Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Savcı Sarıkaya mesleğe dönüyor

HSYK, Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Büyükanıt´ı iddianameye koyan Şemdinli Savcısı Ferhat Sarıkaya ile 12 Eylül darbecilerinin yargılanmasına yönelik ilk iddianameyi hazırlayan Savcı Sacit Kayasu´nun da aralarında bulunduğu meslekten atılan 52 hakim ve savcının geri dönüş talebini görüşmek üzere bugün toplanıyor. İlerleyen saatlerde alınan bazı kararlar medyaya yansıdı. Buna göre Şemdinli Savcısı Ferhat Sarıkaya´nın ihraç kararı kaldırıldı. HSYK ayrıca Erzincan Ergenekon soruşturmasını yürütürken HSYK müdahalesiyle özel yetkileri kaldırılan Savcı Osman Şanal´ın yetkilerini de iade etti. Kurulda bugün 12 savcının durumu görüşüldü, 10´unun ´geri dönüş´ talebi reddedildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

FLAŞ!!! Savcı Sarıkaya mesleğe dönüyor

HSYK, Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Büyükanıt´ı iddianameye koyan Şemdinli Savcısı Ferhat Sarıkaya ile 12 Eylül darbecilerinin yargılanmasına yönelik ilk iddianameyi hazırlayan Savcı Sacit Kayasu´nun da aralarında bulunduğu meslekten atılan 52 hakim ve savcının geri dönüş talebini görüşmek üzere bugün toplanıyor. İlerleyen saatlerde alınan bazı kararlar medyaya yansıdı. Buna göre Şemdinli Savcısı Ferhat Sarıkaya´nın ihraç kararı kaldırıldı. HSYK ayrıca Erzincan Ergenekon soruşturmasını yürütürken HSYK müdahalesiyle özel yetkileri kaldırılan Savcı Osman Şanal´ın yetkilerini de iade etti. Kurulda bugün 12 savcının durumu görüşüldü, 10´unun ´geri dönüş´ talebi reddedildi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulu, anayasa değişikliğinin ardından mesleğe dönüş yolu açılan hakim ve savcıların durumunu değerlendirmek için toplanıyor. Kurulun ?mesleğe dönüş? başvurusunu görüşeceği isimler arasında dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt´la ilgili iddianame hazırladıktan sonra meslekten atılan eski Van Savcısı Ferhat Sarıkaya, ?ruj sürdüğü? için hakimlikten atılan Arzu Özpınar ve Kenan Evren hakkında iddianame hazırlayan Sacit Kayasu da bulunuyor.

12 Eylül´de gerçekleştirilen anayasa referandumu ile o tarihe kadar itiraz edilemeyen HSYK kararlarına itiraz yolu açılmıştı. Daha önce ihraç edilen hatta avukatlık yapması bile engellenen hakim ve savcılar da, uyum yasaları çerçevesinde yapısı değiştirilen kurula başvurarak ?mesleğe iadelerini? talep etmişti. İlgili maddenin 12 Eylül´de halkoyuna sunulan Anayasa değişikliğine girmesinin en önemli nedeni olarak 2005 yılında Şemdinli olayları ile ilgili soruşturmayı yürüten ve dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt için iddianame hazırlayan Savcı Ferhat Sarıkaya´nın meslekten atılması gösterilmiş, kanun o dönemde basında ´Sarıkaya yasası´ olarak yer almıştı.

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner

Savcı Ferhat Sarıkaya´nın 2005 yılında meslekten atılmasına neden olan iddianame yerel mahkemelerce kabul edilmiş, açılan dava sonucu sanıklar ağır cezalara çarptırılmıştı. Ancak dönemin HSYK´sı sadece Sarıkaya´yı meslekten atmakla kalmamış, iddianameyi kabul eden ve sanıklara ağır cezalar veren, dolayısıyla da Sarıkaya´nın iddialarını haklı çıkaran mahkeme hakimlerini, hatta itiraz üzerine davanın gittiği ve kararları onayan üst mahkemenin hakimlerini de çeşitli illere sürgüne göndermişti. Dava da yeni atanan hakimlerin eliyle sivil mahkemeden alınarak askeri mahkemeye gönderildi. Savcı Sacit Kayasu da yıllar önce 12 Eylül darbecilerini sanık konumuna oturtan bir iddianame hazırladı. Ancak cesaretinin bedelini mesleğinden atılarak ödedi. 12 Eylül´cülere soruşturma ve dava hazırlığı ise bu günlerde yoğun şekilde devam etmekte. Yani onların hukuk adına yapmaya kalktıkları şey zaten olmaya başladı, sadece biraz gecikmeyle. Ancak ilk olmanın bedellerini bu iki savcı, mesleklerinden atılarak, hatta kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmalarının dahi yasaklanmasıyla adeta açlığa mahkum edilerek ödediler. HSYK toplantılarından, toplumun beklentilerine cevap verecek ve hukuk mesleğinin onurunu da ayağa kaldıracak şekilde bu iki cesur savcıya iade-i itibar kararı çıkması bekleniyor.

