Tam
EskidenYeniye
 

Cihaner´in gizli sorgu odası

Islak imzalı ´Darbe Andıcı´nı Erzincan´da uygulamakla suçlanan Ergenekon sanığı eski Başsavcı İlhan Cihaner´in Erzincan Adliyesi´ndeki gizli sorgu odası ortaya çıktı. Cihaner´in İsmailağa Cemaati´ne yönelik soruşturmayı yürütürken yaptırdığı sorgu odasında şüphelileri sorguladığı öğrenildi. Ortaya çıkan diğer bir çarpıcı ayrıntı da, Cihaner´in makamında gözaltına alındığı sırada savcı ve güvenlik güçlerine fiziken direnmesi ve polislerce ancak zorla götürülebilmesi oldu.

Önceki haber title=Sonraki haber

Cihaner´in gizli sorgu odası

Islak imzalı ´Darbe Andıcı´nı Erzincan´da uygulamakla suçlanan Ergenekon sanığı eski Başsavcı İlhan Cihaner´in Erzincan Adliyesi´ndeki gizli sorgu odası ortaya çıktı. Cihaner´in İsmailağa Cemaati´ne yönelik soruşturmayı yürütürken yaptırdığı sorgu odasında şüphelileri sorguladığı öğrenildi. Ortaya çıkan diğer bir çarpıcı ayrıntı da, Cihaner´in makamında gözaltına alındığı sırada savcı ve güvenlik güçlerine fiziken direnmesi ve polislerce ancak zorla götürülebilmesi oldu.

Albay Dursun Çiçek imzalı AK Parti ve Fethullah Gülen Cemaati´ni bitirmeye yönelik ´İrtica İle Mücadele Eylem Planı´nı Erzincan´da uygulamaya sokmaktan hakkında dava açılan eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in gizli sorgu odaları gün yüzüne çıktı. Cihaner´in cemaatlere yönelik soruşturmada gözaltına aldırdığı şüphelileri bu odalarda sorguladığı öğrenildi. Akşam ve HaberTürk Gazetelerinin Erzincan Temsilcisi Kemal Özdemir´in ´Ergenekon Fay Hattında Erzincan´ adlı kitabı, gözaltı işleminden cezaevi sürecine kadar Ergenekon sanığı Cihaner´le ilgili skandal detayları gözler önüne serdi.

ADLİYE´DE GİZLİ SORGU ODASI

Cumhuriyet Halk Partisi´nden (CHP) milletvekili aday adayı olan İlhan Cihaner´in yürüttüğü soruşturmalarla ilgili lojmanının bodrum katında sakladığı 4500 belgelik gizli arşivi, 16 Şubat 2010 tarihli operasyonda ortaya çıkmıştı. Gazeteci Özdemir´in kitabı, Cihaner´in lojmanındaki bodrum kadar dikkat çeken başka bir gizli odasını gündeme getirdi. Erzincan Terörle Mücadele ekipleri tarafından tespit edilen bu gizli oda, kitapta şu ifadelerle tanıtıldı: Adliye binasının 5. katındaki makam odasının çaprazında yapılan arşiv, teşhis ve sorgu odası!

DİĞER SAVCILARA YASAK ODA!

Özdemir, ´Ergenekon Fay Hattında Erzincan´ kitabında Cihaner´in bu gizli odayı İsmailağa cemaatine yönelik operasyonlara başladığı zaman düzenlediğini belirtiyor. Cihaner´in gizli sorgu odasını Türkiye´nin hiçbir adliyesinde benzeri olmayan bir şekilde dizayn ettiğini anlatan kitapta şu ifadeler yer alıyor: Mevcut bir odayı alçıpen ile üç parçaya ayırıp, gizli dosyaları sakladığı küçük bir arşiv, içerisinde cıvalı aynanın bulunduğu bir teşhis odası bulunan, aydınlatma ve havalandırması olmayan, içerisinde bir bank bulunan sorgu odası. Yani, başsavcı kendisine standartlara uymayan, karanlık, izbe ve adliyede başka hiçbir savcının kullanmasına izin verilmeyen iki kapılı özel bir oda yapmıştı.

