya grubun yönlendirmesi olmaksızın sadece ve sadece gazetecilik mesleğini ifa etmek amacı ile görüşmeye gittiği sırada yaşanmıştır. Takdir edersiniz ki evli ve 1 çocuk annesi olan müvekkilimin bu olayın duyulmaması ve bu olayla gündeme gelmek istememesi en doğal hakkıdır. Aksi yönde bir düşüncesi olsa idi bunu olayın olduğu tarihlerde açıklardı. (Zaman)

Kılıçdaroğlu, Odatv muhabiri ile görüştüğünü doğruladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Odatv Muhabiri İklim Bayraktar ile parti merkezdeki makam odasında görüştüğünü doğruladı. Kılıçdaroğlu´na Mardin´e hareketinden önce Esenboğa Havalimanı´nda basında çıkan ´Baykal´a şantaj´ iddialarına ilişkin soru yöneltildi. Odatv Muhabiri Bayraktar ile makamında görüştüğünü doğrulayan Kılıçdaroğlu, ancak bu görüşmenin basında çıktığı gibi olmadığını bildirdi. Kılıçdaroğlu, Kendisi Odatv muhabiri olarak benden görüşme talebinde bulundu. Ben de kendisiyle görüştüm. Görüşme iddia edildiği gibi değil doğal bir şekilde olmuştur. dedi. (Cihan)

16.10: Görüşmeyi kabul eden Deniz Baykal´dan Kaleli´ye çağrı: İddiasını ispatlasın!

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal´ın avukatı Muzaffer Yılmaz, ´bir tacize ve tecavüze maruz kaldığını iddia eden kişinin, iddiasını ispat ederek konuyu yargıya taşımasını´ istedi. Yılmaz, ´Deniz Baykal´ın vekili´ sıfatıyla yaptığı yazılı açıklamada, ´Odatv´de gazetecilik yaptığını söyleyen bir kişinin, 24 Ocak 2011 tarihinde, Deniz Baykal´ın sekreterini iki, korumasını da bir kez arayarak ısrarla görüşmek istediğini´ belirterek, ´Görüşme gerekçesi olarak, herhangi bir gazetecilik faaliyeti, röportaj talebi dile getirilmemiştir. Bazı fotoğraflar verileceği söylenmiştir´ ifadesine yer verdi.

Deniz Baykal´ın bu kişiyle tanışmadığını ve ziyaret öncesi aralarında telefon görüşmesi yapılmadığını kaydeden Yılmaz, görüşmenin Baykal´ın TBMM´deki ´22 metrekarelik odasında gerçekleştiğini´ bildirdi. Odanın konumuna ilişkin bilgiler veren Yılmaz, ´Ziyaretin 15 dakika sürdüğünü, herhangi bir fotoğraf getirilmediğini, ziyaretçinin de herhangi bir gerginlik yaşamadan gülen bir yüzle oradan ayrıldığını´ ifade etti.

Avukat Yılmaz, açıklamasında şunlara yer verdi: ´Deniz Baykal´ın o gazeteci ile gerçekleştirdiği tek görüşme budur. Bu görüşmeden sonra da onu ne telefonla ne de elektronik ortamda aramıştır, mesajlaşmıştır. Buna karşılık, o gazeteci Deniz Baykal´ı ev telefonundan, gözaltına alınıncaya kadar defalarca aramıştır. Bu telefon görüşmelerinde yapılan buluşma talepleri, gece gündüz evine çağırma girişimleri, Deniz Baykal´ı evinde ziyaret etme istekleri kararlı bir şekilde reddedilmiştir. Bir şantaj ve komplo projesinin yaşama geçirilmesine fırsat verilmemiştir. Bir tacize ve tecavüze maruz kaldığını iddia eden kişi, derhal iddiasını ispat etmeli, konuyu yargıya taşımalıdır. Taciz, tecavüz iddialarının dile getirilmesi gereken yer gazete sütunları, TV ekranları değil, yargı mercileridir.´

Baykal´ın avukatı Muzaffer Yılmaz, ´İddia sahibine ispat imkanı sağlamak üzere´ konuyu kendilerinin yargıya taşıyacaklarını da bildirdi. ´Ergenekon´ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Odatv Ankara muhabiri İklim Bayraktar´la ilgili haberlerde, Deniz Baykal´a yönelik bazı iddialar da yer almıştı. (AA)

İnce sarhoş halde Odatv muhabirinin kapısına dayanmıştı

Birkaç gün önce medyaya yansıyan bir başka iddiada ise CHP´li Muharrem İnce´nin, bir gece yarısı alkollü olarak evine gittiği Oda TV muhabirine, partinin yeni Kürt politikası hakkında Kılıçdaroğlu´nu zora sokacak bilgi ve belgeler verdiği iddia edilmişti. Soner Yalçın ve Oda TV muhabiri İlkim Ayfer Kaleli arasında geçen bu içerikteki görüşme CHP´yi sarsmıştı. Görüşmede Oda TV Muhabiri CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce´nin parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine kendisine ?CHP´yi yıkacak? bilgiler verdiğini anlatıyor. CHP Kulislerine göre sözkonusu bilgiler CHP´nin Kürt Sorunu ve İki Dille ilgili yaptığı bir çalışmayla ilgili. CHP´nin ulusalcı kanadını ve bu kanatta yeralan İnce´yi rahatsız eden toplantının, Oda TV üzerinden medyaya servis edilmesinin planlandığı belirtiliyor.

