Aile Meclisi’nden 14/15 Temmuz’da Dua ve Basın açıklaması
Tam
EskidenYeniye
 

Savcıları göreve çağırdı, ifade vermiyor

Baykal, Oda TV muhabiri İklim Bayraktar´ın taciz iddialarının ardından yeni bir komplo ile karşı karşıya olduğunu ileri sürmüş ve savcıları göreve çağırmıştı. Savcılık da harekete geçerek kendisiyle birlikte Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin´i ifade vermeye davet etti. Ancak Baykal, gitmeyeceğini açıkladı. Savcılıktan kendisiyle ilgili belgeleri talep eden Baykal´ın bu talebi reddedildi. Konunun Ergenekon´la bağlantılı olmadığını iddia eden Baykal, kaset olayının Ergenekon soruşturması kapsamında ele alınmasını istemediğini de belli etti. Baykal´ın bazı bilgilerin ortaya çıkmasından çekindiği ileri sürülüyor. Dünkü Sabah ve bugünkü Akit gazetelerinde Baykal´la Bayraktar arasında geçtiği öne sürülen telefon kayıtları yayınlandı. Buna göre eski CHP lideri, Oda TV muhabirine iltifatlarda bulunuyor, evine davet ediyor, ikili arasında tacizle dolu konuşmalar geçiyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.03.2011 10:51 Baykal, Oda TV muhabiri İklim Bayraktar´ın taciz iddialarının ardından yeni bir komplo ile karşı karşıya olduğunu ileri sürmüş ve savcıları göreve çağırmıştı. Savcılık da harekete geçerek kendisiyle birlikte Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin´i ifade vermeye davet etti. Ancak Baykal, gitmeyeceğini açıkladı. Savcılıktan kendisiyle ilgili belgeleri talep eden Baykal´ın bu talebi reddedildi. Konunun Ergenekon´la bağlantılı olmadığını iddia eden Baykal, kaset olayının Ergenekon soruşturması kapsamında ele alınmasını istemediğini de belli etti. Baykal´ın bazı bilgilerin ortaya çıkmasından çekindiği ileri sürülüyor. Dünkü Sabah ve bugünkü Akit gazetelerinde Baykal´la Bayraktar arasında geçtiği öne sürülen telefon kayıtları yayınlandı. Buna göre eski CHP lideri, Oda TV muhabirine iltifatlarda bulunuyor, evine davet ediyor, ikili arasında tacizle dolu konuşmalar geçiyor.

Oda TV muhabiri İklim Bayraktar´ın taciz iddialarının ardından kendisine komplo kurulduğunu öne süren ve savcıları göreve çağıran eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kendisiyle çelişti. Savcılar harekete geçti ama bu kez Baykal, ifade vermeye gitmeyeceğini açıkladı. Ergenekon soruşturmasını yürüten özel yetkili savcı Zekeriya Öz, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Baykal´ı ´mağdur´, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yardımcısı Gürsel Tekin´i de ´tanık´ sıfatıyla ifade vermeye çağırmıştı. Dün yazılı bir açıklama yapan Baykal, İstanbul´daki davanın şikâyetçi ya da mağduru durumuna girmemek için gelecek bir ifade davetine cevap vermemizin söz konusu olmayacağını savcılığın ve kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız. dedi.

Eski CHP lideri, Bayraktar´ın iddialarının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na bir suç duyurusunda bulunduklarını hatırlattı. Bu hukuki sürecin devam ettiğini belirterek, Şu ana kadar ortaya atılan iddialar, ifadeler ve kanıtlar dikkate alınınca Ankara´daki yetkili yargı organlarında ele alınması gereken iftira davasının genişletilerek İstanbul´daki başka bir dava çerçevesinde taşınmasını haklı gösterecek bir bulguya rastlanmadığı açık bir gerçektir. ifadelerine yer verdi. Baykal´ın avukatı Muzaffer Yılmaz da dün bir yazılı açıklama yaparak müvekkiliyle ilgili bütün bilgi ve belgelerin kendilerine ulaştırılmaması halinde ifade verilmeyeceğini bildirdi. Yılmaz, geçtiğimiz salı günü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na dilekçe ile başvurarak Baykal´ı ilgilendiren bilgi ve belgelerin kendilerine verilmesini talep ettiklerini ancak olumsuz cevap aldıklarını da aktardı.

Baykal´ın açıklaması ve avukatının verdiği bilgiler, dikkatleri, savcılığın elinde olan bilgi ve belgelere çevirdi. İklim Bayraktar, savcılığın elinde basına yansıyanlardan çok daha fazla belge olduğunu dile getirerek, bunlar ortaya çıktığında kendisini suçlayanların mahcup olacağını ifade etmişti. Buna dair bazı ipuçları dün Sabah gazetesinde yayımlandı. Baykal´la Bayraktar arasında geçtiği öne sürülen telefon kayıtlarına göre, eski CHP lideri, Oda TV muhabirine iltifatlarda bulunuyor ve evine davet ediyor.

