Tam
EskidenYeniye
 

Başbakan´dan gözaltıları eleştiren medyaya tepki

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ergenekon davası kapsamında bazı gazetecilerin gözaltına alınmasına tepki gösteren, bunun muhalifleri susturma amaçlayan hükümetin işi olduğunu iddia eden medya mensuplarına tepki gösterdi. Erdoğan, basın kuruluşların demokrasiyi rafa kaldırma operasyonlarında nasıl görev aldığını, 28 Şubat sürecindeki manşetlerin nerede hazırlandığını çok iyi bildiklerini söyledi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Başbakan´dan gözaltıları eleştiren medyaya tepki

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ergenekon davası kapsamında bazı gazetecilerin gözaltına alınmasına tepki gösteren, bunun muhalifleri susturma amaçlayan hükümetin işi olduğunu iddia eden medya mensuplarına tepki gösterdi. Erdoğan, basın kuruluşların demokrasiyi rafa kaldırma operasyonlarında nasıl görev aldığını, 28 Şubat sürecindeki manşetlerin nerede hazırlandığını çok iyi bildiklerini söyledi.

Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada, Ergenekon davası kapsamında bazı basın mensuplarının tutuklanması sonrasında hükümete yönelik eleştirilere cevap verdi. Erdoğan, tartışmanın mecrasından çıkarılarak hükümet aleyhine bir kampanyaya dönüştürülmek istendiğini ifade etti. Erdoğan, basın ve ifade özgürlüğünü savunanların 28 Şubat ve öncesinde, sonrasında nasıl başlıklar attıklarını hatırlattı. Erdoğan, kendilerinin içinde olmadıkları yargılama süreci hakkında görüş istenmesinin yanlış olduğuna işaret ederek, Hükümet durulması gereken yerde durmaktadır. dedi. Erdoğan, basın kuruluşların demokrasiyi rafa kaldırma operasyonlarında nasıl görev aldığını çok iyi bildiklerine işaret ederek, 28 Şubat sürecinde manşetlerin nerelerde hazırlandığı, ısmarlama manşetler atıldığı ve köşe yazarlarının ellerine nasıl konular tutuşturduğunu gördük. dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti: ´Bizim görevimiz yargının işini kolaylaştırmaktır. Hukuk düzeninin güvenliğini sağlamaktır. Devam eden davalarla, operasyonlarla ilgili toplumda farklı görüşlerin farklı hassasiyetlerin olması doğaldır. Toplum adalet ister, adalet çağrısı yapar. Toplumdaki duyarlılığı, hassasiyetleri gözardı etmek mümkün değildir. Yasama ve yürütme nasıl toplumsal duyarlılıktan etkileniyorsa yargı da toplumun adalet çağrısına duyarsız kalamaz. Biz yürütme olarak yargının çok daha hızlı çalışabilmesi için elimizden gelen tüm yatırımları yaptık, yapıyoruz. Fiziki tüm şartlarını kolaylaştırdık, kolaylaştırıyoruz. Bir an önce bunlar neticeye kavuşsun diye. Ancak yargı toplumdan gelen eleştirilerle değil elindeki bilgi ve delillerle hareket eder. Gazete manşetleriyle değil dava dosyasıyla karar verir. Toplumsal duyarlılığın yüksek olduğu, siyasi atmosferi ciddi şekilde etkileyen davalarda yargının özenle olduğu kadar ivedilikle de hareket etmesi önem taşımaktadır. Herkesi bir kez daha sorumlu davranmaya, yargıyı rahat bırakmaya, yargının çalışmasını kolaylaştırmaya çağırıyorum. Burada önemli olan adaletin olabilecek en hızlı şekilde tecelli etmesi, yargının hükmünü vermesidir. Yargıdan beklentimiz budur. Herkesi de bu sorumluluk çerçevesinde, süreci hızlandırmaya yardımcı olacak şekilde hareket etmeye ben de özellike davet ediyorum.´ ( Zaman)

Erdoğan: 27 gazeteciden bir tanesi bile gazetecilik faaliyetinden cezaevinde değil

