Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Zirve soruşturmasında 6 ilde arama

Malatya´daki Zirve Yayınevi´nde 3 kişinin öldürülmesi olayına dair Ergenekon kapsamında yürütülen soruşturmada bu sabah aralarında İstanbul´un da bulunduğu 6 ilde ikinci dalga operasyonlar başlatıldı. İlahiyatçı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz´ın evinin de arama yapılan adresler arasında olduğu belirtildi. Şu ana kadar herhangi bir gözaltı yaşanmadı.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Zirve soruşturmasında 6 ilde arama

Malatya´daki Zirve Yayınevi´nde 3 kişinin öldürülmesi olayına dair Ergenekon kapsamında yürütülen soruşturmada bu sabah aralarında İstanbul´un da bulunduğu 6 ilde ikinci dalga operasyonlar başlatıldı. İlahiyatçı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz´ın evinin de arama yapılan adresler arasında olduğu belirtildi. Şu ana kadar herhangi bir gözaltı yaşanmadı.

Operasyon için sabah erken saatlerde İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Savcılık talimatıyla arama kararı alınan adreslere karşı başlatılan operasyonda polis İstanbul, Ankara, Adana, Konya, Malatya ve Antalya´daki adreslere gitti. Erken saatlerde başlayan aramalarda Ankara´da Abdurrahman Küçük´ün evinde arama yapıldığı öğrenildi. Evi arananlar arasında Şahin Filiz, Salim Çörçü ve Kadir Albayrak´ın da olduğu bildirildi. İlgili adreslerdeki aramaların sürdüğü belirtildi.

Konya´da bir profesörün evi arandı

Malatya´daki Zirve Yayınevi´nde 3 kişinin öldürülmesinin ardından yürütülen soruşturma çerçevesinde aralarında İstanbul, Ankara ve Konya´nın da bulunduğu 6 ilde eşzamanlı operasyon başlatıldı.Konya´da Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´nde öğretim görevli olan Prof. Dr. Mehmet A.´nın da evinin arandığı bildirildi. Polisin sadece evde arama yaptığı, herhangi bir gözaltı olayının yaşanmadığı öğrenildi.

Vali Mutlu: Çalışmalar arama mahiyetinde, gözaltı değil

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ergenekon soruşturması kapsamında Zirve Yayınevi cinayetine ilişkin bugün yapılan çalışmaların arama mahiyetinde olduğunu belirterek, Gözaltı şeklinde değil dedi. Şeyhülislam Hayri Efendi İlköğretim Okuluna yaptığı ziyaret sırasında basın mensuplarının Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan aramalara ilişkin sorusu üzerine Vali Mutlu şunları söyledi: Devam etmekte olan soruşturmayla ilgili Zirve Yayınevine yapılmış olan saldırıya ilişkin daha önceden yapılmış tutuklamalar vardı. Bugünkü çalışmalar arama mahiyetinde ev ve iş yerlerinde yapılıyor. Gözaltı şeklinde değil. Aramalar tamamen ilgili makamların talepleri doğrultusunda emniyet birimlerimiz tarafından yapılıyor. İstanbul bir nokta, farklı 6 nokta var.

11.10: Prof. Dr. Şahin Filiz´in evinde arama

Ergenekon soruşturması kapsamında Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şahin Filiz´in kampüs içinde bulunan 5. bloktaki lojmanında arama yapılıyor. AÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz´in evine gelen polisler, arama başlattı. Antalya Cumhuriyet Savcısı´nın da aramaya nezaret ettiği öğrenildi. Ayrıca İşçi Partisi il Başkanı Bilal Şemşir de olay yerine geldi. Zirve Yayınevi katliamı kapsamında Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şahin Filiz´in kampüs içinde bulunan 5. bloktaki lojmanındaki aramalar devam ediyor. AÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz´in evine gelen polisler, yaklaşık 6 saattir arama yapıyor. Antalya Cumhuriyet Savcısı´nın da nezaret ettiği aramaların Filiz´in ofisinde de devam edileceği belirtiliyor. Aramalar sürerken bir ara evinin balkonuna çıkan Filiz, bir süre telefon görüşmesi yaptı. Lojman önünde bekleyen gazetecilere el sallayan Filiz, tekrar telefon görüşmelerine devam etti. Aramalar sürerken Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İbrahim Daş, Yeni Parti İl Başkanı Gülen Günal, İşçi Partisi İl Başkanı Bilal Şimşir, Eğitim-İş Sendikası İl Başkanı Mehmet Balık da Filiz´e destek olmak amacıyla lojmana gitti.