CİHANER´İN BİLİNMEYEN ZULASI

Özdemir, kitabında Cihaner´in gözaltına alınmasının ardından kullanılmayan bu odanın hâlâ orijinal haliyle muhafaza edildiğini belirtiyor. Cihaner´in evi ve makamının aranması sırasında soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Savcı Osman Şanal´ın aradığı birçok belge ve dosyayı bulamadığına dikkat çeken Özdemir, bunun sebebini kitabında şöyle açıklıyor: Çünkü Cihaner, çok önem verdiği evrak ve dosyaları çok uzakta değil, hemen yanı başında ama kimsenin bilmediği ve kullanamadığı, adliyedeki bu odada saklamıştı.

Cihaner firar mı etti?

Gazeteci Özdemir, kitabında ilginç bir iddiayı da gündeme getirdi: Soruşturmayı yürüten Savcı Osman Şanal´ın nöbetçi olduğu 3 Mayıs 2010 akşamında 155´e yapılan ihbar Erzurum´u bir anda hareketlendirmişti. İhbar, Cihaner´in Erzurum´da bir grup insanla birlikte bir otelde olduğu ve görüşmeler yaptığı bilgisiydi. Şanal görgü tanıkları ile ihbarcının bulunması talimatını da vermişti. Cihaner´in firar ettiği iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlanmadan Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı, dosyayı Şanal´dan alarak cezaevi savcısına gönderdi. Cezaevi savcısı ise takipsizlik kararı verdi.

Bebek düşüren soruşturma

İlhan Cihaner´in İsmailağa cemaatine yönelik yürüttüğü soruşturmada jandarma ekipleri yetkisi dışında olmasına rağmen Erzincan ve ilçelerinde 17 vakıf, dernek ve işyerine baskın yaparak 26 kişiyi gözaltına aldı. 26 kişiden sadece 2 kişinin tutuklandığı soruşturmada şüphelilerin baskıyla ifadesi alındığı, bir şüphelinin ikiz bebeğini sorguda kaybettiği ortaya çıkmıştı. Cihaner, 16 kentte operasyon yapmak için hazırlık yaparken, soruşturmanın ´Darbe Andıcı´ndaki hedeflerin gerçekleştirmek için yapıldığı yönünde iddialar ortaya atıldı.

SAVCI CİHANER TUTUKLAMAYA FİZİKEN DİRENİNCE ZORLA GÖTÜRÜLMÜŞ

Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in adliyedeki makam odasında gözaltına alınmasıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Gazeteci Kemal Özdemir´in Timaş yayınlarından çıkacak olan ?Ergenekon Fay Hattında Erzincan? adlı kitabında Cihaner´in 16 Şubat 2010´da Erzincan Adliyesi´ndeki makam odasında, Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi´nin kararıyla gözaltına alınmasına dair daha önce yayımlanmamış fotoğraflar da yer aldı.

Ergenekon soruşturmasının Erzincan ayağına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan ve sonra da tutuklanan İlhan Cihaner´in gözaltına alınması sırasında hukuka saygımdan dolayı kesinlikle direnmedim sözlerinin yalan olduğu son çıkan fotoğraflarla belgelendi. Ergenekon sanığı İlhan Cihaner, gözaltına alınmasıyla ilgili basına hukuka saygılı davrandığını, karara direnmediğini söylemişti. Oysa ortaya çıkan fotoğraflar ve konuşmalarda Cihaner hiç de hukuka saygılı davranmamış. Cihaner, Savcı Osman Şanal ve o polislerin odaya girmesine çok sert tepki göstermiş, gözaltı kararına direnmiş ve polis de zorla götürmek durumunda kalmış. İşte Cihaner ile Savcı Osman Şanal arasında geçen diyalog ve Savcı Cihaner´in hukuka direnişi...

GÖTÜREMEYECEKSİNİZ, DİRENİRİM

Kitapta Cihaner´in gözaltına alındığı sırada Özel Yetkili Erzurum Savcısı Osman Şanal´la girdiği diyaloglar da yer alıyor.

- Şanal: Sizi de yanımızda götüreceğiz.