CHP´yi yıkacak haber yapacağız

Soner Yalçın ve Oda Tv muhabiri İlkim Ayfer Kaleli ile telefon görüşmesinin tutanağı olduğu iddia edilen ve 24 Şubat 2011 tarihli Akşam gazetesinde yer alanifadeler CHP´ye bomba gibi düştü. Görüşme tutanaklarına göre Kaleli, Soner Yalçın´a, İnce´nin ´CHP´yi yıkacak haber´ verdiğini, Kılıçdaroğlu´yla yaptıkları toplantının bütün gizli dökümünü ve Kılıçdaroğlu hakkında gizli bilgilerini vermeye kalktığından şikayet etti. Kaleli, görüşmede İnce´yi Kılıçdaroğlu´nun kuyusunu kazmakla suçluyor.

O toplantı Kürtlerle mi ilgili?

Muhabir Kaleli´nin telefon görüşmesinde sözünü ettiği toplantının Kürt Sorunuyla ilgili bir toplantı olduğu iddia ediliyor. Sözkonusu toplantının parti içindeki ulusalcı kanadı rahatsız ettiği, bu kanatta yer aldığı belirtilen Muharrem İnce´nin de bu nedenle toplantıyı deşifre ettirmek için muhabirin evine bilgi vermeye gittiği öne sürülüyor.

Belge verdiğimi ispat etsinler siyaseti bırakırım

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ise hakkındaki söz konusu görüşmeyi doğrulamış ancak içeriğinin yanlış aksettirildiğini ileri sürmüştü. TBMM´de hakkındaki iddiaları yanıtlamak için bir basın toplantısı düzenleyen İnce adı geçen muhabire Kılıçdaroğlu ile ilgili bir belge vermediğini ancak AK Parti ile ilgili bir belge verdiğini savundu. Kılıçdaroğlu ile ilgili bir belge verdiğinin ispatlanması halinde siyaseti bırakacağın belirten İnce, belgeyi verdiği muhabire şöyle seslendi: ?O arkadaşımızın çocuğu var biliyorum, çocuğunun üzerine yemin etsin. Böyle bir şey olduğuna dair ben kabul edeceğim söylediklerinin tümünü.? Akşam Gazetesi´ne, muhabire ve Savcı Zekeriya Öz´e dava açacağını açıklayan İnce, Soner Yalçın´a, Kılıçdaroğlu´na ihanet ettiği bilgisini veren Oda TV çalışanı Kaleli´ye ise dava açmayacağını söyledi.

Yalansa neden bana dava açmıyor?

Kaleli İnce´yi yalanladı

CHP´li Muharrem İnce´nin görüşmek için evine gittiği iddia edilen gazeteci İklim Ayfer Kaleli, gazeteye yansıyan konuşmayı doğrularken, İnce´nin sözlerinin gerçeği yansıtmadığını söylemişti. Star´a konuşan Kaleli, ?Konu doğrudur. Ben gazetecilik meslek etiği gereği olayı haber müdürüm olan Soner Yalçın´a aktardım. Olay 1.5 ay önce oldu. Görüşmeyi ben haber yapmadım. İradem dışında haberleştirildi. Konuşmalarımın bu davanın içine konulması etik değil, muhabirin adının geçmesi ve yayınlanması hukuk ayıbıdır? dedi.

Kılıçdaroğlu´yla ilgili belge verdi

CHP´li İnce´nin içkili olarak evine gittiği ifadeleri için ?çocuğunun üzerine yemin etsin? sözüne tepki gösteren Kaleli, ?Eğer yeminle sorun çözülüyor olsaydı sadece çocuk değil bütün sevdiklerimin üzerine yemin ederdim? dedi. İnce´nin dava açamayacağını da iddia eden Kaleli, ?Yalansa neden bana dava açmıyor. Bana dava açamaz çünkü olay doğru? diye konuştu. Kendisine İnce´nin hem Kılıçdaroğlu hem de AK Parti yandaşı biriyle ilgili bilgi verdiğini savunan Kaleli, ancak bu konuda konuşmadığını ve bu bilgileri kullanmadığını, haber yapmadığını söyledi. (Star, Akşam)

(08 Mart 2011, 12:47)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

ODATV İLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Kontrgerilla Medyası

Ergenekon medyası ´karanlık oda´da yapılandırıldı

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Virüs adı: Oda.. Hedefi: Ergenekon´u bozmak

Sabah Akşam ´Karanlık Oda´yı aydınlattı

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3073    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
60.966.170