11.30: Zekeriya Beyaz´ın eski damadı: Arama Zirve Yayınevi´yle ilgili

Ergenekon soruşturması kapsamında evinde arama yapılan Prof. Dr. Zekeriya Beyaz´ın eski damadı Oktay Şahin, aramanın Zirve Yayınevi ile ilgili olduğunu söyledi.Basın mensuplarına açıklama yapan Oktay Şahin, Zekeriya Beyaz´ın eski damadı olduğunu ve İşçi Partisi İlçe Başkanı olduğunu söyledi. Beyaz´ın sağlık durumunun iyi olduğunu ve misyonerlikle ilgili kitap yazdığını söyleyen Şahin, aramanın Zirve Yayınevi cinayetiyle ilgili olduğunu ifade etti. Polisin evdeki araması sürüyor.

12.30: Prof. Dr. Salim Cöhce´nin evinde arama yapılıyor

Ergenekon soruşturması kapsamında incelenen Zirve Yayınevi cinayetine ilişkin olarak, Malatya İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Salim Cöhce´nin evinde arama yapıldığı öğrenildi.Malatya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, soruşturma kapsamında sabah saatlerinde, Prof. Dr. Cöhce´nin İnönü Üniversitesi yerleşkesi içindeki evinde arama başlattı. Edinilen bilgiye göre, Prof. Dr. Cöhce hakkında gözaltı kararının olmadığı sadece arama kararı bulunduğu öğrenildi. Prof. Dr. Salim Cöhce, etnik köken araştırmalarıyla biliniyordu.

12.45: Prof. Dr. Aydın´ın evinde arama

Ergenekon soruşturmasına dahil edilen Malatya Zirve Yayınevi cinayeti kapsamında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi eski dekanı emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Aydın´ın evinde arama yapılıyor. Prof. Aydın´ın Dinler Tarihi Derneği´nin başkan yardımcılığı görevini yürüttüğü ileri sürülüyor.Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Prof. Dr. Mehmet Aydın´ın merkez Meram ilçesi Melikşah Mahallesi´ndeki evinde aramasını sürdürüyor. Selçuk İletişim Fakültesi´nde de bir süre ders verdiği öğrenilen Aydın´ın uzmanlık alanının Felsefe ve Din Tarihi olduğu ifade edildi. Geçen yıl yaş haddinden emekliye ayrılan Prof. Dr. Aydın´ın ücret karşılığı İlahiyat Fakültesi´nde derslere girdiği öğrenildi. Prof. Dr. Mehmet Aydın´a polis tarafından Zirve Yayın Evi ile ilgili sorular sorulduğu öğrenildi. Mehmet Aydın´ın bu konuda her hangi bir bilgisinin olmadığını kendisinin Hristiyanlık, Yahudilik ve Budizm ile ilgili çalışmalarının bulunduğunu anlattı.