- Cihaner: Götüremeyeceksiniz, direneceğim, zor kullanacaksınız.

- Şanal: Bu doğru bir davranış olmaz sizin açınızdan.

- Cihaner: Çok doğru olur.

- Şanal: Mahkeme kararı ile geldik buraya.

- Cihaner: O karar da yanlış, uygulanamaz.

- Şanal: Düşünceniz böyle olabilir, onu değiştirme durumunda değiliz, o düşünce içinde olabilirsiniz, isterseniz okuyun, siz de inceleyin.

- Cihaner: Evrakta sahtecilik, iftira ve tehdit... Ne için bunlar?

- Şanal: Anlatacağız.

- Cihaner: Hukuk dışı bu, fiziken direneceğim. Bunu yapamazsınız, ne yaptığınızın farkında değilsiniz.

- Şanal: Mahkeme kararını uyguluyoruz.

- Cihaner: Eşkıya gibi davranıyorsunuz.

- Şanal: Eşkıya gibi davranmıyoruz, şu anda oturuyoruz, bakın karşılıklı.

- Cihaner: Eşkıya illa ki elindeki kılıçla, silahla olmaz. Eşkıyanın değişik şekilleri vardır.

- Şanal: Farkındaysanız az önce ifade ettim, polemik yapmak doğru değil. Biz hukukun gereği neyse onu yapmak için buradayız. Kişisel bir şey söz konusu bile olamaz.

- Cihaner: Kesinlikle öyle birşey var.

- Şanal: Biz işimizi yapacağız, sizi de yanımızda götüreceğiz.

- Cihaner: Götüremeyeceksiniz, direneceğim, zor kullanacaksınız.

İKİSİ DE ADAY ADAYI

Cihaner´in makam odasında yapılan aramaya ve gözaltı işlemlerine nezaret eden Erzincan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Murat Günbey, görevinden istifa ederek Ak Parti´den Erzurum milletvekili aday adayı oldu. İlhan Cihaner ise CHP´den milletvekili aday adayı olmuştu. ( Yenişafak , Milliyet)

CİHANER: DİRENMEDİM, DİRENSEYDİM SAVCININ KAFASINI GÖZÜNÜ DAĞITIRDIM, BİR KAÇ KİŞİ YIKARDIM YERE!

08 Nisan 2011 - Hukuka saygımdan dolayı direnmedim diyen ama savcı ve polislere her türlü zorluğu çıkaran İlhan Cihaner, savcı ve polislerin kafasını gözünü dağıtırdım dedi. Ergenekon soruşturmasının Erzincan ayağına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan ve sonra da tutuklanan İlhan Cihaner´in gözaltına alınması sırasında yaşananları görüntüleri ortaya çıktı. Dün Haber Türk´te Didem Yılmaz´ın hazırlayıp sunduğu ?Gün Ortası? programına bağlanan İlhan Cihaner, canlı yayında öyle bir açıklama yaptı ki bu nasıl hukuk adamı dedirtti.

?Hukuka saygımdan dolayı direnmedim? diyen ama bu arada Mahkeme kararını uygulamaya çalışan Savcı ve polislere her türlü zorluğu çıkaran Cihaner, direnme olsaydı orda kafa göz dağılmış polislerin savcıların görüntüleri hiç hoş olmazdı.? dedi.

İşte ?hukuka saygılı? İlhan Cihaner´in o açıklaması;

Direnmiyorum direnme söz konusu değil. Direnme olumsuz sonuçlar doğurabilirdi. Ben sokak kabadayısı değilim. Tek pişmanlık bana fiziki müdahalede bulunmaya çalışan Cumhuriyet başsavcısı olması. Atık kendisini ne zannediyorsa ona karşılık vermediğimden dolayı çok pişmanım. Onun dışında orda direnme söz konusu değil, kanunsuz bir gözaltıdır. Yani ilçe tarım müdüründen gelen kişilerin bir insanı göz altına almasıyla oraya gelenlerin beni gözaltına alması arasında hiçbir fark yoktur. Ama gene de ben sorumlu davrandım hem hukuk açısından hem de fiziki açıdan direnmedim. Zaten direnme olsaydı orda kafa göz dağılmış polislerin savcıların görüntüleri hiç hoş olmazdı. Direniş öyle olmaz direnseydim görürlerde direniş nasıl olacağını. Eğer direnme olsaydı orada birkaç kişi yıkardım yere. ( Aktifhaber)