Konuyla ilgili bir diğer gelişme de Baykal´a yönelik ilk kaset komplosunun Ergenekon soruşturmasına dahil edilmesi. Yeni Şafak´ın haberine göre, Savcı Zekeriya Öz, ´mağdur´ sıfatıyla dinleyeceği Baykal´ı bizzat ziyaret edecek ve elindeki belgeleri gösterecek. İddiaya göre, Baykal´ı deviren kasetin kaynağına da çok yaklaşıldı.

Gürsel Tekin, ifadeye gidecek

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin´i Deniz Baykal´a komplo iddialarına ilişkin olarak tanık sıfatıyla ifade vermek üzere adliyeye çağırdı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz´ün talimat yazısıyla ifadeye çağrılan Tekin, Uygun bir zamanda gideceğiz, ifademizi vereceğiz. Bizim yargıdan kaçmamız söz konusu değil. dedi. Tekin, Kastamonu Günleri etkinliğine katılmak için geldiği Atatürk Kültür Merkezi´nde, gazetecilerin soruları üzerine, ifadeye hangi gün gideceğini daha sonra bildireceğini söyledi. Kendisi gibi ´tanık´ sıfatıyla davet edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise kendisinin gitmeyeceğini, avukatını göndereceğini açıklamıştı. ( Zaman)

ŞOK diyaloglar!

Kaset skandalı sonrası istifa eden CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal´ın İklim Bayraktar´ı cep telefonundan defalarca aradığı, Bayraktar´ın Baykal´dan gelen çağrıların bir kısmına hiç cevap vermediği, cevap verdiği çağrılarda ise ikili arasında taciz dolu diyaloglar geçtiği ortaya çıktı. İklim Bayraktar´ın ortaya çıkması durumunda Deniz Baykal´ın insan yüzüne çıkamayacağını öne sürdüğü dinleme kayıtlarına Akit ulaştı. Kaset skandalı sonrası istifa eden CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal´ın Bayraktar´ı cep telefonundan defalarca aradığı, Bayraktar´ın ise Baykal´dan gelen çağrıların bir kısmına hiç cevap vermediği, cevap verdiği çağrılarda ise ikili arasında tacizle dolu konuşmalar geçtiği ortaya çıktı. CHP içerisinde Deniz Baykal´ı devirmek isteyen ekibin bu durumu kendi lehlerine kullanacaklarını haber alan Deniz Baykal´ın Bayraktar´ı aramaktan vazgeçtiği, ´CHP´ye büyük bir komplo kurulmak isteniyor´ şeklinde açıklama yapmaya başladığı belirtiliyor. ´Taciz-tuzak´ olayının CHP´li Muharrem İnce´nin Odatv muhabirinin kapısına dayanmasından bir hafta kadar önce yaşandığı iddia ediliyor.

?Gözümü ayıramadığım bayan gazetecim?

İklim Bayraktar´ın mahkeme kararıyla dinlenen telefonunu arayan Deniz Baykal, Bayraktar´ı şok edecek tekliflerde bulunuyor. Deniz Baykal´ın CHP Genel Merkezi´nde görüştüğü İklim Bayraktar´a telefonda ?Merhaba İklim, Oda TV´den misin, gözlerimi ayıramadığım bayan gazeteci mi yani? dediği belirtiliyor.

İklim Bayraktar´ın soruşturma kapsamında dinlenen telefonunu arayan Deniz Baykal´ın ?Güzel İklim nasılsın, bana gelsen bir görüşsek birlikte havuza girsek. Senden bugün telefon bekliyorum, ev numaram xxx bu hat temiz buradan arayabilirsin, gel havuza gireriz yüzeriz birlikte? dediği, Bayraktar´ın ise açık tacizi önce geçiştirmeye çalıştığı ancak, tacizin artması üzerine ?Siz aklınızı yitirmişsiniz. Böyle bir şey olamaz? dediği kayıtlara geçti.

İklim Bayraktar´ın olumsuz tepki vermesine rağmen Baykal´ın ?Gözlerine ve güzelliğine kapıldığım gazeteci. İklimcim canım benim. Bizim eve geçelim. Seninle yüzelim, güzel yemeğimizi yiyelim...? dediği ifade ediliyor. Bu görüşme sonrası harekete geçen Odatv muhabirinin Kemal Kılıçdaroğlu´na durumu kelime kelime anlattığı, Kılıçdaroğlu´nun ise rezalete duyarsız kaldığı vurgulanıyor.