17.15: Ve HSYK Sarıkaya´nın ihraç kararını kaldırdı

HSYK Genel Kurulu bugün meslekten ihraç edilen savcıların durumlarını görüşmek üzere toplandı. Kurul, eski Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya hakkındaki meslekten ihraç kararını kaldırdı. HSYK, ayrıca Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal´ın da elinden alınan özel yetkilerinin iade edilmesine karar verdi. Kurul, eski Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya ve Eski Diyarbakır Devlet Güvenlik Mahkemesi Savcısı Hüseyin Altın hakkındaki meslekten ihraç kararını kaldırdı. Mesleğe kabulle ilgili şartlarını yitirip yitirmediği incelenecek olan Sarıkaya ve Altın hakkında ´mesleğe kabul´ kararı daha sonra verilecek. HSYK, ayrıca eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in gözaltına alınması üzerine Ceza Muhakemesi Kanunu´nun (CMK) 250. maddesi kapsamındaki yetkileri kaldırılan Erzurum Başsavcıvekili Tarık Gür, cumhuriyet savcıları Rasim Karakullukçu, Mehmet Yazıcı ve Osman Şanal´ın da özel yetkilerinin iadesine karar verdi. Bu arada eski Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekili Tarık Gür´ün özel yetkileri kaldırıldıktan sonra başka bir yere ataması yapıldığı için yeniden özel yetkiyle görevlendirilmedi.

12 savcının durumu görüşüldü 10´unun talebi reddedildi

HSYK, Şemdinli olaylarıyla ilgili iddianameyi hazırlayan Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya´yı 20 Nisan 2006 tarihinde Hakimler ve Savcılar Kanunu´nun 69. maddesinin son fıkrasına göre 1´e karşı 6 üyenin oyuyla meslekten ihraç etmişti. HSYK Genel Kurulu, Anayasa değişikliğinin ardından mesleğe dönüş yolu açılan hâkim ve savcıların durumunu değerlendirmek için toplandı. Kurul, hâkim ve savcıların, terfi, yeniden inceleme gibi taleplerini inceledi. Kurulda mesleğe geri dönüş başvurusunda bulunan 12 savcının durumu masaya yatırıldı. 12 savcıdan 10´unun talebinin reddedildiği öğrenildi. Hakimler ve Savcılar Kanunu´nun ´Meslekten Çıkarma Cezası´ başlıklı 69. maddesinin son fıkrası, ´Disiplin cezasının uygulanmasını gerektiren fiil, suç teşkil etmezse ve hükümlülüğü gerektirmese bile mesleğin şeref ve onurunu ve memuriyet nüfuz ve itibarını bozacak nitelikte görüldüğü takdirde de meslekten çıkarma cezası verilir´ hükmünü içeriyor. (AA)

Henüz ´mesleğe kabul´ kararı verilmedi

Mesleğe kabulle ilgili şartlarını yitirip yitirmediği incelenecek olan Sarıkaya ve Altın hakkında ´mesleğe kabul´ kararı daha sonra verilecek.