Cihaner, o görüntülerin yayınlanmasına tepki gösterdi

Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner, 16 Şubat 2010´da adliyedeki makam odasında gözaltına alınmasıyla ilgili ortaya çıkan yeni görüntülere tepki gösterdi. Kendisine yapılan müdahaleyi ?Bunlar yakışıksız hareketlerdi. Soğukkanlılığın da kaybedileceği bir durumdu? diye niteleyen Cihaner, ?Savcı kolluk değildir. Fiziki müdahaleye, bu tarz şeylere girmez. Kolluğun da girmemesi lazım tabii ki ama savcının yapmış olması ayrıca hukuksuzluğu aşan fiili bir saldırı haline getiriyor? dedi. Olay anında her türlü meşru müdahalede bulunma hakkının doğduğunu söyleyen Cihaner, VATAN´a şu değerlendirmelerde bulundu: ?O kadar ağır bir hukuksuzluk var ki. Ben bunları sadece yapılanın ne kadar haksız olduğunu vurgulamak için söylüyorum. Asıl üzerinde durulması gereken bu görüntülerin ben henüz aday olmuşken ve bu görüntüler sadece polis ve savcının elindeyken servis edilmesidir. Kurgulamak istedikleri yanlış bilgileri doğruymuş gibi göstermek için yapıyorlar. Bu fotoğrafların yayınlanmasının beni sevenlere biraz daha üzüntü vemesi dışında sonucu olmayacaktır.?

Direnseydim kafa göz yarılırdı

Yargıtay Ceza Genel Kurulu yapılanları hukuksuz olarak tescil etti. Soruşturma izni alınmadan gözaltı yapıldığını tespit etmişti. Teşbihte hata olmaz, iki tane sağlık memurunun birini gözaltına almasıyla hiç farkı yoktur yaptıklarının. Gözaltı sırasında ´yaka paça´ olmadı. Bu durum odaya ilk girdiklerinde yaşandı. Koltuğuma tekrar oturmamı engellemek için oldu. Belki koltuktan bir şey alacağımı düşündüler, silah alacağımı mı düşündüler, o tarz bir şeye tevessül edeceğimi mi düşündüler, akıl dışı şeyler bunlar... Fiziki olarak direnmiş olsaydım üç beş kişinin kafa göz yarılırdı. Ama bunun topluma maliyeti çok fazla olurdu. Ben sorumlu davrandım. Onların yaptığı haksız gözaltıdır. Hürriyeti tahdit etmektedir. Ama onları Adalet Bakanlığı, bazı basın organları ve cemaat korumaktadır. Onlar öyle davranıyor diye hukukun, etiğin dışına çıkamazdım.?

Onun savcı olduğunu bilseydim

Cihaner, kendisini gözaltına gelen savcılardan birinin Osman Şanal olduğunu, diğer savcının ise kendisine müdahale eden ve Mehmet isimli, soyadını hatırlamadığı bir savcı olduğunu söyledi. Cihaner, basına yansıyan fotoğraflarda bu savcının görünmediğini, ancak olay günü kolundan tutmaya çalıştığından emin olduğunu söyledi.

SAVCI YAZICI: DOKUNMADIM

Cihaner´in makam odasına yapılan baskında Savcı Şanal´ın yanında yer alan savcı Mehmet Yazıcı ise Cihaner´e fiziki müdahalede bulunmadığını söyledi. Yazıcı, VATAN´ın Cihaner´in iddialarına ilişkin sorularına ?Bir şey söylemek istemiyorum. Söyledikleri doğru değil? dedi. Cihaner´in makam odasında savcı olarak sadece kendisinin ve Osman Şanal´ın bulunduğunu söyleyen Yazıcı ?Siz sayın Cihaner´e müdahale ettiniz mi, dokundunuz mu?? sorusuna ise ?Hayır, görüntüler ortada. Orada her şey görülüyor. Açıklama yapmak istemiyorum? dedi. ( Vatan)