Grup toplantısındaki konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ceza evinde bulunan 27 gazeteciden hiç birisinin gazetecilik faaliyetinden dolayı cezaevinde bulunmadığını söyledi. Erdoğan, AK Parti grubunda, Ergenekon davası kapsamında gazetecilerin tutuklanması sonrasında başlatılan basın özgürlüğü tartışmasını değerlendirdi. Tutuklanan, gözaltına alınan gazeteciler üzerinden, kampanya başlatanlara da açık açık sesleniyorum diyen Erdoğan, Hangi gazeteci hükümeti eleştirdiği için bugün tutukludur? Hangi gazeteci, basın faaliyetinden, gazetecilik faaliyetinden dolayı tutukludur? Tutuklu ve hükümlü olarak, cezaevinde mesleği gazeteci olarak kayda geçen 27 kişi var. Bunların arasından bir tanesi bile gazetecilik faaliyetinden dolayı cezaevinde değildir. Anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, cinsel istismar, nitelikli yağma, ateşli silah bulundurmak, resmi belgede tahribat. Mesleği gazeteci olarak yazan 27 kişinin cezaevlerinde bulunma gerekçeleri bu.. Yani AK Parti´ye hakaretten dolayı değil. dedi.

28 Şubat dönemi hatırlatması

28 Şubat sürecinde ´nasıl bunlara destek veririm´ diyenlerin konu AK Parti olunca verip veriştirdiğini belirten Erdoğan, 28 Şubat´ta hissettikleri baskıdan, yönledirmeden, manipülasyondan yola çıkarak, son yıllarda ortaya çıkan çetelerle mücadeleyi en heyecanlı izlemesi gereken kesim basın olmalıdır. Eğer basın özgürlüğüne, ifade özgürlüğüne yönelik en küçük baskı görürsek, haklarda en küçük bir gerileme görürsek bunun karşısında duracak olan biz oluruz, AK Parti olur. Şu anda terör örgütü kendisi gibi düşünmediği için, gerçekleri yazdıkları, söyledikleri için, yüreklerinin sesine kulak verdikleri için gazetecileri, sanatçıları tehdit edecek kadar ileri gidiyor. Bu gazetecilere de, bu sanatçılara da biz sahip çıkıyoruz, onların hakkını biz savunuyoruz. şeklinde konuştu.

Erdoğan, gazetecilerin 2002 yılı öncesi çalışma şartlarıyla bugünü kıyaslamalarını isteyerek, Satırlarda, zihinlerde mayınlar vardı. Bunların nasıl temizlendiğini, yasakların nasıl tarihte kaldığını lütfen herkes iyi görsün.Yasak kelimelerin, yasak konuların nasıl tarihte kaldığını lütfen herkes iyi görsün. 8 yıl boyunca manşetine karıştığımız, dobra konuşuyorum. Bir gazete var mı? Rahatsız olduğumuz dönemler oldu, yalan yazıldığı dönemler oldu. Hakaretler edildi. Ama hakkımızı yargıda aradık. Bazıları niçin yargıya götürüyorsun dedi. Ne yapacaktık. Aynı dille mi konuşacaktık. Bu ülkede yargı niye var? Eğer hukuk devletiysek ben hakkımı gider yargıda ararım. Siyasetçiyim diye hedef tahtası mı olacağım? Dillerine ne geliyorsa bunu söyleyecekler. Kalemlerinden ne akıtacaklarsa bunu akıtacaklar. Eee? Biz de buna ya sabır çekeceğiz, yok böyle bir şey. değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, yargının kendileriyle ilgili ilginç kararlar verdiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: Siz siyasetçisiniz´ dedi. Bu hakaretlere ilginç bir kılıf buldular. ´Bu eleştiri değil, ağır eleştiriye girer´ dediler. Hükümeti sistematik olarak eleştiren bir çok gazete ve köşe yazarı var. Hükümeti amansız topa tutan yayınların, gazetecilik faaliyetinin ötesine geçerek siyasi bir kampanyaya dönüştüğünü de zaman zaman görüyoruz. Bize yönelik iyi niyetli eleştirileri özellikle değerlendiriyoruz. Ondan nasibimizi alıyoruz, düzeltiyoruz, adımımızı atıyoruz. Özeleştiri yapıyoruz. Eleştiri hakarete dönüşüyor ise ya cevap hakkımızı kullanıyoruz veya yargıya gidiyoruz. Bizim kendisini muhalefet partisi gibi konumlandıran medya ile mücadele edecek, kendimizi savunabilecek gücümüz var, irademiz var. Bizim gelecek saldırılara karşı korkumuz yok. ´Biz muhtar bile olamaz´ diyen medyayla çarpışa çarpışa iktidara geldik. Siyasi gücümüzü de medyadan değil sadece milletimizden aldık, sizden aldık. Onun için ne kimseye minnet ederiz, kimsenin vesayeti altına gireriz, ne de bu tür yollara tenezzül eder muhalifleri susturmaya çalışırız. AK Parti´nin muhalif yazarları susturduğu iddiasını kendimize asla hakaret olarak kabul etmeyiz. Çünkü yarası olan gocunur, bizim böyle bir yaramız yok.