Savcı Sarıkaya: Kararı kaldıranların ellerine, yüreğine sağlık

HSYK Genel Kurulu´nun görevinden ihraç edilen Şemdinli Savcısı Ferhat Sarıkaya´nın ihraç kararını kaldırması Sarıkaya ailesini sevince boğdu. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulu´nun görevinden ihraç edilen Şemdinli Savcısı Ferhat Sarıkaya´nın ihraç kararını kaldırması Sarıkaya ailesini sevince boğdu. Kararı duyunca çok mutlu olduğunu söyleyen Ferhat Sarıkaya, Kararı alanların ellerine, yüreğine sağlık. dedi. İlk fırsatta da görevine başlayacağını belirten Sarıkaya kararı basından öğrendiğini ifade etti. Haberi duyunca çok mutlu olduğunu ifade eden Sarıkaya, Kararı verenlerin ellerine, yüreklerine sağlık. dedi. Bütün enerjisi ve gücüyle görevine devam edeceğini belirten Sarıkaya, haberi de basından öğrendiğini kaydetti. Ferhat Sarıkaya, Çukurambar Mahallesi´ndeki ikametinde gazetecilere konuyla ilgili ilk açıklamayı yaptı. Eşiyle birlikte gazetecilerin sorularını cevaplayan Savcı Sarıkaya, çok mutlu olduğunu ifade etti. Kararı verenlere teşekkür eden Sarıkaya, en kısa zamanda görevine devam edeceğini kaydetti. Sarıkaya şunları söyledi: Mutluyum tabii ki çok mutluyum. Kararı verenlerin ellerine yüreklerine sağlık. Sağolsunlar. Müracaatımızı yaptık takdir o şekildeydi. Göreve devam edeceğim. Ayrıntısını bilmiyorum. Sarıkaya, basın aracılığıyla kararı duyduğunu ve bundan sonra bütün enerjisi ve gücüyle görevine devam edeceğinin altını çizdi. Sarıkaya, Haberi basından öğrendim. Nerede görev verirlerse oradayız. Bütün enerjimizle, bütün gücümüzle göreve devam. diye konuştu. Süreç sırasınca yaşananları konuşmaktan kaçınan savcı Sarıkaya´nın eşi ise çok mutlu olduğunu belirtti. ( Cihan)

Hakim Altın da iade edildi

15 Nisan 2011 - HSYK, Dedikodu yaptığı gerekçesiyle meslekten ihraç edilen eski Devlet Güvenlik Mahkemesi Savcısı Hüseyin Altın´ın da mesleğe dönmesine yeşil ışık yaktı. Ancak Altın´ın yaşının 65´i geçmesinden dolayı avukatlık yapabilecek. Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay´ın Adalet Bakanlığı döneminde yaptığı atamaları eleştirdiği için meslekten atıldığı öğrenilen Altın, önce Diyarbakır´a ardından da Sakarya´ya sürülür. Bir süre sürgün yaşayan Altın HSYK tarafından avukatlık bile yapamayacak şekilde meslekten ihraç edilir.

10 ismin dönüşü kabul edilmedi

HSYK dünkü Genel Kurul´unda 12 ismin incelemesini tamamlayabildi. Sarıkaya ve Altın´ın yeniden mesleğe iade edilmesine karar veren Kurul, 10 ismin ise haklarında kesinleşmiş mahkumiyet kararı bulunduğu gerekçesiyle mesleğe dönüş istemlerini oy çokluğu ile reddetti.

Özel yetkileri iade edildi

Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı oldukları dönemde Ergenekon örgütünün Erzincan ayağını soruşturan ve eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´i gözaltına aldırdığı için özel yetkileri kaldırılan Osman Şanal, Rasim Karakullukçu ve Mehmet Yazıcı´nın da özel yetkileri iade edildi. HSYK Genel Kurulu, dünkü toplantısında İlhan Cihaner´in gözaltına alınma kararının hukuki olduğu delillere ve tanık ifadelerine dayandığı belirtilerek, soruşturmayı yürüten savcılar Şanal, Karakullukçu ve Yazıcı´nın özel yetkilerini iade edilmesine 16 karşı 5 oyla oy çokluğuyla karar verdi. Özel yetkisi kaldırılan eski Erzurum Başsavcıvekili Tarık Gür Kastamonu Başsavcısı olduğu için bir Terfiden dolayı bir işlem yapılmadı.

Kayasu´nun durumu haftaya görüşülecek

HSYK, buşvuruda bulunan 52 kişinin 12´sini görüşürken diğer başvuruları ise haftaya görüşmeye devam edecek. Sacit Kayasu, Arzu Özpınar, Necati Özdemir gibi kamuoyunun yakından tanıdığı isimler haftaya görüşülecek. ( Yenişafak)

(14 Nisan 2011), son güncel.: (15 Nisan 2011)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İşte Danıştay saldırısına dair o kritik ifade

Tanık Karlıbel´den şok iddialar

Flaş!!! Danıştay tanığı gizli oturumda

Sanık Semih Tufan Gülaltay ile ilgili manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Danıştay ve Ergenekon davalarının birleştirilmesi manşetlerimiz

Danıştay soruşturması sil baştan

Ergenekon ve benzer davaları tanıkları deşifre ve tehdit ederek etkisiz bırakma gayretleri

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3194    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.880.330