13.30: Zekeriya Beyaz´ın kızı da ´cemaat´ işini öğrenmiş

Bülent Korucu (Zaman): Ergenekon´da Zirve Yayınevi soruşturması kapsamında Esenler´deki evinden arama yapılan İlahiyat Profesörü Zekeriya Beyaz´ın kızı Gökçen Beyaz yapılan aramaya ilişkin konuştu.Gökçen Beyaz, Kararda yazan misyonerlik faaliyetleriyle ilgiliydi. Fakat o belgelerin hiçbirine dokunmadılar. Sadece Said-i Nursi´yle ilgili olan dokümanlar çok dikkatli bir şekilde incelendi. Onların hepsi teker teker alındı. Gökçen Beyaz, ısrarla misyonerlikle ilgili olan belgelere dokunulmadığını ileri sürerek sadece nurculukla ilgili kitapla ilgilendiler cümlesini durmadan tekrar etti. Beyaz ve kızının bu gayreti internet ve twitter´da esprilere yol açtı. Beyaz´ın kızı Gökçen Beyaz, Sabah erken saatlerinde bir arama kararıyla birlikte geldi polis arkadaşlar. Kararda Ergenekon operasyonu kapsamında, Doğu Perinçek ve Hurşit Tolon´un misyonerlikle ilgili, kışkırtıcı söylemlerde bulundukları ve babamın da bunun içinde olduğuna dair arama kararı vardı. Evden misyonerlikle ilgili hiçbir belge alınmadı. Evden sadece Sad-i Nursi ve Nurculukla ilgili çıkacak olan bir kitap vardı. Polis arkadaşlar sadece onunla ilgili bilgileri incelediler ve belgeleri aldılar. dedi. Gökçen Beyaz, babasının Nurculukla ilgili bir kitap hazırlığında olduğunu kaydederek, Kararda yazan misyonerlik faaliyetleriyle ilgiliydi. Fakat o belgelerin hiçbirine dokunmadılar. Sadece Said-i Nursi´yle ilgili olan dokümanlar çok dikkatli bir şekilde incelendi. Onların hepsi teker teker alındı diye konuştu. ( Bülent Korucu / Zaman)

13.30: Aydın´ın evinde arama sona erdi

Ergenekon soruşturmasına dahil edilen Malatya Zirve Yayınevi cinayeti kapsamında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi eski dekanı emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Aydın´ın evinde arama tamamlandı. Prof. Dr. Aydın´ın evindeki arama 4 saat sürdü.Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Prof. Dr. Mehmet Aydın´ın merkez Meram ilçesi Melikşah Mahallesi´ndeki evinde aramayı tamamladı. Arama sonrası bazı belgelere el konulduğu iddia edildi. Diğer yandan Prof. Dr. Mehmet Aydın´ın uzmanlık alanının Felsefe ve Din Tarihi olduğu ifade edildi. Geçen yıl yaş haddinden emekliye ayrılan Prof. Dr. Aydın´ın ücret karşılığı İlahiyat Fakültesi´nde derslere girdiği öğrenildi. (Cihan)

15.10: Şahin Filiz, Ergenekon terör örgütüne üye olmakla suçlanıyor

Akdeniz Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Şahin Filiz´in bu sabah saat 07.40´ta ikamet ettiği lojmanda başlatılan aramalar Edebiyat Fakültesi´ndeki ofisinde devam ediyor. Aramalara eşlik eden avukatı Serkan Ergül, Şahin Filiz´in Ergenekon terör örgütüne üye olmakla suçlandığını söyledi.Şahin Filiz´in evindeki aramanın saat 12.30´da sona erdiğini anlatan Ergül, Evdeki aramada oğlu ve kızı ile kendine ait oyun, ses ve görüntü CD´leri alındı. Evindeki bazı ders notları, tartışmaları vardı. Genelde onlar alındı. Bilgisayarın hard diskinin bir örneği alındı. Edebiyat Fakültesi´nde ise üniversiteye ait bilgisayarındaki hard diskin kopyası alındı. Öğrencilerin yazmış olduğu notlar alındı. Soruşturma Ergenekon´la ilgili yürütülüyor. Ayrıntı verebileceğimiz fazla bir olay olmadı. Gözaltı olayı olmayacak. dedi.

EVİ ARANAN ŞAHISLARI TANIYALIM

Prof. Dr. Zekeriya Beyaz: İlahiyat Profesörü. Hocalığından çok renkli kişiliğiyle tanındı. Porno film izlediği ortaya çıkınca, ´ibret almak için seyrettim´ savunmasıyla kamuoyunu şok etti. Adı polemik üstadına çıktı. Katıldığı magazin ağırlıklı tartışma programlarında yaptığı açıklamalarıyla gündemde kalmayı hep bildi. Öyle ki talk show programı bile sundu. Renkli ilahiyatçı siyasete de el attı. 2008 yerel seçimlerinde DSP´nin Esenler Belediye Başkanı adayı oldu. Türban sorunu ile ilgili söylediği Türban Kuran´da yok, İncil´de var sözleri çok tartışıldı. Zekeriya Beyaz, Fethullah Gülen ve Said-i Nursi hakkında kitap yazıyordu.