´Tutuklamalar yargının tasarrufu´

Son tutuklamaların tamamen yargının tasarrufuyla olduğunu kaydeden Erdoğan, hükümetin bu meselede hiçbir dahlinin olamayacağını, olursa da buna izin vermeyeceğini ifade etti. Herkesin aksi ispat edilinceye kadar herkesin masum olduğunu söyleyen Erdoğan, Yargılamada asıl olan adaletin gecikmeden tecelli etmesidir. Bizim dertli olduğumuz burasıdır. Bir an önce dosyalar masaya getirilsin, ne yapılacaksa yapılsın, karar verilsin. Bu sürecin uzamasını biz doğru bulmuyoruz. Buna biz de iktidar olarak karşı olduğumuzu söylüyoruz. Gerilimden, kutuplaşmadan en çok biz şikayet ediyoruz ama kusura bakmayın, kimse bizden yürütme olarak taraf tutmamızı, sürece müdahale etmemizi beklemesin. Ana muhalefet liderlerinin söylediği gibi, bu işlerinin avukatlığını gidip de Silivri Cezaevi´nin önünde yapanlardan değiliz. Biz o samimi milletimizin avukatı olarak buradayız. Ha geçen bir şey daha söylüyor. Savcılıktan bahsediyor. O size yakışır. Bizim görevimiz yargının işini kolaylaştırmaktır. Devam eden davalarla, operasyonlarla ilgili toplumda farklı görüşlerin olması doğaldır. Toplum adalet ister, adalet çağrısı yapar. Toplumdaki duyarlılığı göz ardı etmek mümkün değildir. Yasama ve yürütme nasıl toplumsal duyarlılıktan etkileniyorsa, yargı da toplumun bu çağrısına kayıtsız kalamaz. Biz yargının hızlı çalışması için elimizden geleni yapıyoruz. dedi. ( Cihan)

Medyadaki liberallerin inanılmaz tavrı

Gazeteci Ahmet Şık ve Nedim Şener´in gözaltına alınmaları, sadece Ergenekon yanlısı medya tarafından değil demokrat görünen bir çok medya mensubu tarafından dahi eleştirilmişti. Bu eleştirilerde inanılmaz bir ayrıntı vardı. Gözaltına alınanların hangi gerekçeyle alındığını delillendirecek iddianame ortaya çıkmadan, hatta birkaç günlük polis ve savcı sorgusu dahi beklenmeden bu çevreler, olayın ilk anından itibaren gözaltıların siyasi olduğunu, muhaliflerin susturulmak istendiğini iddia ettiler. Kamuoyunda büyük tepki toplayan bu tavır, medya mensuplarının dokunulmaz olup olmadığı sorusunu sordurmuştu. Tutuklanan generallerin cezaevinde genelkurmay yetkililerince ziyaret edilmesini ´yanlış meslek dayanışması´ olarak eleştiren bu medya mensuplarının, benzer durumda kendi meslektaşları için benzer bir dayanışmaya girmesi şaşırtmıştı.

(08 Mart 2011, 14:11)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Bunlar da medyadaki Büyükanıt´lar

Kafası karışanlar, kafa karıştıranlar

Gözaltı için önce mahkeme sonra medya onayı

Flaş!!! Odatv´ye 2. baskın

ODATV İLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Kontrgerilla Medyası

Virüs adı: Oda.. Hedefi: Ergenekon´u bozmak

Ergenekon medyası ´karanlık oda´da yapılandırıldı

Sabah Akşam ´Karanlık Oda´yı aydınlattı

Flaş!!! Odatv´ye baskın

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3074    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.654.553