Bayraktar, Baykal için ?insan içine çıkamaz? demişti

İklim Bayraktar, Savcı Zekeriya Öz´e verdiği ifadesinde de eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal´ın CHP Genel Merkezi´ndeki odasında 45 dakika boyunca kendisini elle ve sözle taciz ettiğini, taciz iddialarını başta Gürsel Tekin ile Kemal Kılıçdaroğlu´na anlattığını, Kılıçdaroğlu´nun ise kendisine ?kaydet getir? dediğini iddia etmişti. İddiaların medyada yer alması üzerine ise Deniz Baykal, taciz iddialarını reddetmiş, hatta İklim Bayraktar´ın kendisini taciz ettiğini savunmuştu. Baykal´ın karşı taciz iddiası üzerine bir televizyon programına katılan İklim Bayraktar, ?Ses kayıtları ortaya çıkarsa Baykal insan içine çıkamaz? şeklinde açıklamalar yapmıştı.

Baykal´ın avukatı konuşmadı

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal´ın avukatı Muzaffer Yılmaz, iddia edilen telefon görüşmeleri ile ilgili sorularımızı cevaplamaktan kaçındı. Yılmaz, ofisine not bırakmamıza ve haber çalışması hakkında bilgi vermemize rağmen geri dönüş yapmadı.

Soner Yalçın da haberdar!..

İklim Bayraktar; Deniz Baykal´la yaptığı telefon görüşmesinin ardından Soner Yalçın ile yaptığı telefon görüşmesinde de taciz iddiasını bütün detaylarıyla anlatmıştı. Bayraktar ile Soner Yalçın arasında geçen taciz iddiası diyaloğu şöyle:

S.Y.: Şu nedir bu olay? Olayı anlat bakalım bana.

İ.B.: Aman yani ne olursunuz ya, yani neyini anlatayım? Utanç verici bi durum.

S.Y.: Ne yapıyor peki? Eliyle meliyle mi bir şey yapıyor yani? Adi, kafayı mı yemiş bu ya...

İ.B.: Evet, elle ağızla... Zor attım bak. Şimdi size bir şey diyeyim mi bu görüşme, bu görüşme yani başka bi yerde olsaydı ben kıyameti koparırdım ama Meclis´te ve odasındaydım. Güvenlikle beni dışarı attırsa rezillik. Der ki bana tacizde bulundu. Ya ben bak hayatımda yani böyle şeyler yaşanır Soner bey çok yaşadım. Ben çok işsiz kaldım. Hani güzelliğim benim işimin önüne hep geçti ama şu vardır... Aleni yaptı ki ben dondum kaldım, dedim bak tek şunu diyebildim kafanız güzel mi dedim sizin ya adama inanabiliyor musun kafan güzel mi senin dedim ya bunu diyebildim ve hala diyor ki hayır sen diyor sen diyor çok fevrisin şu an böyle düşünme diyor. ( Murat Alan / Yeni Akit)

Baykal: Ses kayıtları tamamıyla yalan

Deniz Baykal bugün medyada yer alan İklim Bayraktar ile arasında geçtiği iddia edilen konuşmalar için ?Tamamıyla yalan.? yorumunu yaptı. Baykal, kendisinin İklim Bayraktar´ı taciz edici ya da davet edici hiçbir konuşması olmadığını söyledi ve şöyle dedi: ?Medyada yer alan ve bant kaydı olduğu iddia edilen ifadelerim kesinlikle olmamıştır. Bunlar bant kaydı olamaz. Çünkü aramızda böyle bir konuşma geçmedi. Medyada yer alan söz konusu diyalog İklim Bayraktar´ın polise verdiği ifadede var ve tümüyle yalandır.? Baykal ayrıca bu yalan iddialara yer veren ve verecek olan yayın organlarına da pazartesi günü dava açacağını söyledi. ( Hürriyet)

(18 Mart 2011, 10:51)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Baykal´dan savcılara: Komployu çözün

Taciz için Baykal´dan bir rest bir talep

Taciz CHP´yi karıştırdı

HalkTV´yi satmayan Baykal´a Oda komplosu

Baykal Odatv´den çıkan notlara şaşırdı

Odatv´de şok belge: Baykal´a seks komplosu

ODATV İLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Kontrgerilla Medyası

Örneklerle CHP´nin Ergenekon davalarında sempatizanlıktan öte tavırları

´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz

Ergenekon medyası ´karanlık oda´da yapılandırıldı

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

Virüs adı: Oda.. Hedefi: Ergenekon´u bozmak

Sabah Akşam ´Karanlık Oda´yı aydınlattı

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3115    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
60.967.339