ERGENEKON DAVASINI ÇÖKERTME KOMPLOSU

Ergenekon süreci, 12 Haziran 2007 tarihinde Ümraniye baskınıyla başladı. HSYK, 2 Temmuz 2007 günü İlhan Cihaner´i Erzincan´a başsavcı olarak atadı. Ergenekon´da tutuklamaların başladığı günlerde, 2007 yılı Kasım ayında İsmailağa cemaati soruşturması için düğmeye basıldı. Soruşturmanın fitili, bir kadının ´Cemaat üyesi kocam beni dövüyor´ şikayetiyle yakıldı. Aile içi şiddet soruşturması, bir anda tüm Türkiye´yi kapsayacak şekilde bazı cemaatlere yönelik terör örgütü soruşturmasına dönüştürüldü. Ergenekon´da Veli Küçük ve arkadaşları tutuklandı, Erzincan´da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Yeni Şafak Gazetesi Patronu Ahmet Albayrak dahil 16 ilde 235 kişi takibe alındı. 23 Şubat 2009 günü 29 kişi gözaltına alındı, 9´u tutuklandı. Yaygın iddia şuydu: Silivri´nin rövanşı Erzincan´da alınacak, tüm Türkiye´yi tarayan karşı bir dava yolu açılacaktı.

Bir kadının kocası tarafından dövüldüğü iddiasıyla başlatılan ´cemaat soruşturması´ masum insanların evlerine silah yerleştirerek yakalatmayı ve cemaatleri ´silahlı kalkışma´ aşamasında gösterme çılgınlığına kadar vardı. Kurmay Albay Dursun Çiçek´in ıslak imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´ belgesi işte bu amaçla devreye sokularak cemaatler silahlı gösterilmeye, çok büyük gürültü koparılarak soruşturma AK Partili yetkililere dayandırılmaya kalkışıldı. Zaten hedef de buydu. Böylece Ergenekon soruşturma süreci en can alıcı açıdan vurularak durdurulmuş olacaktı. Cihaner soruşturmayı iki yıl boyunca Adalet Bakanlığı´ndan gizli yürüttü.

Ancak bu komploda yer almak istemeyen şahısların ihbarıyla plan suya düştü. Erzincan göletine atılarak jandarmaya buldurulması ve cemaatle bağlantılı gösterilmesi planlanan silahlar ihbar üzerine polis tarafından bulundu. Bu komploda yer alan çok sayıda tanık itiraflarda bulundu. Soruşturma inanılmaz şekilde genişledi. 3´ncü Ordu Komutanı Org. Saldıray Berk´in 1 numaralı, Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner´in 2 numaralı sanık olduğu 17 sanıklı Erzincan Ergenekon Terör Örgütü davası açıldı.

Soruşturma sürecinde savcılara baskılar yapıldı. Görevli dört savcı, yetkileri HSYK tarafından kaldırılarak soruşturmadan alındı. Ancak yerlerine atanan yeni savcı soruşturmayı tamamlayıp iddianameyi mahkemeye sundu. İddianame kabul edilerek dava açıldı. Dava sürecinde de inanılmaz baskılar yapıldı. 1 numaralı sanık Berk komutasında askeri araçlar şehir merkezinde yürütüldü. Dava duruşmalarında savaş uçakları mahkeme salonu üzerinde alçak uçuş yaptı. CHP´liler ile Radikal gazetesi muhabirleri devreye sokularak bazı tanıkların para teklifleriyle ifadelerinden vazgeçmesine çalışıldı. Bazı tanıklara silahlı saldırılar gerçekleşti. Dava skandal şekilde Yargıtay´a alındı ve sanıklar serbest bırakıldı.

İşte başlangıcından bugüne adım adım takip ettiğimiz Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılma süreci:

12.06.2007: Ergenekon soruşturması başladı

İstanbul Ümraniye´de bir evde 27 el bombası bulunmasıyla Ergenekon soruşturması başladı.