Prof. Dr. Şahin Filiz: Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü öğretim görevlisi. O da Zekeriya Beyaz gibi başörtüsünün Kuran´da yer almadığını savundu. Selçuk Üniversitesi´nde görevli olduğu dönemde yaptığı bu açıklama yüzünden hakkında soruşturma açıldı. soruşturma, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan´ın, Filiz´e destek çıkmasının ardından kaldırıldı. Şahin Filiz, üniversite yönetiminin kendisini sürekli baskı altında tuttuğunu, rektörlükle ters düştüğü için profesör ünvanının verilmediğini öne sürdü. Selçuk Üniversitesi´nden ayrılarak, Akdeniz Üniversitesi´ne profesör olarak atandı. Atatürkçü Düşünce Derneği´nde Yönetim Kurulu üyesi olarak çalıştı.

Prof. Dr. Abdurrahman Küçük: Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi. Küçük, 1999-2002 yılları arasında MHP Ankara milletvekiliydi. Avrupa Birliği ile müzakere sürecinde misyonerlik faaliyetlerinin arttığını savundu. Misyonerlerin terör örgütü PKK´ya destek verdiğini ileri sürdü.

Doç. Dr. Kadir Albayrak: Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi. Keldaniler ve Nasturiler, Hz. İsa Hz. Muhammed´i müjdeledi mi?, Adana´da Kiliseler ve Hıristiyanlaşma Olgusu adlı kitapların yazarı. Albayrak´ın kitaplarında misyonerlik ile ilgili konuları ele aldığı, Dinlerarası Diyalog dersleri verdiği belirtiliyor.

Prof. Dr. Mehmet Aydın: Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´nde uzun yıllar görev yaptı. Geçen yıl emekli oldu. Üniversitenin Felsefe ve Din Bilimleri bölümünde ders vermeye devam ediyor. Aydın´ın çeşitli kentlerde misyonerlik ile ilgili düzenlenen panellere katıldığı belirtiliyor.

Tolon´un avukatı: Müvekkilimin Zirve Yayınevi cinayetiyle ilgisi yok

Ergenekon sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon´un avukatı, müvekkilinin Zirve Yayınevi cinayetiyle ilgili şüphelilerle görüştüğü iddialarını yalanladı. Avukat İlkay Sezer, Tolon´un İnönü Üniversitesi´nin daveti üzerine konferans vermek üzere sadece bir kez Malatya´ya gittiğini söyledi.Avukat Sezer, yaptığı yazılı açıklamada, Müvekkilinin iddia edildiği gibi menfur cinayetle ilgili olduğu ileri sürülen kişilerle Malatya´da ya da başka bir yerde görüşme yapmadığını kaydeden Sezer, Müvekkilimizin sık sık Malatya´ya gitmiş olduğu iddiaları asılsızdır. Müvekkilimiz Ahmet Hurşit Tolon, konferans vermiş olduğu 25´e yakın üniversitede olduğu gibi İnönü Üniversitesi´nce de konferans vermek üzere davet edilmesi nedeniyle Malatya´ya sadece bir kez gitmiştir. Nitekim, müvekkilimizin o tarihte ve halen özel koruma statüsünde olması nedeniyle tüm ziyaret ve seyahatleri de resmi kayıt altındadır. Müvekkilimiz Ahmet Hurşit Tolon; iddia edildiği gibi menfur cinayetle ilgili olduğu ileri sürülen kişiler ile Malatya´da ya da başka bir yerde, hiçbir zaman ve hiçbir şekilde herhangi bir görüşme yapmamıştır. dedi.

(30 Mart 2011, 10:15)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! Ergenekon´da ´Zirve´ operasyonu

Zirve´yi başlatan papazdan şok itiraflar

Tanık: Malatya ve Dink ´Kafes´ işi

Flaş!!! Dink davası tanığından yeni şok ifadeler

Malatya Zirve Katliamı ve Ergenekon bağlantısı manşetlerimiz

Zirve Yayınevi Katliamı ile Kafes davaları birleşebilir

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3160    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.720.961