Tam
EskidenYeniye
 

Öldürülen PKK´lıların yasına CHP de katıldı

CHP´de şok gelişme.. Ölü ele geçirilen 12 PKK´lı için ilan edilen ´üç günlük´ yasa, CHP Diyarbakır İl Örgütü de destek verdi. CHP İl Başkanı Değer, ´Büro ve il başkanlığındaki faaliyetleri durdurduk´ dedi. Bu sözlere CHP yetkililerinden düzeltme beklenirken destek geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, seçim bürosunun mecburen kapatıldığını açıklarken diğer başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu´nun açıklamalarında ise boykota bilinçli olarak katılındığının itirafı ve AK Parti´ye yönelik suçlamalar yer aldı. CHP´li yetkililerin açıklamalarında PKK için herhangi bir eleştiri yer almadı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Öldürülen PKK´lıların yasına CHP de katıldı

CHP´de şok gelişme.. Ölü ele geçirilen 12 PKK´lı için ilan edilen ´üç günlük´ yasa, CHP Diyarbakır İl Örgütü de destek verdi. CHP İl Başkanı Değer, ´Büro ve il başkanlığındaki faaliyetleri durdurduk´ dedi. Bu sözlere CHP yetkililerinden düzeltme beklenirken destek geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, seçim bürosunun mecburen kapatıldığını açıklarken diğer başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu´nun açıklamalarında ise boykota bilinçli olarak katılındığının itirafı ve AK Parti´ye yönelik suçlamalar yer aldı. CHP´li yetkililerin açıklamalarında PKK için herhangi bir eleştiri yer almadı.

Şırnak´ta askeri bölgeye sızmak isterken ölü ele geçirilen 12 PKK´lı için ilan edilen ´üç günlük´ yasa, Güneydoğu´daki pek çok esnafla birlikte CHP Diyarbakır İl Örgütü de destek verdi. BDP, önceki gün Şırnak´ın Uludere ilçesinde askeri alana sızmak isterken ölü olarak ele geçirilen 12 PKK´lı için yas ilan etti. Güneydoğu´da pek çok il ve ilçede olduğu gibi Diyarbakır´da da esnafın büyük bir bölümünün kepenklerini kapattığı gözlendi.

Belediye otobüsleri de çalışmadı

12 PKK´lının kimlik tespitine ilişkin otopsi işlemi sürerken, Diyarbakır, Hakkari ve Batman başta olmak üzere bölgede BDP destekli bağımsız vekil adaylarının halkı kitlesel yürüyüşe davet etmesi dikkat çekti. Kentte belediye otobüslerinin çalışmaması nedeniyle vatandaşların duraklarda saatlerce beklemek zorunda kaldığı görüldü. Belediye temizlik ekipleri de çalışmazken, çöp birikintileri tepkilere yol açtı. BDP Bağımsız Milletvekili adayı Bengi Yıldız´ın ?Pazartesi kepenkler açılmayacak? dediği Batman ve Hakkari´de de kepenklerin kapandığı görüldü.

Değer: Halkın aldığı karara uyduk

Bölge illerinde gerçekleştirilen kepenk kapama eylemlerine CHP Diyarbakır İl Örgütü de katıldı. CHP Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Değer, vatandaş ve halkın kararına saygılı olduklarını belirterek, ?Halkın ve esnafımızın kararına bizlerde saygı duyuyoruz. Bir günlüğüne seçim bürolarımızda ve İl Başkanlığımızdaki faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Halkın aldığı karara bizler de uyduk. Bölgede artık akan kanın durmasını istiyoruz? dedi. CHP Diyarbakır milletvekili adayı Salih Sümer de, ?Diyarbakır´da açık bir yer var mı, ne yapabiliriz? Biz topluma uymak zorundayız. Diyarbakır´da siyaset yapmak istiyoruz. Diyarbakır´da herkes kapalı olunca, seçim büromuz da kapalı. Ne yapabiliriz yani? diye konuştu.

Batum: Her yer kapalıyken seçim bürosunun açık olması bir anlam ifade etmez

Bu skandal açıklamalara CHP yönetiminden düzeltme gelmesi beklenirken aksi oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Bütün dükkanlar, her yer kapalı iken herhalde seçim bürosunun tek başına açık olması bir anlam ifade etmeyecekti. Bundan kapanmıştır. derken diğer bir başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu´nun açıklamalarının satır aralarında bu boykota bilinçli olarak katıldıklarının itirafı ve AK Parti´ye yönelik suçlamalar yer aldı. Bu iki yetkilinin açıklamalarında PKK için herhangi bir eleştiri getirilmemesi ise dikkat çekti.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu ve Süheyl Batum, partinin Diyarbakır´da seçim bürosunun kepengini indirilmesi ile ilgili soruları cevapladı. Süheyl Batum, Diyarbakır´da benim bildiğim bütün dükkanlar kapalıymış. Dolayısı ile bizim seçim büromuz da bu bağlamda kapanmıştır. Bütün dükkanlar, her yer kapalı iken herhalde seçim bürosunun tek başına açık olması bir anlam ifade etmeyecekti. Bundan kapanmıştır. değerlendirmesini yaptı. Batum, bir soru üzerine CHP, PKK için yas tutmuyor. Bu bir amaçla çıkartılmış, propagandadır. ifadesini kullandı.

Tanrıkulu: AKP şiddeti tırmandırarak milliyetçi oylara oynuyor

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ise CHP´nin ölümlerden üzüntü duyduğunu kaydetti. Türkiye´de hiç kimsenin ölümünü istemediklerini kaydeden Tanrıkulu, AKP, Türkiye´de ölümlerden medet ummakta, bu seçimde. AKP, şiddeti tırmandırarak Türkiye´de milliyetçi oylara oynayarak başka bir seçim hesabı içerisindedir. diye konuştu.AK Parti´yi uyardığını söyleyen Tanrıkulu, şöyle devam etti: AKP, şiddete son vererek ve şiddetten medet ummayarak bu seçim kampanyasını yürütmek durumundadır. Eğer ölümler bugün bu noktaya gelmişse, 9 yıldır iktidar olan AKP´nin bu soruna gerçekçi bir çözüm getirmemesinden dolayıdır. Dolayısıyla da AKP´nin bir an önce bu sorunu kutuplaştırmadan, ayrıştırmadan çözmesi gerekmektedir.

Tanrıkulu: Karakollar bile kepenk indirdi

Tanrıkulu, AK Parti´nin seçim bildirgesinde bu sorunla ilgili olarak ne yapmak istediğini de ortaya koyması gerektiğini dile getirdi. Diyarbakır´da neredeyse karakollar bile kepenk indirmiştir. diyen Tanrıkulu, şu ifadeleri kullandı: Bütün bankalar kepenk indirmiştir. AKP, ilk önce kendi seçim bürolarının güvenliğini sağlasın, karakolların güvenliğini sağlasın, bankaların güvenliğini sağlasın. AKP´nin yapması gereken budur... Dolayısıyla bunun üzerinden CHP´yi vurmaya çalışmak ahlaksızlıktır. AKP´nin yaptığı da budur, başka bir şey değildir. ( Star, Cihan)

(17 Mayıs 2011, 14:40)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Albay Ekici: Hükümet hemen devrilmeli

Albay Ekici´ye suç duyurusu

Dailymotion´daki ses kaydını dinlemek için tıklayın

Ses kayıtları, parmak izi ve ıslak imza gibi doğrulanabilir mi?

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=3303    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.477.556