02.07.2007: Cihaner, HSYK tarafından Erzincan Başsavcılığı´na atandı. (Listenin devamını görmek için tıklayın..) (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

´CİHANER FİRAR ETTİ´ İDDİASINA MÜFETTİŞ İNCELEMESİ

06 Mayıs 2011 - Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu, gazeteci Kemal Özdemir´in kitabında dile getirdiği iddiayı incelemesi için müfettiş görevlendirdi. 155´e gelen ´Cihaner otelde´ ihbarı ve firar iddialarını Erzurum´da soruşturan müfettişin bazı tanıkların bilgisine başvurduğu bildirildi. Adalet Bakanlığı, tutuklu bulunduğu sırada firar ettiği ileri sürülen eski başsavcı İlhan Cihanerile ilgili iddiaları incelemeye aldı. Erzincan Başsavcısıyken Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan ve 4 ay cezaevinde kalan Cihaner´in firar ettiğine ilişkin önemli iddialar gündeme gelmişti. Bunun üzerine harekete geçen Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu, Erzurum´daki iddiaları soruşturmak üzere bir müfettiş görevlendirdi.

Bilgi ve belge topluyor

Ergenekon´un tutuksuz sanığı Cihaner, Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal tarafından ´terör örgütü üyeliği´ suçlamasıyla 16 Şubat 2010´da makam odasında gözaltına alınmıştı. Cihaner sevk edildiği Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 4 ay tutuklu olarak cezaevinde kalan Cihaner´in, bu süre içinde hapishaneden firar ettiği iddiaları gündeme gelmişti. Gazeteci Kemal Özdemir, ´Ergenekon Fay Hattında Erzincan´ isimli kitabında ´Cihaner´in tutukluluk süresi içersinde dışarı çıktığını yazmış ve bu iddiasını görgü tanıklarına dayandırmıştı.

Şanal´ın incelemesi engellendi

Bir başka firar iddiası Savcı Osman Şanal´ın nöbetçi olduğu 3 Mayıs 2010 akşamında gerçekleşmişti. 155 polis ihbar hattına gelen bir telefonda, Cihaner´in tutuklu olmasına rağmen Erzurum´da bir grupla otelde toplantı yaptığı ileri sürülmüştü. Bunun üzerine harekete geçen Şanal´ın otel ile güzergah üzerindeki kamera kayıtlarına el konulması talimatını verdiği belirtilmişti. Ancak, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı, ihbarla ilgili bilgileri toparlamaya çalışan Şanal´ı dosyadan el çektirdi. Bu ihbarı soruşturmak üzere sonradan görevlendirilen cezaevi savcısı ise takipsizlik kararı verdi. Bakanlık müfettişinin iddiayı gündeme getiren başta gazeteci Kemal Özdemir olmak üzere görgü tanıklarının bilgisine başvurduğu öğrenildi. Bakanlık müfettişinin firar iddialarına ilişkin, bilgi ve belge toplamaya devam ettiği öğrenildi.

Geceleri dışarıda geçirirdim

İlhan Cihaner, ´terör örgütü üyeliği´ suçlamasıyla 16 Şubat 2010´da gözaltına alındı. 4 ay cezaevinde kalan Cihaner, firar iddialarını soran gazetecilere alaycı bir dille şu karşılığı vermişti: Bir itirafta bulunayım. Adalet Bakanlığı´nın ve Erzurum Başsavcısı´nın izniyle evet, gecelerimi hep dışarıda geçirdim. Sanırım Adalet Bakanlığı bu konuda bir açıklama yapar. ( Bugün)

(07 Nisan 2011), son güncel.: (06 Mayıs 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İŞTE CİHANER´İN TUTUKLAMAYA DİRENDİĞİNİ VE ZORLA GÖTÜRÜLDÜĞÜNÜ GÖSTEREN FOTOĞRAFLAR

Cihaner: Mahkemenin kararı eşkıyalıktır

Arama görüntülerini izlemek için tıklayın

Mahkeme Cihaner´in hakaretini inceliyor

Başsavcı Cihaner´in gözaltına alınırken HSYK Başkanvekili Özbek tarafından destek için aranması

İşte adım adım Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılması

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3172    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.084.866